Samsung GALAXY S4 vs Apple iPhone 5

Sekcia primárne určená k radám o nákupe PC komponentov a príslušenstva...

Ktorý zo smathphonov je podľa Vás lepší?

Samsung GALAXY S4
36
73%
Apple iPhone 5
13
27%
 
Celkom hlasov: 49

Používateľov profilový obrázok
cobr4in
Používateľ
Používateľ
Príspevky: 438
Dátum registrácie: St 04. Apr, 2012, 18:00

Samsung GALAXY S4 vs Apple iPhone 5

Príspevok od používateľa cobr4in »

Ktoré z týchto zariadení uprednostňujete a prečo?
Dá sa o niektorom z nich povedať, že je vo všeobecnosti lepšie?

Toto sú moje, i keď nie veľmi bohaté, postrehy:
Dva roky vlastním Android, no ani za ten čas som si naň nezvykol a stále v ňom trochu tápam.
Navyše, veľmi často niečo nefunguje; zamŕza; odmieta nainštalovať aplikácie a veľa z nich, mám pocit, akoby na Android ani neexistuje, všetko len na iOS; hrozne sa na ňom píše (to je možno problém zariadenia, ale aj tak); niekedy sa dokonca stane, že zvoní a vibruje ešte niekoľko sekúnd po prijatí hovoru.
S iPhone (tuším ten trojkový) som mal možnosť pomerne veľa pracovať a uchvátila ma tá intuitívnosť, jednoduchosť, rýchlosť, úžasná funkcionalita, no aj sa na ňom skvele píše. Takisto z každej strany čítam, že vyšla taká či onaká aplikácia a vždy hlavne na iOS, akoby sa stal primárnou platformou, ako Windows pre PC a to tiež i v kontexte s predávaným príslušenstvom. Proste na iPhone sa dá zohnať všetko a to vždy a všade, aspoň tak ta mňa ten smartphone pôsobí a i preto sa mi páči zatiaľ viac, no na druhej strane sa často stretávam aj s veľmi negatívnymi názormi v zmysle, že je oproti iným, konkurenčným modelom zastaralý, predražený a ja neviem čo všetko ešte. Proste klasický hate.
Spoiler: ukázať
ASUS Z170-A
Intel Core i7-6700K
Noctua NH-D15
Kingston HyperX Fury Black Series 16GB 2133MHz
Samsung 850 EVO 500GB
Western Digital Red 3T
EVGA SuperNOVA 750 G2 750W
Fractal Design R5
Používateľov profilový obrázok
DMaMT
Používateľ
Používateľ
Príspevky: 344
Dátum registrácie: Ut 18. Máj, 2010, 08:03
Bydlisko: BA/BL

Re: Samsung GALAXY S4 vs Apple iPhone 5

Príspevok od používateľa DMaMT »

Šiel by som do S4-ky na betón. Prečo?

- softvérová nadstavba TouchWiz: ovládanie gestami, SmartStay, DirectCall, atď... (nebudem to tu rozpisovať);
- podpora pamäťových kariet microSD (až do veľkosti 64 GB), možno teda mať 16+64 GB pamäte;
- kvalitný displej Super AMOLED, kvalitné farby, pozorovacie uhly;
- Full HD rozlíšenie;
- 13 MPx fotoaparát, plus možnosť DualCamera (foto z predného/zadného foto naraz);
- 4-jadrový procesor a 2 GB RAM;
- vymeniteľná batéria;
- podpora bezdrôtového nabíjania;
- NFC čip;
- OS Android (4.2.2) Jelly Bean.

Apropo, na Android je toho spústa, je toho veľa, stačí len dobre hľadať. Ja by som z dvojice iP5 vs. S4 bral jednoznačne S4-ku :)
Používateľov profilový obrázok
trojan4x4
Používateľ
Používateľ
Príspevky: 1937
Dátum registrácie: Ne 17. Feb, 2013, 15:55
Bydlisko: Nitra - Vráble (22)

Re: Samsung GALAXY S4 vs Apple iPhone 5

Príspevok od používateľa trojan4x4 »

Android moc nemusím, no v tomto by som šiel skôr doňho, ako "hater" iOS musím povedať na margo Androidu, že možno nieje tak ako si povedal plynulý a intuitívny ( intuivita, mne tak iOS nedošiel ), no bude mať vždy full podporu z MS, Linux/Ubuntu, a dokonca aj samotným MAC.... čo zo strany iOS čakať nemôžeš. iTunes celý mobil zabíja a dupe pod zem.

iPhone, je hračka, hračka pre tých ktorí si ho môžu dovoliť. Na trhu je množstvo mobilov ktoré ponúkajú to isté ako ktorýkoľvek iPhone, za oveľa nižšiu cenu a "grátis" dostaneš kompatibilitu ( ktorá je mimochodom v 21. storočí samozrejmosťou ).


