Problem s hardiskom... odchadza

Všetko o pevných diskoch, solid-state diskoch, optických mechanikách, USB diskoch...
djkobrra
Nový používateľ
Nový používateľ
Príspevky: 47
Dátum registrácie: St 22. Sep, 2010, 17:26

Problem s hardiskom... odchadza

Príspevok od používateľa djkobrra »

:help: Zdravim, ludia vie mi niekto poradit nejakych schopny program na toto?
Od nervov som tresol s notebookom ( rozumej, ked zatvoris display teda notebook, aby si nevidel klavesnicu - tak ja som tym displayom - obrazovkou tresol) Ale hardisk asi pracoval este a tym padom som ho poskodil.... Odchadza mi pomaly, a ja by som chcel este cez nejaky soft aspon cosi z neho vytiahnut..... Vie mi niekto poradit software na zachranu aspon z casti dat z neho?

Ak ano, napiste nazov do tejto temy...... Dakujem vam moc pekny za pomoc. :help:
Používateľov profilový obrázok
shiro
Pokročilý používateľ
Pokročilý používateľ
Príspevky: 8596
Dátum registrácie: Št 21. Dec, 2006, 02:00
Bydlisko: Banska Bystrica

Re: Problem s hardiskom... odchadza

Príspevok od používateľa shiro »

restoration, r-studio,. getdataback, file scavenger...
Ryzen 7 3700X | SilentiumPC Fera 3 | Asrock X570M Pro4 | Patriot Viper 4 Blackout 16GB DDR4-3600 CL17 | Gainward RTX4060 Ti Pegasus 8GB | Samsung 970evo Plus 250GB NVMe | Corsair MP510 1TB NVMe | Samsung 980 Pro 2TB NVMe | Corsair RM550x | 32" Samsung ViewFinity S60UA | 3x Noctua NF-S12B redux 1200 PWM
Xiaomi Mi 9 Lite 64GB
shajek
Pokročilý používateľ
Pokročilý používateľ
Príspevky: 4796
Dátum registrácie: Ut 12. Aug, 2008, 12:16
Bydlisko: Pravenec

Re: Problem s hardiskom... odchadza

Príspevok od používateľa shajek »

testdisk
CPU: AMD Phenom X3 720 BE 2,8 GHz @ 3,9 GHz 1,45V @@@ Phenom x4 3,6Ghz 1,375V (batch no. 0905 FPMW)CPU Cooler: Gelid Tranquillo rev.2 MB: Gigabyte 790XTA-UD4 RAM: 2x4GB ADATA Xtreme Series 2000 Mhz 8-7-6-15 tRC 11 CR 1T GPU: Asus EAH5850 DirectCU (985@5200MHz(1300MHz)) Monitory: 2x 24" LCD shit CRT HDD: WD 10EALS, ST Barracuda ST1000DM003 PSU:Seasonic M12II 620W 80Plus OS: Windows 7 Ultimate SP1 x64, Myš: nejaká Canyon Klávesnica : Microsoft Natural Elite, 3DMark Vantage : P16326 3DMark 06 : 21345
Používateľov profilový obrázok
glirpi
Používateľ
Používateľ
Príspevky: 1270
Dátum registrácie: Ne 09. Máj, 2010, 03:36
Bydlisko: Handlova / okres PD

Re: Problem s hardiskom... odchadza

Príspevok od používateľa glirpi »

No a snad este sedative pc na tie nervy..
I♥C64 0,97Mhz CPU, 64KB RAM, VIC-II GPU (320x200 multicolor / 16 farieb) a aka zabava..
Spoiler: ukázať
PC: CPU: INTEL Core i5-9600KF / CPU-COOLER: NZXT Kraken X52 / MB: GIGABYTE Z390 M / RAM: Corsair 16 GB KIT DDR4 3600 MHz CL18 Vengeance LPX / SSD: WD Black SN750 NVMe SSD 1 TB / DVD-RW: - / PSU: Seasonic X-Series 560W / CASE: NZXT H400 / VGA: GIGABYTE GeForce RTX3060 GAMING OC 12GB / SOUND: SOUND BLASTER AE-7 / SPEAKERS: - / HEADPHONES: BEYERDYNAMIC DT 770 PRO (80 ohm) / LCD: DELL UltraSharp U2717D 27" / KEYBOARD: DELL Premier Wireless Keyboard / MOUSE: DELL KM717 / GAMEPAD: MICROSOFT Xbox 360 wireless controller / OS: MICROSOFT Windows 10 PRO 64Bit
Používateľov profilový obrázok
felipe25
Pokročilý používateľ
Pokročilý používateľ
Príspevky: 5777
Dátum registrácie: Po 19. Júl, 2010, 13:00
Bydlisko: Košice

