xBox 360 kinect alebo PC

Sekcia primárne určená k radám o nákupe PC komponentov a príslušenstva...
Trytoss
Nový používateľ
Nový používateľ
Príspevky: 17
Dátum registrácie: Št 27. Dec, 2012, 20:36

xBox 360 kinect alebo PC

Príspevok od používateľa Trytoss »

Chcem poradit, notas mam tak internet a zvysok cinnosti zabezpeceny mam, len chcem vediet ci novy PC alebo xbox len cisto na hranie hier..... aky mae na to nazor?
Používateľov profilový obrázok
stiv
Sponzor fóra gold
Sponzor fóra gold
Príspevky: 10043
Dátum registrácie: Pi 16. Nov, 2012, 21:30
Bydlisko: BT

Re: xBox 360 kinect alebo PC

Príspevok od používateľa stiv »

Urcite pc, mam ps3 a hral som ho dokopy 20 hodin a uz len stoji pod telkou a sada na to prach
.
Používateľov profilový obrázok
Toman
VIP
VIP
Príspevky: 7733
Dátum registrácie: St 06. Júl, 2005, 20:00
Bydlisko: Engerau/Dreamland (Bratislava/Senec) (22)

Re: xBox 360 kinect alebo PC

Príspevok od používateľa Toman »

- odkedy mam xbox tak sa na PC nehram..... precelen vyvalit sa pred telkou je luxus....
- ak mas doma brata tak kup kinekt, ak si sam kinekt je hovadina = jedine v dvojici
- ak xbox tak upraveny s RGH (ale prides o live)
- ale v lete pride nova verzia (ale boch vie ako to bude s krekom...)
AMD 7600X, B650M, 32Gb 6400, RTX 3070TI, Fractal Torrent
Používateľov profilový obrázok
wingo
Moderátor
Moderátor
Príspevky: 5889
Dátum registrácie: St 01. Sep, 2010, 20:36
Bydlisko: Podbrezová

Re: xBox 360 kinect alebo PC

Príspevok od používateľa wingo »

Teraz by som Xbox nekupoval, o rok-dva naň prestanú vychádzať nové hry lebo príde nový. Ak chceš kupovať skôr ako pred Vianocami (nové konzoly vyjdú koncom roka/začiatkom budúceho) tak jedine PC, keďže decentné herné PC ti určite pár rokov vydrží vzhľadom k špecifikácii prichádzajúcich konzol.

A čo sa týka konzola vs. PC, to je individuálne. Ako často sa chceš hrať? Aké hry chceš hrať? Vyhovuje ti gamepad na FPS/TPS/RPG alebo si myslíš že klávesnica+myš sa nedá nahradiť? Máš vyhradené miesto na stolík + kreslo na PC? Máš viacero členov v domácnosti s ktorými budeš zdieľať TV? Nie sú na niektorej platforme exkluzivity, bez ktorých si nevieš predstaviť život? Ako si plánuješ zaobstarávať hry a ako to potom bude s multiplayerom? (dačo navrhol Toman, to by si bol bez multiplayeru ak sa nemýlim)

A ešte by sa dačo určite našlo, ale tak už máš určitú predstavu čo by si si mal rozmyslieť a ako uvažovať.

Napríklad za mňa - keďže sa určite nechcem vzdať stratégií tak konzola má pre mňa zmysel iba ako druhé herné zariadenie, ak by som sa pre ňu kvôli niečomu rozhodol (Kinect?)...
Spoiler: ukázať
STEAM: http://steamcommunity.com/id/X-w1n9/

PC1:
Ryzen 5 7600X, Noctua NH-D14+Arctic P14 PWM PST, Gigabyte B650M Gaming X AX, 32GB DDR5 Kingston Fury Renegade RGB @ 6000/28/37/37/30, Gigabyte AORUS RX 6800XT Master 16GB, SSD Kingston Fury Renegade 1TB, Adata XPG Core Reactor 650W, BeQuiet Pure Base 500DX + 3x Arctic P14 PWM PST, LG 42OLEDC21, Gamdias Hermes P3 Brown, Logitech G400, Hifiman HE-4XX + Topping NX4DSD

