ssd porovnanie rychlosti

Všetko o pevných diskoch, solid-state diskoch, optických mechanikách, USB diskoch...
Používateľov profilový obrázok
tntckoo
Nový používateľ
Nový používateľ
Príspevky: 165
Dátum registrácie: Po 12. Nov, 2007, 08:00

ssd porovnanie rychlosti

Príspevok od používateľa tntckoo »

mam ssd intel 530 180gb, sata 6g intel ahci.
Moje rychlosti (hlavne zapis) sa mi zdaju pomale
Obrázok

a toto, sice na 240tke namerali na jednom fore
Obrázok

akoze 158 ku 312 ??? sak to je raz tolko! nechapem
a co sa tyka iops tak 180ka a 240 maju rovnake parametre, takze vysledky by mali byt velmi podobne :furious2:
Používateľov profilový obrázok
dodiken
Používateľ
Používateľ
Príspevky: 719
Dátum registrácie: Po 04. Dec, 2006, 02:00
Bydlisko: Nová Baňa

Re: ssd porovnanie rychlosti

Príspevok od používateľa dodiken »

Prídu aj skúsenejší a tiež Ti napíšu, že to nemusíš riešiť.
Už len vďaka tomu, že ten disk máš ako systémový, tak máš nižšie hodnoty.
Define R4 Titanium grey - 2xAC F14 Silent + 2xAC P12, Corsair RM 550x, Gigabyte B 660 Gaming X AX, Core i5 - 12500 + Silentium PC Fortis 5, ASUS RTX 4070 Dual, Kingston 2*16GB-3600MHz, Kingston KC 2500, Crucial MX 500/1000GB, WD1003FZEX + WD5002AALX v boxoch Himuro, SyncMaster 2494LW, Icon uDAC v 2, SHP8900, Tascam VL-A5
mp3turbo
Pokročilý používateľ
Pokročilý používateľ
Príspevky: 12258
Dátum registrácie: St 27. Apr, 2011, 11:16
Bydlisko: ta Blava, ňe ?

Re: ssd porovnanie rychlosti

Príspevok od používateľa mp3turbo »

Extremne dolezite je aj na kolko mas ten disk zaplneny. Ak si pod hranicou povedzme 50%, tak budes mat vyssi vykon a hlavne udrzis ho dlhsie [neviem ako dlho tento test bezi!] ako ked mas disk takmer uplne zaplneny. Je to sposobene systemom prace SSD, konkretne read/modify/write mechanizmom a plati to pre uplne vsetky SSDcka na svete. Pozri napriklad http://www.anandtech.com/show/6884/cruc ... gb-120gb/3 a klikaj pod grafom na kapacity - kazdy disk je naformatovany a zaplneny na celu kapacitu a potom na "trochu mensiu". Rozdiel v rychlosti vidis v grafe ? Vola sa to performance consistency = ako dlho disk udrzi svoj vykon a ako velky ten vykon je. Vidis ze su tam pri kazdom disku obrovske rozdiely.

Tato vec je teda navyse neskutocne komplikovana nielen samotnym obsadenim suboroveho systemu ako je jasne vidiet, ale aj tym ako pouzivas TRIM mechanizmus teda umoznujes SSDcku aby si spravilo garbage collection / "poriadok s bunkami" a vedelo ktore konkretne bunky su volne a vyuzitelne a ktore nie. Potom sa k tomu este pridava vnutorny neviditelny mechanizmus ked SSD stahuje data hore-dole...


Zaroven si treba uvedomit ze disky s vacsou kapacitou vacsinou pouzivaju lepsiu konstrukciu, viac radicov, viac memory kanalov, samozrejme viac NAND pamati, takze typicky podavaju vacsi vykon. Suhlasim ze tvoje cislo je trosku male pre 180GB kapacitu v spickovej kondicii.
Som matematik... Vzrusuju ma cisla, napriklad 8300 na otackomeri alebo 2,15 baru z kompresora a este aj 1-12-5-8-3-10-6-7-2-11-4-9.
Používateľov profilový obrázok
Kyselinka
Pokročilý používateľ
Pokročilý používateľ
Príspevky: 7256
Dátum registrácie: St 02. Feb, 2011, 12:33
Bydlisko: SC

Re: ssd porovnanie rychlosti

Príspevok od používateľa Kyselinka »

Hlavne nerozpisal zostavu a ci ma nainstalovany IRST.
A otazka znie, ci ten "pokles" vykonu je citelny, alebo je to len nepokoj v hlave uzivatela, nad rozdielnymi cisielkami v benchmarkoch uplne inych verzii, kde sa porovnavaju dva rozne SSD :rolleyes: :D

Návrat na "Pevné disky, SSD, M.2, úložný priestor a mechaniky"