Re: Problem s hardiskom... odchadza

Príspevok od používateľa felipe25 »

Tvoj opis problemu je velmi vseobecny. Asi odchadza? CO to znamena? Zapnes book a nezapne sa Windows, napise Failure Boot alebo co? Zapne sa vobec Windows? AK je disk mrtvy, tie programy nempomozu. Ak spustis windows, tak by si mal vediet zalohovat vsetky data na externy disk.
Tie programy co napisali sa pouzivaju na obnovu zmazanych dat, nie ja zalohu dat ktore normalne na disku mas.
Ak disk nevie precitat data tak skus HDD Regenrator, ten vsak nebude zalohovat za Teba, ale pokusi sa opravit chybne sektory. Zalohovat musis vsetko sam - najlepsie kopirovat dolezite veci na externy disk.

Ale z popisu problemu:

"Ale hardisk asi pracoval este a tym padom som ho poskodil.... Odchadza mi pomaly, a ja by som chcel este cez nejaky soft aspon cosi z neho vytiahnut..... "

sa neda cakat, ze ti poradia nieco ine :) "Odchadza pomaly, cez soft vytiahnut...." :)
Spoiler: ukázať
Main PC: Fractal Define Black R5 window, ASUS ROG STRIX Z390-E GAMING, Intel Core i5 9600K, Patriot Viper4 Series 16GB KIT DDR4 3000MHz CL16, ADATA XPG GAMMIX S5 SSD 256 GB SSD, 1x5TB + 1x4TB, GIGABYTE 1060 GTX 3GB, Blue-Ray LG, 27" Samsung QHD, keyboard: Asus TUF Gaming, mouse: HP Pavilion mouse 200, Windows 11 Pro 64bit

NB: DELL + ASUS

iPhone 13 Pro Max
Huawei Mate 40 Pro
djkobrra
Nový používateľ
Nový používateľ
Príspevky: 47
Dátum registrácie: St 22. Sep, 2010, 17:26

Re: Problem s hardiskom... odchadza

Príspevok od používateľa djkobrra »

Fefelipe25 --- poskodeny hardisk som z notebooku vytiahol, kupil som si novy. Poskodeny hardisk mam teraz ako externy disk a snazim sa z neho zachranit co sa da, ale pri niektorich suboroch mi vypisuje ze sa neda kopirovat a podobne. Myslel som to tak, ze ci nie je nejaky soft, ktory by dokazal tie veci nejako precitat a skopirovat ich do noveho disku v notebooku.
Používateľov profilový obrázok
shiro
Pokročilý používateľ
Pokročilý používateľ
Príspevky: 8596
Dátum registrácie: Št 21. Dec, 2006, 02:00
Bydlisko: Banska Bystrica

Re: Problem s hardiskom... odchadza

Príspevok od používateľa shiro »

softy su, tipy si dostal. priprav sa na to, ze dobre softy su platene a zachrana dat moze podla typu poskodenia zopar hodin trvat.
Ryzen 7 3700X | SilentiumPC Fera 3 | Asrock X570M Pro4 | Patriot Viper 4 Blackout 16GB DDR4-3600 CL17 | Gainward RTX4060 Ti Pegasus 8GB | Samsung 970evo Plus 250GB NVMe | Corsair MP510 1TB NVMe | Samsung 980 Pro 2TB NVMe | Corsair RM550x | 32" Samsung ViewFinity S60UA | 3x Noctua NF-S12B redux 1200 PWM
Xiaomi Mi 9 Lite 64GB
Používateľov profilový obrázok
felipe25
Pokročilý používateľ
Pokročilý používateľ
Príspevky: 5777
Dátum registrácie: Po 19. Júl, 2010, 13:00
Bydlisko: Košice

Re: Problem s hardiskom... odchadza

Príspevok od používateľa felipe25 »