PC2:
Ryzen 5 5600X, ASUS TUF Gaming B550M-PLUS WiFi, 32GB DDR4 Kingston Predator@3600/16/19/21/36, Sapphire Pulse RX6600 8GB, Toshiba XG3 1TB M.2 NVMe, Seasonic Platinum SS-660XP2, Riotoro Morpheus, ASUS VG279Q, Marvo K605, Rapture ASPIS, Superlux HD-330 + Brainwavz Sheepskin earpads, Edifier WN820NB
Trytoss
Nový používateľ
Nový používateľ
Príspevky: 17
Dátum registrácie: Št 27. Dec, 2012, 20:36

Re: xBox 360 kinect alebo PC

Príspevok od používateľa Trytoss »

tak kinekt (hmm porozmyslam, som sam doma sem tam priatelka by somnou nieco zahrala)

dalej zauima ma ako je to s hranim akcnych hier npr. gta som zvyknuty na mys , ako je to hrat s joystikom,, mieri sa vpohode?
Trytoss
Nový používateľ
Nový používateľ
Príspevky: 17
Dátum registrácie: Št 27. Dec, 2012, 20:36

Re: xBox 360 kinect alebo PC

Príspevok od používateľa Trytoss »

tak v svojej izbe mam vlastn telku je troska starsia ale ma hdmi cize nikoho nebudem obmedzovat, a co sa tyka hier, tak 30 e nieje vela (ved predsa aj keby som si mal kupit novu hru kazdy mesiac tak je to 1 euro na den :) ) a vyber hier je celkom slusny co som pozeral na nete a strategicke..... no tie pokracovania "tich mojich" su len v lepsej grafike cize si to viem zahrat aj na mojom notebooku :) len dufam ze hra Strar Citizen co ma vyst toho roku bude aj na xbox
Používateľov profilový obrázok
Lord Anakin
Používateľ
Používateľ
Príspevky: 538
Dátum registrácie: Ut 29. Apr, 2008, 14:00
Bydlisko: Poprad / Košice

Re: xBox 360 kinect alebo PC

Príspevok od používateľa Lord Anakin »

mam pc vcelku v pohode (starsi ale este zvlada) ... velky monitor ... nad nim velka telka a zapojeny xbox... nieje to o chvaleni ale skor o mojom porusenom dusevnom zdravi a silnej orientacii na taketo hracky :laugh:

ak si doteraz nebol silny hrac tak by som asi v tvojom pripade volil xbox ... ja mam rad silno stragie aj ked v poslednom case nieje co hrat ak neratam novy SC2 ... ale zas hravam DOTU 2 a strielacky a ja som silny zastanca PC no aj tak v tvojom pripade ti ho neoporucam

pouzivany a upraveny xbox kupis za taky peniaz za ktory by si pc na hry velmi nevyskladal a tak len xbox zapojis na telku, ovladac do ruky a hras - zjednodusene povedane ... tu suhlasim s wingom a jeho spravnymi otazkami ... ak sa mas s niekym delit o telku je to na nic ... :D da sa to zas riesit monitorom :D alebo dalsiou telkou :D vsetko si treba premysliet

na xboxe v podstate hram len hry co niesu na pc ... najviac NHL kedze sa na to vykaslali aby to robili pre pc ... kedze mam pc prepojene na telku tak taky PES hram cez pc a nie xbox kedze pc verzia je krajsia :laugh:

inak oficialne je "slubeny" len PS4 .... ta bude potrebovat podla vsetkeho nonstop pristup na net cize za vsetko si pekne zaplatis ... preto ja osobne s upravenym xboxom by som nevidel problem po dvoch rokoch ho posunies niekomu dalej alebo ak by si nemal casu tak je to urcite menej umrtvenych penazi ako v hernom pc vyuzivanom na internet ...

tot aspon moje skusenosti a nazor ...
Používateľov profilový obrázok
Toman
VIP
VIP
Príspevky: 7733
Dátum registrácie: St 06. Júl, 2005, 20:00
Bydlisko: Engerau/Dreamland (Bratislava/Senec) (22)

Re: xBox 360 kinect alebo PC

Príspevok od používateľa Toman »

- mierenie s packami je na zaciatku uplne nachuja....
- ale potom si skratka zviknes, mozok sa ti adaptuje a pride ti to normalne, po 2-3 hrach ti to nebude robit ziadny problem
AMD 7600X, B650M, 32Gb 6400, RTX 3070TI, Fractal Torrent
Používateľov profilový obrázok
wingo
Moderátor
Moderátor
Príspevky: 5889
Dátum registrácie: St 01. Sep, 2010, 20:36
Bydlisko: Podbrezová