Skôr SG4 ako ten iPhone trendy ... ;)
Spoiler: ukázať
CPU ► AMD FX-8320
COL ► Scythe Orochi
MOB ► Gigabyte-990XA-UD3
RAM ► Kingston HyperX Predator 2x4GB 1600Mhz
GPU ► AMD MSi R9 280X OC Edition
SSD ► Crucial M4 128GB
HDD ► Barracuda 1TB
PSU ► Cooler Master RS-700W
CSE ► Zalman Z11+
PHO ► Nokia Lumia 930 32GB WP8.1
I AM FX =
Používateľov profilový obrázok
DMaMT
Používateľ
Používateľ
Príspevky: 344
Dátum registrácie: Ut 18. Máj, 2010, 08:03
Bydlisko: BA/BL

Re: Samsung GALAXY S4 vs Apple iPhone 5

Príspevok od používateľa DMaMT »

No neviem ako ostatní, ale mne príde Android intuitívny. Mal som svoj tablet v ruke hodinu a už som sa v ňom orientoval dobre. Výhoda Androidu je samozrejme aj tá, že parametre čo má iP5 (myslené dvojjadro, 1 GB RAM a pod.) môžeš mať aj v mobile, čo stojí 300-400€ (napr. Xperia SP, U, SIII mini a pod.)
CageJ
Redaktor
Redaktor
Príspevky: 7976
Dátum registrácie: Ne 02. Jan, 2011, 01:43
Bydlisko: Presov

Re: Samsung GALAXY S4 vs Apple iPhone 5

Príspevok od používateľa CageJ »

DMaMT napísal:Šiel by som do S4-ky na betón. Prečo?

- softvérová nadstavba TouchWiz: ovládanie gestami, SmartStay, DirectCall, atď... (nebudem to tu rozpisovať);
- podpora pamäťových kariet microSD (až do veľkosti 64 GB), možno teda mať 16+64 GB pamäte;
- kvalitný displej Super AMOLED, kvalitné farby, pozorovacie uhly;
- Full HD rozlíšenie;
- 13 MPx fotoaparát, plus možnosť DualCamera (foto z predného/zadného foto naraz);
- 4-jadrový procesor a 2 GB RAM;
- vymeniteľná batéria;
- podpora bezdrôtového nabíjania;
- NFC čip;
- OS Android (4.2.2) Jelly Bean.

Apropo, na Android je toho spústa, je toho veľa, stačí len dobre hľadať. Ja by som z dvojice iP5 vs. S4 bral jednoznačne S4-ku :)
na starších samsungoch je touchwizz lagujuci.. S IV v recenziách tiež. Ale vraj vo finálnej verzii už ne. Gestá funguju IBA !!!!! v aplikáciách od samsungu, ovladanie očami, náhľady tak isto. Super AMOLED nie tak božský, ma totiž pentile maticu. Porovnaj s Lumiou 820, ktorá nemá. 13Mpx je papier ale fotí dobre. Na druhej strane iP5 nič nové ale všetko funguje. A fotak ma stále výborný a nehovoriac o výbornom AC/DC prevodníku. Ešte treba povedať, že UI v Samsungu zerie 1GB RAM a niečo cez 10GB kapacity. Skôr voliť 32GB verziu. U mňa ani jeden z tých 2 ale mierne sa ako geek ku Samsungu, ale keďže telefon nerád modujem tak dávam hlas iP5tke.
Používateľov profilový obrázok
DMaMT
Používateľ
Používateľ
Príspevky: 344
Dátum registrácie: Ut 18. Máj, 2010, 08:03
Bydlisko: BA/BL

Re: Samsung GALAXY S4 vs Apple iPhone 5

Príspevok od používateľa DMaMT »

