Speedfan uloženie nastavenia

Všetko o programoch, problémoch...
POZOR: žiadny WAREZ
Používateľov profilový obrázok
martinsos
Nový používateľ
Nový používateľ
Príspevky: 53
Dátum registrácie: So 16. Jún, 2007, 08:00

Speedfan uloženie nastavenia

Príspevok od používateľa martinsos »

Ahojte ako uložím v speedfane nastavené otáčky fanov? Vždy keď si nastavím napr na 40% cpu fan tak to ide kým nereštartujem pc , potom sa zapne zase na 100% ..
Používateľov profilový obrázok
Kyselinka
Pokročilý používateľ
Pokročilý používateľ
Príspevky: 7256
Dátum registrácie: St 02. Feb, 2011, 12:33
Bydlisko: SC

Re: Speedfan uloženie nastavenia

Príspevok od používateľa Kyselinka »

Doska je aka? V biose to mas ako nastavene? Mas zaskrtnutu automatiku v speedfane?
Používateľov profilový obrázok
martinsos
Nový používateľ
Nový používateľ
Príspevky: 53
Dátum registrácie: So 16. Jún, 2007, 08:00

Re: Speedfan uloženie nastavenia

Príspevok od používateľa martinsos »

Doska je MSI Z68A-G45 (G3) v biose nemám nič nastavované a nemám zaškrtnuté auto pokiaľ myslíš tam pod configure ?
Používateľov profilový obrázok
Kyselinka
Pokročilý používateľ
Pokročilý používateľ
Príspevky: 7256
Dátum registrácie: St 02. Feb, 2011, 12:33
Bydlisko: SC

Re: Speedfan uloženie nastavenia

Príspevok od používateľa Kyselinka »

V biose si musis nastavit % napevno, nemozes mat na Auto. Inak v CPU pine mas pichnuty fan s PWM, alebo nie?
Tu si popozeraj, davnejsie som nieco malo postoval o speedfane: http://pretaktovanie.zoznam.sk/viewtopi ... 59#p890359

P.S: bios mas na doske aky?
Používateľov profilový obrázok
martinsos
Nový používateľ
Nový používateľ
Príspevky: 53
Dátum registrácie: So 16. Jún, 2007, 08:00

Re: Speedfan uloženie nastavenia

Príspevok od používateľa martinsos »

Ja mám v biose len smart fan target a to nejako moc nefachá :-( mám tam click bios 2 , A cpu fan mám na doske v cpu pine na pwm , pekne sa dá regulovať akurát po reštarte ide zas na 100% :-/
Používateľov profilový obrázok
Kyselinka
Pokročilý používateľ
Pokročilý používateľ
Príspevky: 7256
Dátum registrácie: St 02. Feb, 2011, 12:33
Bydlisko: SC

Re: Speedfan uloženie nastavenia

Príspevok od používateľa Kyselinka »

Mno CPU fan sa da pekne regulovat aj cez bios. Myslel som si, ze chces regulovat tie ostatne piny.
Ten Corator ma fan s PWM, tak neviem akoze ti to tam nejde. Skratka nastavis si teplotu a fan target a ide to. Bios som myslel, ze aku verziu tam mas, ci neni nahodou starsi :)
Daj screen z toho click biosu, ako to tam mas nastavene.

Obrázok
Používateľov profilový obrázok
martinsos
Nový používateľ
Nový používateľ
Príspevky: 53
Dátum registrácie: So 16. Jún, 2007, 08:00

Re: Speedfan uloženie nastavenia

Príspevok od používateľa martinsos »

Nejde mi dať odtiaľ screen , ale nastavil som min otáčky 37,5 (škoda , že tam nieje 40) A tú teplotu som tam dal 65°C , teraz nvm keď dosiahnem 65°C tak sa začne točiť na 100% čo? Ideál keby sa potom zvýšil na max 60% , lebo pri 100% sa nedá ani hrať :D A já nemám ešte taký pekný bios ako ty na tej foto , takéto to tam mám akurát som nenašiel foto kde sa robí ten fan target http://www.tomshardware.com/reviews/z68 ... 025-9.html
Používateľov profilový obrázok
Kyselinka
Pokročilý používateľ
Pokročilý používateľ
Príspevky: 7256
Dátum registrácie: St 02. Feb, 2011, 12:33
Bydlisko: SC

Re: Speedfan uloženie nastavenia

Príspevok od používateľa Kyselinka »

