pomaly kabel

Všetko o sieťach, nastaveniach, problémoch ...
Používateľov profilový obrázok
jararak
Moderátor
Moderátor
Príspevky: 3115
Dátum registrácie: Št 13. Jan, 2005, 20:00
Bydlisko: Kosice, Bratislava (29)

pomaly kabel

Príspevok od používateľa jararak »

kamos ma vcera zavolal zeby som mu pomohol zriesit problem. u kamosa cislo 1 je router na ktory je privedene dsl. odtial sa cez wifi siry smerom ku kamosovi cislo 2 a 3. tam su napojeny na apcko dcom co ma 2 porty. c1 nezasahoval nijako do testu. ako v podstate su to nepodstatne fakty. podstatne je ze ked speedmetroval kamos c2 svoj net tak mal rychlost skoro 1mb, nho u c3 to bolo len 300kb. nevedeli prist na problem tak som sa stavil. najprv sme mysleli ze d-com ma jeden port primarny a druhy sec. ale su rovnocenne. potom ine riesenie bolo ci je sietovka 100mb ale to bolo v pods. jedno lebo nam by stacila aj 1mb siet. po vyskusani ineho kabla bolo secko v poriadku lenze ten bol kratucky a musely sme komp premiestnit o 3 izby vedla. tusil som ze problem bude v kabli lenze kabel mal max 25m, nikde pozdlz som nenasiel slucku alebo zalomenie. hoc to bolo utp neslo pobliz zidnej elektriny cize rusenim to nemohlo byt. skontroloval som koncovky a zakrimpovane bolo dobre, hoc farby boli ako prislo islo o rovny kabel. nho po hodine skusania, skumania a seckeho mozneho som ich cvakol zakrimpol este raz a problem sa vyriesil.
to co som chcel ako povedat ze kde vlastne mohol byt problem v tych koncovkach?
zeby bola jedna z nich vadna ako od vyroby?
Watching you ...

Modra je dobra a preto ju mam aj v logu.
Používateľov profilový obrázok
Matl0_w1C
Používateľ
Používateľ
Príspevky: 630
Dátum registrácie: Po 23. Máj, 2005, 20:00
Bydlisko: BA

Príspevok od používateľa Matl0_w1C »

zrejme bol jeden, alebo viacej vodicov na konektor zle zakrimplovany, tj ze medzi medenym plieskom konektora a zilou kabla bol vysoky prechodovy odpor. . . alebo zly kontakt medzi konektorom a sietovkou(/ap)
Brm brm wrrrrrrrrrrr.. gotcha!..
Používateľov profilový obrázok
jararak
Moderátor
Moderátor
Príspevky: 3115
Dátum registrácie: Št 13. Jan, 2005, 20:00
Bydlisko: Kosice, Bratislava (29)

Príspevok od používateľa jararak »

hmm su to len zicane krimpovacky tie take ako luskac na orechy a predvcerom mi to spravilo to ze mi nezatlacilo 3 a 4 vodic. cize to asi bolo to iste. ma to nenapadlo naprvykrat
Watching you ...

Modra je dobra a preto ju mam aj v logu.
Používateľov profilový obrázok
dolar468
Nový používateľ
Nový používateľ
Príspevky: 61
Dátum registrácie: Pi 05. Máj, 2006, 02:00
Bydlisko: Kolta okr NZ

Príspevok od používateľa dolar468 »

to iste sa stalo aj mne--- vecsinou tieto kable robia zle co mi sme 20 people na WiFi bolo potrebne nanovokrimplovat 12-stim a potom to vsetko v pohode slapalo. Ja som mal signal 12mbps a neislo to viac stale iba menej a medzi mnou a routerom je 300m a ziadny ståp- nic co by mohlo rusit signal a po akcii to slape 36mbps (ale stale neviem kde mi odchadz tych 18mbps :sorry: )
Používateľov profilový obrázok
jararak
Moderátor
Moderátor
Príspevky: 3115
Dátum registrácie: Št 13. Jan, 2005, 20:00
Bydlisko: Kosice, Bratislava (29)

Príspevok od používateľa jararak »

mozno je uz pretazene ap, skuste len dvaja sa napojit ci to bude robit to iste. mas v pohode ovladace na wifi? mne to robi v booku ked ho zapnem tak stale sa pripoji len na 11mb. ale zapnem utilitu bud povolim alebo zakazem 11mb a uz mi ide 54mb komplet po celom dome bez zavislosti na sile signalu. este aj na zahrade mam asi 10% 8)
Watching you ...

Modra je dobra a preto ju mam aj v logu.
Používateľov profilový obrázok
dolar468
Nový používateľ
Nový používateľ
Príspevky: 61
Dátum registrácie: Pi 05. Máj, 2006, 02:00
Bydlisko: Kolta okr NZ

Príspevok od používateľa dolar468 »

Aj ked som sam mi to stale slape na 36 mbps ale ovladace nemam ziadne hod neaky link na sosanie dobreho driveru :yes:
Používateľov profilový obrázok
jararak
Moderátor
Moderátor
Príspevky: 3115
Dátum registrácie: Št 13. Jan, 2005, 20:00
Bydlisko: Kosice, Bratislava (29)

Príspevok od používateľa jararak »

tak to ti neviem, hladam skusam, menim, ked narazim na nieco co sa mi zda byt dobre tak pri tom chvilku ostanem
Watching you ...

Modra je dobra a preto ju mam aj v logu.

Návrat na "Siete"