Audio

Sekcia primárne určená k radám o nákupe PC komponentov a príslušenstva...
Dudko
Nový používateľ
Nový používateľ
Príspevky: 45
Dátum registrácie: Št 06. Dec, 2012, 14:15

Audio

Príspevok od používateľa Dudko »

Caute,

Potreboval by som poradit ake audio kupit k Pc, vobec sa dotoho nevyznam tak to necham na vas :)

Pc pouzivam viacmenej len na hry tak neviem ci budu lepsie repro alebo sluchadla, keby ste mi mohli poradit aj ohladom repro(niake studiove satelity) aj ohladom sluchadiel, taktiez ci je potrebna zvukova karta alebo staci zabudovana. O znacky ako genius a ostatne plastove blbosti nemam zaujem :D
Rozpocet je cca 200€

Dakujem
Trymore
Nový používateľ
Nový používateľ
Príspevky: 27
Dátum registrácie: So 05. Jan, 2013, 21:21

Re: Audio

Príspevok od používateľa Trymore »

Ak rád hráš hry, tak jednoznačne by som bral 2.1 systém, pretože ten využiješ celkom dobre prípadne aj na hudbu a filmy. 5.1 systém však len na filmy a hry a 2.0 systém zas hlavne na hudbu. 2.1 je zlatá stredná cesta.

Odporúčam konkrétne PC repro a to Teufel Concept C 200 USB. Jeho výhoda spočíva v tom, že sa napája cez USB a teda obchádza tvoju low integrovanú zvukovú kartu a využíva svoju vlastnú, zabudovanú v systéme. Výhodou sú ďalej 2 pásmové satelity (2x35 W RMS), ktoré sa v 2.1 setoch za takú cenu často nevidia a takisto zaujme aj veľký, krásny a výkonný subwoofer (85 W RMS).

Ja osobne volím vždy radšej repro ako slúchadlá k hrám, niet nad zážitok, ak pri výbuchoch cítiš otrasy na stole, prípadne ti aj zaduje vietor na nohy z basreflexovej trubice na subwooferi :)
Používateľov profilový obrázok
Jednoduska
Sponzor fóra silver
Sponzor fóra silver
Príspevky: 5702
Dátum registrácie: Po 19. Nov, 2012, 15:45
Bydlisko: Kosice, 040 01

Re: Audio

Príspevok od používateľa Jednoduska »

Hmmmm tie teufely su vyzeraju chutne, siel som ti nieco odporucat ale sam by som bral radsej tie teufely hergot! :P

Dobry tip.

Mozno jedna otazka: ake hry hravas?..ak nie len pre pobavenie ale chces zlepsit aj tzv. herne vykony, tak poriadne masivne sluchadla s externou zvukovkou niesu na zahodenie a ani prilis drahe, ale sam tiez preferujem repro a dobra hudbicka k hre.

ja mam na ceste tieto:
http://www.alza.sk/creative-sound-blast ... 189483.htm
ANONYM_a7

Re: Audio

Príspevok od používateľa ANONYM_a7 »

Creative Sound Blaster Tactic3D Alpha su fajn ale LEN na hry riesit na tom muziku nic moc.. Mam ich doma uz nejaky ten piatok a spokojnost, teda az na plochy kabel >D
Používateľov profilový obrázok
stiv
Sponzor fóra gold
Sponzor fóra gold
Príspevky: 10042
Dátum registrácie: Pi 16. Nov, 2012, 21:30
Bydlisko: BT

Re: Audio

Príspevok od používateľa stiv »

Mam tieto a nemam co vytknut hram na nich hry, pozeram filmy, pocuvam hudbu. http://www.progamingshop.sk/logitech-sp ... -4241.html ale keby ze teraz idem kupovat reproduktory tak by som zobral tieto: http://www.alza.sk/logitech-z906-d226021.htm myslim ze tych 30 euro nad rozpocet uz nejako prezijes
.
Používateľov profilový obrázok
Jednoduska
Sponzor fóra silver
Sponzor fóra silver
Príspevky: 5702
Dátum registrácie: Po 19. Nov, 2012, 15:45
Bydlisko: Kosice, 040 01

Re: Audio

Príspevok od používateľa Jednoduska »

Fuuuu, tak tie logitechy to je ina trieda...

ale on hlada satelity ako sam pisal, predpokladam ze nehlada brutalnmy vykon tichto logitechov (ktory by so maj ja chcel ale susedia maju dost uz aj s tym co mam doma takze zbytocne.. )

Ale kto che max vykon a aj kvalitu tak tie logitech urcite ano.
Používateľov profilový obrázok
Andre
TV & Audio expert
TV & Audio expert
Príspevky: 11510
Dátum registrácie: St 09. Jan, 2008, 14:00
Bydlisko: Žilina

Re: Audio

Príspevok od používateľa Andre »

5600X | Fortis 5 | STRIX B550-F | 32GB DDR4 3600 | RTX 3070 | Seasonic Focus Plus 650 Gold | NZXT S340 Elite
LG OLED42C21 | Corsair Scimitar + Roccat Hiro | Fnatic Gear Rush Red + CM wrist rest
Fanatec DD 8nm + Fanatec F1 V2 | Simgrade VX-PRO
Topping E50 + Focal Alpha 65
Trymore
Nový používateľ
Nový používateľ
Príspevky: 27
Dátum registrácie: So 05. Jan, 2013, 21:21

Re: Audio

Príspevok od používateľa Trymore »

Andrej, on to chce na hry... nechce monitory na neutrálny, ale presný zvukový prejav hudby.

