Trhanie

Hry a problémy s nimi...
POZOR: žiadny WAREZ
Používateľov profilový obrázok
Pakrobolgari
Používateľ
Používateľ
Príspevky: 439
Dátum registrácie: Št 01. Mar, 2012, 20:05
Bydlisko: Dubnica nad Váhom

Trhanie

Príspevok od používateľa Pakrobolgari »

Zdravím, potreboval by som vedeť čo spôsobuje trhanie pri niektorých hrách ked sa otáčam do strán? Konkrétne sa to deje pri MMORPG hrách napr. Neverwinter, Red orchestra 2, Amnesia, niekedy v Crysis 3 a BF3, naopak nedeje sa to pri hrách ako Tomb raider, Far Cry 3, Dishonored a podobne, spôsobuje to vga alebo cpu? ked pozorujem aktivitu grafiky pri hraní tak pri tom trhavom otáčaní prepadá GPU usage až na 0% a tak isto aj vzniká prepad FPS, CPU som kontroloval len v intel burntest-e a vypadá byť stabilný, v pokoji mi ale niekedy padne modul pri prehrávaní videí na internete, bol taktovany na 4.5Ghz pri 1.3V so zapnutým šetriacim režimom, Load Line Calibration som pri taktovaní nezapínal a ani nič tomu podobné zostal som pri základných nastaveniach taktovania, taktovaná bola aj vga (gpu, pamate), všetko odskúšané na default nastaveniach..
Mimiik
Pokročilý používateľ
Pokročilý používateľ
Príspevky: 3037
Dátum registrácie: St 25. Jan, 2012, 21:07
Bydlisko: Kežmarok- Ľubica

Re: Trhanie

Príspevok od používateľa Mimiik »

Mozno ovladace, skontroluj vytazenie procesora v OS, ci ti nieco nebezi na pozadi.
Intel i5 4670k 4.6ghz 1.22V, Corsair h100i, Asus Maximus VI Hero, Kingston Hyperx predator 2*4gb 2400mhz cl11 XMP, Kingston HyperX 3k SSD, ST Barracuda 2TB (ST2000DM001), Asus GTX670 DCUII 1307boost/7100 1.2V,Corsair HX650, NZXT Phantom 630, repro: Logitech Z-5500, PSP 3004 black nejaky FHD Asus 22" :D

Hero 4670k validator
Používateľov profilový obrázok
Pakrobolgari
Používateľ
Používateľ
Príspevky: 439
Dátum registrácie: Št 01. Mar, 2012, 20:05
Bydlisko: Dubnica nad Váhom

Re: Trhanie

Príspevok od používateľa Pakrobolgari »

ovládače stále aktuálne a problém by sa preukázal hned nie po dlhšej dobe si myslím, využitie CPU bez zátaže v OS je na minime, pri hraní v normále záleži od hry..takty na CPU fungujú ako majú, problém vidím v FPS a GPU usage prepade pri otáčaní screen
Používateľov profilový obrázok
Kyselinka
Pokročilý používateľ
Pokročilý používateľ
Príspevky: 7256
Dátum registrácie: St 02. Feb, 2011, 12:33
Bydlisko: SC

Re: Trhanie

Príspevok od používateľa Kyselinka »

Ovladace su posledne BETA, alebo WHQL?
Na tom screene nie je vidno ako je presne zatazeny CPU v tom momente. To by si este mohol prezistit.
Používateľov profilový obrázok
Pakrobolgari
Používateľ
Používateľ
Príspevky: 439
Dátum registrácie: Št 01. Mar, 2012, 20:05
Bydlisko: Dubnica nad Váhom

Re: Trhanie

Príspevok od používateľa Pakrobolgari »

prezistil som, takty sú v poriadku a držia sa stabilne, ovládače sú WHQL..
Používateľov profilový obrázok
Kyselinka
Pokročilý používateľ
Pokročilý používateľ
Príspevky: 7256
Dátum registrácie: St 02. Feb, 2011, 12:33
Bydlisko: SC

Re: Trhanie

Príspevok od používateľa Kyselinka »

Mna nezaujimaju takty, ale vytazenie CPU v tom momente :)
Používateľov profilový obrázok
Pakrobolgari
Používateľ
Používateľ
Príspevky: 439
Dátum registrácie: Št 01. Mar, 2012, 20:05
Bydlisko: Dubnica nad Váhom

Re: Trhanie

Príspevok od používateľa Pakrobolgari »

záleži od hry, v Crysis 3 sa na defaulte vyšplhá až na 90%, btw skúsil som aj podtaktovať kartu ale nepomohlo..
Používateľov profilový obrázok
Pakrobolgari
Používateľ
Používateľ
Príspevky: 439
Dátum registrácie: Št 01. Mar, 2012, 20:05
Bydlisko: Dubnica nad Váhom

Re: Trhanie

Príspevok od používateľa Pakrobolgari »

