problem s hdd

Všetko o pevných diskoch, solid-state diskoch, optických mechanikách, USB diskoch...
pistinqo
Nový používateľ
Nový používateľ
Príspevky: 60
Dátum registrácie: St 06. Máj, 2009, 19:16
Bydlisko: Nitra

problem s hdd

Príspevok od používateľa pistinqo »

Zdravim
ide o pc mojho otca
Vcera som chcel nahodit do PC novy hdd je to western digital 3200aaks 320Gb
on si ten hdd kupil cez bazos cize na nom uz bol urcite windows
hdd som dal do pc a ked som ho spustil vzdy sa mi to zastavilo na zaciatku...neda sa mi dostat ani do biosu vzdy mi tam len napise volake info a bios mi neotvoti...
skusal som to aj tak ze som tam dal aj ten co tam mal spolu s tym novym a robilo to to iste.
ked som dal zas len sam stary hdd vsetko islo pohode.
neviem ci je ten hdd co kupil pokazeny...ked ho zapnem ide len mi ho proste nenajde.

zostava je tusim
doska : asus p5pe-vm
cpu : intel celeron 3ghz
ram : 2gb
zdroj tam ma 350w

Za rady moc dakujem!
Používateľov profilový obrázok
shiro
Pokročilý používateľ
Pokročilý používateľ
Príspevky: 8603
Dátum registrácie: Št 21. Dec, 2006, 02:00
Bydlisko: Banska Bystrica

Re: problem s hdd

Príspevok od používateľa shiro »

volajake info si volajako pories.
kupovat disky z bazaru je obecne loteria. ak ti ho nenajde v biose a disk vibruje(toci sa) a je dobre zapojeny (v pripade ata diskov aj najumprovany), tak bude vadny.
Ryzen 7 3700X | SilentiumPC Fera 3 | Asrock X570M Pro4 | Patriot Viper 4 Blackout 16GB DDR4-3600 CL17 | Gainward RTX4060 Ti Pegasus 8GB | Samsung 970evo Plus 250GB NVMe | Corsair MP510 1TB NVMe | Samsung 980 Pro 2TB NVMe | Corsair RM550x | 32" Samsung ViewFinity S60UA | 3x Noctua NF-S12B redux 1200 PWM
Xiaomi Mi 9 Lite 64GB
pistinqo
Nový používateľ
Nový používateľ
Príspevky: 60
Dátum registrácie: St 06. Máj, 2009, 19:16
Bydlisko: Nitra

Re: problem s hdd

Príspevok od používateľa pistinqo »

1. ja som ten disk nekpoval kupil si ho tatko z bazosu by som nic nekupoval
2. je to sata nie ata
3. ked nemas zaujem mi poradit ale pisat ze si mam info poriesit sam...ako keby si viem sam poriesit asi nezhanam rady
neni som expert cez pc

4. uz mi sem viac nepis ked nechces pisat k veci
Používateľov profilový obrázok
j4ro
Používateľ
Používateľ
Príspevky: 973
Dátum registrácie: Pi 19. Mar, 2010, 18:37
Bydlisko: Humenné

Re: problem s hdd

Príspevok od používateľa j4ro »

shiro, znamy mrzut, zjedol mudrost sveta, tak mu to musis prepacit

Skus odfotit, co sa deje. Takto by som to tipoval na prehodenie poradia bootovania, este som sa nestretol s tym, ze chybny disk by ovplyvnil vstup do biosu. Pre konkretnejsie zhodnotenie by sa zisla fotka.
Som zelený a rozdávam dvojaký meter týždenne. Kto som?
pistinqo
Nový používateľ
Nový používateľ
Príspevky: 60
Dátum registrácie: St 06. Máj, 2009, 19:16
Bydlisko: Nitra

Re: problem s hdd

Príspevok od používateľa pistinqo »

nj skoda ze som to neodfotil :/ ma to nenapadlo
ani ja som sa s tym este nestretol...ked nahodim ten hdd pustim pc tak ako sa zapina nabehne znacka dosky je tam napisane ze ked chcem ist do biosu mam dat delete alebo ked chcem nwm asi botovat alebo co to tam je mam dat tab...dam delet zacne mi to nacitat a napise mi tam len volake info a nazov toho hdd a ze jeho status je ok a uz sa mi v tom momente neda nic robit.
ked tam je ten druhy hdd ten stary tak to tiez najprv napise volake info a hned potom otvori bios.
skusal som na tom hdd aj prepajat tie koliki nwm ako sa to vola :D ale ani vtedy to nic nerobilo.

ja viem ze sa tazko radi ked to clovek nevidi na vlastne oci...nemam sa teraz ani ako dostat k tomu pc ze by som to pofotil
Tubera
Používateľ
Používateľ
Príspevky: 278
Dátum registrácie: Po 24. Nov, 2008, 21:02
Bydlisko: Bratislava - Petrzalka

Re: problem s hdd

Príspevok od používateľa Tubera »

Dobre by bolo ten pevny disk dat do druheho PC a pozriet co pise v smarte. Pokial sa da.

