Vyriešené: Blackscreen po update driveru

Všetko o grafických kartách, ich problémy, ovládače ...
Používateľov profilový obrázok
sh4d0wko
Používateľ
Používateľ
Príspevky: 1354
Dátum registrácie: Ut 08. Dec, 2009, 17:21
Bydlisko: Košice- Darg. Hrdinov

Vyriešené: Blackscreen po update driveru

Príspevok od používateľa sh4d0wko »

VYRIEŠENÉ:
Takže, je to GPU... skúsil som ju v 5-tich zostavách a v 4-roch nenabehla, v jednej nabehla (AMD 64 3800+ , 1GB RAM). Netuším prečo v tej zostave fungovala ale v ostatných nešla (3x Intel 1x AMD)... V pondelok pôjdem na RMA snaď to vybavia rýchlo a bez problémov... :-)

Dnes som si robil poriadok v pc, dal som si nový cpu chladič, vybral 1 predny Fan, druhy som zapojil do zalman regulatoru kde som mal zapojene ďalšie 3 fany... Tým padom som vybral fractal regulátor a zo zdroja som odpojil molex kabel (modular... Po týchto zmenach som zapol pc a rukou som zastavil fany na gpu aby som vedel či počuť cpu fany... No po nabootovani winu (8.1) mi ostala čierna obrazovka, žiadny kurzor nič... Keď stlacim power tlačidlo nič sa nedeje, to iste aj reset... Musim len podržať power tlacidlo a pc sa vypne...

pc som pred tým taktoval ale ako nabehla ta čierna cicina tak som nastavenia biosu resetol...

spravil som fresh instalaciu winu a všetko nabehlo ale gpu driver bol ten windovsacky čo ma 1600x1200 Max res.ci koľko...

akonahle nainstalujem nový nvidia driver tak ostane čierna obrazovka,..

jediná možnosť je nabootovat do safe modu a odfajcit drivere... Nejde ani ten low-res safe mod... Tak isto som skusal nainstalovat starší ovladac z cdcka ale bezvuspechu - to iste

skusal som aj vymeniť kabel zo zdroja do gpu, nič...

na nete som cital že sa možno automaticky nastavi rozlisenie ktoré ten monitor nezvlada ale nemam sajnu ako to zmeniť...

EDIT1: vsimol som si že medzi grafikou a sponou z K2jky (chladič) je minimálne miesto, čiže by nemohol nastať skrat alebo čo (tieto veci sú pre mňa španielska dedina) keď som rukou zastavil fany a tým sa asi (niesom si istý) spojils horna strana dosky a spony cpu chladica??

EDIT2: Napadlo ma či nie je gradika dead (nemá ani mesiac) lebo mi to príde ako by celý čas pc používal integrovanú grafiku a keď sa spusti win kde už mam nvidia ovladace tak prepne na tu grafiku a pc sa dá do takého divného režimu- spomalia sa gpu fany, nejde reset ani power...

skusim v mojom pc ešte inú grafiku, ale žiaľ tu mam len radeon 1950 či koľko, a zase tuto 650tku nemal odvahu vopchať ku amdcku 64 3800+ do 320w no brand zdroja...

už som fakt zúfalý a nič ma nenapadá

EDIT3: Dal som tam teda radeon 1950.. Bol dosť problém z ovládačmi na win 8.1 ale rozbehal som to, síce Max na 1600x1200 ale slo to, no 650ti stále ako by kapala... Keď ide samo prepnúť rozlisenie z toho čo je na boot screene na normálne tj asi 1920x1080 tak to preblikne a nič... Čierna obrazovka, ledka na monitore svieti na modro a to je všetko

EDIT4: Downgrade na win7 a staršie nvidia drivere nepomohli... Vidím to na RMA ktorej som dufal že sa vyhnem...

EDIT5: Grafika funguje po zapojeni do druhého pc...

