Problem so "matkou" na kite Noctua NM-A90

Všetko o chladení procesorov, grafických kariet, pasí­vne chladenie, ventilátory...
Používateľov profilový obrázok
felipe25
Pokročilý používateľ
Pokročilý používateľ
Príspevky: 5777
Dátum registrácie: Po 19. Júl, 2010, 13:00
Bydlisko: Košice

Problem so "matkou" na kite Noctua NM-A90

Príspevok od používateľa felipe25 »

Zdravim, mam tento chladic, do tyzdna po zaslani faktury mi prisiel aj montazny KIT NM-A90 pre montaz aby som nemal ventilator smerom od grafickej karty.

Navod je tu:
http://www.noctua.at/pdf/manuals/noctua ... ual_en.pdf

Z tych fotiek to ale uplne nechapem.
Kedze mam AM3 socket - mam nechat backplate na doske ktory tam je? Ak som spravne pochopil, backplate nahradzujem iba keby som mal Intel socket?

V tom manuali:
step2: http://www.noctua.at/pdf/manuals/noctua ... ual_en.pdf
Je na spodku "vysunuty" backplate.. teda, mam dat prec srubky zozadu backplate, potom cely povodny cierneho drziaka na CPU tiez prec, nechat backplate akurat tam podlozit tie podlotky ZO STRANY procaka a vymenit zozadu srubky za dlhsie? Chapem spravne? Na nete x navodov na montaz, ale na Intel, nie AMD. Este so to ani neskusal montovat, mozno by som na to dosiel, ale radsej sa pytam skor, ako ked budem mat rozobraty PC :)

A este otazka k STEP2: tie pliesky montujem horizontalne, alebo vertikalne? Na fotke vobec nevidno RAM, cize neviem ako je ta doska otocena. Teda, montujem ich ako su RAMky? Na vysku, alebo nad a pod procak.


EDIT: takze nasiel som super fotku, podla tohto to nainstalujem urcite :)
http://www.ddworld.cz/pc-a-komponenty/c ... e-2-4.html
Obrázok

Len by ma zaujimalo, ako to vyzera vzadu - teda, nemusim nahradzovat sucasny backplate na doske nicim inym?
Naposledy upravil/-a felipe25 v Ne 26. Máj, 2013, 22:03, upravené celkom 1 krát.
Spoiler: ukázať
Main PC: Fractal Define Black R5 window, ASUS ROG STRIX Z390-E GAMING, Intel Core i5 9600K, Patriot Viper4 Series 16GB KIT DDR4 3000MHz CL16, ADATA XPG GAMMIX S5 SSD 256 GB SSD, 1x5TB + 1x4TB, GIGABYTE 1060 GTX 3GB, Blue-Ray LG, 27" Samsung QHD, keyboard: Asus TUF Gaming, mouse: HP Pavilion mouse 200, Windows 11 Pro 64bit

NB: DELL + ASUS

iPhone 13 Pro Max
Huawei Mate 40 Pro
Používateľov profilový obrázok
mino_85
Pokročilý používateľ
Pokročilý používateľ
Príspevky: 6289
Dátum registrácie: St 29. Feb, 2012, 20:29
Bydlisko: Prešov

Re: Montaz NOCTUA NH-U12P SE2 s kitom NM-A90

Príspevok od používateľa mino_85 »

asi si už na to prišiel, ale...

hej, v podstate to opisuješ správne. pôvodný kovový backplate nechávaš, pôvodné skrutky aj plastový rám okolo socketu ide preč.
a nahodíš tie dištančné stĺmiky od Noctua kitu pomocou tých dlhších skrutiek čo sú k tomu.

kratšími skrutkami prichytíš tie "U" profily k základni chladiča /profily na hornú stranu základne, skrutka zospodu/.
dajú sa na dosku osadiť len jedným spôsobom a to tak, že skrutky budú z vrchnej a spodnej strany CPU, inak by celý otočný kit strácal zmysle, lebo by nič neotáčal. :)
Spoiler: ukázať
WS/GAMING MB: Crosshair VIII Dark Hero CPU: Ryzen 9 5900X CPU cooler: Noctua NH-U12A chromax RAM: 32 GB DDR4 G.Skill TridentZ RGB @ 3600 CL14 VGA: ASUS TUF RTX 3080 PSU: Seasonic Prime Fanless TX 700W System SSD: Samsung 990 PRO 1 TB Storage: Samsung 970 EVO Plus 2 TB + 2x Samsung 860 QVO 2TB Case: Jonsbo U5 Black Case fans: 6x Noctua NF-A12x25 PWM chromax Fan Regualtor: Aqua Computer Aquaero 6 LT LCD: LG 34UC88 Keyboard: Microsoft SideWinder X4 SK Mouse: Mionix Naos PRO Mouse pad: Zowie Gear P-TF X Audio: Creative GigaWorks T20 Series II Joystick: Thrustmaster TCA Sidestick + TCA Quadrant + Add-on - Airbus edition Gamepad: Xbox Elite Series 2