Pozri do biosu a nastav mu, aby automaticky detekoval pevne disky. uvidis co to spravi.
CPU: INTEL Core i5-6400 (3.20GHz) ;MB: ASRock Z170 Pro4 (3 PCI-E x1, 2 PCI-E x16, 1 M.2, 4 DDR4 DIMM, Audio, Video, Gigabit LAN); RAM: 2x8GB DDR4 2133MHz (16-14-14-35) Kingston; HDD: OCZ Trion 120GB SATA III; Seagate Barracuda 2TB/64MB/7200rpm; Samsung 1TB/32MB/7200rpm SATA II; WD AV-GP 500GB/32MB/5400rpm SATA III; Seagate FireCuda Laptop SSHD 500 GB/5400rpm SATA III; Blu-Ray BD-R XL/RW: Pioneer BD-RW BDR-209M SATA; DVD : Asus DRW-24F1MT SATA; GPU: Gigabyte Nvidia GeForce GTX 1060 3GB; PSU: Zalman ZM600-GS II - 600W ATX 2.3; Monitor: 24"LCD NEC MultiSync EA244WMi; Box: CoolerMaster Centurion 534 Lite
Používateľov profilový obrázok
shiro
Pokročilý používateľ
Pokročilý používateľ
Príspevky: 8603
Dátum registrácie: Št 21. Dec, 2006, 02:00
Bydlisko: Banska Bystrica

Re: problem s hdd

Príspevok od používateľa shiro »

j4ro napísal:shiro, znamy mrzut, zjedol mudrost sveta, tak mu to musis prepacit
hlavne ze sa chalan sere do veci o ktorych prd vie, tebe to pride normalne? Divne uvazovanie.
nesoferujem auto, ked neviem co je spojka a plyn.
Ked sa na daco pytam tak dodam maximalne mozne info.
pistinqo napísal:1. ja som ten disk nekpoval kupil si ho tatko z bazosu by som nic nekupoval
2. je to sata nie ata
3. ked nemas zaujem mi poradit ale pisat ze si mam info poriesit sam...ako keby si viem sam poriesit asi nezhanam rady
neni som expert cez pc
4. uz mi sem viac nepis ked nechces pisat k veci
1. co uz, s tym uz nic nespravis
2. odpadaju ti problemy s jumprovanim, tym padom ked ho mas zapojeny OK (datovy a napajaci kabel) musis ho v biose vidiet inac je zle
3. ked napises ze ti to pise "volajake info" tak co akoze cakas? informacie z teba tahat nebudem jak z partizana, ty sam ich mas napisat ihned. Pouzi hlavu a zistis aku kravinu si spravil. Toto ta mam ucit? Pravidla zadavania dotazov si samozrejme necital inac by si taketo blbosti nepisal. Ale sak naco ich citat, ze? Potom ocakavaj podobne reakcie ako ta moja.

A ked niesi expert na pc, tak to daj do servisu, resp. popis svoje znalosti v tejto oblasti. Pretoze nik ta tuna teraz par dni nebude ucit ako pc pracuje, a zaklady servisu hardwaru. Toto mas 100x popisane kadetakde po nete, nebudeme robit zbytocnu pracu a tebe to duplikovat. Aby sme vedeli na akej urovni sa s tebou bavit. Nieze zistime ze ani nevies co je to bios alebo sata rozhranie. To je potom zbytocne daco riesit.

4. Neuviedol si uplny popis problemu (vid vyssie) a cakas radu ktora tvoj problem vyriesi? Si normalny? Nemas pravo este daco vravet. Logicky, jedine co mas spravit je opravit svoj omyl (dodat info) a priznat si chybu.



