Vypocet vyhybky (alebo aspon deliacej frekvencie)

Všetko o zvukových kartách, repro, problémoch ...
yNo
Čierna listina bazáru
Čierna listina bazáru
Príspevky: 1824
Dátum registrácie: Št 04. Jún, 2009, 19:20
Bydlisko: Sv. Jur

Vypocet vyhybky (alebo aspon deliacej frekvencie)

Príspevok od používateľa yNo »

Neviem, ci som v spravnej sekcii ale snad.
Neviete mi niekto poradit s vypoctom vyhybky pre tieto repro? Alebo aspon deliacu frekvenciu
Tesla ARN 6604 a ARV 168. Viem,ze 4ohmova a 8 ohmova impedancia by sa dokoby davat nemala, ale co uz..o to zlozitejsie to je.
4.2015 - koncim s forom za Ban do bazaru, kde som nikoho neokaslal-ale zabudol ukončiť staré odlezane obchody.
Používateľov profilový obrázok
stanomx
Pokročilý používateľ
Pokročilý používateľ
Príspevky: 3431
Dátum registrácie: Št 19. Okt, 2006, 02:00
Bydlisko: Košice

Re: Vypocet vyhybky (alebo aspon deliacej frekvencie)

Príspevok od používateľa stanomx »

Takto sa to nerobí od zakladu zle. Použi výhybku z nejakých tesla repro ktoré mali toto osadenie, alebo projektu s tvojimi meničmi. Vlastne celkovo do tohto sa púšťať, je len pre srandu... Stredobas je to taký typický od tesly - nevhodný do br, väčšia bedna, nie zlý ale ideálne by bola k nemu nejaká väčšia výška a hlavne nie od tesly resp. tvm. ani 3 pásmo by nebolo v tomto prípade od veci. Hlavne s tým nechoď na toto fórum, skôr repromania. Resp. tam si nájdi tesla bedne s touto konstelaciou hviezd rozdiel v impedancke 4/8 ohm tej výšky by nemal byt problém, ale radsej sa spýtaj.
RAMMSTEIN
yNo
Čierna listina bazáru
Čierna listina bazáru
Príspevky: 1824
Dátum registrácie: Št 04. Jún, 2009, 19:20
Bydlisko: Sv. Jur

Re: Vypocet vyhybky (alebo aspon deliacej frekvencie)

Príspevok od používateľa yNo »

Ono su to podomacky stavane bedne, ktore stavial moj otec pred 30 rokmi, cize menit ich uz nebudem. Len chcem dat doporiadku vyhybky, pretoze tie su uplne zle a kazda ina, nakolko nemal suciastky v tej dobe.
4.2015 - koncim s forom za Ban do bazaru, kde som nikoho neokaslal-ale zabudol ukončiť staré odlezane obchody.
Používateľov profilový obrázok
cuculka
Používateľ
Používateľ
Príspevky: 823
Dátum registrácie: St 09. Jan, 2008, 14:00
Bydlisko: Bratislava-N.M.

Re: Vypocet vyhybky (alebo aspon deliacej frekvencie)

Príspevok od používateľa cuculka »

Ked sa stym chces hrat tak na tejto stranke: http://www.bsacoustic.sk/download/ mas link na stiahnutie jednoducheho program ktory ti to ale vypocita tak ze repraky sa chovaju ako 4Ohm alebo 8Ohm odpor..lebo ked do nich das stavu tak sa automaticky impedancia repra meni preto to naladis len priblizne a potom sa s tym uz len musis hrat ,cize ladit..ale cievky a kondiky ta mozu stat viac ako tie repra...
Kúpila som v obchode nejakú jazmínovú ryžu sedemtisícšesťsto X ,ktorá je položená na Haj-Tech lopáriku AM päť Aršok, či ako sa to vyslovuje, spolu s 256 000 000 000 bitov pamätania Krála kameňov . To som odviezla jednou terou , voláme ju Strašiak Apačov a k nej máme aj vlečku ,ktorá ma tri vrtule ,tuším rok výroby siedmeho deviaty o nula nula východného času. Na tu vlečku treba minimálne 1.073 konských síl , z uložením motora v tvare XTX. A pri tom sa pozeráme na krajinku cez čelné sklo o šírke tritisíc milimetrov.
Samozrejme ,štebotavé zvuky polovodičov počúvame s každej strany ,len si pritom treba dávať pozor na tých pätnásť kanálov po ceste, tak že po tme radšej nikam nechodím .
Používateľov profilový obrázok
KocuR
Používateľ
Používateľ
Príspevky: 1085
Dátum registrácie: Ne 16. Apr, 2006, 02:00
Bydlisko: Košice

