[HOW-TO] Fan Speed on HP Probook 4530s (resolved)

Často kladené otázky a návody ako na to?...
Používateľov profilový obrázok
mArtinko5MB
Používateľ
Používateľ
Príspevky: 1879
Dátum registrácie: St 04. Jan, 2012, 23:32
Bydlisko: Kosice

[HOW-TO] Fan Speed on HP Probook 4530s (resolved)

Príspevok od používateľa mArtinko5MB »

Zdravím všetkých majiteľov notebooku HP Probook 4530s. Vačšina z Vás si všimla, že chladenie tohto notebooku je najväčšie mínus.

Ako to bolo:

Výška otáčok chladenia tohto notebooku sa riadí podľa teplôt procesora. Povedzme si narovinu - je to veľká tragédia. Schopné je trojstupňového chladenia (0 - nízke otáčky, 1 - stredné otáčky, 2 - stíhačka). Kedže sa nízke otáčky spúšťajú v momente, keď procesor dosiahne teplotu vyššiu ako 40°C a vrtuľa sa vypne až vtedy, keď teploty klesnú pod 35 °C, notebook hučí prakticky nonstop. V najlepšom prípade to je tichý iba prvú polhodinu používania na Intel HD grafike.

Riešenie:

Po dlhom hľadaní riešenia som sa konečne dostal k software- u , ktorý toto chladenie upravuje a to nasledovne: fan sa vypína, ak klesne teplota procesora pod 51°C, zapína sa na minimálne otáčky ak vyskočí nad 60°C, čo znamená, že pri intel hd je notebook totálne tichý. Vo vyšších teplotách dokonca nie je stíhačka :)

Návod:
1. Najprv treba v Nastaveniach BIOS-u zrušiť možnosť Fan always on while on AC power. V prípade, že tak nespravíte, hpfancontrol nebude schopný regulovať otáčky ventilátora.
2. Nainštalovať utilitu, ak vyžiadá reštartovanie, urobte tak.
3. Hotovo, v tray môžete nájsť ikonu aktuálnej teploty procesora.

Software je nastavený presne pre HP Probook 4530s, takže sa neodporúča manuálne nastavovanie a editovanie .ini súboru. Defaultne je nastavený smart profil. Kto si chce rozmedzia napriek všetkému prispôsobiť, zvolí manuálny profil( následne môže upravovať .ini súbor)

do prílohy prikladám software, ak máte otázky, píšte

Ja som konečne spokojný s notebookom, bola to jediná chyba, ktorá mi dosť vadila. (druhá chyba je odladenie drivera, ale s tým bohužiaľ nespravím nič). Návod by mal fungovať na všetky novšie pracovné notebooky od HP, rozdiel je len v nastaveniach .ini súboru. Ak máte staršie stroje alebo multimediály, musím Vás sklamať. Návod nebude fungovať.

Dúfam, že som niekoho potešil. Príjemné notebookovanie.

mArtinko5MB
It might make sense just to get some in case it catches on. If enough people think the same way, that becomes a self fulfilling prophecy.
- Satoshi Nakamoto
jaroM
Nový používateľ
Nový používateľ
Príspevky: 1
Dátum registrácie: Pi 10. Feb, 2023, 11:23

Re: [HOW-TO] Fan Speed on HP Probook 4530s (resolved)

Príspevok od používateľa jaroM »

Poprosím ten sw k ovladaniu ventilatora. D.

Návrat na "Často kladené otázky (FAQ), ako na to(how-to)?"