Este raz - taketo zakladne veci ohladom spravania a rozmyslania ta mam ucit?
Ryzen 7 3700X | SilentiumPC Fera 3 | Asrock X570M Pro4 | Patriot Viper 4 Blackout 16GB DDR4-3600 CL17 | Gainward RTX4060 Ti Pegasus 8GB | Samsung 970evo Plus 250GB NVMe | Corsair MP510 1TB NVMe | Samsung 980 Pro 2TB NVMe | Corsair RM550x | 32" Samsung ViewFinity S60UA | 3x Noctua NF-S12B redux 1200 PWM
Xiaomi Mi 9 Lite 64GB
Tubera
Používateľ
Používateľ
Príspevky: 278
Dátum registrácie: Po 24. Nov, 2008, 21:02
Bydlisko: Bratislava - Petrzalka

Re: problem s hdd

Príspevok od používateľa Tubera »

Podla popisneho cisla ide o pevny disk, ktory je SATA. Cize jumper je mu zbytocny. Mal by sa pripajat sam na dany kabel.

Pozri si stranku. Tam je to ukazane.
http://superuser.com/questions/472630/p ... -connected
CPU: INTEL Core i5-6400 (3.20GHz) ;MB: ASRock Z170 Pro4 (3 PCI-E x1, 2 PCI-E x16, 1 M.2, 4 DDR4 DIMM, Audio, Video, Gigabit LAN); RAM: 2x8GB DDR4 2133MHz (16-14-14-35) Kingston; HDD: OCZ Trion 120GB SATA III; Seagate Barracuda 2TB/64MB/7200rpm; Samsung 1TB/32MB/7200rpm SATA II; WD AV-GP 500GB/32MB/5400rpm SATA III; Seagate FireCuda Laptop SSHD 500 GB/5400rpm SATA III; Blu-Ray BD-R XL/RW: Pioneer BD-RW BDR-209M SATA; DVD : Asus DRW-24F1MT SATA; GPU: Gigabyte Nvidia GeForce GTX 1060 3GB; PSU: Zalman ZM600-GS II - 600W ATX 2.3; Monitor: 24"LCD NEC MultiSync EA244WMi; Box: CoolerMaster Centurion 534 Lite
pistinqo
Nový používateľ
Nový používateľ
Príspevky: 60
Dátum registrácie: St 06. Máj, 2009, 19:16
Bydlisko: Nitra

Re: problem s hdd

Príspevok od používateľa pistinqo »

shiro strasne sa robis ze si ziedol mudrost sveta....kamarat povedal aby som sa skusil informovat tu...nie pravidla som necital ani neviem kde su...
si akurat tak asi chlapec co ma strasne komplexi,myslim si ze si este ani frajerku nemal lebo by ta asi ziadna nechcela.
ked nemas zaujem mi normalne poradit a jednat so mnou ako s clovekom ale ako s dementom nemusis sem vobec pisat....a ked si si uz cital co som ti pred tym odpisal nechapem naco zas pises? mam pocit ze ta tvoja tupa hlava nepochopila ze nemam zaujem o tvoje tupe namyslene reci...snazim sa vyjadrovat slusne....
chcel som len radu...nie buzeraciu
trapko pocmarany
Používateľov profilový obrázok
shiro
Pokročilý používateľ
Pokročilý používateľ
Príspevky: 8603
Dátum registrácie: Št 21. Dec, 2006, 02:00
Bydlisko: Banska Bystrica

Re: problem s hdd

Príspevok od používateľa shiro »

