Shinobi case

Všetko o zdrojoch, skrinkách a ich modifikovaní, o projektoch a modifikáciách všeobecne...
Používateľov profilový obrázok
Pakrobolgari
Používateľ
Používateľ
Príspevky: 439
Dátum registrácie: Št 01. Mar, 2012, 20:05
Bydlisko: Dubnica nad Váhom

Shinobi case

Príspevok od používateľa Pakrobolgari »

Zdravím, chcem sa spýtať majitelov shinobi skrinky, na front panel som nahodil ako in-take dva cooleri NOCTUA, schválne som vybral F12 aby som z front panelu zabezpečil dobrý prietok, ale príde mi to že je dosť slabý a to mi bežia na plný výkon, neviem či to spôsobujú už osadené filtre, alebo len to že case ma zakrytý front panel a nasávanie je len cez úzke mriežky, jedine ako to polepšiť je asi len zhodením filtrov?
Používateľov profilový obrázok
Mirdis
Moderátor
Moderátor
Príspevky: 2017
Dátum registrácie: Ut 04. Okt, 2005, 20:00
Bydlisko: Stará Ľubovňa/Prešov

Re: Shinobi case

Príspevok od používateľa Mirdis »

Naco ti vpredu 2x intake? Mas vela hdd? V podpise vidim, ze ani jeden nemas :) Jasne, ze to sposobuje filter+prekazky (mriezka a pod.), ze maju slabsi prietok. Dolezite je aby si mal outake a vpredu ani nemusis mat ziadny intake. Vzduch si uz cestu najde ;)
NTB1:MacBook Pro (13-inch, 2014, 2,5 GHz Dual-Core Intel Core i5, 8 GB RAM)
NTB2:MacBook Pro (13-inch, 2018, 2,7 GHz Quad-Core Intel Core i7,16 GB RAM)
NTB3:MacBook Pro (13-inch, 2020, Apple M1,16 GB RAM)
Používateľov profilový obrázok
sm_oOx^
VIP
VIP
Príspevky: 3368
Dátum registrácie: Ut 24. Aug, 2004, 14:00
Bydlisko: nitra

Re: Shinobi case

Príspevok od používateľa sm_oOx^ »

shinobi je tym bohuzial "znama"...
http://pc.zoznam.sk/bitfenix-shinobi-fe ... rat?page=6
http://pretaktovanie.zoznam.sk/viewtopi ... =6&t=88219

zosadenim fitlrov si mozno trosinku polepsis (skor ale pochybujem) a logicky pocitaj s vacsim mnostvom prachu vnutri.
Používateľov profilový obrázok
Pakrobolgari
Používateľ
Používateľ
Príspevky: 439
Dátum registrácie: Št 01. Mar, 2012, 20:05
Bydlisko: Dubnica nad Váhom

Re: Shinobi case

Príspevok od používateľa Pakrobolgari »

Mirdis napísal:...
Na čo by mi asi bol? pre lepší airflow a len tak lahko si ten vzduch cestu nenájde :], samozrejme mám aj dva out-take, v zadnej pozícií a v hornej zadnej, na out-take som použil pribalené bitfenix cooleri..

sm_oOx^ - no mám tu lepšiu verziu s bočnicou, ale pchať cooler do nej nemám v pláne, inak čo sa týka filtrov kedže shinobi ma úzke mriežky tak už len to zabespečí menej prachu, tak ak by som dal filtre preč, nemala by to byť taká katastrofa..
Používateľov profilový obrázok
valistar
VIP
VIP
Príspevky: 6853
Dátum registrácie: So 14. Mar, 2009, 19:27
Bydlisko: Ostrava/Košice

Re: Shinobi case

Príspevok od používateľa valistar »

tak ich minimalne prehod, vykonnejsie ventilatory na outtake, tie bitfenixy dopredu (ale tiez by som dal skor 3 outtake a jeden intake staci - ked nechladis hdds ani velmi netreba)
Používateľov profilový obrázok
Pakrobolgari
Používateľ
Používateľ
Príspevky: 439
Dátum registrácie: Št 01. Mar, 2012, 20:05
Bydlisko: Dubnica nad Váhom

