Samsung Galaxy s3 a pouzite kusy v eshopoch

Všetko o mobilných telefónoch, tabletoch, fitness náramkoch, smart hodinkách a iných prenosných zariadeniach. Diskusia o mobilných sieťach, operátoroch a ponukách.
Toto nie je nákupná poradňa!! Taktiež zadeľte tému do dobrej podkategórie
Používateľov profilový obrázok
martin0134
Používateľ
Používateľ
Príspevky: 385
Dátum registrácie: Pi 17. Apr, 2009, 15:13

Samsung Galaxy s3 a pouzite kusy v eshopoch

Príspevok od používateľa martin0134 »

Dobry den , zaujmali by ma vase skusenosti z eshopmi , planujem kupit Samsung Galaxy S3 ale zistil som ze niektore eshopy predavaju mobily uz otvorene a pouzivane dokonca v niektorych pripadoch z polskymi programmi a chcel by som sa takemuto niecomu vyhnut vedeli by ste mi odporucit eshop ktory predava 100% nove mobily nepouzite z najnizsou cenou ak by sa dalo ?
Ferdie
Používateľ
Používateľ
Príspevky: 427
Dátum registrácie: Ne 07. Aug, 2011, 11:22
Bydlisko: Pliešovce

Re: Samsung Galaxy s3 a pouzite kusy v eshopoch

Príspevok od používateľa Ferdie »

heureka.sk, tam máš všetko info čo potrebuješ
Používateľov profilový obrázok
hulo92
Pokročilý používateľ
Pokročilý používateľ
Príspevky: 4781
Dátum registrácie: Pi 06. Feb, 2009, 19:50
Bydlisko: Sereď

Re: Samsung Galaxy s3 a pouzite kusy v eshopoch

Príspevok od používateľa hulo92 »

je problem si pred kurierom/postarkou otvorit zasielku a skontrolovat? a k tym polskym verziam, eshopy maju napisane aka distrbucia to je...
Používateľov profilový obrázok
felipe25
Pokročilý používateľ
Pokročilý používateľ
Príspevky: 5777
Dátum registrácie: Po 19. Júl, 2010, 13:00
Bydlisko: Košice

Re: Samsung Galaxy s3 a pouzite kusy v eshopoch

Príspevok od používateľa felipe25 »

Kup si to v overenom obchode a nie kadetade len aby si suetril 10-15€.
Vzdy mas moznost pri podozreni vratit kus do 7dni. No uz ked Ti dojde fon a samotny telefon nieje zabaleny pecatou od vyrobcu, mozes sudit ze fon bol pouzivany.

http://www.mall.sk/mobilne-telefony-zna ... e?v=513417
aj ked pisu ze je to PL verzia ale Tebe to moze byt jedno, kedze zaruku Ti riesi mall.sk

http://www.shoppie.sk/samsung-galaxy-s- ... /d-125523/

Alebo si najdi niekoho na bazosi kto to vybral na pausal, alebo rovno daj inzerat ze kupis cisto novy vybraty fon na pausal a mas istotu. Samozrejme by som to neriesil dobierku cez bazos ale osobkou!

http://mobilne-telefony.heureka.sk/sams ... -iii-16gb/
podla mna obchody s menom su: shoppie, mall, electroworld, sunnysoft. Samozrejme nehovorim ze ine nie... ale nemam skusenosti


EDIT: nemyslim si ze polska verzia fonu je nejaky problem. ako mall.sk je spolahlivy obchod, aspon pre mna. v androide si vsetko nastavis na sr a urcite tam nebudes mat polske veci, a ak hej, mas 7dni mozes to vratit, alebo si priplat 70€ v EW alebo sunnysofte :)
Spoiler: ukázať
Main PC: Fractal Define Black R5 window, ASUS ROG STRIX Z390-E GAMING, Intel Core i5 9600K, Patriot Viper4 Series 16GB KIT DDR4 3000MHz CL16, ADATA XPG GAMMIX S5 SSD 256 GB SSD, 1x5TB + 1x4TB, GIGABYTE 1060 GTX 3GB, Blue-Ray LG, 27" Samsung QHD, keyboard: Asus TUF Gaming, mouse: HP Pavilion mouse 200, Windows 11 Pro 64bit

