chyba procesora?

Všetko o procesoroch vrátane ich pretaktovania...
Používateľov profilový obrázok
instructor
Nový používateľ
Nový používateľ
Príspevky: 4
Dátum registrácie: Ne 16. Apr, 2006, 02:00
Bydlisko: Košice

chyba procesora?

Príspevok od používateľa instructor »

Zdravim! Obraciam sa na vas ako na poslednu instanciu, ktora by mi mohla poradit.
Mam Athlon XP 1700+, cize asi 4 roky stary. Ked vyslo XP, dalo sa pekne nainstalovat. Medzitym sa stalo par veci, ako neumyselne odkopnutie USB-disku :x , ktory som potom skusal rozbehat, ale uz nesiel - odpadol kondik, ten mi pripajkovali, ale zbytocne. Vtedy PC trocha strajkovalo :? Mam druhy USB-disk. Potom som potreboval mat aj W98, ktore som pri instalacii XP vyhodil, tak som to isiel dat nazad, ale uz neslo XP. Vzdy sa zasekne po nahravani ovladacov - prebliknu diody na klavesnici a stop. Asi 2x som sa dostal az po obrazovku s trojponukou F3-instalacia, konzola, ESC.
Urcite viem, ze to je v procaku - mal som ho vymeneny a XP mam nainstalovane. Ale po opatovnej vymene sa to sekne v uvitacej obrazovke.
Tak ak ste niekto docitali az sem a tusite, o co by mohlo ist, dajte, prosim vediet. A KUPIM novy procak (SocketA, Gigabyte GA-7VA, 256 MB RAM, 40 GB Maxtor, nVidia GeForce4 MX440...)
Používateľov profilový obrázok
robour
VIP
VIP
Príspevky: 1780
Dátum registrácie: So 26. Jún, 2004, 14:00
Bydlisko: Trstená

Re: chyba procesora?

Príspevok od používateľa robour »

instructor napísal: Urcite viem, ze to je v procaku - mal som ho vymeneny a XP mam nainstalovane. Ale po opatovnej vymene sa to sekne v uvitacej obrazovke.
Procak buD ide alebo nejde. KeD ho aj vymenis a pod DOS-om ti normalne ide, tak na loadovanie win to nebude mat vplyv. Iba ak by si ten procak mal nejako pretaktovany, pripadne mu nepustas napajanie ake ma mat. Mozes skusit pretestovat ramky v programe memtest. Chybu by som skor hladal tam.
MTB: ASUS Crosshair VI Hero X370 CPU: AMD Ryzen 5 2600 : Noctua NH U9B RAM: G.SKILL 16GB KIT 3200MHz CL16 Aegis : Sapphire AMD Radeon HD6770: SSD: Samsung 970 Evo 500GB NVme M.2 HDD: Seagate SSHD 2TB ST2000DX001 PSU: Seasonic Focus 550W LCD: Eizo 19"
Používateľov profilový obrázok
Ledy
Používateľ
Používateľ
Príspevky: 366
Dátum registrácie: Po 11. Júl, 2005, 20:00
Bydlisko: Kalná nad Hronom, Dlhá 11

Príspevok od používateľa Ledy »

Pokial ide procak na doraz tak sa to moze prejavovat padanim a nestabilitou.

Skus znizit FSB ci ti pojde. Kamos mal podobny problem, nakoniec to bolo v zdroji, slaby zdroj nedodaval dostatocne napatie procaku - kolisalo a potom mu to neslo.
CPU: C2D Q8300@2500Mhz MB: ASUS Rampage Formula RAM: ADATA 2x2GB 1066MHz 5-5-5-15 VGA: Sapphire 4870X2 HDD: 2x320GB WD YS-series Mouse: Razer Copperhead Keyboard: Saitek Eclipse Monitor: IBM Thinkvision C190 Audio: Creative S750 7.1 PSU: Fortron Everest 800W
Používateľov profilový obrázok
instructor
Nový používateľ
Nový používateľ
Príspevky: 4
Dátum registrácie: Ne 16. Apr, 2006, 02:00
Bydlisko: Košice

Re: chyba procesora?

Príspevok od používateľa instructor »

instructor napísal:Urcite viem, ze to je v procaku - mal som ho vymeneny a XP mam nainstalovane. Ale po opatovnej vymene sa to sekne v uvitacej obrazovke.
Tym myslim obrazovku s napisom Windows XP Profesional. Moj procak nie je pretaktovany, bios je default (aj menit som skusal). Idem zohnat iny procak, asi sempron - potom sa uvidi. Je fakt, ze zdroj mam 280 W-ovy. Pamati som mal tiez vymenene, aj VGA, aj HDD, aj MB, aj zdroj za 300W - procak som menil ako posledny :E a so slabsim XP 1600+ W-XP som nainstaloval aj bezal normalne.

Podla mna tam bude nejaka malinka zrada vnutri, co kontroluje XP-cko v ramci kontroly HW (lebo to vypisuje naposledy) a iny windoz na to kaslal.

Návrat na "Procesory"