HTPC MB: MSI B150I GAMING PRO AC CPU: INTEL Pentium G4560 CPU cooler: Noctua NH-L12 + Noiseblocker eLoop B12-2 RAM: Crucial 8 GB DDR4 VGA: GT1030 PSU: MiniBox picoPSU-120 System SSD: Kingston UV400 120 GB Data HDD: WD Purple 6TB Case: Silverstone ML05 Milo Case fans: 2x Noctua NF-A8 ULN Remote control: Logitech K400 Plus
Používateľov profilový obrázok
landrower
Pokročilý používateľ
Pokročilý používateľ
Príspevky: 6969
Dátum registrácie: Pi 16. Okt, 2009, 16:45
Bydlisko: Bratislava II

Re: Montaz NOCTUA NH-U12P SE2 s kitom NM-A90

Príspevok od používateľa landrower »

presne tak, backplate ostava, tu plastovu retenciu z duhej strany das prec a na jej miesto pojde ten montazny kit
btw. v tom manuali je to po anglicky presne napisane ;)
Steam: michalsveto
Spoiler: ukázať
CPU Intel Core i5 4670K + CM Seidon 120XL +2x Corsair Quiet SP120
MB MSI Z87M-G43
RAM Corsair XMS3 2x4GB DDR3
VGA Gigabyte N660OC-2GD GTX660 + Accelero Mono Plus
HDDs Crucial MX200 250GB 7mm, Seagate Brracuda ST1000DM003 1TB
CASE Bitfenix Prodigy M
PSU Single sleeved Corsair HX650 + Corsair AF120 LED blue Fan
External HDDs Samsung 750GB + Fantec fanbox FB-35US2 black, Seagate Expansion Desktop 2TB
FANs Corsair AF120 Blue LED
RPM regulation Scythe Kaze Master PRO 5,25" panel
Peripheral
Display 2x Philips 24M1N3200ZA Gaming 24" (IPS)
Audio Behringer MS16
Keyboard Asus TUF Gaming K1
Mouse Asus TUF Gaming M4
Notebook Lenovo IdeaPad B5400 (i3 4000M @2.4GHz, HD graphics 4600, 8GB RAM, 15.6")
Používateľov profilový obrázok
felipe25
Pokročilý používateľ
Pokročilý používateľ
Príspevky: 5777
Dátum registrácie: Po 19. Júl, 2010, 13:00
Bydlisko: Košice

Re: Problem so "matkou" na kite Noctua NM-A90

Príspevok od používateľa felipe25 »

Zdravim. Takze zmenil som nazov temy :)
Chladic som v pohode nainstaloval na AMD, islo to ovela lahsie ako som si myslel, ten navod by al byt podla mna so zivymi obrazkami ako s tymi nacrtmi :))
V prilohe Obrazok - tam to u mna jasne evokovalo, ze zospodu mam tak nejake ine srubky, a ze aj s tym sucasnym Backplate treba nieco robit, preto ma to zmiatlo.


Ale prejdem k problemu - z toho kitu mi z jednej polovicky odpadla ta matka, ktora drzi tu srubku s vnutornym zavitom. Ked som to instaloval najprv, odpadlo to ked to bolo umiestnene smerom hore - takze som nemal sancu naslepo to tam napasovat.
Ono asi je jasne, ze ta matka len drzi tu srubku s vnutornym zavitom aby neodpadla - pri nasadzovani chladica na procak.
Tak som to teda otocil, a to UCko kde odpadla ta matka dal dole, a tak to bezproblemov nahodil na Procak aj bez toho dielu - samozrejme som tu matku musel pridrziavat, lebo by odpadla.
Skusal som to tam dat manualne, ale bez sance. Ta pruzina je moc silna, a na to aby som to stlacil tak aby som tam dokazal dat tu matku - nato som nemal sancu.
Tak sa teda pytam: zasle mi myslite Noctua tu jednu cast (kit NM-A90 mi zaslali oni po zaslani dokladov) alebo sa mam na to vykaslat a ma mi to byt jedno, ze to tam nieje?
Fotka co mi vlastne odpadlo je na fotke 2.

