Chieftec Smart Series GPS 600W pomoc

Všetko o zdrojoch, skrinkách a ich modifikovaní, o projektoch a modifikáciách všeobecne...
Používateľov profilový obrázok
gabrik8
Používateľ
Používateľ
Príspevky: 202
Dátum registrácie: Pi 23. Aug, 2013, 19:20
Bydlisko: Levoča

Chieftec Smart Series GPS 600W pomoc

Príspevok od používateľa gabrik8 »

Mám tento zdroj už dlhšie, v podstate ešte s predchádzajúceho pc (tam to bol "over kill") no teraz v tejto zosave je to už jediné čo zo starej zostavy ostalo...no už dlhší čas mám pocit že tejto zostave, viď popis, už nestačí a ide na hranici svojho maxima... aj keď wattoovo by to zvládať mal, ale nikde som v podstate nič poriadne o tomto zdroji nenašiel. Takže netuším ako je na tom kvalitou a či na moju terajšiu zostavu stačí. ..pýtam sa až teraz, pretože v poslednej dobe mi parkrat odvisol len tak z ničoho nič windows alebo dokonca pri zapínaní pc v biose som mal ako keby artefakty takže som s toho jeleň :facepalm: týmto prosím o pomoc. Dúfam že to bude nim a nie niečím iným aj keď už som podozrieval aj MB
Spoiler: ukázať
CASE: Phanteks Enthoo Primo CPU: Intel Core i5 3570K@4.2Ghz + Coolink: vodne chladenie; CPU Ek supreme HF, VGA: EK VGA supreme HF; Pumpa Chieftec MCP355 RAM: 2x4GB 1866Mhz (2133Mhz) CL9 Mushkin Redline MB: MSI Z77A-GD55 VGA: Gigabyte ATI Radeon R9 280X rev.2 1100Mhz/1600Mhz
HDD: Samsung 1TB SATAIII HDD2: WesternDigital 1TB SATAIII SSD: Sasmung EVO 250gb PSU: Chieftec Smart Series 600W DVD-RW: LG GH22LS30 LCD: Benq G2222HDL 22" OS: Win8 x64
Používateľov profilový obrázok
dark_globe
Používateľ
Používateľ
Príspevky: 1028
Dátum registrácie: Št 29. Sep, 2011, 08:33
Bydlisko: Michalovce

Re: Chieftec Smart Series GPS 600W pomoc

Príspevok od používateľa dark_globe »

nie je to sice žiaden zazrak ale ani uplny šmejd ...
tvoj model vyraba CWT a ma 46A (552w) na 12V vetve čo je celkom dobre ,
zdroje ktore chieftec predava su schopne dodať svoj papierovy vykon aj v praxy takže vykonovo na tvoju zostavu stači...
nepodarilo sa mi sice najsť žiadnu recenziu tohoto konkretneho modelu , ale každopadne je to low cost zdroj , takže
sa da predpokladať že na sekundarnom obvode to bude mať zopar capxconov alebo teapo kondiky...
vnutorne to bude pravdepodobne +- niečo podobne ako corsair so svojou seriou VS...
pretočena 7970 + pretočeny intel i5 spolu so zvyškom zostavy si v zaťaži možu vypytať okolo 350 až 400w ...

ale ak maš artefakty možno bude problem s grafickou kartou a nie so zdrojom...
skus ine drivery a
bolo by dobre keby si mohol vo svojej zostave vyskušať nejaky iny zdroj od nejakeho kamoša alebo tak...
ak by problemy pretrvavali tak vyskušať inu grafiku a isť nato vylučovacou metodou...

aby si zas zbytočne nevyhodil zdroj ktory ešte može fachať a zistiš že problem bol niekde inde...
personal rig:
Spoiler: ukázať
cpu: ryzen 7 5700X
cooler: DeepCool AK400
mobo: ASUS TUF GAMING B550-PLUS WIFI II
graphics: Asus Dual RTX 2070 SUPER EVO OC
ram: 2x16gb Kingston FURY renegade black 3600MHz cl16
ssd: Crucial P3 Plus 1TB NVMe
case: Fractal Design Focus 2 Black Solid
power supply: EVGA 600 GD
sound card: Creative Sound BlasterX AE-5 Plus
headphones: Beyerdynamic MMX 100 , Audio-Technica ATH-M20x
monitor: MSI Optix G241 144Hz 1ms IPS
operating system: windows 10 PRO
Používateľov profilový obrázok
gabrik8
Používateľ
Používateľ
Príspevky: 202
Dátum registrácie: Pi 23. Aug, 2013, 19:20
Bydlisko: Levoča

Re: Chieftec Smart Series GPS 600W pomoc

Príspevok od používateľa gabrik8 »

tie akože artefakty sú len jeden krát s x, a len čisto pri biose po nabehnutí systemu je to ok aj v heavy benchmark aj cryssis a pod takže mi to logicky grafiku vylučuje či?... skôr to vidim potom na MB, kedže jedine pri biose to robi a väčšinou dokonca keď som menil sata mod,dokonca je jediná mimo záruku bola to výhra v tombole (známeho), zvyšok je všetko dokonca aj ten zdroj ešte v záruke...

No skúsim zohnať iny zdroj a grafiku ak by nahodou sa podarilo ;) no je nepravdepodobné že by niekto zo známych v okolí mal dostatočne silný zdroj
Spoiler: ukázať
CASE: Phanteks Enthoo Primo CPU: Intel Core i5 3570K@4.2Ghz + Coolink: vodne chladenie; CPU Ek supreme HF, VGA: EK VGA supreme HF; Pumpa Chieftec MCP355 RAM: 2x4GB 1866Mhz (2133Mhz) CL9 Mushkin Redline MB: MSI Z77A-GD55 VGA: Gigabyte ATI Radeon R9 280X rev.2 1100Mhz/1600Mhz
HDD: Samsung 1TB SATAIII HDD2: WesternDigital 1TB SATAIII SSD: Sasmung EVO 250gb PSU: Chieftec Smart Series 600W DVD-RW: LG GH22LS30 LCD: Benq G2222HDL 22" OS: Win8 x64

Návrat na "Zdroje, skrinky ich modifikácie a projekty"