Tak teraz po boote ostava iba modra obrazovka, NIE bsod, iba modra obrazovka...

btw sorry že si needitujem posty ale je to urgentné

EDIT6:
Nič nepomáha...
zdroj a grafiku som dal do staršej zostavy (amd 939 socket, 1gb ram) všetko išlo v pohode
z mojej zostavy som vymenil ssd za hdd... Nepomohlo

vybral som aj všetko z pc a rozlozil si to na zemi a zapojil len veci čo treba... Nič...

začínam si myslieť že je to doska, ale neviem si to vysvetliť prečo to robí až keď nainstalujem ovladace od grafiky
Naposledy upravil/-a sh4d0wko v Pi 01. Nov, 2013, 13:42, upravené celkom 6 krát.
Používateľov profilový obrázok
kramer
Používateľ
Používateľ
Príspevky: 1437
Dátum registrácie: Ne 07. Jan, 2007, 08:00
Bydlisko: Rožňava

Re: Urgentne: Blackscreen po update driveru

Príspevok od používateľa kramer »

Skúšal si aj prekladať VGA do iných PCI-E slotov na MB? A prečo nepoužívaš EDITÁCIU príspevku ale za každým nápadom vytváraš nový príspevok?
Môj skromný názor že pokiaľ ide všetko mimo tvoju MB v poriadku tak si problém detekoval. Mal si počas OC v BIOSe nastavenú frekvenciu na zbernici pre VGA na pevno nastavenú na 100MHz? Pokiaľ taktuješ aj základným taktom nie len násobyčom tak sa ti automatický pretaktuváva aj zbernica pre VGA (aspoň u AMD) a pokiaľ si ju manuálne nenastavil na 100MHz tak si ju mohol svojim činom OC poškodiť.
CPU: AMD FX 8370 BE @4,5GHz + Thermalright Ultra-120 Extreme, MB: ASUS Crosshair V Formula-Z (AM3+), RAM: 2x Crucial 8GB KIT DDR3 1600MHz CL8 Ballistix Tactical, PSU: Corsair TX650W, VGA: ASRock Radeon RX580 8G + ARCTIC Accelero Xtreme IV, LCD: ACER ED 273, DISKY: ADATA Ultimate SU650 SSD 240 GB, WD Blue 3D SSD NAND 1TB, HDD 500GB WD5003AZEX 64MB, WD Gold 2 TB , NoteBook: Acer Nitro 5 Shale Black
WOT - YouTube - Twitch - NoteBook
Používateľov profilový obrázok
sh4d0wko
Používateľ
Používateľ
Príspevky: 1354
Dátum registrácie: Ut 08. Dec, 2009, 17:21
Bydlisko: Košice- Darg. Hrdinov

Re: Urgentne: Blackscreen po update driveru

Príspevok od používateľa sh4d0wko »

Needitujem preto lebo to tu potom zapadne a potrebujem to friskom vybavit

Pci som mal pri oc na 101 nie 100 ani auto

žiaľ na mb mam len jeden pci-e slot čiže neviem vga dat do iného

EDIT:
Takže vyzerá to takto (možno to niekedy niekomu v budúcnosti pomôže)...

Na mojej MB+CPU+PSU som skúsil dať sestrinu GPU (EN8400GS), všetko nabehlo...
Skúsil som aj jej PSU (4PIN+24PIN, ale dosku mám 8PIN+24PIN, ale čítal som že pokiaľ sa nerobí nejaký mega OC tak postačí aj 4PIN aspoň na test) a moju GPU... nenabehlo

Potom som skúsil v jej MB+CPU (E2220+2GB RAM) môj PSU a GPU a nenabehlo,
dal som jej PSU a moju GPU a nenabehlo... čiže jediné čo v jej PC z mojej zostavy ostalo bola GPU a tá nenabehla... čiže asi som prišiel na to čo to je, aj keď mi to nedá že prečo tá GPU nabehla v AMD 64 3800+ no lepšie stroje som po ruke nemal, zajtra to idem ešte testnúť v 2 zostavách a uvidím čo sa spraví, dúfam že je problém v GPU lebo tá je ešte v záruke...

A ak je to v GPU tak dúfam že to bez problémov vyreklamujú pretože na DVI-D vstupe som troška odlúpol z tej bielej hmoty lebo som sa tam 1 deň v eufórii snažil napchať DVI-I :facepalm: , potom som dal dole aj chladič ale nepoškodil som žiadnu záručnú nálepku ani nič ani som nezrtrhol závity a troška som ju skúšal pretaktovať v MSI Afterburne v ten deň keď som ju kúpil ale myslím že tieto takty sa nezachovávajú, čiže v servise to ani neuvidia, či? Toto celé je na jeden veľký :facepalm:

Návrat na "Grafické karty"