čaute, tak po niakej dobe oživujem tému, vymenil som grafickú kartu za GTX 660 a nainštaloval najnovšie ovládače, nič sa ale nezmenilo, ako si možno niektorý pamätáte, kedysi som tu riešil problém s mojím zrojom Seasonic ktorý pulzoval a 2x po sebe zničil VGA a MB, je teda možné že by utrpel škody aj CPU? a prejavovalo sa to týmto trhaním? pretože ako sa mi tak zdá intenzívnejšie to vzniká pri hrách náročných na CPU..
Mimiik
Pokročilý používateľ
Pokročilý používateľ
Príspevky: 3037
Dátum registrácie: St 25. Jan, 2012, 21:07
Bydlisko: Kežmarok- Ľubica

Re: Trhanie

Príspevok od používateľa Mimiik »

blbost, cpu ti bud ide alebo nejde. Skusal si cisty OS?
Intel i5 4670k 4.6ghz 1.22V, Corsair h100i, Asus Maximus VI Hero, Kingston Hyperx predator 2*4gb 2400mhz cl11 XMP, Kingston HyperX 3k SSD, ST Barracuda 2TB (ST2000DM001), Asus GTX670 DCUII 1307boost/7100 1.2V,Corsair HX650, NZXT Phantom 630, repro: Logitech Z-5500, PSP 3004 black nejaky FHD Asus 22" :D

Hero 4670k validator
Používateľov profilový obrázok
Kyselinka
Pokročilý používateľ
Pokročilý používateľ
Príspevky: 7256
Dátum registrácie: St 02. Feb, 2011, 12:33
Bydlisko: SC

Re: Trhanie

Príspevok od používateľa Kyselinka »

Tak tak, bud ide, alebo skape. Inak neni zly napad preinstalovat OS a hlavne nedavat drivre 320X.XX, ale predposledne WHQL (314.XX).
Stale tu nevidim ten screen vytazenia jednotlivych jadier CPU v tom momente zaseku (alebo ako by som to nazval).
V Aide si pridaj vyuzitie jadier CPU do OSD monitoringu Afterburneru a pusti hru ;)
Používateľov profilový obrázok
Pakrobolgari
Používateľ
Používateľ
Príspevky: 439
Dátum registrácie: Št 01. Mar, 2012, 20:05
Bydlisko: Dubnica nad Váhom

Re: Trhanie

Príspevok od používateľa Pakrobolgari »

Ovládače mám stale 314.22 WHQL na novšie som ešte neprešiel, tak teda screen pri pohybe vpred(bez trhania) a screen pri otáčaní do strán(trhanie), ešte poznamenám že FPS sa kompletne prepadávajú miestami až na nulu, teda pri otáčaní..
Používateľov profilový obrázok
Kyselinka
Pokročilý používateľ
Pokročilý používateľ
Príspevky: 7256
Dátum registrácie: St 02. Feb, 2011, 12:33
Bydlisko: SC

Re: Trhanie

Príspevok od používateľa Kyselinka »

Vidim vytazenie CPU trosku vyssie. Je dost mozne, ze sa ti na pozadi bije nejaky program, pravdepodobne monitorovaci. Co vsetko mas pospustane na pozadi? Skus programy postupne vypinat a zistit, ci to nerobi jeden z nich.
Používateľov profilový obrázok
Pakrobolgari
Používateľ
Používateľ
Príspevky: 439
Dátum registrácie: Št 01. Mar, 2012, 20:05
Bydlisko: Dubnica nad Váhom

Re: Trhanie

Príspevok od používateľa Pakrobolgari »

Tak teda ten program sa mi tak trochu rozvynul, to ukrutné trhanie prestalo ale stále behom hrania vznikne občasné trhanie pri hrách ako BF3, Crysis apod.Dokonca som sa dnes dočkal aj artefaktov v BF a vysokého vytaženia CPU čo sa mi nikdy nestalo a aj po vypnutí bol PC úplne spomalený, neskôr uploadnem aj screen ako vypadali artefakty a skúsim dať do poriadku windows a spravím údržbu a uvidím či to nejak pomôže, každopádne artefakty asi nebudú problém CPU a ešte som chcel podotknúť že mám nízky framerate v Heaven a dosahujem velmi nízke skore..
Používateľov profilový obrázok
Kyselinka
Pokročilý používateľ
Pokročilý používateľ
Príspevky: 7256
Dátum registrácie: St 02. Feb, 2011, 12:33
Bydlisko: SC

Re: Trhanie

Príspevok od používateľa Kyselinka »

Hm, divne...mohol by si potom dat aj cely screen z grafu monitoringu, aby tam bolo vidiet vsetko vo full loade, aby sme vedeli ako sa vlastne gk sprava. Napr. takto:

Obrázok

Ake drivre tam momentalne mas? Vyskusaj dat tie nove whql 326.xx
Používateľov profilový obrázok
Pakrobolgari
Používateľ
Používateľ
Príspevky: 439
Dátum registrácie: Št 01. Mar, 2012, 20:05
Bydlisko: Dubnica nad Váhom

Re: Trhanie

Príspevok od používateľa Pakrobolgari »

Tak teda ten error vypadal nejak takto, nainštaloval som teda najnovšie drivery a preinštaloval directx, zatial žiadna zmena, tu je teda celý graf z hrania..

Návrat na "Hry a problémy s nimi"