Dalo by sa vložit MB z nostebooku do case

Všetko o zdrojoch, skrinkách a ich modifikovaní, o projektoch a modifikáciách všeobecne...
weedx
Nový používateľ
Nový používateľ
Príspevky: 57
Dátum registrácie: Št 23. Máj, 2013, 14:54

Dalo by sa vložit MB z nostebooku do case

Príspevok od používateľa weedx »

Chcel by som MB z acer aspire 5551g vložit do nejakeho case + nove chladiče
Používateľov profilový obrázok
Kknightley
Používateľ
Používateľ
Príspevky: 1148
Dátum registrácie: Ut 04. Dec, 2012, 18:01
Bydlisko: BA

Re: Dalo by sa vložit MB z nostebooku do case

Príspevok od používateľa Kknightley »

Šak čisto hypoteticky dať sa to dá, ale načo si robiť takú zbytočnú robotu, toť otázka ? ... by si musel predlžovať kabeláž / upravovať case aby ti to nejak chytilo celé ...
Používateľov profilový obrázok
spencer
Používateľ
Používateľ
Príspevky: 1933
Dátum registrácie: Št 08. Máj, 2008, 14:00
Bydlisko: Rajecké teplice , Vek: 31 r

Re: Dalo by sa vložit MB z nostebooku do case

Príspevok od používateľa spencer »

jedine z dôvodu lepšieho chladenia by to bolo akotak rozumné prípadne rozširenie rôzných hardiskov ale inak to radšej predať a kúpiť klasiku dosku .
Spoiler: ukázať
Notebook Lenovo IdeaPad Gaming 3-15IMH05 Onyx BlackCPU :Intel Core i5 10300H Comet Lake RAM : RAM 24GB DDR4GPU : NVIDIA GeForce GTX 1650 Ti 4GBSSD : SSD 512GBHDD :1000 GB HDD Sound cardFiiO E10 OlympusOS : Windows 10 64-bit Headphones : Beyerdynamic Custom One Pro Myš :evolveo wm430
weedx
Nový používateľ
Nový používateľ
Príspevky: 57
Dátum registrácie: Št 23. Máj, 2013, 14:54

Re: Dalo by sa vložit MB z nostebooku do case

Príspevok od používateľa weedx »

spencer napísal:jedine z dôvodu lepšieho chladenia by to bolo akotak rozumné prípadne rozširenie rôzných hardiskov ale inak to radšej predať a kúpiť klasiku dosku .
šak ako ja to chcem dat do case len kvoli chadeniu mam pre ten ntb aj vybrani novy CPU z 2.6gh frekvenciou
Používateľov profilový obrázok
spencer
Používateľ
Používateľ
Príspevky: 1933
Dátum registrácie: Št 08. Máj, 2008, 14:00
Bydlisko: Rajecké teplice , Vek: 31 r

Re: Dalo by sa vložit MB z nostebooku do case

Príspevok od používateľa spencer »

no ja som tiež chcel riešiť výmenu procesora nedávno v notebooku a viaceri ma tu od toho odhovárali že nielenže sa môže hriať poriadne ale nemusí pasovať či už dodávkou napätia alebo socketom alebo biosom . skús nech ti iný povedia
Spoiler: ukázať
Notebook Lenovo IdeaPad Gaming 3-15IMH05 Onyx BlackCPU :Intel Core i5 10300H Comet Lake RAM : RAM 24GB DDR4GPU : NVIDIA GeForce GTX 1650 Ti 4GBSSD : SSD 512GBHDD :1000 GB HDD Sound cardFiiO E10 OlympusOS : Windows 10 64-bit Headphones : Beyerdynamic Custom One Pro Myš :evolveo wm430
Používateľov profilový obrázok
Hrochy
Používateľ
Používateľ
Príspevky: 1069
Dátum registrácie: St 01. Sep, 2004, 14:00
Bydlisko: Modra

Re: Dalo by sa vložit MB z nostebooku do case

Príspevok od používateľa Hrochy »

