ako zavodnujete pc?

Všetko o vodnom chladení a riešenie problémov ...
lover13
Nový používateľ
Nový používateľ
Príspevky: 3
Dátum registrácie: St 30. Jan, 2013, 11:22

ako zavodnujete pc?

Príspevok od používateľa lover13 »

chalani potrebujem poradit s poskladanim vodnika myslim ze nebudem mat problem iba jednej veci sa trochu obavam a to je prve spustenie PC a zavodnenie.nieco som cital ze su nato taketo vecicky:

http://www.jscomputers.sk/produkt/Innov ... =001053004

alebo

http://www.tichepc.sk/Aqua-Computer-ATX ... 1013010005

lenze ja nemam taketo veci.pumpa bude D5 s topom viem ze napustim do plna expu ktora bude nad pumpou ale ako mam spustit pc?mam to urobit tak ze cerpadlo dam naplno na 5stupen alebo na co najpomalsie na 1stupen a postupne pridavat do expanzky kvapalinu az kym nebude 1-2cm pod okraj a pc mam prerusovane zapinat a vypinat vypinacom na zdroji na zaciatku ci sa tym nemusim trapit a na jeden pokus to pekne vcucne a mam len dolievat pomalicky do expanzky?

a este ma zaujima jedna vec budem mat origo 2litre kvapaliny ale tiez som cital ze je dobre na zaciatku kupit obycajnu destilku a najprv nou preplachnut cely system a vypustit a az potom naliat origo kvapalinu dakujem za rady.
Používateľov profilový obrázok
Martin_RAZER_SVK
Používateľ
Používateľ
Príspevky: 888
Dátum registrácie: Po 06. Aug, 2012, 20:24
Bydlisko: Lazy pod Makytou

Re: ako zavodnujete pc?

Príspevok od používateľa Martin_RAZER_SVK »

Tie doplnky sú len na to aby si ochránil PC keby ti niečo netesni a tečie ti to ;) Ale aj keď to tečie tak sa nič nestane pokiaľ tam nemáš vodu s potoka :-D Keďže máš expu nad pumpou tak normálne naplň doplna expu ak nestečie kvapalina až k pumpe tak snu trochu potras tak aby sa zavodnila a môžeš to spustiť a dolievaj pri tom vodu, nechaj to bežať a pokiaľ by sa stalo že ti pôjde pumpa napr. na 30sekund na prázdno tak to pre istotu vypni, chvíľu počkaj a znova zapni (Ak nieje expa najvyšší bod v okruhu tak ti bude po vypnutí cez ňu tlačiť vodu von ak by bol ten najvyšší komponent už zavodnený) Čo sa tyká preplachovania tak radiátor si mal prepláchnuť ešte keď si ho nemal v okruhu lebo v tom býva strašný bordel v blokoch by nemal byť ale pre istotu môžeš aj tie. Pre dobrý pocit a aby si videl kde ti to pripadne tečie/presakuje tak po PC rozlož vreckovky alebo niečo podobne :good:
CPU i5 4670k 4.2GHz,MB MSI Z87 MPOWER, RAM2x4GB KINGSTON HyperX Performance 2400Mhz Cl11 ,GPU Asus EHD5870+EK FC5870,D5 + Alphacool TOP, EK Supreme HF, 2x480 Alphacool Nexxxos UT60/XT45, case CM HAF X,PSU Seasonic x-650
Používateľov profilový obrázok
Mirdis
Moderátor
Moderátor
Príspevky: 2017
Dátum registrácie: Ut 04. Okt, 2005, 20:00
Bydlisko: Stará Ľubovňa/Prešov

Re: ako zavodnujete pc?

Príspevok od používateľa Mirdis »

Ja som vzdy pri prvom zavodneni naplnil expu do plna, zapol pc a hned som postupne lial do expy (pumpa ide na full). Ked mi skoncila prva flasa pre istotu som pc vypol pripravil druhu a pokracoval. Pokial kvapalina prejde celym okruhom a zacne sa vraciat spat do expa, tak potom uz iba mierne dolievaj.

