zrkadlovka

Sekcia primárne určená k radám o nákupe PC komponentov a príslušenstva...
martinkf
Čierna listina bazáru
Čierna listina bazáru
Príspevky: 282
Dátum registrácie: So 02. Jún, 2012, 13:10
Bydlisko: Topoľčany

zrkadlovka

Príspevok od používateľa martinkf »

zdravim. kedze vo fotoaparatoch sa moc nevyznam a priatelka ide kupovat zrkadlovku,ktora by bola jej prvou zrkadlovkou, chcem sa spytat niekoho kto ma v tom viacej jasno na tieto. Rozhoduje sa medzi nimi:

1. http://www.talkive.sk/index.php?page=sh ... 0&vmcchk=1

2.http://www.talkive.sk/index.php?page=sh ... Itemid=100

3.http://www.talkive.sk/index.php?page=sh ... Itemid=100

Za rady vam dakujem
Používateľov profilový obrázok
molnart
Pokročilý používateľ
Pokročilý používateľ
Príspevky: 6793
Dátum registrácie: Ut 19. Jún, 2012, 23:03
Bydlisko: Bratislava/Samorin

Re: zrkadlovka

Príspevok od používateľa molnart »

uprimne ani jedno, ak rozpocet nepusti tak radsej nieco bazarove, napr. D3100 alebo D5000/5100. Alebo ked Canon tak 450D a vyssie.
Spoiler: ukázať
PC: CPU: Intel Core i5 12600K with Silentium Fortis 5 ARGB MB: MSI Tomahawk Z690 DDR4 RAM: 2x 16GB G.Skill Ripjaws V 4400-19 DDR4 GPU: GigaByte Eagle GeForce RTX 3060 Ti OC HDD: Samsung 970 1GB GB PSU: Corsair RMx (2018) 650W Case: Fractal Meshify 2 Compact Monitor: Philips 272B7QPJEB OS: Win 11 64-bit
Notebook: HP EliteBook 840 G6 Core i5 8265U, 16 GB RAM, 512 GB SSD
Server: HP Microserver Gen8 Xeon E3-1265Lv2, 16GB ECC DDR3 OS: PVE + OMV + OPNsense
Phone: Samsung Galaxy A52s
Tablet: iPad Pro 11 (2018)
martinkf
Čierna listina bazáru
Čierna listina bazáru
Príspevky: 282
Dátum registrácie: So 02. Jún, 2012, 13:10
Bydlisko: Topoľčany

Re: zrkadlovka

Príspevok od používateľa martinkf »

a nejaky konkretny dovod? :) vies ona je začiatočnička doteraz mala klasicky digitalny, chce ale nejaku zrkadlovku pre začiatočnikov ziadne profesionalne high endove zrkadlovky su az tak hrozne tie vyssie uvedene ? :)
Používateľov profilový obrázok
molnart
Pokročilý používateľ
Pokročilý používateľ
Príspevky: 6793
Dátum registrácie: Ut 19. Jún, 2012, 23:03
Bydlisko: Bratislava/Samorin

Re: zrkadlovka

Príspevok od používateľa molnart »

D3000 ma CCD snimac a EOS 1000 seria su ako decke hracicky. skus dat nejaku cenovu predstavu a ucel na co sa to bude pouzivat. ono kupovat fotake ktore su 3 generacie stare nove z obchodu sa mi zda byt trosku od veci. a napis aky mala fotak doteraz, totiz na urovni tych fotakov co si dal uz dneska foti nejeden kompakt (samozrejme nie sunty s 1/2,3" snimacom).