HDD Regerator, a skusil by som zachranovat data na PCcku rovno napojene do SATA dosky, ako cez USB boxy..
Spoiler: ukázať
Main PC: Fractal Define Black R5 window, ASUS ROG STRIX Z390-E GAMING, Intel Core i5 9600K, Patriot Viper4 Series 16GB KIT DDR4 3000MHz CL16, ADATA XPG GAMMIX S5 SSD 256 GB SSD, 1x5TB + 1x4TB, GIGABYTE 1060 GTX 3GB, Blue-Ray LG, 27" Samsung QHD, keyboard: Asus TUF Gaming, mouse: HP Pavilion mouse 200, Windows 11 Pro 64bit

NB: DELL + ASUS

iPhone 13 Pro Max
Huawei Mate 40 Pro
Používateľov profilový obrázok
Snake
VIP
VIP
Príspevky: 13677
Dátum registrácie: Ne 23. Júl, 2006, 02:00
Bydlisko: Bratislava/Galanta

Re: Problem s hardiskom... odchadza

Príspevok od používateľa Snake »

felipe: prestan mu radit hluposti. R-Studio a GetDataBack, to su programy co citaju bez cache a naopak, hentu amatercinu vypisujes vsade a urobi viac skody nez uzitku (to ze tebe to nieco pomohlo si strc za klobuk, ten program nic super nedokaze).





.
Používateľov profilový obrázok
felipe25
Pokročilý používateľ
Pokročilý používateľ
Príspevky: 5777
Dátum registrácie: Po 19. Júl, 2010, 13:00
Bydlisko: Košice

Re: Problem s hardiskom... odchadza

Príspevok od používateľa felipe25 »

Ano, snake, presne ako pises. Minule som mal jeden disk - Maxtor 160GB IDE, na ktorom bolo velke prazdno - nic. Typek tvrdil ze tam ma 50GB fotiek, filmov, dokumentov.
Tak som na to pustil len GetDataBack ako pises. Vynikajuci program, pokym nezacal zaradom pisat: Couldnt read sector 1434 - Ignore, Ignore All, Retry, Retry All. Takze vynikajuci program na disk ktory odchadza. Pokial viem GetDataBack data cita z disku ako su, ale ked ma disk problemy so sektormi TAK AKO ICH PRECITA?

Nasledne som spustil PC z boot cdcka HDD Regenrator, nechal prejst cely ten program ktory tam opravil asi 500sektorov, a potom este raz pustil GetDataBack, ktory mi krasne obnovil vsetky data z toho disku. ;) Takze ano, strcim si za klubuk tuto radu ktora mi pomohla zachranit 50GB dat. :)
Spoiler: ukázať
Main PC: Fractal Define Black R5 window, ASUS ROG STRIX Z390-E GAMING, Intel Core i5 9600K, Patriot Viper4 Series 16GB KIT DDR4 3000MHz CL16, ADATA XPG GAMMIX S5 SSD 256 GB SSD, 1x5TB + 1x4TB, GIGABYTE 1060 GTX 3GB, Blue-Ray LG, 27" Samsung QHD, keyboard: Asus TUF Gaming, mouse: HP Pavilion mouse 200, Windows 11 Pro 64bit

NB: DELL + ASUS

iPhone 13 Pro Max
Huawei Mate 40 Pro
Používateľov profilový obrázok
AmOK
Používateľ
Používateľ
Príspevky: 1291
Dátum registrácie: Ut 25. Júl, 2006, 02:00
Bydlisko: Bratislava

Re: Problem s hardiskom... odchadza

Príspevok od používateľa AmOK »