NB: DELL + ASUS

iPhone 13 Pro Max
Huawei Mate 40 Pro
Používateľov profilový obrázok
hulo92
Pokročilý používateľ
Pokročilý používateľ
Príspevky: 4781
Dátum registrácie: Pi 06. Feb, 2009, 19:50
Bydlisko: Sereď

Re: Samsung Galaxy s3 a pouzite kusy v eshopoch

Príspevok od používateľa hulo92 »

ja mam svoj zo sunnysoftu, mam odtial aj kopec prislusenstva a odo mna sama chvala
Používateľov profilový obrázok
felipe25
Pokročilý používateľ
Pokročilý používateľ
Príspevky: 5777
Dátum registrácie: Po 19. Júl, 2010, 13:00
Bydlisko: Košice

Re: Samsung Galaxy s3 a pouzite kusy v eshopoch

Príspevok od používateľa felipe25 »

shoppie 477
vs
sunnysoft 540

no ja by som bral so shoppie
minule som odtial objednal jednu vec, a hned na to im vratil naspat - ani som nevybalil s tym ze odstupujem od kupnej zmluvy, do tyzdna boli peniaze na ucte, aj ked nekomunikovali, ziadny email ze tovar maju a vracaju peniaze, ale vratili :)
Spoiler: ukázať
Main PC: Fractal Define Black R5 window, ASUS ROG STRIX Z390-E GAMING, Intel Core i5 9600K, Patriot Viper4 Series 16GB KIT DDR4 3000MHz CL16, ADATA XPG GAMMIX S5 SSD 256 GB SSD, 1x5TB + 1x4TB, GIGABYTE 1060 GTX 3GB, Blue-Ray LG, 27" Samsung QHD, keyboard: Asus TUF Gaming, mouse: HP Pavilion mouse 200, Windows 11 Pro 64bit

NB: DELL + ASUS

iPhone 13 Pro Max
Huawei Mate 40 Pro
Používateľov profilový obrázok
martin0134
Používateľ
Používateľ
Príspevky: 385
Dátum registrácie: Pi 17. Apr, 2009, 15:13

Re: Samsung Galaxy s3 a pouzite kusy v eshopoch

Príspevok od používateľa martin0134 »

a myslite ze mam kupovat uz teraz alebo je lepsie v januari ,mozno ceny klesnu ?
Používateľov profilový obrázok
felipe25
Pokročilý používateľ
Pokročilý používateľ
Príspevky: 5777
Dátum registrácie: Po 19. Júl, 2010, 13:00
Bydlisko: Košice

Re: Samsung Galaxy s3 a pouzite kusy v eshopoch

Príspevok od používateľa felipe25 »

No, to je na Tebe. Mozu ist hore - napr som cakal ze kupim SSD a uz dlhsiu dobu isli hore, miesto poklesu. Telefony su stale nove, takze mozno klesne, ale o kolko?
Ked ho ma shoppie za 477€ a sunnysoft za 540 skor dorovna sunnysoft cenu shoppie, ako by malo shoppie znizovat si myslim.
:)
Spoiler: ukázať
Main PC: Fractal Define Black R5 window, ASUS ROG STRIX Z390-E GAMING, Intel Core i5 9600K, Patriot Viper4 Series 16GB KIT DDR4 3000MHz CL16, ADATA XPG GAMMIX S5 SSD 256 GB SSD, 1x5TB + 1x4TB, GIGABYTE 1060 GTX 3GB, Blue-Ray LG, 27" Samsung QHD, keyboard: Asus TUF Gaming, mouse: HP Pavilion mouse 200, Windows 11 Pro 64bit