pri tych fotakoch co si dal sa mozu stat 2 moznosti:
a) frajerka sa nikdy nenauci fotit, prestane ju to bavit a fotak bude niekde stat na policke, pripadne ju budes predavat v bazari so stratou 150 eur
b) nauci sa fotit, zisti ze ako su tie fotaky nahovno a bude chciet nieco poriadne, dalej je to uz rovnake ako som pisal vyssie

toto je lepsia volba ako hociktore z tych tebou vymenovanych:
http://www.mall.sk/bezzrkadlovky/olympu ... r?v=488260
Spoiler: ukázať
PC: CPU: Intel Core i5 12600K with Silentium Fortis 5 ARGB MB: MSI Tomahawk Z690 DDR4 RAM: 2x 16GB G.Skill Ripjaws V 4400-19 DDR4 GPU: GigaByte Eagle GeForce RTX 3060 Ti OC HDD: Samsung 970 1GB GB PSU: Corsair RMx (2018) 650W Case: Fractal Meshify 2 Compact Monitor: Philips 272B7QPJEB OS: Win 11 64-bit
Notebook: HP EliteBook 840 G6 Core i5 8265U, 16 GB RAM, 512 GB SSD
Server: HP Microserver Gen8 Xeon E3-1265Lv2, 16GB ECC DDR3 OS: PVE + OMV + OPNsense
Phone: Samsung Galaxy A52s
Tablet: iPad Pro 11 (2018)
martinkf
Čierna listina bazáru
Čierna listina bazáru
Príspevky: 282
Dátum registrácie: So 02. Jún, 2012, 13:10
Bydlisko: Topoľčany

Re: zrkadlovka

Príspevok od používateľa martinkf »

doteraz mala tento panasonic DMC-LZ7....mal by sluzit na myslim ze na vsetko, vyuzivany na dovolenkach, roznych vyletoch, cize fotenie budov,prirody,ludi....a cenovy strop do nejakych 400€
Používateľov profilový obrázok
_Mato_
Sponzor fóra gold
Sponzor fóra gold
Príspevky: 2237
Dátum registrácie: Ut 21. Mar, 2006, 02:00
Bydlisko: Beckov

Re: zrkadlovka

Príspevok od používateľa _Mato_ »

Osobne by mi na tom Olympuse chybal hladacik. Viem, ze sa da dokupit samostatne, ale absolvovat "diskoteku" pri pouzivani blesku by mi dost prekazalo.

When I was a young man, I had liberty, but I did not see it. I had time, but I did not know it. And I had love, but I did not feel it.
Používateľov profilový obrázok
molnart
Pokročilý používateľ
Pokročilý používateľ
Príspevky: 6793
Dátum registrácie: Ut 19. Jún, 2012, 23:03
Bydlisko: Bratislava/Samorin

Re: zrkadlovka

Príspevok od používateľa molnart »

osobne mne tiez, ale poznam nejedno ludi ktori kupili zrkadlovku lebo je to cool a in a super a nasledne sa cudovali ze co je to za smejd ze ani cez display sa fotit neda :D
Spoiler: ukázať
PC: CPU: Intel Core i5 12600K with Silentium Fortis 5 ARGB MB: MSI Tomahawk Z690 DDR4 RAM: 2x 16GB G.Skill Ripjaws V 4400-19 DDR4 GPU: GigaByte Eagle GeForce RTX 3060 Ti OC HDD: Samsung 970 1GB GB PSU: Corsair RMx (2018) 650W Case: Fractal Meshify 2 Compact Monitor: Philips 272B7QPJEB OS: Win 11 64-bit
Notebook: HP EliteBook 840 G6 Core i5 8265U, 16 GB RAM, 512 GB SSD
Server: HP Microserver Gen8 Xeon E3-1265Lv2, 16GB ECC DDR3 OS: PVE + OMV + OPNsense
Phone: Samsung Galaxy A52s
Tablet: iPad Pro 11 (2018)
fateman
Nový používateľ
Nový používateľ
Príspevky: 99
Dátum registrácie: St 03. Okt, 2007, 08:00
Bydlisko: Žilina

Re: zrkadlovka

Príspevok od používateľa fateman »