Vymena CPU v MB nie je problem :). Urcite to funguje ale pozor nie len socket, napatie, TDP ale aj BIOS a la white list su dolezite.
Na vlozenie holeho notebooku bez obrazovky do nejakej case nie je problem. Otazne je, na co ti to bude. Kamarat tak prevadzkoval svoju starucku 12" toshibu ako server. Fungovalo to dlho, ale nemas tam ECC RAM, RAID (zavisi od notebooku) a urcite to neohuri vykonom.
Staci ti zohnat nejaku hlinikovu platnu do ktorej navrtas diery podla moznost zakladnej dosky, do pridavnych dier naskrutkujes skrutky s prilepenou zaoblenou gumou na podopretie dosky, pripevnis to do existujucej skrine a uz len rozsirujes. Horsie to bude samozrejme s vystupom na monitor ked sa zavadza BIOS a start OS, pripadne inymi konektormi (PC menej stadardnymi). Taktiez ak planujes pouzivat WiFi, mala by byt niekde mimo skrine a velky pozor si treba davat na elektricke zvody.

Chladenie by malo byt riesene aspon tak, ako v noteboku. Chladic totiz zvykne natahovat vzduch roznymi dierami naspodu notebooku, cim sa trochu chladia aj casti na MB. Preto je vhodne dat nejaky regulovany ventilator do case tak, aby priamo ofukoval celu MB alebo si spravit v Case nejake normalne cca tunelove vetranie.
Spoiler: ukázať
weedx
Nový používateľ
Nový používateľ
Príspevky: 57
Dátum registrácie: Št 23. Máj, 2013, 14:54

Re: Dalo by sa vložit MB z nostebooku do case

Príspevok od používateľa weedx »

Hrochy napísal:Vymena CPU v MB nie je problem :). Urcite to funguje ale pozor nie len socket, napatie, TDP ale aj BIOS a la white list su dolezite.
Na vlozenie holeho notebooku bez obrazovky do nejakej case nie je problem. Otazne je, na co ti to bude. Kamarat tak prevadzkoval svoju starucku 12" toshibu ako server. Fungovalo to dlho, ale nemas tam ECC RAM, RAID (zavisi od notebooku) a urcite to neohuri vykonom.
Staci ti zohnat nejaku hlinikovu platnu do ktorej navrtas diery podla moznost zakladnej dosky, do pridavnych dier naskrutkujes skrutky s prilepenou zaoblenou gumou na podopretie dosky, pripevnis to do existujucej skrine a uz len rozsirujes. Horsie to bude samozrejme s vystupom na monitor ked sa zavadza BIOS a start OS, pripadne inymi konektormi (PC menej stadardnymi). Taktiez ak planujes pouzivat WiFi, mala by byt niekde mimo skrine a velky pozor si treba davat na elektricke zvody.

Chladenie by malo byt riesene aspon tak, ako v noteboku. Chladic totiz zvykne natahovat vzduch roznymi dierami naspodu notebooku, cim sa trochu chladia aj casti na MB. Preto je vhodne dat nejaky regulovany ventilator do case tak, aby priamo ofukoval celu MB alebo si spravit v Case nejake normalne cca tunelove vetranie.
toto je ten cpu: http://www.notebookcheck.net/AMD-Athlon ... 925.0.html
Používateľov profilový obrázok
Hrochy
Používateľ
Používateľ
Príspevky: 1069
Dátum registrácie: St 01. Sep, 2004, 14:00
Bydlisko: Modra

Re: Dalo by sa vložit MB z nostebooku do case

Príspevok od používateľa Hrochy »

Link na CPU co si sem dal je normalne 2,1GHz ktore s s tymto notebookom predava.
Odporucam si najprv pozriet s akymi CPU sa ten notebook vyrabal a ist na istotu - kupit do toho ten najsilnejsi z nich. Nemal by nastat problem ani len s BIOSom. Tak som to riesil na mojom starom Dell 110L,kde bol povodne len 1,3ghz celeron a dal som tam 1,7ghz penium M.
Spoiler: ukázať
weedx
Nový používateľ
Nový používateľ
Príspevky: 57
Dátum registrácie: Št 23. Máj, 2013, 14:54

