Wi-Fi repeater alebo kabel?

Všetko o sieťach, nastaveniach, problémoch ...
SilverSurfer
Používateľ
Používateľ
Príspevky: 218
Dátum registrácie: Ut 14. Apr, 2009, 21:08
Bydlisko: Humenne

Wi-Fi repeater alebo kabel?

Príspevok od používateľa SilverSurfer »

Zdravim, mam doma jeden ADSL wifi router TP-LINK TD-W8951NB, ktory mi pokryl bezproblemov vsetky izby v dome, no problem nastava v zahrade na terase. Tam uz je signal poslabsi resp. nestabilny. Kupil som router ASUS RT-N12 ver.D, povodne som mal v plane ho s tplinkom prepojit kablom, nakolko som nechcel riesenie tzv. repeatera kvoli horsiemu pingu, no po otestovani to nebolo vobec zle, a nakolko vonku chcem len surfovat popripade skype, icq tak tam ping asi az taku velku rolu hrat nebude. Nastavilo mi to hned rovnake SSID aj heslo na druhy router, no zaujimalo by ma to ako to bude teraz fungovat, automaticky prepojovat z jedneho routru na druhy asi nebude, ze? (mam na mysli roaming, ale to asi tieto routre nebudu podporovat) Toho sa obavam, ako to bude, resp. ci to nebude blbnut a nebude ma prepajat z jedneho na druhy, co by sposobovalo vypadky, a ci v takom pripade nezvolit radsej rozdielne SSIDcka. Dalsou otazkou je predsa len ci nezvolit ten kabel, co by bolo trochu zlozitejsie, ale islo by to. Viete mi poradit? Dakujem.

Návrat na "Siete"