Re: Vypocet vyhybky (alebo aspon deliacej frekvencie)

Príspevok od používateľa KocuR »

Ono zas nie je až taký problém si k tým reproduktorom pridať zobel a oni sa naozaj budú správať (takmer) ako odpor. Normálne sa vzorcami ďaleko nedopracuješ, ale pri tých reproduktoroch by som nejak viac veľmi neriešil. Spravil by som jednoduchú 6dB/okt. výhybku, vďaka tomu že má výškač 8Ohm a bas len 4 nebudeš musieť ten výškač dodatočne zatlmovať.
Od dokonalosti to ale bude mať ďaleko, tento basák nie je práve najvhodnejší do dvojpásma, aby to hralo dobre budeš musieť deliť relatívne nízko.
Spoiler: ukázať
i7 4770k+HE-02/Z87 Plus/4x4GB DDR3/RX5700XT Strix/250GB EVO840/1TB QVO/Define R4+4xA14/P-660/Essence STX/U2718Q/K70Mk.2 LP/G500s
Onkyo A9010/custom JPA100SE amp, custom speakers (SPH165KEP+DT350NF), AR5BT
Onkyo TX-RZ740, custom speakers (Dayton ND105/ND91+Peerless NE25VTS-04/Dayton ND25FA), custom sub (Dayton UM10 + Monacor SAM500D)
Synology DS418 + 4x4TB Red, Mikrotik hAP AC, 1Gb Antik
yNo
Čierna listina bazáru
Čierna listina bazáru
Príspevky: 1824
Dátum registrácie: Št 04. Jún, 2009, 19:20
Bydlisko: Sv. Jur

Re: Vypocet vyhybky (alebo aspon deliacej frekvencie)

Príspevok od používateľa yNo »

A to som si myslel, ze to bude jednoduche...mam k tomu teda zohnat nejake stredy? alebo ako? Aby som z toho dostal slusny zvuk..
4.2015 - koncim s forom za Ban do bazaru, kde som nikoho neokaslal-ale zabudol ukončiť staré odlezane obchody.
Používateľov profilový obrázok
KocuR
Používateľ
Používateľ
Príspevky: 1085
Dátum registrácie: Ne 16. Apr, 2006, 02:00
Bydlisko: Košice

Re: Vypocet vyhybky (alebo aspon deliacej frekvencie)

Príspevok od používateľa KocuR »

Nie, odladiť takto od oka trojpásmo by sa ti podarilo len veľmi ťažko. Naozaj by som hľadal nejaký projekt s takýmito alebo podobnými meničmi a okopíroval ho.
Spoiler: ukázať
i7 4770k+HE-02/Z87 Plus/4x4GB DDR3/RX5700XT Strix/250GB EVO840/1TB QVO/Define R4+4xA14/P-660/Essence STX/U2718Q/K70Mk.2 LP/G500s
Onkyo A9010/custom JPA100SE amp, custom speakers (SPH165KEP+DT350NF), AR5BT
Onkyo TX-RZ740, custom speakers (Dayton ND105/ND91+Peerless NE25VTS-04/Dayton ND25FA), custom sub (Dayton UM10 + Monacor SAM500D)
Synology DS418 + 4x4TB Red, Mikrotik hAP AC, 1Gb Antik

Návrat na "Zvuk a PC"