Pomalšie pripojenie

Všetko o sieťach, nastaveniach, problémoch ...
marpo22
Nový používateľ
Nový používateľ
Príspevky: 18
Dátum registrácie: Št 18. Aug, 2011, 23:24
Bydlisko: Bratislava - Devínska Nová Ves

Pomalšie pripojenie

Príspevok od používateľa marpo22 »

čaute,
mám problém a to taký že nedávno som do domácnosti priniesol ďalší PC.
Oba sú úplne rovnaké čo sa týka dosky, cpu, ram.

Ide o to že mám optický internet a doteraz som mal vždy plnú rýchlosť. Po pripojení druhého PC na sieť mi klesla rýchlosť z 50 na cca 10. A spomínaný druhý PC má stálu rýchlosť 50.
Takéto hodnoty sú či už je druhý PC zapnutý alebo vypnutý. Akonáhle ho odpojím manuálne od siete ( teda vytiahnem kábel z routra ) tak mi rýchlosť stúpne na spomínaných 50.

Pozeral som už aj v nastavený routra cez IP no nič som tam takého nenašiel.

Kde môže byť problém ?
Používateľov profilový obrázok
newmi
Moderátor
Moderátor
Príspevky: 7700
Dátum registrácie: Ut 23. Jan, 2007, 08:00
Bydlisko: Trnava

Re: Pomalšie pripojenie

Príspevok od používateľa newmi »

od koho mas net? Aky mas router? Rychlost ti klesa na starom PC? Novy ide v poriadku stale? Strcit kabel do ineho portu na routery si neskusal? Ako mas nastaveny router?
myPC CPU:i5 3350P, MB:Gigabyte B75M D3H, RAM:8GB Kingston 1600MHz cl9, VGA:MSI R9 270 Gaming DVD-RW:LG H12NR, HDD:Toshiba 1TB, SSD:Toshiba HG2 256GB, LCD:LG W2220P-BF, Case: SilentiumPC Gladius M35,PSU:Seasonic M12II 520W, Router: Mikrotik hAP ac2 myPhone: Google Pixel 4a myStation: Playstation 3 myHeadphones: Sennheiser HD 438
marpo22
Nový používateľ
Nový používateľ
Príspevky: 18
Dátum registrácie: Št 18. Aug, 2011, 23:24
Bydlisko: Bratislava - Devínska Nová Ves

Re: Pomalšie pripojenie

Príspevok od používateľa marpo22 »

newmi napísal:od koho mas net? Aky mas router? Rychlost ti klesa na starom PC? Novy ide v poriadku stale? Strcit kabel do ineho portu na routery si neskusal? Ako mas nastaveny router?
Internet mám od Telekomu.
Router - Belkin N+
Rýchlosť mi klesla na mojom PC, a na priatelkynom ide naplno. Po odpojení Priatelkyneho PC zo siete mi nabehne full rýchlosť.
Kábel do iného portu som skúšal, no stále to je to isté.

Nastavenie routra som robil ešte kedysi dávno a odvtedy som ho nastavovať nemusel. Predtým sestra zas fičala na nete ale takéto niečo mi to nerobilo ... ale zas sestra bola poväčšine na wifi sieti. Nastavenia môžem odscreenovať ak bude treba.
Používateľov profilový obrázok
newmi
Moderátor
Moderátor
Príspevky: 7700
Dátum registrácie: Ut 23. Jan, 2007, 08:00
Bydlisko: Trnava

Re: Pomalšie pripojenie

Príspevok od používateľa newmi »

no skus dat dajake screeny ale skus ich spravit ked su obe PC pripojene.
myPC CPU:i5 3350P, MB:Gigabyte B75M D3H, RAM:8GB Kingston 1600MHz cl9, VGA:MSI R9 270 Gaming DVD-RW:LG H12NR, HDD:Toshiba 1TB, SSD:Toshiba HG2 256GB, LCD:LG W2220P-BF, Case: SilentiumPC Gladius M35,PSU:Seasonic M12II 520W, Router: Mikrotik hAP ac2 myPhone: Google Pixel 4a myStation: Playstation 3 myHeadphones: Sennheiser HD 438
marpo22
Nový používateľ
Nový používateľ
Príspevky: 18
Dátum registrácie: Št 18. Aug, 2011, 23:24
Bydlisko: Bratislava - Devínska Nová Ves

Re: Pomalšie pripojenie

Príspevok od používateľa marpo22 »

neviem čo presne mám screenuť tak aspoň toto .. keď tak napíš čo ešte .. diky zatiaľ

http://i.imgur.com/FkxOIwq.png
Používateľov profilový obrázok
newmi
Moderátor
Moderátor
Príspevky: 7700
Dátum registrácie: Ut 23. Jan, 2007, 08:00
Bydlisko: Trnava

Re: Pomalšie pripojenie

Príspevok od používateľa newmi »

skus este resetnut router do tovarenskych nastaveni a znovu nastavit (nezabudni si zistit/opisat potrebne udaje)
myPC CPU:i5 3350P, MB:Gigabyte B75M D3H, RAM:8GB Kingston 1600MHz cl9, VGA:MSI R9 270 Gaming DVD-RW:LG H12NR, HDD:Toshiba 1TB, SSD:Toshiba HG2 256GB, LCD:LG W2220P-BF, Case: SilentiumPC Gladius M35,PSU:Seasonic M12II 520W, Router: Mikrotik hAP ac2 myPhone: Google Pixel 4a myStation: Playstation 3 myHeadphones: Sennheiser HD 438
marpo22
Nový používateľ
Nový používateľ
Príspevky: 18
Dátum registrácie: Št 18. Aug, 2011, 23:24
Bydlisko: Bratislava - Devínska Nová Ves

Re: Pomalšie pripojenie

Príspevok od používateľa marpo22 »

no už sa to upravilo .. a nič som nerobil .. síce neviem čím to bolo spôsobené ale nechcem ho dávať do továrenských už len preto že ma nechce pustiť inštalačný program v nejakom bode ..

tak zatiaľ kým to ide na to kašlem ..

ale diky moc za pomoc a ochotu

Návrat na "Siete"