Re: Dalo by sa vložit MB z nostebooku do case

Príspevok od používateľa weedx »

Hrochy napísal:Link na CPU co si sem dal je normalne 2,1GHz ktore s s tymto notebookom predava.
Odporucam si najprv pozriet s akymi CPU sa ten notebook vyrabal a ist na istotu - kupit do toho ten najsilnejsi z nich. Nemal by nastat problem ani len s BIOSom. Tak som to riesil na mojom starom Dell 110L,kde bol povodne len 1,3ghz celeron a dal som tam 1,7ghz penium M.
šak to je ten original aby ste vedeli čo tam je za cpu
Používateľov profilový obrázok
kramer
Používateľ
Používateľ
Príspevky: 1437
Dátum registrácie: Ne 07. Jan, 2007, 08:00
Bydlisko: Rožňava

Re: Dalo by sa vložit MB z nostebooku do case

Príspevok od používateľa kramer »

weedx držím palce ja uvažujem o niečom podobnom na HTPC a prečítaj si pozorne pravidlá fóra lebo je zakázané citovať príspevok za ktorým hneď reaguješ (odpovedáš).
CPU: AMD FX 8370 BE @4,5GHz + Thermalright Ultra-120 Extreme, MB: ASUS Crosshair V Formula-Z (AM3+), RAM: 2x Crucial 8GB KIT DDR3 1600MHz CL8 Ballistix Tactical, PSU: Corsair TX650W, VGA: ASRock Radeon RX580 8G + ARCTIC Accelero Xtreme IV, LCD: ACER ED 273, DISKY: ADATA Ultimate SU650 SSD 240 GB, WD Blue 3D SSD NAND 1TB, HDD 500GB WD5003AZEX 64MB, WD Gold 2 TB , NoteBook: Acer Nitro 5 Shale Black
WOT - YouTube - Twitch - NoteBook
weedx
Nový používateľ
Nový používateľ
Príspevky: 57
Dátum registrácie: Št 23. Máj, 2013, 14:54

Re: Dalo by sa vložit MB z nostebooku do case

Príspevok od používateľa weedx »

asi neviete či sa daju niekde kupit vežove chaldiče na cpu ntb a gpu diki za info :-)
Používateľov profilový obrázok
kramer
Používateľ
Používateľ
Príspevky: 1437
Dátum registrácie: Ne 07. Jan, 2007, 08:00
Bydlisko: Rožňava

Re: Dalo by sa vložit MB z nostebooku do case

Príspevok od používateľa kramer »

No dáš tam takmer čo chceš pokiaľ sa do toho chladiča nebojíš vŕtať. Ja som tak osadil starý celohliníkový z CPU na VGA proste som podľa dier na VGA zaznačil diery na chladič navŕtal ich, vyrezal závity a osadil ho samozrejme som dal pod skrutky pružiny nie len tak na hrubo. Dalo by sa tam dať aj niečo HP ale diery musia mať dostatočné rozostupy aby si to nenavŕtal do trúbky.

EDIT: našiel som aj foto :)

http://imageshack.us/photo/my-images/94/dsc00050pm.jpg/
http://imageshack.us/photo/my-images/27/dsc00058qb.jpg/
http://imageshack.us/photo/my-images/51 ... 049nc.jpg/
CPU: AMD FX 8370 BE @4,5GHz + Thermalright Ultra-120 Extreme, MB: ASUS Crosshair V Formula-Z (AM3+), RAM: 2x Crucial 8GB KIT DDR3 1600MHz CL8 Ballistix Tactical, PSU: Corsair TX650W, VGA: ASRock Radeon RX580 8G + ARCTIC Accelero Xtreme IV, LCD: ACER ED 273, DISKY: ADATA Ultimate SU650 SSD 240 GB, WD Blue 3D SSD NAND 1TB, HDD 500GB WD5003AZEX 64MB, WD Gold 2 TB , NoteBook: Acer Nitro 5 Shale Black
WOT - YouTube - Twitch - NoteBook

Návrat na "Zdroje, skrinky ich modifikácie a projekty"