Single sleeve flexovanie

Všetko o zdrojoch, skrinkách a ich modifikovaní, o projektoch a modifikáciách všeobecne...
Používateľov profilový obrázok
sh4d0wko
Používateľ
Používateľ
Príspevky: 1354
Dátum registrácie: Ut 08. Dec, 2009, 17:21
Bydlisko: Košice- Darg. Hrdinov

Single sleeve flexovanie

Príspevok od používateľa sh4d0wko »

Rozhodol som sa pre single sleeve flexovanie káblov v PC.

Chcem sa spýtať hlavne na veľkosti nech zbytočne nekupujem veľa alebo nech potom zbytočne nečakám kým príde zbytok...

Ale skôr ako sa opýtam na veľkosti sa chcem opýtať na kvalitu flexa, ako sa rozlišuje, či je kvalitnejšie a menej kvalitné flexo, poprípade čím sa líšia etc.

Pretože by som chcel objednávať z hobbykingu (otec tam často nakupuje veci na RC modely). Pred 3 rokmi som si od nich objednal pár metrov a oflexoval starý zdroj, ale už si nepamatám či bolo iné ako napr. to čo mám od výroby na seasonicu.

Tu sú linky, flexoval by som čiernou + na konce som si kúpil biele bužirky.

http://www.hobbyking.com/hobbyking/stor ... 1mtr_.html
http://www.hobbyking.com/hobbyking/stor ... 1mtr_.html
http://www.hobbyking.com/hobbyking/stor ... 1mtr_.html
http://www.hobbyking.com/hobbyking/stor ... 1mtr_.html

Asi oflexujem aj SATA káble čiže by som rád počul vaše názory, ktoré hrúbky na ktoré káble zobrať, neviem či sata 8mm alebo 10mm ale to už asi bude rozdiel minimálny až žiadny. Či bude 3mm dosť na single sleeve zo zdroja etc. Snaď nepíšem veľmi ako maďar a chápete čo chcem vedieť :-)

edit: niekde som čítal že na single sleeve sa používa 1/8 flexo čiže to je 3mm nie? aké použiť na sata? ešte ma zaujíma či sa ATX káble dajú rozobrať aj bez toho removera, naposledny som používal tenký šroubovák ale niesom si istý, bolo to dávno :x

edit2: hodil som si šlofíka a hneď sa lepšie rozmýšla, tej zdroj čo som flexoval má sestra, tak sa dnes pôjdem pozrieť na kvalitu, porovnám to z flexom na gelid silente 12 a uvidí sa, kto by mi vedel zatial napísať tie veľkosti tak by bol kráľ

edit3: tak toto je už fakt na epic facepalm :facepalm: , 2 min googlenia a našiel som si odpoveď, 8-10mm na sata káble, + guide kto by chcel http://www.youtube.com/watch?v=j7QYiu7pJis

takže pôjdem ešte kuknúť sestru a napíšem sem aká je to kvalita, možno to niekomu pomôže kto chce ušetriť (síce flexo nieje najdrahšia záležitosť, ale každý cent sa ráta) a sorry za ten monológ, včera som si na svadbe vychlastal asi posledné mozgové bunky...
Používateľov profilový obrázok
Slayerik
Nový používateľ
Nový používateľ
Príspevky: 181
Dátum registrácie: Ne 02. Jún, 2013, 22:24
Bydlisko: Olomouc

Re: Single sleeve flexovanie

Príspevok od používateľa Slayerik »

to čo si dal ty je bežnejšie používané, ide o "plastové" flexo...
ja keď som s tým blbom som kúpil paracord, čo je ako keby látkový poťah...
ak máš čas, tak si kukni viacero videí od Lutra, ten od koho je aj to čo si dal ty, prípadne aj jeho web, kde máš eshop, on robí dosť parádne vyzerajúce kombinácie a vlastne je to jeden z najviac profíkov na flexovanie... má aj videá na porovnanie materiálov, aj ako robiť flexovanie bez bužírky, no a v eshope sa vieš inšpirovať čo vlastne použiť...
http://lutro0-customs.com/

edit: ja som bral paracord odtiaľto: http://www.baterky-noze.sk/sk/search?se ... erway=desc
prípadne aj Gabo má v tichepc nejaké flexá na výber, tak sa kukni i tam... má aj nástroje,ľahšie to ide s nimi ako vyrábať si vlastné napr zo spiniek alebo niečoho takého, no treba dávať bacha, aj som veľmi rýchlo zlomil ten nástroj na ATX...
Spoiler: ukázať
MB: ASRock Z77 Extreme6 ; CPU: Intel i5-2500 + Scythe Ashura Shadow + Noiseblocker eLoop; GPU: MSI GTX 650Ti Boost Edition OC Twin Frozr III ; RAM: Corsair Vengeance 8GB (Kit 2x4GB) LP 1600MHz DDR3 White ; PSU: OCZ Silencer MKIII 500W; SSD: Samsung SSD830 128GB ; HDD: Seagate Barracuda 1TB SATA III; Case: Fractal Design Arc Midi R2 + 2xNoctua A14 + Corsair AF140 ; Razer DeathAdder 3.5G Black + SteelSeries QcK mini ; Tesoro Durandal Ultimate ; Creative Fatal1ty HS800 headset ; LG IPS2453VQ
Používateľov profilový obrázok
sh4d0wko
Používateľ
Používateľ
Príspevky: 1354
Dátum registrácie: Ut 08. Dec, 2009, 17:21
Bydlisko: Košice- Darg. Hrdinov