Ja by som jej urcite odporucal nech ide niekam do kamenneho obchodu si to osahat. Ci si kupi nikon alebo canon je viacmenej jedno, ceny priuslusenstva sa pomaly vyrovnavaju. Ak ma nejakych znamych co uz maju zrkadlovky, mozno by bolo dobre zvazit rovnaku znacku ak su ochotny pozicat objektiv atd.
Tym zakladnym radam by som sa urcite nevyhybal, ci si kupi 1100D alebo 600D nieje vo vystupnej kvalite fotografii velky rozdiel, ak nepotrebuje dialkove odpalovanie bleskov, pripajat externy mikrofon pri natacani videa tak neurobi chybu ak do takehoto zakladaku pojde. Kvalitu fotografii aj tak najviac ovplyvnuje objektiv a zrunost fotografa, moze mat aj 5D mark IV, pokial na to da nejaky lacny neostry smejdak objektiv, bude jej telo za par tisic € na prd.
400€ je dost malo na zrkadlovku, ak je ochotna trochu pridat odporucal by som jej 1100D - iba telo plus Tamron 17-50mm F2.8 alebo sigmu 17-70mm F2.8-4.0 kludne aj z bazaru.
kazdopadne ak planuje fotit len na automatike, nech radsej usetri a kupi si nejaky lepsi kompakt za lacnejsi peniaz. Nech si hlavne uvedomi ze vlacit so sebou zrkadlovku je o niecom inom ako ten drobny Lumix.
Na zaver uz len dodam, ze kupou tela a prveho objektivu sa to len zacina.. potom prijde stativ, blesky, dalsie skla, osvetlenie...
Používateľov profilový obrázok
thundabird
Používateľ
Používateľ
Príspevky: 781
Dátum registrácie: Ut 20. Máj, 2008, 02:01
Bydlisko: Lastovce

Re: zrkadlovka

Príspevok od používateľa thundabird »

Tiez som pred casom riesil nieco podobne a urobil som dobre, ze som vtedy nekupil novy C 1000D/ N D3000. Mal by som sice novy fotak a v zaruke, ale...ked som to neskor drzal v ruke (C1000D), tak mi to pripadalo ako plastova cinska hracka. Riskol som to sice s bazarovym kusom, ktory stal takmer tolko ako spominane nove, ale bol to stary dobry Canon 40D a ten je konstrukcne/ergonomicky niekde uplne inde. A hoci uz nie je najnovsi, nemam dovod menit a keby som aj rozmyslal nad nejakym upgradom, tak si najskor kupim nejaky poriadny objektiv, lebo telo mi proste vyhovuje.

Ked sa clovek pusti do fotenia serioznejsie, tak zisti, v com vsetkom ho ten lacny fotak obmedzuje. Samozrejme zo zaciatku je to hura, lebo je to zrkadlovka a foti to ovela lepsie ako vsetky doterajsie kompakty, co sme mali...ale ak niekto foti vsetko na automatiku a viac sa tym nezaobera, tak urobi lepsie, ked si kupi nejaky slusny mirrorless a je vysmiaty.

Osobne poznam 2 typy ludi, co si kupili lacne zrkadlovky:
1. skupina - to su taki, ktori chceli mat za kazdu cenu zrkadlo, lebo je cool na nejakej akcii vytiahnut zrkadlovku medzi tymi, co fotia mydlom, nebodaj telefonom...samozrejme nikdy nefotia inac ako na AUTO, nikdy na tom fotaku nepouziju iny objektiv ako setak, nikdy na to nenasadia externy blesk a podobne. Tymto ludom by rovnaku (ak nie lepsiu) sluzbu urobil poriadny ultrazoom/mirrorless fotak, ale niekomu nevysvetlis.

2. skupina su ludia, ktori sa chceli pustit do fotenia trochu vaznejsie. Po case narazili na obmedzenia, fotak predali so stratou a kupili nieco serioznejsie.