NB: DELL + ASUS

iPhone 13 Pro Max
Huawei Mate 40 Pro
mirko285
Používateľ
Používateľ
Príspevky: 644
Dátum registrácie: Št 03. Sep, 2009, 19:47
Bydlisko: Košice

Re: Samsung Galaxy s3 a pouzite kusy v eshopoch

Príspevok od používateľa mirko285 »

No to máš tak. Rozhodneš sa, že počkáš a kúpiš, keď bude výhodnejšia ponuka, no buď medzitým sa dostaneš k nejakej info, že o pár mesiacov príde na trh nový model, ešte lepší a budeš riešiť väčšiu dilemu, alebo sa môže stať, že jeden deň telefón kúpiš a na druhý pôjdu ceny dole, alebo bude niekde akcia. Jedno je ale isté, drahší už určite nebude :)
Používateľov profilový obrázok
AmOK
Používateľ
Používateľ
Príspevky: 1291
Dátum registrácie: Ut 25. Júl, 2006, 02:00
Bydlisko: Bratislava

Re: Samsung Galaxy s3 a pouzite kusy v eshopoch

Príspevok od používateľa AmOK »

felipe25 napísal:Alebo si najdi niekoho na bazosi kto to vybral na pausal, alebo rovno daj inzerat ze kupis cisto novy vybraty fon na pausal a mas istotu.
Nebol by som si tou zarukou taky isty, lebo ja som nedavno bral jeden novy telefon priamo od pana, co v Orange pracuje (bol som za nim na predajni) a povedal mi, ze zarucnu opravu na brandovany telefon si moze uplatnit len ten, na koho je pisana zmluva!
Nejako som to odvtedy neskumal, ale nemam dovod tomu neverit a pride mi to celkom logicke. Ten telefon bol funglac a funguje uz par mesiacov bez jedinej chybicky. Nemal dovod mi klamat.
Telefon blokovany operatorom, po dobe viazanosti tiez odomknu len tomu, na koho je pisany. ;)
Mate niekto opacnu skusenost? Myslim reklamaciu telefonu, vybrateho a viazaneho na cudzi pausal.
Používateľov profilový obrázok
felipe25
Pokročilý používateľ
Pokročilý používateľ
Príspevky: 5777
Dátum registrácie: Po 19. Júl, 2010, 13:00
Bydlisko: Košice

Re: Samsung Galaxy s3 a pouzite kusy v eshopoch

Príspevok od používateľa felipe25 »

No pokial viem:
1. telekom odblokuje za 3,99€ telefon kazdemu, kto vie cislo na ktory bol brany a aspon meno majitela. Ak ho clovek chce mat odblokovany, pochybujem ze bude cakat 2roky pokym si ho da odblokovat, zaplati si za to v servise hned.
2. na tie zaruky sa pisu splnomocnenia, Ja xxx splnomocnujem osobu xxx vo veci pripadnej reklamacie telefonu IMEI xxxx.
Ako jasne, su to veci ktore niesu zarucene, ale bavme sa tak, ze to Galaxy co kupis v obchode za 540€ mozes mat za 400€. A tie usetrene peniaze mozes pouzit na odblokovanie, pripradny servis. Samozrejme tu je to otazne ak by si vedel ze fon pojde do servisu radsej si kupis novy so zarukou ako takto :)

Ja osobne by som radsej vzal fon brany na akciu u niektoreho operatora, ako polsku verziu z mall.sk. Ale 400€ za android fon odmietam dat, takze to neriesim. A pri telefonoch ako HTC ONE V, Desire X je cena v shope 270€ a na bazosi 250€, kde sa neoplati riesit bazos ale brat radsej fungel novy.