Pripajam sa. Vsetci sme amateri, len Snake je lietadlo.. :-(
Urcite mi take stovky, ci tisice diskov, ako jemu nepreslo cez ruky, ale mne staci tych zopar stastnych ludi a na slavu sa mozem.. Fakt neviem, preco to riesis Snake? Ked raz niekto nema na to, aby zacvakal firme za obnovu dat a nepomahaju mu bezne recovery programy, tak ti moze byt ukradnuty nejaky Regenerator, co fyzicky sahne na 1-2% disku. Nikdy to nebyva viac, na to aby niekomu skapal vo win HDD to staci.
Ked su tie sektory v prdeli, nepomoze im nijake lacne riesenie, mozno ani najprofi. Takze o co ti ide? Ten disk je mrtvy, tak ci tak, ked na to niesu peniaze.
Zhorsil sa ti niekedy stav disku s HDD Regeneratorom? Mne nie, ale nie som dokonaly, takze ti to vyvracat nebudem, ze sa to nemohlo stat. Az bude percento uspechu toho programu mizerne, tak ho tiez prestanem pouzivat a varovat pred nim, ale zatial mam opacnu skusenost.
Mne, ani nikomu z mojich znamych ten program fakt v zivote neposral disk, na rozdiel od napriklad takeho HD Tune (write test) a nikomu teraz nevypisujem, ze HD Tune je amatercina a narobi viac skody, ako uzitku...
Neviem aku uspesnost maju R-Studio a GetDataBack. Priznam sa, neskusal som.
Pricina je ta, ze nebudem robit testy na skapinajucom disku, co ani nie je moj. Ale skusim aspon vianasobny format a pod., bezne manipulacie, omyly userov. Zatial som v pohode vsetky podobne omyly zvladol s Magic Recovery Pro. Zial uz sa nevyvija a s advanced formatom si moc asi nerozumie. Vyhrabal mi par krat z disku prakticky vsetky neprepisane data, ktore boli necitatelne s takou legendou, ako bol Easy Recovery Pro od Ontrack. Zaujimal by ma tvoj nazor na ten soft, ak ho vobec poznas. Jeden aj druhy.
O GetDataBack mi staci to, co napisal felipe. Ked to fakt hadze take hlasky, tak asi nic moc. Alebo mas na to nejake vysvetlenie? Naco by si vymyslal? Keby to fungovalo, tak to pouziva, nie?
Ked uz ma byt tato debata prinosna a mna to fakt zaujima, tak to nejak rozpis, ak sa ti chce. S tou casche som to napriklad vobec nepochopil. Podla mna, ak ma program pristupovat na HW urovni k disku, tak je OS oproti Dosu dost brzda. Taky rozdiel aspon vidim ja. Alebo si to vykladam zle?

felipe mrkni MHDD. Tiez stara, dobra amatercina. ;) Sice neviem ci cita do cashe, alebo nie, ale strasne veci podla mna ten program vie, len ho vediet ovladat... To sa iba domnievam, lebo vacsinu veci nechapem, ale videl disk, ktory nevidel Bios. Nechapal som. :OO= Inac potom zdochol uplne, ale to bol fakt zmasakrovany HDD od zurvalca, co rozbil pol booku. :rofl:
Používateľov profilový obrázok
felipe25
Pokročilý používateľ
Pokročilý používateľ
Príspevky: 5777
Dátum registrácie: Po 19. Júl, 2010, 13:00
Bydlisko: Košice

Re: Problem s hardiskom... odchadza

Príspevok od používateľa felipe25 »

Tak ako pises, je x ludi co nezaplati ani 100€ za obnovu dat - nie to 200-300€, povie ze - skus ked sa da, a ked nie tak nie. Takze, ci HDD Regenerator disk odfajci, alebo nie, je im ukradnute. A mne takisto, ked neobnovi Regenerator, disk ide to kosa.
A myslim ze 80% ludi platit za obnovu dat nebude, a ako pisem, ten program pomohol nielen mne, pise ho tu viac ludi.
Jasne, nebudem skusat na funkcny disk ten program, najprv pustim Get Data Back, a ked ten nepomoze, tak je na rade kombinacia HDD Regenerator, a nasledne Get Data Back este raz.
Spoiler: ukázať
Main PC: Fractal Define Black R5 window, ASUS ROG STRIX Z390-E GAMING, Intel Core i5 9600K, Patriot Viper4 Series 16GB KIT DDR4 3000MHz CL16, ADATA XPG GAMMIX S5 SSD 256 GB SSD, 1x5TB + 1x4TB, GIGABYTE 1060 GTX 3GB, Blue-Ray LG, 27" Samsung QHD, keyboard: Asus TUF Gaming, mouse: HP Pavilion mouse 200, Windows 11 Pro 64bit

NB: DELL + ASUS

iPhone 13 Pro Max
Huawei Mate 40 Pro

Návrat na "Pevné disky, SSD, M.2, úložný priestor a mechaniky"