HP DV7 7020ec Problem s prehrievanim Prosim o radu .

Všetko o notebookoch, PDA, tablet PC ich problémoch...
emppu111
Nový používateľ
Nový používateľ
Príspevky: 31
Dátum registrácie: Po 19. Nov, 2012, 13:15

HP DV7 7020ec Problem s prehrievanim Prosim o radu .

Príspevok od používateľa emppu111 »

Dobrý den chcel by som sa informovať

pred cca tyzdnom som kupil notebook hp dv7 7020ec

CPU Intel® Core™ i7-3610QM
8 GB RAM ,
GPU Geforce 630m 2 GB DDR3

----------------------------------------------
notebook zvlada vsetky hry ktore vyzadujem problem je ale v tom ze pri cca 5 - 10 min hrani ma CPU tepltoty okolo 80-95 stupnov .-ako kedy ked hram cca 15 min hru vypnem na tvrdo a pozrem tepltoy v evereste a ma niekedy 80 az 95 stupnov zaujimave vsak je ako nahle hru vypnem vydim dajme tomu 95 a v sekunde skoci na 75 a podobne ..

prosim chcem sa opytat ci su tieto teploty normalne a ci je to vsetko v poriadku a ci mozem dalej kludne hravat aj dlhsiu dobu cca 1 hod 2 hod.


chladiacu podlozku zatial nemam notebook byva len na stole a casto ho po poloche presuvam .. Viem ze podlozka je podlozka ale aj tak si mylsim ze by to vyraznu zmenu nesrpavilo . prosim teda o radu co v takomto pripade mam to reklamovat alebo nahodou ak budem notebook pouzivat nadalej a nieco sa stane je mozne ze mi reklamaciou neuznaju ?? dakujem za odpovede velmi si to vazim
Mimiik
Pokročilý používateľ
Pokročilý používateľ
Príspevky: 3037
Dátum registrácie: St 25. Jan, 2012, 21:07
Bydlisko: Kežmarok- Ľubica

Re: HP DV7 7020ec Problem s prehrievanim Prosim o radu .

Príspevok od používateľa Mimiik »

Jozko, hraj kolko chces len sa modli aby ti to odislo do skoncenia zaruky, ak ti to odijst ma uz ked si si vybral HP :)

Reklamaciu ti uznat musia, je to "vada" vyrobku, nieje to chybou teba.
Intel i5 4670k 4.6ghz 1.22V, Corsair h100i, Asus Maximus VI Hero, Kingston Hyperx predator 2*4gb 2400mhz cl11 XMP, Kingston HyperX 3k SSD, ST Barracuda 2TB (ST2000DM001), Asus GTX670 DCUII 1307boost/7100 1.2V,Corsair HX650, NZXT Phantom 630, repro: Logitech Z-5500, PSP 3004 black nejaky FHD Asus 22" :D

Hero 4670k validator
Používateľov profilový obrázok
hopkok
Používateľ
Používateľ
Príspevky: 2411
Dátum registrácie: St 22. Nov, 2006, 02:00
Bydlisko: Žabokreky nad Nitrou

Re: HP DV7 7020ec Problem s prehrievanim Prosim o radu .

Príspevok od používateľa hopkok »

No prvou chybou je to HP, ale co uz, teploty su na hrane, urcite by som odporucil dobru podlozku, nejde o to chladit iba priamo chip, ale podlozka s dost velkym vetrakom schladi cele telo notebooku. Druhou vecou moze byt aj od vyroby nie uplne dobre osadena heatpipe, u HP som sa stym uz par krat stretol. Aj ta pasta co tam je pouzita urcite neni bohvie co.
Používateľov profilový obrázok
TroubleMaker
Používateľ
Používateľ
Príspevky: 1514
Dátum registrácie: So 03. Feb, 2007, 08:00
Bydlisko: Bratislava

Re: HP DV7 7020ec Problem s prehrievanim Prosim o radu .

Príspevok od používateľa TroubleMaker »

Skoková zmena teploty o 20 stupňov nie je žiadny problém, je to normálny jav. Čo sa týka teplôt všeobecne, TjMax je pri tvojom CPU cca. 100 stupňov, čiže 95 je podľa môjho názoru hraničná teplota. (treba to brať s rezervou, čidlá/programy píšu +-5 stupňov)..

Ja osobne by som urobil test (screen) z OCCT, uviedol teplotu v miestonosti - dal to ako normálnu reklamáciu s odôvodnením, že NTB je pri dlhšom používaní v záťaži nekonfortný. Nám takéto reklamácie normálne chodia a riešime ich v rámci záruky.

Hopkok úplne perfektne napísal, načo podložka je - primárne na odvod tepla z tela, čip samotný tých ochladíš len minimálne..
CENTER
Spoiler: ukázať
CASE Thermaltake Level10 PSU Enermax Revolution 1250W
CPU Intel i7 6700@4.65GHz +Corsair H45 2xNB PK1 MB ASUS HERO VIII RAM 32G Corsair Vengeance CL15 @3,2GHz SSD Samsung M.2 1T HDD 4xWD RED 4T GPU R9 280X CF IPS 2x HP ENVY 32 OTHER T-Balancer, ASUS OC Station
KB+M Microsoft Sidewinder X6 + X8 + Roccat Sota

Návrat na "Mobilné PC"