Thanks :)

PS: Chladic je skvely, neviem cim to je ale po napojeni do dosky na CPU_FAN ho doska akokeby roztocila na najnizsich otackach sama od seba - po zapnuti to chvilu trva kym sa rozbehne, mam pocit ze doska postupne zvysuje napatie.
No a povodny Arctic Freezer chladic - procak v idle mal 39-40stupnov. S Noctuou mam 34-35-36stupnov, a to ticho:D
K tomu sa vyjadrim asi tak, ze kym som mal hlucny zdroj, zastaviíl som vetraky na vsetkom a zistil som ze huci zdroj. Vymenil som teda vetrak v zdroji. Potom som zistil ze najviac co hucalo bol prave Artcic Freezer. :D Teraz zastavim Chladic na chvilku, a pocujem 2xFractal 140mm fany :D :rofl: Ale uz stacilo stisovat PC, ta pocutelnost je naozaj minimalna uz konecne :) PC prakticky nepocut.
Spoiler: ukázať
Main PC: Fractal Define Black R5 window, ASUS ROG STRIX Z390-E GAMING, Intel Core i5 9600K, Patriot Viper4 Series 16GB KIT DDR4 3000MHz CL16, ADATA XPG GAMMIX S5 SSD 256 GB SSD, 1x5TB + 1x4TB, GIGABYTE 1060 GTX 3GB, Blue-Ray LG, 27" Samsung QHD, keyboard: Asus TUF Gaming, mouse: HP Pavilion mouse 200, Windows 11 Pro 64bit

NB: DELL + ASUS

iPhone 13 Pro Max
Huawei Mate 40 Pro
Používateľov profilový obrázok
pipo137
Pokročilý používateľ
Pokročilý používateľ
Príspevky: 6414
Dátum registrácie: Ut 08. Feb, 2011, 17:28
Bydlisko: Bratislava - Petržalka

Re: Problem so "matkou" na kite Noctua NM-A90

Príspevok od používateľa pipo137 »

Myslím, že ak by si im k tej novej žiadosti o kit poslal aj fotku s vysvetlením toho pokazeného kusu, tak ti bez problémov pošlú ten kit znovu ;).
Druhá vec je, že takto by to malo byť OK a teda by nemalo vadiť, že to neni 100%, len montáž bude vždy o niečo pracnejšia. Takže minimálne im skús napísať a uvidíš.
DESKTOP MB: MSI B450 Gaming Pro Carbon AC CPU: AMD Ryzen 5 5600 + Nocua NH-D14 Black RAM: Patriot Viper Steel 2x8GB @ 3600MHz 14-16-16-16-36 1T GPU: Sapphire NITRO+ Radeon RX580 8GB @ 1500/8900MHz SSD: Samsung 970 EVO 500GB + Crucial M4 256GB PSU: EVGA SuperNOVA G2 750W Case: Projekt "R4R" - Fractal Design Define R4 Monitor: Dell U2415 OS: Windows 10 Pro 64bit SK Mouse: Cyborg R.A.T. 7 Mouse Pad: A4tech Bloody B-081 Keyboard: Microsoft SideWinder X4
HTPC MB: MSI Z77 MPOWER CPU: Intel Core i7 3770K @ 4,0GHz + IHS mod + Noctua NH-D15 RAM: Crucial Ballistix Tactical LP 2x8GB @ 2000MHz 9-9-9-27 1T GPU: Intel HD4000 SSD: Samsung 850 EVO 500GB HDD: 5x WD Red (20TB) Sound card: Asus Xonar Essence STX TV: LG OLED65CX + Xiaomi Mi TV Box S
Smartphone: Xiaomi Mi Mix 2, Xiaomi MiNote Pro
Používateľov profilový obrázok
felipe25
Pokročilý používateľ
Pokročilý používateľ
Príspevky: 5777
Dátum registrácie: Po 19. Júl, 2010, 13:00
Bydlisko: Košice

Re: Problem so "matkou" na kite Noctua NM-A90

Príspevok od používateľa felipe25 »

Ok skusim. Ja len nechapem, jak to mohlo odpadnut. Skusal som ze to prehodim z Intel balicka ale to samozrejme nejde, ta spodka matka je brutalne silna, a z toho AMD to odpadlo. :) Ale ja aj mam tu matku odpadnutu, takze by mi bola z Intelu oddelena nanic :D Tak jak pises, len to bolo pracnejsie. :)
Spoiler: ukázať
Main PC: Fractal Define Black R5 window, ASUS ROG STRIX Z390-E GAMING, Intel Core i5 9600K, Patriot Viper4 Series 16GB KIT DDR4 3000MHz CL16, ADATA XPG GAMMIX S5 SSD 256 GB SSD, 1x5TB + 1x4TB, GIGABYTE 1060 GTX 3GB, Blue-Ray LG, 27" Samsung QHD, keyboard: Asus TUF Gaming, mouse: HP Pavilion mouse 200, Windows 11 Pro 64bit

NB: DELL + ASUS

iPhone 13 Pro Max
Huawei Mate 40 Pro

Návrat na "Chladiče a všetky druhy chladenia"