Okruh je najlepsie vycistit este pred zavodnenim. A to hlavne radiator, ktory treba viac krat preplachnut poriadne destilovanou vodou. Ostatne, ako bloky a pod. su v poriadku. Potom si mozes naplnit okruh destilkou pokial nie si isty ci niekde nebude tiect.

edit: Martin_RAZER_SVK ma predbehol :-D
NTB1:MacBook Pro (13-inch, 2014, 2,5 GHz Dual-Core Intel Core i5, 8 GB RAM)
NTB2:MacBook Pro (13-inch, 2018, 2,7 GHz Quad-Core Intel Core i7,16 GB RAM)
NTB3:MacBook Pro (13-inch, 2020, Apple M1,16 GB RAM)
lover13
Nový používateľ
Nový používateľ
Príspevky: 3
Dátum registrácie: St 30. Jan, 2013, 11:22

Re: ako zavodnujete pc?

Príspevok od používateľa lover13 »

este to nemam poskladane zajtra mi ma prist vsetko takze bude stacit ked to urobim takto ze na radiator nasrobujem fiting a kus hadice a lievikom do nej viackrat 2-3x nalejem destilku a fuknem ustami aby to pretlacilo ten bordel druhou stranou?este ma zaujima ci je potreba ten fillport alebo sa zaobidem aj bez neho kedze to stci doliat len 1-2x do roka a ako to vypustate kde to odpajate v najnizsom bode kde je vystup na pumpe?
Používateľov profilový obrázok
Martin_RAZER_SVK
Používateľ
Používateľ
Príspevky: 888
Dátum registrácie: Po 06. Aug, 2012, 20:24
Bydlisko: Lazy pod Makytou

Re: ako zavodnujete pc?

Príspevok od používateľa Martin_RAZER_SVK »

Ja som to robil tak že som ho naplnil celi (roztok octu a destilky) uzavrel a triasol sním cca 5minut :dance: Potom som ho vypustil a len preplachou destilkou. Ocot nemusíš použiť ja som ho použil kvôli tomu že radiátor bol už použitý a dlho my stal na poličke tak trochu vo vnútri zozelenel :red:
CPU i5 4670k 4.2GHz,MB MSI Z87 MPOWER, RAM2x4GB KINGSTON HyperX Performance 2400Mhz Cl11 ,GPU Asus EHD5870+EK FC5870,D5 + Alphacool TOP, EK Supreme HF, 2x480 Alphacool Nexxxos UT60/XT45, case CM HAF X,PSU Seasonic x-650
Používateľov profilový obrázok
GABO
Administrátor
Administrátor
Príspevky: 9265
Dátum registrácie: Ut 15. Júl, 2003, 08:00
Bydlisko: Košice

Re: ako zavodnujete pc?

Príspevok od používateľa GABO »

Tak tak naplniť radiátor nie úplne uzavrieť a triasť s ním, potom vyliať ja to bežne aj 10x resp. kým z neho ide bordel tak preplachujem. Radšej si daj na tom záležať, ak totiž zostane bordel a kvapalina je slabšia účinkom na riasy a pod. tak to nedopadne za pár mesiacov dobre.
PC1 Intel Core i7-4960X@4,8GHz . ASRock X79 Extreme 11 . 32GB Corsair Dominator 2133MHz DDR3 . Zotac GTX 1080Ti . Samsung 850 PRO 256GB . Samsung 840 1TB . SF Leadex 750W . AOC Q3279VWFD8 . Noctua
PC2 i5-2500K . Noctua NH-U12 . ASUS P8Z68-V PRO . 16GB G.Skill Ripjaws X . EVGA GTX 1070 SC . Intel 530 240GB . Samsung 850 PRO 2TB . COUGAR GX-600W . Lian Li PC-V1010A - Silver . ASUS Xonar Essence STX + HD555

Návrat na "Vodné chladenie"