Puka v hardisku

Všetko o notebookoch, PDA, tablet PC ich problémoch...
Igi10
Nový používateľ
Nový používateľ
Príspevky: 34
Dátum registrácie: St 04. Nov, 2009, 21:48
Bydlisko: Sereď

Puka v hardisku

Príspevok od používateľa Igi10 »

Zdravim kupil som si v utorok MSI GE60 0ND-465XCZ a počujem ako keby pukalo v hardisku a ešte mám problem z webkamerou neberie ovladač mam ist ten notebook reklamovať a viem že mi to robil aj externý disk ked asi usb nemalo dobre napajanie a ked som ho prepojil do druheho už to nerobil a najhoršie je že ten notebook ma ochrannu znamku
Používateľov profilový obrázok
felipe25
Pokročilý používateľ
Pokročilý používateľ
Príspevky: 5777
Dátum registrácie: Po 19. Júl, 2010, 13:00
Bydlisko: Košice

Re: Puka v hardisku

Príspevok od používateľa felipe25 »

V booku bol predinstalovany Windows?

Najdi si ovladace na stranke vyrobcu presne pre Windows ktory tam mas.
Ale ak si mal v booku uz Windowsu, kamera by na 99,9% ist mala, kedze vyrobca instaluje svoj OS so vsetkym potrebnym...
Ak naozaj nejde, tak moze byt ze kamera je HW poskodena.
Ovladac neberie - take neexistuje, bud ten ovladac je k tej kamere urceny, alebo nieje (nemoze kamera fungovat s ovladacom ktory nieje prenu urceny..). alebo posledna moznost - kamera je HW poskodena a treba book jednoznacne reklamovat.
Spoiler: ukázať
Main PC: Fractal Define Black R5 window, ASUS ROG STRIX Z390-E GAMING, Intel Core i5 9600K, Patriot Viper4 Series 16GB KIT DDR4 3000MHz CL16, ADATA XPG GAMMIX S5 SSD 256 GB SSD, 1x5TB + 1x4TB, GIGABYTE 1060 GTX 3GB, Blue-Ray LG, 27" Samsung QHD, keyboard: Asus TUF Gaming, mouse: HP Pavilion mouse 200, Windows 11 Pro 64bit

NB: DELL + ASUS

iPhone 13 Pro Max
Huawei Mate 40 Pro
Igi10
Nový používateľ
Nový používateľ
Príspevky: 34
Dátum registrácie: St 04. Nov, 2009, 21:48
Bydlisko: Sereď

Re: Puka v hardisku

Príspevok od používateľa Igi10 »

práveže ten notebook bol bez os a dal som tam win 7 professional msdn verziu
SpQx
Čierna listina bazáru
Čierna listina bazáru
Príspevky: 606
Dátum registrácie: So 09. Feb, 2013, 14:55
Bydlisko: Dunajská Streda

Re: Puka v hardisku

Príspevok od používateľa SpQx »

Webkamera sa apína v biose, skús to ... teda pri pár strojoch sa mi to stávalo.
Brandoo
Pokročilý používateľ
Pokročilý používateľ
Príspevky: 5693
Dátum registrácie: Ne 23. Dec, 2007, 08:00
Bydlisko: Banská Bystrica

Re: Puka v hardisku

Príspevok od používateľa Brandoo »

Ked puka v HDD, to znamena ze je zivy :D

Kde si ho kupoval ?
ak v alze ako zanovny tovar ci bazarovy, tak im to vrat

Vo firme mame dva identicke notebooky Dell E4300, jeden sme pozicali uzivatelovy a po vrateni cokolada na touchpade ale co som chcel povedat, ze od tej doby pocut tiez take pukanie no nieje to ako hrkotanie v skrinke ktora nema odvibrovane ale vychadza to az v vnutra HDD. Takze je mozne, ze im padol ... vyrobnu chybu by som asi vylucil.


S webkou ... ked nenajde zariadenie ani v spravcovi zariadeni, tak ju nemas vobec zapnutu. Teda zrejme v BIOSe bude treba. Alebo instalujes zly ovladac.
Spoiler: ukázať
Liquid cooled PC: MB: MSI Mpower Z77 CPU: Intel Core i7-2600K @ 4,5GHz + EK Supermancy CSQ Plexi+Nickel VGA: Gigabyte GTX780 + EK EK-FC Titan Clear Plexi+Nickel RAM: Kingston 2x 8GB DDR3 1600MHz SSD: Samsung 840 Pro 256GB HDD: WD Caviar Green 2TB EARS PSU: Seasonic X-560 Zvuková karta: Creative SoundBlaster Titanium HD USB CASE: Silverstone TJ07 Keyboard: SteelSeries 6G V2 Mouse: Logitech G5 Mousepad: SeelSeries QcK Diablo III Monitor: Samsung SyncMaster BX2440 OS: Microsoft Windows 10 Pro 64-bit
Používateľov profilový obrázok
jackhammer
Používateľ
Používateľ
Príspevky: 942
Dátum registrácie: So 29. Nov, 2008, 18:35

Re: Puka v hardisku

Príspevok od používateľa jackhammer »

vopcham sa tuto,
mam stary acer kde su dva 160GB disky,nedavno nechcel ntb nabootovat a bolo pocut ako hdd sa roztoci a cvakne a tak znova a znova,
reku tak jeden skapal ako uz nejaky ten rocik ma tak jeden vyhodim a druhy bude ficat
otvorim a tam su 2 hdd v zapojene v takom ramceku,ktory sa potom zasuva do konektora
prehodil som oba na striedacku do pozicie MAIN a kua cvaka to aj pri jednom aj pri druhom(jeden bol vybraty pocas skusania)
je mozne je chyba je v tom ramceku,alebo odisli obidva?

//tak som ich este skusil zapojit po jednom na priamo,bez toho ramceka a cvakaju obidva slak aby to..
Spoiler: ukázať
CPU:i5 3570K + BeQuiet! Dark Rock Pro 2 MB:MSI Z77-GD55 GPU: Palit GTX 1070 GameRock Premium Edition RAM:8GB Mushkin Redline Enhanced PSU:Coolermaster Silent Pro 700w SSD:Plextor M5S 256GB HDD:3 TB Toshiba CASE:Lian Li PC-V 2110 MONITOR:Dell UltraSharp U2412M KEYBOARD:Corsair Strafe RGB MOUSE:Func MS-3² MAT:Razer Mantis speed
Galaxy S6 Edge
World of Tanks: Jackhammer_I

Návrat na "Mobilné PC"