Re: Single sleeve flexovanie

Príspevok od používateľa sh4d0wko »

aha, dík :good:

bol som teraz u sestry a to z číny je rovnaké ako na fractal fane, ale obe sú asi tie plastové, tiež to nevyzerá zle ale idem pokukať rozdiel medzi plastovým a tým textilným alebo ako ho nazvať, musím si už založiť thread na môj "modding" :-)
Používateľov profilový obrázok
Slayerik
Nový používateľ
Nový používateľ
Príspevky: 181
Dátum registrácie: Ne 02. Jún, 2013, 22:24
Bydlisko: Olomouc

Re: Single sleeve flexovanie

Príspevok od používateľa Slayerik »

no ja som to skúšal s paracordom, lebo sa mi to viacej páči, aj keď kúpiš nejaké predlžovacie káble čo má Gabo, napr ja mám biele silverstone, tak tie sú tiež z niečoho ako paracord... ten je využívaný hlavne preto, lebo to nie je jeho hlavný účel, je to horolezecké lano, no jak z neho vyberieš vlákna z jadra tak je to ideálne flexo :D
no nakoľko som zlomil ten nástroj, lebo môj šmejdný zdroj Fortron čo som mal má všade pokrútené ATX konektory, nedajú sa tak easy vyberať, tak som sa na to čiastočne vyprdol, spravil som akurát sata káble a tuším ešte 4pin... zdroj som aj tak upgradeoval, teraz ide do druhého pc...
to čo je na fractal fane je cca také isté ako si poslal ten link, niekedy to volajú "kobra" alebo ako... nie je zlé, no mne osobne sa viacej páči paracord, navyše sa aj menej leskne (vlastne vôbec), čo pri nasvietení ledkami je vhodnejšie...
ak máš dobrý zdroj, kde nie sú dodrbané konektory, tak to pôjde v pohode, prípadne by som skúsil aj bez bužírky, vyzerá to lepšie... no aj farebná kombinácia s bužírkou môže vyzerať veľmi dobre :)
Spoiler: ukázať
MB: ASRock Z77 Extreme6 ; CPU: Intel i5-2500 + Scythe Ashura Shadow + Noiseblocker eLoop; GPU: MSI GTX 650Ti Boost Edition OC Twin Frozr III ; RAM: Corsair Vengeance 8GB (Kit 2x4GB) LP 1600MHz DDR3 White ; PSU: OCZ Silencer MKIII 500W; SSD: Samsung SSD830 128GB ; HDD: Seagate Barracuda 1TB SATA III; Case: Fractal Design Arc Midi R2 + 2xNoctua A14 + Corsair AF140 ; Razer DeathAdder 3.5G Black + SteelSeries QcK mini ; Tesoro Durandal Ultimate ; Creative Fatal1ty HS800 headset ; LG IPS2453VQ
Používateľov profilový obrázok
sh4d0wko
Používateľ
Používateľ
Príspevky: 1354
Dátum registrácie: Ut 08. Dec, 2009, 17:21
Bydlisko: Košice- Darg. Hrdinov

Re: Single sleeve flexovanie

Príspevok od používateľa sh4d0wko »

ešte že si napísal lebo by som o tom ani tolko neštudoval a kúpil by som asi to čínske :)

ten paracord je krásny, objednal som z UK 30 metrov bieleho a 30 metrov čierneho, dokopy aj z poštovným ma to vyšlo na cca 17€ čiže super cena podla mna, dá sa ešte lacnejšie z číny ale nechcel som riskovať bud šmejd alebo že to príde až o mesiac

bužírky som už dnes kúpil biele ale ešte neviem či ich budem dávať kedže sa mi páči aj to bez bužiriek, ale niektoré káble budem musieť asi bužirkou (usb na dosku, power, reset etc.) no musím si ešte pokukať tie videá a návody lebo sme to len tak z rýchlika kukli u priatelky

tie nástroje neviem neviem, nieje to najlacnejšie, použijem to asi iba raz, potom možno o pár rokov a bojím sa že to zlomím, no skúsim bez toho lebo starý zdroj som flexoval bez toho ale nie single sleeve a uvidí sa ale nechcem zas investovať zbytočne, šetrím kde sa dá

Návrat na "Zdroje, skrinky ich modifikácie a projekty"