Nedá sa mi bootovať z kópie HDD

Všetko o pevných diskoch, solid-state diskoch, optických mechanikách, USB diskoch...
zeleny_vlk
Používateľ
Používateľ
Príspevky: 380
Dátum registrácie: Pi 20. Apr, 2012, 07:44

Nedá sa mi bootovať z kópie HDD

Príspevok od používateľa zeleny_vlk »

Ahojte, mám problém s bootovaním Win 7. Mal som nainštalované 2 windowsy 7 ultimate 64bit, 1. na HDD a 2. na SSD. Na HDD sa mi objavilo 7 chybných sektorov tak som z neho urobil kópiu na nový HDD. Teraz sa mi nedá bootovať Win 7 a píše hlášku: Windows failed to load because a required file (WMILIB.SYS status: 0xc0000098) is missing, or corrupt. Pritom ten súbor tam je. Skúsil som dať opravu PC s použitím Win7 DVDčka a nakoniec mi vyhodilo správu: Startup repair cannot repair this computer automatically. Vie niekto ako to opraviť?
Používateľov profilový obrázok
mosqa
Používateľ
Používateľ
Príspevky: 277
Dátum registrácie: Št 09. Dec, 2010, 11:30
Bydlisko: Sliac

Re: Nedá sa mi bootovať z kópie HDD

Príspevok od používateľa mosqa »

a cim si urobil tu kopiu, pouzil si daky soft na klonovanie, alebo len tak cez prieskumnika/daky commander? lebo tymto druhym sposobom ti to tak jednoducho nepojde..skus daku utilitku [xxclone, drivecopy, ..]
zeleny_vlk
Používateľ
Používateľ
Príspevky: 380
Dátum registrácie: Pi 20. Apr, 2012, 07:44

Re: Nedá sa mi bootovať z kópie HDD

Príspevok od používateľa zeleny_vlk »

Kópiu som spravil cez externý BOX. Už som to tak raz predtým robil a fungovalo to, ale teraz to nefunguje...
Používateľov profilový obrázok
shiro
Pokročilý používateľ
Pokročilý používateľ
Príspevky: 8586
Dátum registrácie: Št 21. Dec, 2006, 02:00
Bydlisko: Banska Bystrica

Re: Nedá sa mi bootovať z kópie HDD

Príspevok od používateľa shiro »

co cakas ked imidzujes disk s vadnymi sektormi...jednoducho mas v tom image pokazene data. Neopravis to. Disk vyhod, akonahle ma vadne sektory, je nespolahlivy.
Ryzen 7 3700X | SilentiumPC Fera 3 | Asrock X570M Pro4 | Patriot Viper 4 Blackout 16GB DDR4-3600 CL17 | Gainward RTX4060 Ti Pegasus 8GB | Samsung 970evo Plus 250GB NVMe | Corsair MP510 1TB NVMe | Samsung 980 Pro 2TB NVMe | Corsair RM550x | 32" Samsung ViewFinity S60UA | 3x Noctua NF-S12B redux 1200 PWM
Xiaomi Mi 9 Lite 64GB
Používateľov profilový obrázok
felipe25
Pokročilý používateľ
Pokročilý používateľ
Príspevky: 5777
Dátum registrácie: Po 19. Júl, 2010, 13:00
Bydlisko: Košice

Re: Nedá sa mi bootovať z kópie HDD

Príspevok od používateľa felipe25 »

Kopia nestaci.. musi to byt KLON!!! /Napr cez soft acronis true image home.../.

Po druhe, ked si myslis, ze mas disk A s vadnymi sektormi, a naklonujes ho na disk B a nic sa nedeje, to by si zmenil zakony fyziky :D Ved ked mas disk A s vadnymi sektormi, tak tie sektory su oznacene prave preto, lebo su zle a to co sa na nich nachadza je pravdepodobne nenavratne prec.... - ak si robil klon a nielen kopiu, aj to je mozno dovod, preco ti to nejde, lebo zle sektory su tam kde mas systemove subory windowsu... Nemozes to dat na novy disk a mysliet si ze nic sa nedeje..