Logitech z623 som vlastnil aj ja. Na hry boli výborné, filmy takisto. Hudba bola bieda. Nepáčili sa mi aj tie jednopásmové malilinké satelity a navyše treba k ním aj zvukovku a to sú ďalšie eurá. Prečo rovno nekúpiť celý set s dvojpásmovými satelitmi a zabudovanou vlastnou kvalitnou zvukovkou za 199 € od Teufelu?
Dudko
Nový používateľ
Nový používateľ
Príspevky: 45
Dátum registrácie: Št 06. Dec, 2012, 14:15

Re: Audio

Príspevok od používateľa Dudko »

Tie teufel moc nepoznam ale pozdavaju sa bol by som rad keby sa niekdo skuseny k nim viadril.. :)
5.1 nechcem zbytocnost..
Tieto som mal moznost pocut v mzone a nehrali zle http://www.mzone.sk/darceky-pre-mac-hk- ... s-iii-2119 ma ich niekdo doma?
Skor by som este uvital nieco s 2.0

Dakujem
Naposledy upravil/-a Dudko v So 26. Jan, 2013, 18:12, upravené celkom 1 krát.
Používateľov profilový obrázok
Andre
TV & Audio expert
TV & Audio expert
Príspevky: 11510
Dátum registrácie: St 09. Jan, 2008, 14:00
Bydlisko: Žilina

Re: Audio

Príspevok od používateľa Andre »

Trymore - monitory za 200/par ti nikdy presne a neutralne hrat nebudu. To co popisujes zacina na 500/kus. Co som poradil ja by som pomenoval ako multimedialne repro, kludne by daco take mohol robit napr pioneer k pc/vezu.
5600X | Fortis 5 | STRIX B550-F | 32GB DDR4 3600 | RTX 3070 | Seasonic Focus Plus 650 Gold | NZXT S340 Elite
LG OLED42C21 | Corsair Scimitar + Roccat Hiro | Fnatic Gear Rush Red + CM wrist rest
Fanatec DD 8nm + Fanatec F1 V2 | Simgrade VX-PRO
Topping E50 + Focal Alpha 65
Trymore
Nový používateľ
Nový používateľ
Príspevky: 27
Dátum registrácie: So 05. Jan, 2013, 21:21

Re: Audio

Príspevok od používateľa Trymore »

Dudko, tie Harman Kardony sú osvedčené, ale ja si myslím, že tam väčšinu ceny platíš za značku a dizajn. A 2.0 repro na hry nie sú zlé, ale fakt tam bude chýbať subwoofer.

Teufely sa zameriavajú len na repro už vyše 30 rokov, nemyslím, že vyrobia blbosť :)
Onedlho sem hodím vlastnú recenziu na trocha drahší 2.1 set Concept D 500, takže s Teufelom už nejakú skúsenosť mám :)
Dudko
Nový používateľ
Nový používateľ
Príspevky: 45
Dátum registrácie: Št 06. Dec, 2012, 14:15

Re: Audio

Príspevok od používateľa Dudko »

Co hovorite na microlab solo c4 co boli aj nedavno v recenzii
Dik
Trymore
Nový používateľ
Nový používateľ
Príspevky: 27
Dátum registrácie: So 05. Jan, 2013, 21:21

Re: Audio

Príspevok od používateľa Trymore »

Čítal som tú recenziu, celkom sa mi pozdávali. Ale repro nestačí vidieť, treba počuť. Ak ti na tom až tak nezáleží, tak si ich kľudne kúp. No ako som vravel, na hry by som bral určite set so subwooferom. Ak nechceš ísť až na svoje hranice, a to je 200 €, tak s Logitech z623 budeš viac ako spokojný a verím, že aj prekvapený, čo to dokáže.

edit: inak zabudol som dodať, že Teufely ti poskytujú 8 týždňov na vyskúšanie výrobku. Ak do toho času sa ti niečo nebude páčiť, kľudne ich vrátiš. Napíšeš na servis, Teufel ti vybaví vyzdvihnutie balíka cez UPS, pošlú ti email, vytlačíš si štítok v prílohe, nalepíš na balík, potom zavoláš na UPS, prídu k tebe domov, zoberú balík (nič neplatíš) a máš to v suchu :)
Dudko
Nový používateľ
Nový používateľ
Príspevky: 45
Dátum registrácie: Št 06. Dec, 2012, 14:15

Re: Audio

Príspevok od používateľa Dudko »

Zevraj na tieto su dobre ohlasi: http://www.muziker.sk/studio-podium/nah ... eil-KS-40A
Co poviete? :)
Naposledy upravil/-a Dudko v Po 28. Jan, 2013, 22:21, upravené celkom 2 krát.
ANONYM_a7

Re: Audio

Príspevok od používateľa ANONYM_a7 »

Dudko napísal:Co hovorite na microlab solo c4 co boli aj nedavno v recenzii
Dik
Ako do 100€ je to fakt super hrávam na tom aj nejaké hry a vie to čo to má vedieť :)

Návrat na "Nákupná poradňa"