Re: xBox 360 kinect alebo PC

Príspevok od používateľa wingo »

Trytoss napísal:tak v svojej izbe mam vlastn telku je troska starsia ale ma hdmi cize nikoho nebudem obmedzovat, a co sa tyka hier, tak 30 e nieje vela (ved predsa aj keby som si mal kupit novu hru kazdy mesiac tak je to 1 euro na den :) ) a vyber hier je celkom slusny co som pozeral na nete a strategicke..... no tie pokracovania "tich mojich" su len v lepsej grafike cize si to viem zahrat aj na mojom notebooku :) len dufam ze hra Strar Citizen co ma vyst toho roku bude aj na xbox
Tak to nemáš nad čím rozmýšľať, Star Citizen je PC exkluzivita. Vlastne máš, či kúpiš PC teraz alebo neskôr, a či to budeš hrať myšou alebo joystickom :D
Inak Star Citizen má vyjsť v 2014 ak sa nemýlim (v zime 2013 bude iba alpha verzia). Stretneme sa v hre :cool:
Spoiler: ukázať
STEAM: http://steamcommunity.com/id/X-w1n9/

PC1:
Ryzen 5 7600X, Noctua NH-D14+Arctic P14 PWM PST, Gigabyte B650M Gaming X AX, 32GB DDR5 Kingston Fury Renegade RGB @ 6000/28/37/37/30, Gigabyte AORUS RX 6800XT Master 16GB, SSD Kingston Fury Renegade 1TB, Adata XPG Core Reactor 650W, BeQuiet Pure Base 500DX + 3x Arctic P14 PWM PST, LG 42OLEDC21, Gamdias Hermes P3 Brown, Logitech G400, Hifiman HE-4XX + Topping NX4DSD

PC2:
Ryzen 5 5600X, ASUS TUF Gaming B550M-PLUS WiFi, 32GB DDR4 Kingston Predator@3600/16/19/21/36, Sapphire Pulse RX6600 8GB, Toshiba XG3 1TB M.2 NVMe, Seasonic Platinum SS-660XP2, Riotoro Morpheus, ASUS VG279Q, Marvo K605, Rapture ASPIS, Superlux HD-330 + Brainwavz Sheepskin earpads, Edifier WN820NB
Používateľov profilový obrázok
valistar
VIP
VIP
Príspevky: 6853
Dátum registrácie: So 14. Mar, 2009, 19:27
Bydlisko: Ostrava/Košice

Re: xBox 360 kinect alebo PC

Príspevok od používateľa valistar »

rovnako ako xbox tak aj pc vies napojit na telku, kupit si gamepad a vyvalit sa do gaucu ;) , takze to nie je taky silny argument pre konzolu. xbox by som teraz kupoval jedine kebyze chces velmi kinect, ked nie tak pockat na novu generaciu alebo kupit PC. aj vykon je uz niekde inde, ten stary hardware v konzolach strasne brzdi tie hry... (original xbox 360 bol vydany v roku 2006! :) )
Používateľov profilový obrázok
mArtinko5MB
Používateľ
Používateľ
Príspevky: 1879
Dátum registrácie: St 04. Jan, 2012, 23:32
Bydlisko: Kosice

Re: xBox 360 kinect alebo PC

Príspevok od používateľa mArtinko5MB »

Podľa mňa je xbox 360 v tomto čase už pasé. Zbytočne ho kupovať.
It might make sense just to get some in case it catches on. If enough people think the same way, that becomes a self fulfilling prophecy.
- Satoshi Nakamoto
Používateľov profilový obrázok
BlackAngel
Používateľ
Používateľ
Príspevky: 807
Dátum registrácie: Po 24. Sep, 2007, 08:00
Bydlisko: Nitra

Re: xBox 360 kinect alebo PC

Príspevok od používateľa BlackAngel »

- ak mas rad FPS hry a strategie ber PC
- ak mas rad plosinovky, sportove hry, rubanice a hras rad s kamosmi ber konzolu
CPU: I3 4130 + Noctua NH-U12P MB: ASrock Z87M Extreme4 VGA: MSI GTX 950 2GB RAM: KINGSTON 2x4GB HyperX 1600MHz SSD: Kingston 128GB V200 HDD:WD640AAKS PSU: Corsair VX450W Case: Fractal Desing 1500 Monitor: Dell P2414H + Dell Studio 1555 + PS4
uplink
Používateľ
Používateľ
Príspevky: 241
Dátum registrácie: So 04. Sep, 2010, 23:48
Bydlisko: Bratislava

