kamera + externy hdd

Sekcia primárne určená k radám o nákupe PC komponentov a príslušenstva...
s3rg1
Nový používateľ
Nový používateľ
Príspevky: 38
Dátum registrácie: Ut 12. Máj, 2009, 14:47

kamera + externy hdd

Príspevok od používateľa s3rg1 »

Zdravim, potrebujem kupit kameru a kedze sa do toho nejak extra nevyznam tak sa radsej spytam aby som nekupil nejaky crep.
Mala by byt vacsinou pouzivana v interieri a obcas teda aj pri horsom svetle.
Cenu by som videl tak cca 250eur +/-50...ak bude nejaka nad co by sa fakt oplatila tak je mozne teoreticky este nieco dohodit.

Co sa tyka toho externeho hdd tak by som potreboval min 1tb cena ~150, neviem ci v tych hdd su nejake podstatne rozdiely ale tipujem ze je to vsetko na jedno kopyto ale pre istotu sa spytam. hlavne aby to bolo spolahlive...je nejaky velky rychlostny rozdiel medzi 3.5 a 2.5 hdd?

Dik za rady ak sa najdu
ASRock Z87M Extreme4, 
Intel Core i5-4670K, 
Mushkin RAM 2x4096MB DDR3 1600 Mhz,
Samsung SSD840 EVO 120GB, 
Seagate Barracuda 7200 1TB,
Seasonic SSR-650RM 650W 80 Plus Gold
Silverstone SST-TJ08B-E
mp3turbo
Pokročilý používateľ
Pokročilý používateľ
Príspevky: 12258
Dátum registrácie: St 27. Apr, 2011, 11:16
Bydlisko: ta Blava, ňe ?

Re: kamera + externy hdd

Príspevok od používateľa mp3turbo »

v tejto cenovke budu vsetky kamery na interier - navyse pre "horsie svetlo" co v dnesnych casoch uz definovane o piatej poobede - obrovska tragedia.

Nema vyznam nieco rozhodovat a riesit, proste si kup prvu ktora sa ti bude pacit farbou alebo tlacitkami. Ak mozem poradit, hladaj taku kameru co ma absolutne najvacsi cip ktory zozenies - toto je parameter urcujuci kvalitu interieroveho nahravania v maximalnej moznej miere. Cipy 1/6" su hroza a des a nikdy nemali vzniknut, s cipmi 1/4" sa v interieri akotak otocis (doporucujem poriadne nasvietit, teda externe svetla - nehovorim o ziarovke ktoru zaznes v izbe). Kamery s 1/3" cipom v tejto cene nezozenies. Kvalitnu konstrukciu a komponenty tiez nehladaj.

Normalne mam chut doporucit nejaku jazdenu zrkadlovku co vie natacat video. Za 300eur so stastim nieco zozenies, samozrejme ides do rizika ze bez zaruky (zrejme) a moze sa pokazit. Mam taky skaredy dojem ze to by malo dosiahnut kvalitnejsi obraz. Pozor na svetelnost objektivu, to bude tiez jedna velka tragedia v tejto cenovke. Nepises co konkretne chces tocit, lebo interier je aj izba 3x3 metre v Petrzalke aj cinohra Slovenskeho Narodneho Divadla s 35 metrovym javiskom a 35 tisic wattovymi svetlami, ale cenovka samotna ti viacmenej vylucuje moznost kupit zrkadlovku samotnu a potom na nu nacapit nejaky svetelny objektiv napriklad 50mm/f1.8.

Cele je to o tom ze cim mensi cip tym horsi obraz. Cim vacsie ISO, tym vacsia sumovost, nutnost potlacat ju a teda degradovat obraz atd, atd.
Som matematik... Vzrusuju ma cisla, napriklad 8300 na otackomeri alebo 2,15 baru z kompresora a este aj 1-12-5-8-3-10-6-7-2-11-4-9.
s3rg1
Nový používateľ
Nový používateľ
Príspevky: 38
Dátum registrácie: Ut 12. Máj, 2009, 14:47

Re: kamera + externy hdd

Príspevok od používateľa s3rg1 »

Diky moc, neviem ci je "horsie svetlo" presny popis ale v podstate by malo ist o natacanie vacsinou v byte cez den/zamrace a obcas vo vacsich osvetlenych priestoroch cize nejaka tma to zrovna nebude. Samozrejme sa kamera bude pouzivat aj klasicky vonku. Hlavne potrebujem aby to bolo lepsie ako moj telefon (htc one x) :D co predpokladam ze urcite bude, teda dufam.
Mozes mi sem hodit nejaku tu drahsiu variantu aby som aspon priblizne vedel?