Re: Shinobi case

Príspevok od používateľa Pakrobolgari »

aj by som tak urobil, ale tie F12 sa nehodia na out-take, ked už tak dokúpim napr. tieto dva, mám len jeden HDD a ten som vložil do pozície medzi tie F12..
Používateľov profilový obrázok
valistar
VIP
VIP
Príspevky: 6853
Dátum registrácie: So 14. Mar, 2009, 19:27
Bydlisko: Ostrava/Košice

Re: Shinobi case

Príspevok od používateľa valistar »

... no rovnako ako sa nehodia na intake ;)
Používateľov profilový obrázok
Pakrobolgari
Používateľ
Používateľ
Príspevky: 439
Dátum registrácie: Št 01. Mar, 2012, 20:05
Bydlisko: Dubnica nad Váhom

Re: Shinobi case

Príspevok od používateľa Pakrobolgari »

no práve tie sa na in-take hodia, ale iba do prednej pozície, tlačia vzduch rovno pred seba nie tak do strán ako u vačšiny coolerov.. takže lepšie pretlačia vzduch k vga a aj cpu..
Používateľov profilový obrázok
GABO
Administrátor
Administrátor
Príspevky: 9265
Dátum registrácie: Ut 15. Júl, 2003, 08:00
Bydlisko: Košice

Re: Shinobi case

Príspevok od používateľa GABO »

Už len ten nápad dávať http://www.tichepc.sk/Noctua-NF-F12-PWM.html?arg1=001 do skrinky na nasávanie a odsávanie vzduchu je veľmi zlý. Primárne ide o ventilátor určený na pasívy a radiátory vodného chladenia, kde sa ich vlastnosti naozaj prejavia. Samozrejme je to možné aj do skrine ale podstata nie je fúkať do skrinky to len vtedy ak už samotné odsávacie ventilátory nestačia spraviť taký podtlak aby to dokázalo chladiť komponenty.

Základom je zo skrinky stále odsávať a odsávať a odsávať, ak máš totiž plné bočnice tak si ten vzduch nájde pekne cestu a vznikne podtlak. Stačí si to nasimulovať napr. na skrinke ktorá má v predu dostatočné otvory na to aby si si tam položil ruku/dlaň a budeš cítiť čo spravia tie odsávacie ventilátory.

Takže riešením je nahodiť ventilátory na odsávanie a všetko si to pri zavretej bedničke odtestovať (samozrejme otvory v bočnici a pod zatlmiť).
PC1 Intel Core i7-4960X@4,8GHz . ASRock X79 Extreme 11 . 32GB Corsair Dominator 2133MHz DDR3 . Zotac GTX 1080Ti . Samsung 850 PRO 256GB . Samsung 840 1TB . SF Leadex 750W . AOC Q3279VWFD8 . Noctua
PC2 i5-2500K . Noctua NH-U12 . ASUS P8Z68-V PRO . 16GB G.Skill Ripjaws X . EVGA GTX 1070 SC . Intel 530 240GB . Samsung 850 PRO 2TB . COUGAR GX-600W . Lian Li PC-V1010A - Silver . ASUS Xonar Essence STX + HD555
Používateľov profilový obrázok
Pakrobolgari
Používateľ
Používateľ
Príspevky: 439
Dátum registrácie: Št 01. Mar, 2012, 20:05
Bydlisko: Dubnica nad Váhom

Re: Shinobi case

Príspevok od používateľa Pakrobolgari »

Tak teda ja si to odsledujem aký to bude mať vplyv na teploty také, aké to mám teraz, a potom to prehodím, riešil by som to tak ako písal valistar.GABO tie F12 som som osadil hlavne pre to, že shinobi je trochu problémová vo svojom front paneli, nieje tam dobrý prietok keby funguje len na princípe odsávania.

Návrat na "Zdroje, skrinky ich modifikácie a projekty"