Re: xBox 360 kinect alebo PC

Príspevok od používateľa uplink »

Toman - mám relatívne nadupaný PC, telku, dva monitory a xbox 360 ovládač, pred telkou posteľ. Robím to isté, akurát vo full HD, v nadupaných detailoch a pri 60 fps. Takže aký komfort xboxu? Akurát cena hrá v prospech, ale seriózne, na xboxe 360 mimo exkluzivít sa na tie hry dá ledva pozerať. Po dohraní Tomb Raidera [extreme detaily pri 1920 x 1200] na PC a hraní Crysis 2 [tak isto namaxované pri 1920 x 1200] si už len veľmi ťažko zvyknem na hd ready rozliško, žiadny antialiasing, 20-30 fps a textúry s nízkym rozlíšením.

Jediné čo PS3 a xbox 360 ešte dokáže ako tak držať nad vodou sú exkluzivitky.
CPU: Intel Core i7 2600K Golden Sample @ stock clock/undervolted MB: Gigabyte Z77X-UP7 RAM: Corsair XMS3 1600 MHz 4 x 4 GB VGA: ASUS GTX680-DC2-2GD5-V2 SSD: 2 x Intel 520 240 GB @ i400 @ raid0 stripe 32 kB cluster 128 kB HDD: SG ST3000DM [3TB], WD2001FASS [2TB] + kopa externých 1 a 2 TB PSU: Corsair HX 850W SOUND: Creative X-Fi Titanium HD COOLiNG:Noctua NH-D14 @ 2x U.L.N.A. + 1 x Noctua 120mm @ L.N.A. + 4 x Fractal 120-140mm @ stock speed MB controlled [@ silent mode] SPEAKERS: Logicrap Z-5500 OS: Windows 7 x64 Professional [genuine] CASE: Fractal XL Black Pearl USB 2.0 version LCD: primary: HP LP2475w [katódový] + secondary: HP ZR224w [LEDkový :(] KB: Microsoft Natural 4000 MOUSE: Death Adder first version black GAMEPAD: X-Box 360 GamePad Wired
Používateľov profilový obrázok
Toman
VIP
VIP
Príspevky: 7733
Dátum registrácie: St 06. Júl, 2005, 20:00
Bydlisko: Engerau/Dreamland (Bratislava/Senec) (22)

Re: xBox 360 kinect alebo PC

Príspevok od používateľa Toman »

- to polovicne HD rozlisenie ani absencia AA mi vobec nevadia.... je to tiche a jednoduche... presne to co na zabavu chcem
- stiahnem iso, prcnem ho na placku a hram.... nemusim riesit ziadne cracky, drajvre aktualizacie, preco to pada a ine PC zalezitosti
- je tam dobry multiplayer

Ja som do konzoli siel prave pre tie exkluzivity ako DRD a svojho casu GTA IV, doftedy som konzoli nenavidel, teras ich mam doma 7 :laugh: .....
AMD 7600X, B650M, 32Gb 6400, RTX 3070TI, Fractal Torrent
Používateľov profilový obrázok
valistar
VIP
VIP
Príspevky: 6853
Dátum registrácie: So 14. Mar, 2009, 19:27
Bydlisko: Ostrava/Košice

Re: xBox 360 kinect alebo PC

Príspevok od používateľa valistar »

no kazdy ma ine priority, ked je dolezita cena tak za 150e herne PC neposkladas ale stary xbox odruky uz zozenies :) . ale ked ide o kvalitu tak sa konzoly proste nechytaju.

doplnim - podla najnovsieho slajdu nVidie http://www.winmatrix.com/forums/index.p ... over-time/ - to vyzera ze ani nova generacia konzol nebude vykonnejsia ako dnesny highend (v minulosti konzoly nejaky cas mali navrh), a vobec nie uz dalsie generacie. jasne, nie je to nestranny nazor kedze nvidia nebude mat svoje GPUs ani v jednej z konzol tak sa to teraz snazia kompenzovat s tym ze tvrdia ze PC>konzoly... ale daco pravdy na tom bude, vychadzaju z realnych cisel co da ten hardver.. :)

Návrat na "Nákupná poradňa"