Cisto len kopia systemoveho disku nikdy v zivote ist nemohla, iba klon.. Ak mam nainstalovany windows7 na disku A skopcim ho na disku B, nikdy disk B nenabootuje, lebo treba skopirovat aj mbr a ine veci, ktore vidia len specialne programy...

Kazdopadne, ked si nerobil klon ale len kopiroval, predtym nez urobis klon : skus pouzit chkdsk windowsu, ak nepomoze skus HDD regenerator, az potom skus naklonovat, ak niesu poskodene subory windowsu, mohlo by to ist,.,.
Spoiler: ukázať
Main PC: Fractal Define Black R5 window, ASUS ROG STRIX Z390-E GAMING, Intel Core i5 9600K, Patriot Viper4 Series 16GB KIT DDR4 3000MHz CL16, ADATA XPG GAMMIX S5 SSD 256 GB SSD, 1x5TB + 1x4TB, GIGABYTE 1060 GTX 3GB, Blue-Ray LG, 27" Samsung QHD, keyboard: Asus TUF Gaming, mouse: HP Pavilion mouse 200, Windows 11 Pro 64bit

NB: DELL + ASUS

iPhone 13 Pro Max
Huawei Mate 40 Pro
zeleny_vlk
Používateľ
Používateľ
Príspevky: 380
Dátum registrácie: Pi 20. Apr, 2012, 07:44

Re: Nedá sa mi bootovať z kópie HDD

Príspevok od používateľa zeleny_vlk »

Je to klon, robil som to hardvérovo cez dokovaciu stanicu.

Keď som ho robil tak z predchádzajúceho HDD sa Win 7 dal bootovať hoci často padal a mrzol. Už som to raz predtým tak robil, že som skopíroval resp. sklonoval (ako chcete) jeden HDD na iný a aj na ňom sa mi objavili chybné sektory. Mal som HDD č4, ktorý ukázal chybné sektory (celkom 8) ako prvý, na tom som mal systém, programy a hry. Z neho som urobil klon na HDD č2 a teraz mám chybné sektory na ňom č2 (celkom 7), ale objavili sa tam až po čase cca po 2 mesiacoch používania. Preto som tento HDD č2 sklonoval teraz na HDD č1 a ten č1 teraz nefunguje resp. dáta tam sú, aj Win7 tam je, ale nedá sa mi z neho bootovať Win7. Hlási mi, že WMILIB.SYS chýba alebo je poškodený, pritom keď som sa naňho pozeral tak je tam. Keď som dal v cmd príkaz sfc/VERIFYFILE=c:\windows\system32\Drivers\Wmilib.sys tak mi nič nenašiel. Napísal, že našiel 0 Win 7 inštalácií čiže zrejme tú inštaláciu nevie rozoznať pritom tam nainštalovaný je.

Rozmýšľal som, že ten HDD č4 pôjdem reklamovať, ale keď som ho premazal gutmannom tak mi ukázal 0 chybných sektorov. Myslíte, že sú opravené alebo sú stále tam? Mohlo sa to opraviť tým, že som ho premazal? Teraz totiž neviem či si na ten HDD č4 môžem ukladať dáta...Asi by som mal teraz premazať všetky 3 HDD. Všetkých 5 HDD mám seagate a mám ich cca rok. Aké HDD používate vy?

Ako z toho HDD môžem bezpečne zálohovať systém s nainštalovanými programami? Nechce sa mi všetko inštalovať odznova, lebo mi to zaberie veľmi veľa času a tiež sa mi stratia všetky nastavenia programov a uložené savy z hier...

Keď som skúšal chkdsk na HDD č2 tak mi v polovici zamrzol a ďalej nešiel, ale bootovať sa z neho dalo hoci systém na ňom padal a mrzol...

Návrat na "Pevné disky, SSD, M.2, úložný priestor a mechaniky"