Upgrade (stisenie) vodnika

Všetko o vodnom chladení a riešenie problémov ...
Používateľov profilový obrázok
zoom
Používateľ
Používateľ
Príspevky: 2105
Dátum registrácie: Št 16. Jún, 2005, 20:00
Bydlisko: Bratislava (40)

Upgrade (stisenie) vodnika

Príspevok od používateľa zoom »

Na december planujem maly obmenu komponentov v PC a povedal som si, ze je cas trochu upravit vodnika. Moj hlavny plan je novy GPU blok (kvoli grafike), tichsia pumpa, ktoru zaroven presuniem do bedne a mozno (len mozno) iny radiator. Potreboval by som pomoc s vyberom tychto komponentov. Terajsie podstatne komponenty su nasledovne:
• Pumpa Laing DDC 12V DDC-1 Plus [link]
• Expanzka + TOP XSPC Laing DDC [link]
• GPU blok EK EK-FC6970 Acetal + Nickel [link]
• Radiator Watercool MO-RA 2 [link]
• Pouzivam hadicky s rozmerom 16/11 mm

Skusim moj upgrade rozdelit do par otazok. Potrebujem hlavne poradit s matchovanim komponentov. Napriklad terajsi radiator ma dost velky pressure drop (maly prietok), potrebujem adekvatne cerpadlo. Nechcem nutne kupovat novy, ale keby bolo potrebne pre lepsie zladeny system, tak sa nezabijem.

1) Nova pumpa
Urcite chcem novu pumpu, ktora bude tichsia nez ta terajsia. Druhy bod je samozrejme spolahlivost. Terajsi Laing funguje denne uz 2+2 roky (okrem casu, ked donho natiekla voda), takze v tomto smere som velmi spokojny. Cital som dobre veci o Laing D5 (a vsetkych jej kopiach), hlavne sa mi paci, ze je regulovatelna. Moja terajsia pumpa ma vytlak 4,7 m a prietok 600 L/hod. Laing D5 ma vytlak "iba" okolo 3 m, ale prietok zase 1200-1500 L/hod. Bude to stacit na moje podmienky (myslite na MO-RA 2 a to, ze pumpa nepojde na max)? Je vobec nejaky rozdiel medzi tymi klonmi Lainga D5 (hlavne co do spolahlivosti)?

2) Novy GPU blok
Planujem ATI R9-290 (non-X). Cital som, ze bloky z 290X sedia aj na 290. Celkom urcite chcem full cover a nejaky normalny povrch. Materialy ako acetal, nikel, med mozem. Priehladne plexi a vylesteny chrom zase prilis nemusim. Mame nejake odporucanie v tomto smere? S terajsim EK blokom som nemal vyrazne problemy. Asi dvakrat pocas dvoch rokov som musel trosku povolit a dotiahnut skrutky na bloku, aby inak sadol, lebo grafika sa zacala trochu potit (100°C). Ale ani raz nemusel ist blok dole z karty a 2 roky fici bez problemov.

3) Expanzka + TOP na pumpu
Najradsej by som to mal tak ako teraz, cize expanzka a top je jeden komponent nasadeny na pumpe a tam len nalejem vodu. Nechcem oddelovat expanzku a davat ju niekde este na dalsiu hadicku. Tentokrat uz budem trochu obmedzeny miestom, kedze planujem pumpu dat do bedne (Antec P180). A hlavne chcem nahradit tie plastove fitinky na D5 za normalne kovove. Pocital som si nejake testy, ale vacsina topov je prave len top bez expanzky.

Optional: 4) Novy radiator
Pokial zlozenie vyssie uvedenych komponentov bude vyzadovat novy radiator, tak mozeme vybrat aj ten nejaky. Z testov (1, 2) vysiel pekne pre low rpm vetraky napr. Alphacool ST30 alebo UT60 (ST ma vacsi pressure drop ako UT).