No tak vždy lepší Super AMOLED v S4-ke ako obyčajný TFT shit v Xperia Zetku :D
Dobre, IPS displej je na tom lepšie, takže Nexus 4, alebo HTC One v tých bude mať displej lepší, každý si musí zvážiť, čo mu sadne viac. Navyše hádam aj k nám čoskoro dojde S4-ky s čistým Androidom, uvidíme :)
Mimiik
Pokročilý používateľ
Pokročilý používateľ
Príspevky: 3037
Dátum registrácie: St 25. Jan, 2012, 21:07
Bydlisko: Kežmarok- Ľubica

Re: Samsung GALAXY S4 vs Apple iPhone 5

Príspevok od používateľa Mimiik »

To ze je predrazeny a parametrami mimo nieje hate ale skutocnost.

(Bud tu anketu niekto zmanipuloval alebo mam pravdu)

O kazivosti ani nehovorim, staci otvorit bazos a vidim ze sa predava viac poskodenych ako fungel Iphonov (nepisem konkretne o 5tke)
Intel i5 4670k 4.6ghz 1.22V, Corsair h100i, Asus Maximus VI Hero, Kingston Hyperx predator 2*4gb 2400mhz cl11 XMP, Kingston HyperX 3k SSD, ST Barracuda 2TB (ST2000DM001), Asus GTX670 DCUII 1307boost/7100 1.2V,Corsair HX650, NZXT Phantom 630, repro: Logitech Z-5500, PSP 3004 black nejaky FHD Asus 22" :D

Hero 4670k validator
BAXO
Nový používateľ
Nový používateľ
Príspevky: 16
Dátum registrácie: St 14. Mar, 2012, 15:42
Bydlisko: Bratislava

Re: Samsung GALAXY S4 vs Apple iPhone 5

Príspevok od používateľa BAXO »

Pokiaľ ide o mňa, tak by som volil S4.
S3 som skipol, ale momentálne mám Note II - čiže niečo podobné.

Dôvody prečo nie iphone 5:

-rozlíšenie displeja je 1136x640, čo podľa mňa je trochu zvláštna a neštandardná voľba a už na to rozlíšenie bolo spočiatku pár sťažností,
nehovoriac o tom že nie všetky aplikácie na to sú uspôsobené, a sú tam také tie čierne okraje
neviem ako teraz aby som nekrivdil, ale donedávna to tak ešte bolo

-malá veľkosť displeja (pre mňa no, pre niekoho optimal ale ja svoj občas využívam aj na filmy)
browsovanie na 3.5 - 4" displeji mi nevyhovuje proste

-ten telefón je predražený na to čo ponúka, a to hlavne u nás...cena za 64GB je okolo 700-800 euro na alze napríklad,
za tie peniaze sa dá poriadiť fúra iných vecí a nie telefón ktorý výbavou vôbec nepatrí medzi absolútnu špičku určite
(nieže by som hejtoval, nechcem aby to tak vyznelo len hodnotím nedostatky)


to sú pre mňa také hlavné dôvody, prečo nie...a úprimne zase plastový vzhľad samsungu a imitácie kovového rámčeka ma už unavujú tiež, jeden ten istý dizajn a stále dokola...a potom máte telefón za 500 euro a nejaký lowend za 200 má rovnaký dizajn len je menší, to sa mi tiež nepáči.
Výbava S4 je ale fajn, ale 1920x1080 v mobile je sice super, ale neviem potom prečo samsung neustále do tabletov cpe stále so železnou pravidelnosťou 1200x800 rozlíšenie, ale do telefónu dáva fullHD...
Nebránim sa pokroku, ale ako hovorím mám note II ktorý ma 5.5" displej s 1280x720, a ja si proste nemyslím že uvidím nejaký výrazný rozdiel oproti 1920x1080 na ešte menšom displeji...tu sa dosť naháňajú čísla mám pocit a rovnako tak je to
jak pri procesore tak RAM.
Tu si treba povedať že ios beží jednoducho odladenejšie na horšom HW, aj keď možno nemá taký a taký multitasking a aplikácie vybavuje poporade podla prioritnosti...

