2x2GB vs. 2x4GB

Sekcia o pamätiach a pamäťových moduloch (DDR SDRAM, RDRAM, ...)
robike
Nový používateľ
Nový používateľ
Príspevky: 53
Dátum registrácie: Ut 04. Sep, 2012, 19:50

2x2GB vs. 2x4GB

Príspevok od používateľa robike »

čaute všetci chcel by som vedieť čo by bolo lepšia voľba kúpiť ramky ddr3 2x2GB alebo 2x4GB ..pokiaľ viem tak ramky majú hlavný vplyv na spustenie viac program naraz no mne ide hlavne o 3D grafiku(modelovanie,animacie..) a o hry a no keďže na hry nemajú skoro žiaden vplyv tak aby som ušetril aspoň u ramiek ..ale neviem aký rozdiel by bol u 3D modelovanie a renderovania dík :)
Používateľov profilový obrázok
Kknightley
Používateľ
Používateľ
Príspevky: 1148
Dátum registrácie: Ut 04. Dec, 2012, 18:01
Bydlisko: BA

Re: 2x2GB vs. 2x4GB

Príspevok od používateľa Kknightley »

Pre rôzne CAD systémy by to prínos určite bol :) Tak isto aj väčšie SSDčko pre rýchlejšiu prácu... robím s photoshopom a rozdile medzi 2 a 4 gb je naozaj poznať :) hlavne pri zložitejších prácach a viac vrstvách ...

mal som možnosť skúsiť aj adobe after effects, kde pre render 1 minutovej animacie mi vypisovalo 2-4 gb ako málo (boli tam narvané rôzne výbuchy a efekty) ale možno som mal len niečo zle nastavené, každopádne na podobnú prácu sa ti oplatí investovať do 8gb :)
čo sa samotnej 3D grafiky a modelovania týka, tam už viac asi zaváži CUDA a physx technológie od Nvidia, niekde som videl videá renderovania kde renderovanie pomocou fyziky procesora bolo podstatne pomalešie ako renderovanie cez grafickú kartu ...

možno sa mýlim, nevenoval som sa tomu moc, len nejaké postrehy čo som niekde čítal ...
Používateľov profilový obrázok
mirjak
Používateľ
Používateľ
Príspevky: 2235
Dátum registrácie: Št 16. Nov, 2006, 02:00
Bydlisko: Banska Bystrica

Re: 2x2GB vs. 2x4GB

Príspevok od používateľa mirjak »

mas aj tretiu moznost, 1x 4GB a ked sa Ti to nebude pozdavat, dokupis druhu

Návrat na "Pamäte RAM"