iPad - hnusne fotky pri nahravani cez iTunes

Všetko o notebookoch, PDA, tablet PC ich problémoch...
Muhyng
Používateľ
Používateľ
Príspevky: 868
Dátum registrácie: Pi 01. Sep, 2006, 02:00
Bydlisko: Poprad

iPad - hnusne fotky pri nahravani cez iTunes

Príspevok od používateľa Muhyng »

Zdravim,

stretol sa niekto z Vas s tym, ze pri synchronizacii fotiek medzi PC a ipadom cez itunes zhorsilo kvalitu fotiek? O co ide - mam v PC adresar kde ukladam fotky, ktore chcem, aby mi synchronizovalo s ipadom. Inak neviem ako by som ich tam take mnozstvo dal. No a dnes na ne kukam a hlavne na CB zaberoch boli jemne odtiene sivej zliate do machule tak, ze na tvari to vyzeralo jak ta Jacksonova kozna choroba. Nevedel som, ci sa mi to zda, ale potom som si tu fotku poslal naspat a nieco, zrejme itunes tu fotku zmensilo na menej ako polovicu - z 90kb na 37. No a dole je vyrez z oboch fotiek, nalavo ten sprzneny, napravo original.
Obrázok
Používateľov profilový obrázok
schyzoy
Používateľ
Používateľ
Príspevky: 1303
Dátum registrácie: Pi 14. Okt, 2005, 20:00
Bydlisko: Nitra

Re: iPad - hnusne fotky pri nahravani cez iTunes

Príspevok od používateľa schyzoy »

iTunes - jeden z hlavnych dovodov, preco som nikdy nechcel a stale nechcem Apple. S podobnymi kravinami to skusalo aj Sony, este pred X rokmi na ich MP3 prehravacoch - ziadne drag&drop, ale nepochopitelny, otravny, pomaly a neprehladny import cez ich aplikaciu. A ci to priznilo kvalitu, som ani nestihol vyskusat - skatulka isla okamzite prec!

Cize k teme - vobec by som sa necudoval, keby Ti to iTunes kazilo, ale skus v nastaveniach, mozno sa to da nastavit, ci ma pri importe "zlepsovat" kvalitu :D Pockaj: Apple a nastavenia? No to asi nie :)
...the most important is justice...
Spoiler: ukázať
PC
MB: Asus TUF Gaming B550M-PLUS CPU: AMD Ryzen 3 3100 RAM: Patriot Viper 4 Steel Series DDR4-3000 16 GB GPU: Sapphire AMD Radeon RX580 4GB PSU: SilverStone Strider Essential 80Plus ST50F-ES230 500W

NB
Acer Aspire S3
Muhyng
Používateľ
Používateľ
Príspevky: 868
Dátum registrácie: Pi 01. Sep, 2006, 02:00
Bydlisko: Poprad

Re: iPad - hnusne fotky pri nahravani cez iTunes

Príspevok od používateľa Muhyng »

Uz som skusal aj guglit a nie som sam co si to vsimol. Niekto im aj pisal, ze preco to robi a ako to zrusit ale nic neodpisali. Skusim pozriet ci ten debilny itunes nema aj nejake nastavenia, ale ako pises, nedavam tomu velku nadej. Zatial to teda vyzera na dve riesenia - bud to si posielat fotky napr. mailom (hej, ked mam 200+ fotiek... :facepalm: ),pripadne to uploadovat na nejaky cloud (zase naco???) alebo pouzit nejaku cudziu aplikaciu suplujucu album, ktora nema ambicie pok..vit nieco, o co sa nema vobec starat. Snad uzivatel ma aspon tolko rozumu, ze vie kolko ma miesta k dispozicii :furious:
maniak
Používateľ
Používateľ
Príspevky: 1946
Dátum registrácie: So 31. Jan, 2009, 00:41
Bydlisko: Kittsee, Rakusko

Re: iPad - hnusne fotky pri nahravani cez iTunes

Príspevok od používateľa maniak »

Asi nemas retina display, ze? Pri non-retina modeloch tusim treba zmensovat na 2500px po dlhsej strane, potom to nebude zmensovat iTunes, retina modely maju tento limit tusim ovela vacsi (5000px?), teraz na iPad 4 mi ziadne fotky nezmensuje, na 1.tke som to mal takto poriesene, tiez som sa s tym na zaciatku stretol.
FVE 12.45 kWp V/Z
Muhyng
Používateľ
Používateľ
Príspevky: 868
Dátum registrácie: Pi 01. Sep, 2006, 02:00
Bydlisko: Poprad

Re: iPad - hnusne fotky pri nahravani cez iTunes

Príspevok od používateľa Muhyng »

Mam ipad mini a fotky som uz predtym resamploval tak, ze dlhsi rozmer maju 1024px (presne rozlisenie displeja). Jedna fotka tak ma ±100kb, cize tam uz naozaj nie je priestor na zmensovanie.
Používateľov profilový obrázok
Snake
VIP
VIP
Príspevky: 13677
Dátum registrácie: Ne 23. Júl, 2006, 02:00
Bydlisko: Bratislava/Galanta

Re: iPad - hnusne fotky pri nahravani cez iTunes

Príspevok od používateľa Snake »

It just works :D





.
Používateľov profilový obrázok
shiro
Pokročilý používateľ
Pokročilý používateľ
Príspevky: 8596
Dátum registrácie: Št 21. Dec, 2006, 02:00
Bydlisko: Banska Bystrica

Re: iPad - hnusne fotky pri nahravani cez iTunes

Príspevok od používateľa shiro »

u mna na ipad2 sa nic podobne nedeje
Ryzen 7 3700X | SilentiumPC Fera 3 | Asrock X570M Pro4 | Patriot Viper 4 Blackout 16GB DDR4-3600 CL17 | Gainward RTX4060 Ti Pegasus 8GB | Samsung 970evo Plus 250GB NVMe | Corsair MP510 1TB NVMe | Samsung 980 Pro 2TB NVMe | Corsair RM550x | 32" Samsung ViewFinity S60UA | 3x Noctua NF-S12B redux 1200 PWM
Xiaomi Mi 9 Lite 64GB
maniak
Používateľ
Používateľ
Príspevky: 1946
Dátum registrácie: So 31. Jan, 2009, 00:41
Bydlisko: Kittsee, Rakusko

Re: iPad - hnusne fotky pri nahravani cez iTunes

Príspevok od používateľa maniak »

Mozno trosku off-topic, preco tam nahravas taku malu fotku? Skus ju tam hodit v rozlisku okolo tych 2500 px po dlhsej strane. Taketo veci sa veru ani mne nikdy nestavali.
FVE 12.45 kWp V/Z
Muhyng
Používateľ
Používateľ
Príspevky: 868
Dátum registrácie: Pi 01. Sep, 2006, 02:00
Bydlisko: Poprad

Re: iPad - hnusne fotky pri nahravani cez iTunes

Príspevok od používateľa Muhyng »

Hm, preco... aby som neposkytoval Applu prilis priestoru na zasahy :) Naco by mi bola fotka s takym velkym rozlisenim, ked displej ho ma ani nie polovicne... A zoomovat kazdu jednu aby som si vychutnal detaily sa mi urcite chciet nebude :) Albumy tam mam na to, aby som si ich obcas rychlo kukol alebo niekomu ukazal, na zalohu vo full rozliseni mam velky HDD v pocitaci.

Návrat na "Mobilné PC"