Ale aj toto všetko by ma stále asi viedlo k S4...
CageJ
Redaktor
Redaktor
Príspevky: 7976
Dátum registrácie: Ne 02. Jan, 2011, 01:43
Bydlisko: Presov

Re: Samsung GALAXY S4 vs Apple iPhone 5

Príspevok od používateľa CageJ »

DMaMT napísal:No tak vždy lepší Super AMOLED v S4-ke ako obyčajný TFT shit v Xperia Zetku :D
Dobre, IPS displej je na tom lepšie, takže Nexus 4, alebo HTC One v tých bude mať displej lepší, každý si musí zvážiť, čo mu sadne viac. Navyše hádam aj k nám čoskoro dojde S4-ky s čistým Androidom, uvidíme :)

Nie, tu nejde o presaturovane farby... Ak by si si o tom nieco precital zistis, ze calibrovat OLED - AMOLED atd. nie je problem. To presaturovanie je ochrana modrej farby. Totiz jas straca uz po 1000h ak nie je amoled presaturovany. V sucasnosti az niekde okolo 20 000h. Takze IPS nie je lepsi ;). Len sa tak nevypaluje tak raketovo.
Problem celych Samsungov je to, ze ich AMOLED ma pentile maticu. Dovod vysoke rozlisenie a tym padom kompenzuju, ze to vidis. Vidno to napr. na starych WP 7.x Lumiach, ktore maju nizke rozlisenie. Pravy opak je L820, ktora uz pentile maticu nema, ma mensie rozlisenie a display je skutocne velmi jemny.

Este k S4ke, podla mna je to lopata.. a volim uz radsej tu vyssie zmieneny Note II. A este mi neda.. S4ka vzhladom na mnozstvo cidiel, bude aj znacne kaziva.
Používateľov profilový obrázok
MichalkoOo
Používateľ
Používateľ
Príspevky: 833
Dátum registrácie: Ut 01. Nov, 2011, 19:33
Bydlisko: Košice

Re: Samsung GALAXY S4 vs Apple iPhone 5

Príspevok od používateľa MichalkoOo »

iPhone určite nie preboha.
PC1: 3570k 4,6GHz, Crucial BallistiX 16GB RAM, Gigabyte GTX770 1.2GHz, HyperX SSD Raid 0, Caviar Black, Dell U2412 2x, Windows 8.1 Update Pro x64
PC2: FX 8350, M5A99X, 8GB Kingston HyperX, Gigabyte GTX660,Caviar SE, Win XP x64 SP2
Phone1: Nexus 4 16GB, CM11 Android 4.4.2
Phone2: Lumia 1020, Windows Phone 8 GDR3
Phone3: Nokia E7, Symbian Belle Refresh
Používateľov profilový obrázok
Memnon
Pokročilý používateľ
Pokročilý používateľ
Príspevky: 3923
Dátum registrácie: Po 11. Sep, 2006, 02:00
Bydlisko: Bratislava

Re: Samsung GALAXY S4 vs Apple iPhone 5

Príspevok od používateľa Memnon »

cagej: este ze mas tu vestecku gulu, podla ktorej tusim predpoveda pocasie aj Dr.Iľko
ram po zapnuti je 1.3GB dotupnych, stalo sa ti niekedy ze sa ti zaplnila komplet ram?

zakladatelovi, to ze si si nevdel stiahnut z marketu klavesnicu podla chuti, ak ti ta tvoja nevyhovovala je chyba medzi klavesnicou a stolickou

osobne urcite S4 - lebo mam rad velky display, pretoze na takych sa dobre pise a dobre prezera net, dobre sa tam pozeral live stream MS2013, dobre sa na nom kukaju filmy, ano ja viem ten presaturovany amoled, diabolsky to vynalez, fuj, no a? stazovat sa na pentile maticu pri FHD rozliseni? vazne?
intuitivnost systemu uz necham na uvazeni, mne pridu oba OS rovnako jednoduche, OS o nieco stabilnejsi, ale zase itunes powa

ale viem pochopit aj vyber iphonu - sem tam nejaky exkluzivny soft(napr pre iOS bude pokracovanie mojej oblubenej plants vs zombies 2 v predstihu pred zvyskom), mensi display, mozno nie tak pohodlny na prezeranie, ale pohodlnejsi na ovladanie v pripade mensich ruk a o nieco malo skladnejsi vo vrecku, jablcko je viac "in"