EDIT: http://www.telekomunikacnyombudsman.sk/ ... lefony/33/
Spoiler: ukázať
Main PC: Fractal Define Black R5 window, ASUS ROG STRIX Z390-E GAMING, Intel Core i5 9600K, Patriot Viper4 Series 16GB KIT DDR4 3000MHz CL16, ADATA XPG GAMMIX S5 SSD 256 GB SSD, 1x5TB + 1x4TB, GIGABYTE 1060 GTX 3GB, Blue-Ray LG, 27" Samsung QHD, keyboard: Asus TUF Gaming, mouse: HP Pavilion mouse 200, Windows 11 Pro 64bit

NB: DELL + ASUS

iPhone 13 Pro Max
Huawei Mate 40 Pro
Používateľov profilový obrázok
Curd3x
Používateľ
Používateľ
Príspevky: 394
Dátum registrácie: Po 26. Nov, 2012, 16:59
Bydlisko: Pravy Breh Dunaja (Petrzalka)

Re: Samsung Galaxy s3 a pouzite kusy v eshopoch

Príspevok od používateľa Curd3x »

Ja si nekupujem akcipve telefony z bazarov,kedze moze prist situacia reklamacie a prpadna neopravitelnost a co potom?,kkde budes po roku napriklad znahat predavajuceho?a uz vidim ako ti vrati 400eu (prklad) ked Telekom/Orange atd mu dal vraci sumu za akciu ktora je vzdy nizsia aby predavajuci zarobil,nedajboze nejaky bussines pausal tel az 1eu a skoncil si :(

Radsej doplatim a mam istotu.
Používateľov profilový obrázok
felipe25
Pokročilý používateľ
Pokročilý používateľ
Príspevky: 5777
Dátum registrácie: Po 19. Júl, 2010, 13:00
Bydlisko: Košice

Re: Samsung Galaxy s3 a pouzite kusy v eshopoch

Príspevok od používateľa felipe25 »

Ano, pri tychto telefonoch za 400-500e nehrozi, ze fon bude neopravitelny a vratia TI akciovu kupnu sumu. Na tieto fony su ND velmi dlho, jasne su typy co su vo vypredaji a za rok a pol nemusia byt ale neviem o tom zeby to OR vzdy riesil takto. OR to riesi len vtedy ked je zakaznik velmi "mudry" tak mu vratia kupnu sumu. Neviem o pripade ze prides reklamovat fon a vratia ti 1korunu alebo 1euro zeby to bolo "len tak", aj ked som o tom pocul, ale tomu prechadza neuznanie zaruky, a podobne veci, zateceny fon, padnuty na zem, a vtedy sa zakaznik stazuje tak mu to OR uzna a vrati kupnu sumu, ale to hranici so spekulanstvom. Reklamoval som par fonov, a nikdy sa mi ziadny nevratil tak zeby nebola reklamacia uznana. Samozrejme tie fony som mal len ja a vedel som ze su v 100% stave.
Spoiler: ukázať
Main PC: Fractal Define Black R5 window, ASUS ROG STRIX Z390-E GAMING, Intel Core i5 9600K, Patriot Viper4 Series 16GB KIT DDR4 3000MHz CL16, ADATA XPG GAMMIX S5 SSD 256 GB SSD, 1x5TB + 1x4TB, GIGABYTE 1060 GTX 3GB, Blue-Ray LG, 27" Samsung QHD, keyboard: Asus TUF Gaming, mouse: HP Pavilion mouse 200, Windows 11 Pro 64bit

NB: DELL + ASUS

iPhone 13 Pro Max
Huawei Mate 40 Pro
Používateľov profilový obrázok
Curd3x
Používateľ
Používateľ
Príspevky: 394
Dátum registrácie: Po 26. Nov, 2012, 16:59
Bydlisko: Pravy Breh Dunaja (Petrzalka)

Re: Samsung Galaxy s3 a pouzite kusy v eshopoch

Príspevok od používateľa Curd3x »

Nj mas pravdu ale mne osobne niekedy aj 100eu za to nestoji keby osm mal usetrit.Neviem som uz taky a moc to neriesim,jasne keby som bol studak,pripadne nemal co do ust tak to riesim.

Návrat na "Mobilné telefóny, tablety, wearables a mobilné siete"