V alze som nasiel napr toto
http://www.alza.sk/canon-legria-hf-m506 ... 336298.htm
a teoreticky by som vedel kupit aj toto
http://www.alza.sk/panasonic-hc-v520ep- ... 430436.htm
co sa tyka velkosti cipu co si spominal tak by to malo byt ok a zbytok parametrov nvm :D
ASRock Z87M Extreme4, 
Intel Core i5-4670K, 
Mushkin RAM 2x4096MB DDR3 1600 Mhz,
Samsung SSD840 EVO 120GB, 
Seagate Barracuda 7200 1TB,
Seasonic SSR-650RM 650W 80 Plus Gold
Silverstone SST-TJ08B-E
mp3turbo
Pokročilý používateľ
Pokročilý používateľ
Príspevky: 12258
Dátum registrácie: St 27. Apr, 2011, 11:16
Bydlisko: ta Blava, ňe ?

Re: kamera + externy hdd

Príspevok od používateľa mp3turbo »

ved preto ti pisem ze v dnesnych dnoch je to svetlo co mas o piatej poobede UZ ZLE SVETLO pre kameru a fotak. Pre ludske oko nie, ale pre hentie prtave cipy je to uz zaciatok tragedie.

Take ze zamracene a prsi a podobne, to je uz armageddon. Osvetlene priestory ? Vnutri ? Nerob si srandu, predpokladam ze sa bavime aspon o troch kilowattoch profesionalnych svetiel s bouncermi na beznu izbicku v petrzalskom byte, ze ? :)

Minule som videl ako pri autobusovej stanici v Bratislave natacali v predajni Panasonicu reklamu. Leto, ja s deckami na ihrisku pri business centre, vonku desiatky kilowattov [!!!!] svetiel s hrubičiznými kábliskami a svietili donutra do predajne. Ty kokos to boli svetla jak na stadione. Obrovske, minimalne 80cm priemer paraboly a kusov a kusov... To je osvetlenie a nie jedna lampa ktoru zaznes v interieri. Filmovanie v interieroch takymto amaterskym sposobom je proste hroza. Uvidis fenomenalny rozdiel v kvalite obrazu vnutri a vonku ked budes filmovat o dvanastej naobed pretoze tie svetelne podmienky v interieroch kamerky jednoducho nemozu zvladat z dovodu fyziky.

Tie interiery su jednoducho prilis moc na AKEKOLVEK konzumne kamery s cenovkou ktoru si si zaumienil. Z hentych dvoch by som bral asi tu drahsiu ale prosim ta pozri si nejake review na internete, ja som chodil na http://www.camcorderinfo.com/ ale ti su nejaki zaspati v poslednej dobe.


PS: aby sme sa chapali, http://camcorders.reviewed.com/news/son ... action-cam takato 4K kamera teda 8Mpix (fullhd je 1920x1080 teda 2Mpix) je jednoducho uplny vtip. Cip 1/2.3" teda dva-a-poltina palca ?! Za taku cenu ?! Sony, fail. Mam doma Sony audiovideo techniku ale toto je absolutny fail. V dobrom svetle to natoci v poriadku, akekolvek ISO nad 400 to zabije a realne rozlisenie / ostrost bude na urovni kvalitnej fullhd kamery.

Seriozna kamera a uz nehovorim ze v takejto cenovke by mala mat cip s velkostou uhlopriecky aspon palec teda 1/1" cize 25.4mm alebo APS-C (co je 28mm ak som to dobre narychlo prepocital)... a nie hentake prďáky.
Som matematik... Vzrusuju ma cisla, napriklad 8300 na otackomeri alebo 2,15 baru z kompresora a este aj 1-12-5-8-3-10-6-7-2-11-4-9.

Návrat na "Nákupná poradňa"