edit: napisal som ja ze kupit S4 koli FHD displayu? ty sa tu stazujes ze pentile matica je zlo, ja len tvrdim ze pri FHD je jedno ci tam je pentile alebo ne
vacsia zataz pri hrani? tak to sa pri tom HW odzrkadli akurat na baterke
no nic po utoku na tvoje jasnovidecke schopnosti spojene s odhadom kazivosti som cakal odvetu :)
Naposledy upravil/-a Memnon v Ne 09. Jún, 2013, 01:02, upravené celkom 2 krát.
MB:ASUS Maximus XI Hero / CPU:i9 9900k@5.1(4.8cache)@1.234V / CPUcooler:AC Liquid Freezer II 240 + CM Maker Gel / RAM:4x8GB Patriot Viper 4133Mhz@4oooCL18 / GPU:Gigabyte RTX 4070ti Eagle@0.925V/2670/24600 / SSD:Samsung 970 Evo Plus 2TB / HeadSet:Steelseries Arctis 7 / mouse:Steelseries Rival 650 / keyboard:Fnatic Streak RGB / PSU:Seasonic Focus Plus 850 gold / case:Fractal Design Define R6 Black + Noctua NF-A14 PWM / monitor:Acer Predator XB323UGP
CageJ
Redaktor
Redaktor
Príspevky: 7976
Dátum registrácie: Ne 02. Jan, 2011, 01:43
Bydlisko: Presov

Re: Samsung GALAXY S4 vs Apple iPhone 5

Príspevok od používateľa CageJ »

Jak sa vravi, papier znesie vsetko a ty si toho pripad :hysterical: ....
Full HD v 5''.. = zataz HW a hlavne pri hrani hier
Stacilo uplne HD ready a ziadne pentile matica..

Sry za OT, ale ty si podla mna pripad na ktoreho zabera Samsung marketing :D ...

A k tej RAM nedristaj, pretoze v skutocnosti mas k dispozicii 1,78GB cca a z toho nejakych 900MB zere UI...

http://forums.androidcentral.com/samsun ... erage.html
http://forums.androidcentral.com/samsun ... m-hog.html

Takze v konecnom dosledku mam pravdu, ze 1GB.

EDIT:
Prosim ta needituj dodatocne ale pis pod seba, potom to vyzera, ze pisem zcesty... A stojim si zatym, ze pentile matica je zlo a preto sa malo radsej setrit na rozliseni a zamakat na kvalite. Inac minule som sa s nim hral v Orange-i a vaha je fakt super. Ale ja tie lagy nemusim, proste tam su.. Ja som inac vseobecne znamy odporca Touchwiz UI, takze tak.. V minulosti sa mi pacil velmi HTC Sense, ale nadaval som na jeho HW naroky, teraz sa to otocilo ale s tym, ze TW UI sa mi nepaci, zato Sense je konecne optmalizovany.
A myslim, ze je jasne, ze ked mas vacsie rozlisenie tak tie hry maju aj nizsie FPS.. to snad dava rozum nie ?

EDIT2:

Ja velmi vitam cistam Android s nim bude S4ka jasna volba.. len za cena.. neviem preco pytaju premium cenu a pritom Samsung nie je premiova znacka, co Apple je..
ANONYM_a7

Re: Samsung GALAXY S4 vs Apple iPhone 5

Príspevok od používateľa ANONYM_a7 »

UI zožerie aj nad 1 GB ak sa podarí:)

Skúsim teda zhrnúť z menej zaujatého podhľadu:

S4:
+
Displej
Hmotnost
efektívne využitá predná časť mobilu (úzke okraje)
Všeliaké Samsungácke vylomeniny v OS
Este raz, skutočne nízka hmotnosť vzhľadom na rozmer mobilu!

-
Touchwiz (subjektivne)
Tona pre mňa zbytočných vecí v OS čo zbytočne žerú ram a spôsobia občas nejaký ten LAG
Pre niekoho displej
Pre niekoho rozmer

Love it or Hate it typ telefónu :)

ip5
+
Apky - je to app based OS čiže vždy budu najväčším +
OS - rýchlosť,stabilita - v minulosti za čiast 5.x.x iOS to bolo však podstatne lepšie
Fotoaparát
Spracovanie je TOP, aj keď sa ľahko poškriabe
Ľahký

-
iOS už nie je tak stabilný a tak rýchly ako kedysi
aj napriek tomu že je to iPhone, má muchy v SW (výlučne platia pre ip5)
Niekomu sa nemusí páčiť mat telefón ako polovica populácie sveta
Po čase omrzí UI (snáď bude riešiť iOS7)

V skratke, mobil pre lamky, profíkov, aj konzumentov. Každý si v ňom nájde čo potrebuje.