Ano ked dosiahne danu teplotu, tak sa roztoci na plno. Tak tam vyskusaj nastavit otacky napr. na 50% a teplotu zvys na 70-75st., neviem pokial to tam ide, nikdy som to nepouzival. Este si nenapisal aku mas verziu biosu :)
Ten bios poznam, mal som ho na P67A-GD65, screen sa tam robi tak, ze pichnes flashku do USB a tusim F11 ti screen ulozi na tu flashku. Skus stlacit F1, to by mala byt napoveda k jednotlivym funkcnym klavesom, ak si dobre pamatam :red:
Používateľov profilový obrázok
martinsos
Nový používateľ
Nový používateľ
Príspevky: 53
Dátum registrácie: So 16. Jún, 2007, 08:00

Re: Speedfan uloženie nastavenia

Príspevok od používateľa martinsos »

Aha ja by som to chcel mať tak nastavené nech to ide do 65°C na 40% a potom od 65C nech to ide max 60% a tú verziu biosu pozriem kde? V evereste to nevidím nikde :)
Používateľov profilový obrázok
Kyselinka
Pokročilý používateľ
Pokročilý používateľ
Príspevky: 7256
Dátum registrácie: St 02. Feb, 2011, 12:33
Bydlisko: SC

Re: Speedfan uloženie nastavenia

Príspevok od používateľa Kyselinka »

V evereste by to malo byt pod zakladnou doskou a bios. No ked to chces hentak, tak to treba rozchodit cez speedfan, popripade, ak mas doma nejaky odpor, tak to vyriesit pomocou neho :)
Verzia biosu je uvedena aj priamo v biose. Este by bolo dobre mat aj najnovsiu verziu speedfanu. Zisti najprv aky bios tam mas. Este by ma zaujimalo co mas zapojene v ostatnych sysfan pinoch a ktore z nich sa daju regulovat cez speedfan. Je dost mozne, ze PWM cez speedfan automaticky nezregulujes, ale len pomocou V.
Používateľov profilový obrázok
martinsos
Nový používateľ
Nový používateľ
Príspevky: 53
Dátum registrácie: So 16. Jún, 2007, 08:00

Re: Speedfan uloženie nastavenia

Príspevok od používateľa martinsos »

Verziu biosu mi tam píše len v10.0 a v sysfan pinoch mám nahodené oba gelidy zo skrinky no tie aj tak nejdu regulovať + jeden vetrák horný 12cm mám 3pinovy no dal som ho do 4 pinu lebo iný som volný nemal a ten ide regulovať. Speedfan mám najnovší.
Používateľov profilový obrázok
Kyselinka
Pokročilý používateľ
Pokročilý používateľ
Príspevky: 7256
Dátum registrácie: St 02. Feb, 2011, 12:33
Bydlisko: SC

Re: Speedfan uloženie nastavenia

Príspevok od používateľa Kyselinka »

Hm, divne. Na oficialnej stranke je najstarsi bios v11 :rolleyes: ...ten by nebolo od veci updatnut na v11.2. Ovsem zalezi ci mas sandy, alebo ivy.
Trosku nechapem ako to mas zapojene. Na doske su nasledovne sysfan piny:
CPUFAN - 4pin
SYSFAN1 - 4pin
SYSFAN2 - 3pin
SYSFAN3 - 3pin
SYSFAN4 - 3pin
...tak co mas kde a ako zapojene?
Este by si mohol dat screen zo speedfanu, ktore piny vies vlastne regulovat...mam taky pocit, ze len prve 3 so spominanych, ci? :)
P.S: inak ked vsetko v speedfane nastavis a ulozis, mas ho vobec nastaveny, aby sa ti spustal pri starte OS?
Používateľov profilový obrázok
martinsos
Nový používateľ
Nový používateľ
Príspevky: 53
Dátum registrácie: So 16. Jún, 2007, 08:00

Re: Speedfan uloženie nastavenia

Príspevok od používateľa martinsos »

Ešte som nikdy neupdatoval bios , nvm či sa mám do toho púšťať. V CpuFan mám cpu fan , v Sys fan 2 mám predný gelid ktorý nemá pwm a v Sys fan 1 mám 12 cm vetrák čo mám na strope skrinky , ten ide regulovať zadný gelid ani neviem v ktorom sys fane mám :D Prikladám screen zo speed fanu.

Návrat na "Programy a problémy s nimi"