Wifi prijimac zosilnovac

Všetko o sieťach, nastaveniach, problémoch ...
Používateľov profilový obrázok
Famous
Používateľ
Používateľ
Príspevky: 1493
Dátum registrácie: Ut 14. Sep, 2010, 20:24
Bydlisko: HC

Wifi prijimac zosilnovac

Príspevok od používateľa Famous »

Nasiel som na ebayi takuto vec:
http://www.ebay.com/itm/Brand-New-WiFiS ... 257d2b6b2c
Ide vlastne o nejaky zosilnovac wifi signalu no USB. Len ma trosku zaraza ten vykon, ved ak sa nemylim, tak v nelicencovanom pasme v SR je mozny vykon max 100mW a nie 2W! Tak by ma zaujimal vas nazor. Myslite, ze to naozaj to bude nejake markantne zosilnenie? ALebo to je zase nieco typu "papier znesie vsetko"? Som oboznameny s tym, ze ak chcem zarucit lepsi signal tak upgradovat len prijimac nie je idealne riesenie, ze treba aj vysielac. Ale tato vec mi celkom padla do oka, tak co vy na to?
CPU: R9-5900X Cooler: Kraken X62 MB: x570 TUF PRO (Wi-Fi) GPU: RTX 3080 Ti Suprim X
RAM: GSkill 64GB 3600CL16 SSD OS: Corsair MP600 PRO XT 2TB
SSD: Micron 7400 PRO 3840BG, PNY CS3040 2TB, Kingston KC600 1TB PSU: Corsair HX1000 CASE: Fractal Torrent
Používateľov profilový obrázok
kakocool
Používateľ
Používateľ
Príspevky: 482
Dátum registrácie: Št 12. Jan, 2006, 02:00
Bydlisko: Prencov a obcas brava

Re: Wifi prijimac zosilnovac

Príspevok od používateľa kakocool »

Pouzivam nieco podobne z DX na pripojenie na lokalne wifi. vzdialenost vysielaca je cca 500m a signal vporadku aj s klasickou malou vsesmerovou antenkou. Silu signalu nemam ako zmerat ale urcite prehanaju ako zo vsetkym. Nepises na co to potrebujes. Ak len upgrade tak pohutaj aj o lepsej antene k sucastnemu prijmacu, nebudes musiet nic prestavovat v systeme len napojis.
Používateľov profilový obrázok
Famous
Používateľ
Používateľ
Príspevky: 1493
Dátum registrácie: Ut 14. Sep, 2010, 20:24
Bydlisko: HC

Re: Wifi prijimac zosilnovac

Príspevok od používateľa Famous »

Zatial nic take nepotrebujem, len nahodne som na to prisiel a pozeram, ze ten vykon je hodne prehnany, ved to by som mal chytit aj Uzbekistan. Ale tak je to urcite o hodne lepsie nez integrovana wifi sietovka v NTB, si myslim. Len ma zaujima vas nazor na ten ukrutny vykon.
CPU: R9-5900X Cooler: Kraken X62 MB: x570 TUF PRO (Wi-Fi) GPU: RTX 3080 Ti Suprim X
RAM: GSkill 64GB 3600CL16 SSD OS: Corsair MP600 PRO XT 2TB
SSD: Micron 7400 PRO 3840BG, PNY CS3040 2TB, Kingston KC600 1TB PSU: Corsair HX1000 CASE: Fractal Torrent
Používateľov profilový obrázok
jcdenton12
Používateľ
Používateľ
Príspevky: 2221
Dátum registrácie: Št 22. Dec, 2005, 20:00
Bydlisko: Košice

Re: Wifi prijimac zosilnovac

Príspevok od používateľa jcdenton12 »

ten vykon je taky kvoli velkej 10dbi antene

samotny vykon, ktory lezie z karty je podstatne nizsi
ja mam doma napriklad Alfa AWUS036H 500mW povodnu verziu
The original Alfa AWUS036H is 292 mW output; but the heatsink has been increased, as shown; add the included 2 dBi antenna and you have about 500 mW EIRP. Swap that for a 5 dBi antenna and you have 1000 mW EIRP (adding 3 dB, doubling the radiated power). If you put an 8 dBi antenna on, you've got 2000 mW, and with an 11 dBi antenna you'd be at the maximum FCC-allowed limit of 4 W EIRP. And giving yourself a headache or temporarily frying your family jewels.
dal som namiesto povodnej 2dbi anteny novu 8dbi a aj ked vykon sa zlepsil niekolkonasobne, signal sa zlepsil nanajvys len v jednotkach percent

kazdych wifi chipset je totiz naladeny na nejaky vystupny vykon a ak ho prekrocis, uz to moc nepriniesie, len ze vysielasviac bordelu
ale dosah to ma uzasny, o tom ziadna a porovnanie s NTB integrovanym atherosom je :rep: :OO=
...

Návrat na "Siete"