Skôr by som sa zameral na WP ktorý ponúka skutočne zaujímavý koncept, a aj počet zariadení je taký, že je z čoho vyberať. :cool: Výkon je pre mňa osobne nerentabilný, pokiaľ všetko šlape ako má, je to rýchle sa stabilné, nech tam je aj 1 GHz single core.
Používateľov profilový obrázok
felipe25
Pokročilý používateľ
Pokročilý používateľ
Príspevky: 5777
Dátum registrácie: Po 19. Júl, 2010, 13:00
Bydlisko: Košice

Re: Samsung GALAXY S4 vs Apple iPhone 5

Príspevok od používateľa felipe25 »

Taaakze :)

Predtym nez som dostal prvy krat do ruky Apple iPad Mini by som Ti povedal - ber S4.

Ale, kedze sam mam Desire X uz polroka, predtym som mal Xperiu PRO rok, a viem o com je Android - vela aplikacii - uz je system pomaly, nejde, updaty idu problemovo...

tak poviem len tolko - teraz by som urcite bral iPhone5. Ak budem nahradzovat Desire X, tak to bude prave iPhonom5 / 5S. iOS ma presvedcil ovela viac ako cokolvek ine. Rychlost prepinania aplikacii a ostatne veci su neporovnatelne.

Inac, zaujimalo by ma, z tych reakcii co tu boli popisane, kolko ludi malo iPhone5 v ruke a hralo sa s nim aspon par hodin. Pretoze kto nemal v ruke Android a iOS (novy), je automaticky vyluceny z toho aby daval rady - podla mna :) Ked niekto napise: iPhone5 len to nie, tak to mi pride ako reakcia ludi na mm.sk vo fore kde je kazdy bud privrzenec znacky alebo odporca, a svoje prispevky dava cielene tam kde sa pise o Apple alebo naopak o S4ke :D
Takze asi tak.

Myslim ze s Androidom ma kazdy z nas skusenosti az privelke, nehovorim ze je to zle, predsa len Windows Mobile 6.1 s ktorym som mal cest pred Androidom na HTC TouchPro2 bol este otrasnejsi co sa rychlosti tyka, Android bol a je urcite skok dopredu, ale to som tvrdil len pokym som nemal v ruke zariadenie s iOS... Neviem, ked niekto pise ze cim vyssia verzia iOS tym horsie to je, ja som mal prvykrat v ruke v zivote Apple s iOS a mozem povedat, ze rychlostami a reakciami schova Desire X do vrecka (aj po hard resete oboch zariadeni..). Neviem co dokaze 4jadrovy procak na Androide, ale uz som mal Desire, potom Desire Z, potom Xperia PRO a teraz Desire X - kazdy z nich mal prakticky o generaciu lepsi HW, no nikdy som sa nezbavil typickych chorob androidu - pomalost po nainstalovani vela appiek, problemy, resety a pod.. iOS ma presvedcil ze je lepsi, pretoze som problemy ani po par tyzdnoch nezaznamenal ziadne.
Spoiler: ukázať
Main PC: Fractal Define Black R5 window, ASUS ROG STRIX Z390-E GAMING, Intel Core i5 9600K, Patriot Viper4 Series 16GB KIT DDR4 3000MHz CL16, ADATA XPG GAMMIX S5 SSD 256 GB SSD, 1x5TB + 1x4TB, GIGABYTE 1060 GTX 3GB, Blue-Ray LG, 27" Samsung QHD, keyboard: Asus TUF Gaming, mouse: HP Pavilion mouse 200, Windows 11 Pro 64bit

NB: DELL + ASUS

iPhone 13 Pro Max
Huawei Mate 40 Pro
ANONYM_a7

Re: Samsung GALAXY S4 vs Apple iPhone 5

Príspevok od používateľa ANONYM_a7 »

Ty si teraz nadšený z iOS čiže sem napíš o pol roka :D (nič v zlom ale poznám to ;) ) aj iOS vie tuhnúť, reštarovať sa a robiť problémy :good: Len sa dajú poväčšine jednoducho riešiť keďže je to jeden device s jedným OS ktorý má extrémne veľa používateľov :p

Návrat na "Nákupná poradňa"