Ber to len ako moj nazor, nenutim ta do nicoho, ale osobne by som urcite radsej vzal bazarovy Nikon D90 ako novu D3000 alebo C1100D. Samozrejme, je tam to riziko bazaroveho kusu, ak nezozenies nieco v zaruke. Ja som kupil od seriozneho majitela, fotak vyzeral ako novy, dnes ma nacvakane cez 40tis. zaberov a stale slape ako novy a nikdy s nim nebol problem, tie stroje vacsinou nieco vydrzia...
MB MSI Tomahawk MAX CPU Ryzen 5 3600 + Gelid Phantom RAM 2x8 GB Patriot Viper Steel 3600 MHz VGA EVGA Geforce GTX 1060 3GB SSD A-data XPG SX8200 pro 512 GB HDD WD Black 2TB PSU Corsair RM650x 2018 Case Fractal Define C NTB1 HP EliteBook 830 G6 NTB2 Lenovo Thinkpad T450
Používateľov profilový obrázok
wingo
Moderátor
Moderátor
Príspevky: 5898
Dátum registrácie: St 01. Sep, 2010, 20:36
Bydlisko: Podbrezová

Re: zrkadlovka

Príspevok od používateľa wingo »

Ja som tiež uvažoval nad prechodom z TZ7 na zrkadlovku, ale nakoniec sa rozhodujem medzi mirrorless (Olympus PEN, Panasonic G/GF/GH, Samsung NX, Sony NEX...) alebo kvalitným kompaktom (Sony X100). Ale ja mám ešte čas (zatiaľ treba €€€ inde) a uvidím ako sa trh ešte vyvinie.

IMHO tie lacné zrkadlovky fotia rovnako alebo horšie ako spomínané menšie a spratnejšie mirrorless (do rozpočtu napr. Olympus E-PL3: http://digitalne-fotoaparaty.heureka.sk/olympus-e-pl3/, Sony NEX F3: http://digitalne-fotoaparaty.heureka.sk ... a-nex-f3k/, Panasonic GF-5: http://digitalne-fotoaparaty.heureka.sk ... x-dmc-gf5/ - treba pokukať, napr. pekné recenzie sú na www.dpreview.com).

Sony X100 je síce dosť drahý a nad rozpočet a má trochu horšie fotky za slabšieho svetla, ale ako náhrada za TZ7 úplne ideálny foťák, môžeš ho zobrať všade tam kde aj TZ7 a fotky budú takmer ako zo zrkadlovky. Samozrejme však neumožňuje takú kreatívnu voľnosť ako foťák s vymeniteľnými objektívmi a príslušenstvom, ale to by si najprv musel zainvestovať nehorázne prachy za doplnky (objektívy, filtre, blesky atď.) a vláčenie niekoľkokilovej brašne so zrkadlovkou a všetkým príslušenstvom nie je žiadna sranda...

To je môj názor, samozrejme niekto môže mať úplne iný. Vždy záleží čo od toho očakávate a aké kompromisy ste ochotní spraviť - aby to nedopadlo tak že zrkadlovka bude stáť doma a von ju zoberiete iba výnimočne keď budete mať náladu, bežne budete fotiť tým starým Panasonicom lebo jednoducho nezavadzia a je ľahký a spratný...
Spoiler: ukázať
STEAM: http://steamcommunity.com/id/X-w1n9/

PC1:
Ryzen 5 7600X, Noctua NH-D14+Arctic P14 PWM PST, Gigabyte B650M Gaming X AX, 32GB DDR5 Kingston Fury Renegade RGB @ 6000/28/37/37/30, Gigabyte AORUS RX 6800XT Master 16GB, SSD Kingston Fury Renegade 1TB, Adata XPG Core Reactor 650W, BeQuiet Pure Base 500DX + 3x Arctic P14 PWM PST, LG 42OLEDC21, Gamdias Hermes P3 Brown, Logitech G400, Hifiman HE-4XX + Topping NX4DSD

PC2:
Ryzen 5 5600X, ASUS TUF Gaming B550M-PLUS WiFi, 32GB DDR4 Kingston Predator@3600/16/19/21/36, Sapphire Pulse RX6600 8GB, Toshiba XG3 1TB M.2 NVMe, Seasonic Platinum SS-660XP2, Riotoro Morpheus, ASUS VG279Q, Marvo K605, Rapture ASPIS, Superlux HD-330 + Brainwavz Sheepskin earpads, Edifier WN820NB

Návrat na "Nákupná poradňa"