pistinqo napísal:shiro strasne sa robis ze si ziedol mudrost sveta....kamarat povedal aby som sa skusil informovat tu...nie pravidla som necital ani neviem kde su...
Nauc sa pravopis, amater. Schvalne ci zistis co si zle napisal. Vrat sa na 1 stupen ZS.
Som mudry v tom co viem. Neviem vsetko a nikdy som to nikde ani netvrdil.
Ked necitas pravidla a nerozmyslas, je to tvoje minus. Sak naco si daco vsimat, ze. Ci cakas ze ta dakto za nieco, co zle urobis pochvali? Si akoze normalny?
pistinqo napísal:si akurat tak asi chlapec co ma strasne komplexi,myslim si ze si este ani frajerku nemal lebo by ta asi ziadna nechcela.
hovno o mne vies a este vacsie hovna pises :-) Uz len po dakom tvojho formatu baby saleju, ze? Uplne odbacas od temy, pretoze nemas nijake rozumne argumenty na obranu svojich veci, ktore si zbabral a ktore som ti vytkol.
pistinqo napísal:ked nemas zaujem mi normalne poradit a jednat so mnou ako s clovekom ale ako s dementom nemusis sem vobec pisat....
Popisal som len skutocny stav a co vsetko si zle spravil, nic viac. Dementom (ako pises) si sa urobil sam. Ty mas cusat, priznat si vinu a nie este pyskovat, ked si daco zbabral. Ze nevies priznat ze daco nevies alebo si nespravil je tvoja vec. Necuduj sa preto, ked ti to v zivote vyhodi na oci dakto iny. Taketo zaklady spravania ta mam ucit? Rozmyslas vobec?
pistinqo napísal:a ked si si uz cital co som ti pred tym odpisal nechapem naco zas pises? mam pocit ze ta tvoja tupa hlava nepochopila ze nemam zaujem o tvoje tupe namyslene reci...snazim sa vyjadrovat slusne....
chcel som len radu...nie buzeraciu
trapko pocmarany
Na rozdiel od teba nemusim nadavat, strapnil si sa sam :-) Otazka je, naco pises ty mne?
Nebudem ti opakovat co si kde potentoval, pouzi hlavu a rozmyslaj. Opakujem, ty si ten co nedodrzuje pravidla a pise bludy. A cakas ze ta za to dakto pochvali? Si tak blby alebo tak naivny? Teba este zivot prefacka, a poriadne. To este len budes nadavat.
Ryzen 7 3700X | SilentiumPC Fera 3 | Asrock X570M Pro4 | Patriot Viper 4 Blackout 16GB DDR4-3600 CL17 | Gainward RTX4060 Ti Pegasus 8GB | Samsung 970evo Plus 250GB NVMe | Corsair MP510 1TB NVMe | Samsung 980 Pro 2TB NVMe | Corsair RM550x | 32" Samsung ViewFinity S60UA | 3x Noctua NF-S12B redux 1200 PWM
Xiaomi Mi 9 Lite 64GB
pistinqo
Nový používateľ
Nový používateľ
Príspevky: 60
Dátum registrácie: St 06. Máj, 2009, 19:16
Bydlisko: Nitra

Re: problem s hdd

Príspevok od používateľa pistinqo »

ja len tolko nebudem si to ani citat co pises :) je mi to jedno
urcite mi nejdes radit k veci co som potreboval :)
prajem pekny den
Tubera
Používateľ
Používateľ
Príspevky: 278
Dátum registrácie: Po 24. Nov, 2008, 21:02
Bydlisko: Bratislava - Petrzalka

Re: problem s hdd

Príspevok od používateľa Tubera »

Neviem preco urazas SHIRA. Chcel ty pomoct. S toho co si pisal by na problem neprisiel ani IT Technik.

Mohol si namiesto urazania. Napisat ako je to s tym diskom. Mohol by si byt rad, ze ti chce niekto pomoct.
CPU: INTEL Core i5-6400 (3.20GHz) ;MB: ASRock Z170 Pro4 (3 PCI-E x1, 2 PCI-E x16, 1 M.2, 4 DDR4 DIMM, Audio, Video, Gigabit LAN); RAM: 2x8GB DDR4 2133MHz (16-14-14-35) Kingston; HDD: OCZ Trion 120GB SATA III; Seagate Barracuda 2TB/64MB/7200rpm; Samsung 1TB/32MB/7200rpm SATA II; WD AV-GP 500GB/32MB/5400rpm SATA III; Seagate FireCuda Laptop SSHD 500 GB/5400rpm SATA III; Blu-Ray BD-R XL/RW: Pioneer BD-RW BDR-209M SATA; DVD : Asus DRW-24F1MT SATA; GPU: Gigabyte Nvidia GeForce GTX 1060 3GB; PSU: Zalman ZM600-GS II - 600W ATX 2.3; Monitor: 24"LCD NEC MultiSync EA244WMi; Box: CoolerMaster Centurion 534 Lite
pistinqo
Nový používateľ
Nový používateľ
Príspevky: 60
Dátum registrácie: St 06. Máj, 2009, 19:16
Bydlisko: Nitra

Re: problem s hdd

Príspevok od používateľa pistinqo »

ide o to ze on ma problem so mnou...neni som odbornik tak to tu neviem odborne napisat co s tym mam
a napisal som tom tam tak ze aj kreten to pochopi ked vie co s tym moze byt
a to to neni prva tema kde sa do mna ten kreten navaza...

//LOCK. Ked si precitas pravidla a trosku sa ukludnis, tak sa ti to mozno odomkne. A to plati aj pre ostatnych, ziadne OT! - newmi

Návrat na "Pevné disky, SSD, M.2, úložný priestor a mechaniky"