Odchadzajuca GeForce GTX 285?

Všetko o grafických kartách, ich problémy, ovládače ...
Jaxx
Nový používateľ
Nový používateľ
Príspevky: 81
Dátum registrácie: Ut 23. Sep, 2008, 22:58
Bydlisko: Bratislava

Odchadzajuca GeForce GTX 285?

Príspevok od používateľa Jaxx »

Cafte, mam taky zly pocit, ze mi odchadza moja stara dobra geforce gtx 285, potreboval by som potvrdenie, resp. radu, co dalej.

Dnes mi najprv vsetko zatuhlo, ked som bol v hre (starcraft 2), obrazovka sa vyplnila takymi modrymi vlnkami http://i.imgur.com/sTmqbtI.jpg, po tvrdom resete uz nenabehol obraz (bez signalu). Po par hodinach, prefuknuti chladica stlacenym vzduchom a x pokusoch sa nakoniec vsetko spustilo, ale par sekund po spusteni videa opat zatuhol obraz (opat sprevadzany tym i modrymi ciarami), aj ked zvuk s miernym trhanim siel dalej. Opat vybratie karty, par krat zapnut a vypnut - bez signalu, aj ked komp podla vsetkeho siel. Teraz som sa opat dostal do win, na ciernej farbe uz aj na desktope mam tie modre ciary, windows mi grafiku ani nedetekuje, gpu-z sice ano, ale nevie ukazat core ani memory clock. Z nejakeho dovodu mi nepipa ani pc speaker, takze neviem, ci doska pri starte nadava alebo nie.

Viete mi odporucit nejaky vhodny diagnosticky nastroj? Uvazujem, ci nerozsrobovat chladic a nevycistit to poriadne, momentalne mi vo win ukazuje cca 48 stupnov. Mam ale pocit, ze chyba bude inde. Any ideas plz?
Naposledy upravil/-a Jaxx v Po 11. Mar, 2013, 01:37, upravené celkom 1 krát.
Používateľov profilový obrázok
Shatterhand
Pokročilý používateľ
Pokročilý používateľ
Príspevky: 3076
Dátum registrácie: Št 26. Mar, 2009, 16:45
Bydlisko: Bratislava

Re: Odchadzajuca GeForce GTX 285?

Príspevok od používateľa Shatterhand »

Trúba na pečenie ;)
"Mind always fails first". "The darkest places in hell are reserved for those who maintain their neutrality in times of moral crises." "Tvrdiť, že vám nezáleží na práve na súkromie, lebo nemáte čo skrývať...je to isté...ako keď poviete, že vám nezáleží na slobode prejavu, lebo nemáte čo povedať."
Spoiler: ukázať
#1 PC: CPU Intel Core i7 920 rev. D0@2.93GHz MB ASUS P6T Deluxe V2 GPU Sapphire Radeon HD5850 Toxic RAM 3x4GB kit 1333Mhz HDD Seagate Barracuda 7200.12 1TB PSU Enermax Liberty ELT 500W 80+ CASE Thermaltake Swing
#2 PC: CPU Intel Xeon L5639@2.4GHz MB MSI Eclipse SLI GPU AMD Radeon HD7970 GHz Ed. W3X RAM 3x4GB Kingston KHX 1600MHz CL9 @1333Mhz HDD#1 Crucial MX100 250GB @SATAII PSU Enermax Revolution 950W 80+ Silver CASE Enermax iVektor black Chladenie CM Seidon 120V-FAN Enermax Magma @CPU; 3x Noctua NF S12B FLX - 3x top push
Joey35
Používateľ
Používateľ
Príspevky: 1100
Dátum registrácie: St 17. Dec, 2008, 23:36
Bydlisko: Bardejov

Re: Odchadzajuca GeForce GTX 285?

Príspevok od používateľa Joey35 »

No ja som mal taky problem s 260gtx. Prvy krat ked mi to zrobila tak som ju prepastoval na novo a kupil tie teplovodive nalepky ci ako sa to vola, tak karta drzala asi 2 mesiace a potom mi uz zacala padat uplne co som vyriesil preflashovanim biosu, co tiez pomohlo tak na mesiac asi mozno dva uz nepamatam a potom odisla na dobro :D a pecenie som neskusal kedze uz som skladal novy PC.
PC: MB: ASROCK B450M Pro4 CPU: AMD RYZEN 5 3600 CPU FAN: SilentiumPC Fera 3 GPU: Manli RTX 3070 Gallardo 8GB GDDR6 SSD: ADATA XPG GAMMIX S11 Pro 1TB RAM: G.SKILL 16GB DDR4 3200MHz CL16 Gaming series Aegis PSU: SilentiumPC Vero M2 Bronze 600 W Case: SilentiumPC Signum SG1M TG MONITOR: 32" AOC CQ32G1 + 27" BENQ GW2760

Návrat na "Grafické karty"