Ja si zatial idem citat dalsie testy a veci, ale keby prispel a objasnil, potesim sa. Nakupovat sa bude na TichePC.sk.
Používateľov profilový obrázok
GABO
Administrátor
Administrátor
Príspevky: 9265
Dátum registrácie: Ut 15. Júl, 2003, 08:00
Bydlisko: Košice

Re: Upgrade (stisenie) vodnika

Príspevok od používateľa GABO »

Tak poďme postupne:

1) Nova pumpa - tam by som neváhal a riešil jednoznačne Laing D5 a klony (všetko je to na jedno kopyto). Čo sa výkonu týka, kľudne na danej tvojej zostave to potiahne na 2 nastavení z 5 resp. tesne pod 2. V tejto zostave pre zákazníka http://www.tichepc.sk/Galeria%20v%20detaile?arg0=114315 boli 2x http://www.tichepc.sk/Alphacool-VPP655- ... l?arg1=001 pričom tam bolo toľko kĺbov, Mo-RA 3, plus od PC k MO-RA3 asi meter a pol hadice a nechali sme to na 1,5-2 nastavení pretože to úplne stačilo. Teda pumpa http://www.tichepc.sk/Alphacool-VPP655- ... l?arg1=001 + TOP kľudne http://www.tichepc.sk/Alphacool-HighFlo ... 3010001001, alebo http://www.tichepc.sk/EK-Water-Blocks-E ... 3010001001. Ten prvý má výhodu v tom že aj na vrchu máš ako vstup tak aj výstup.

2) Novy GPU blok: ak bude referencia dizajn tak http://www.tichepc.sk/EK-Water-Blocks-E ... 1013012001 je to celkovo krásne prevedenie, výkon veľmi dobrý. Prípadne ak chceš lacnejšie tak http://www.tichepc.sk/EK-Water-Blocks-E ... 1013012001 tieto sú aspoň hneď dostupné, nakoľko ľudia proste vykupujú tie bloky ako rožky u EK :) hlavne tie vyššie rady.

3) Expanzka + TOP na pumpu: TOP som síce spomínal vyššie, ale úplne best a naozaj kvalitné a bezproblémové je http://www.tichepc.sk/Koolance-RP-452X2 ... 1013007001 namontuješ 1/2 D5 pumpy pričom nadrž môže byť oddelená pre 2 okruhy s 2 pumpami, alebo jeden okruh s jednou pumpou a obidva časti expy pre jeden okruh. Kvalitne Acetal pevné prevedenie. To je vlastne tá expanzka a TOP čo mal klient v tej hore uvedenej zostave, ale bolo ich viac samozrejme napr. http://www.tichepc.sk/Galeria%20v%20detaile?arg0=131931. Ak by nevyhovovalo toto sú aj iné napr. od XSPC ale keďže tam prvá verzia "kvitla" tj. niekto sa opil a zabudol dať na nylonový vrch/top skrutku a jednoducho to kvitlo smerom hore a pustilo "šťavu" tak vrelo odporúčam ten Koolance...a nie preto, že je drahý :).

Optional: 4) Novy radiator - tak tu má poslednú dobu naozaj presviedčajú vo výkone (a prevedení) Alphacool XT45/UT60 radiátory http://www.tichepc.sk/Galeria%20v%20detaile?arg0=151655 napríklad v tejto zostave kde sú 4x120mm boli teploty také, že som skapal :) a naozaj si položil otázku, že načo Mo-RA?
PC1 Intel Core i7-4960X@4,8GHz . ASRock X79 Extreme 11 . 32GB Corsair Dominator 2133MHz DDR3 . Zotac GTX 1080Ti . Samsung 850 PRO 256GB . Samsung 840 1TB . SF Leadex 750W . AOC Q3279VWFD8 . Noctua
PC2 i5-2500K . Noctua NH-U12 . ASUS P8Z68-V PRO . 16GB G.Skill Ripjaws X . EVGA GTX 1070 SC . Intel 530 240GB . Samsung 850 PRO 2TB . COUGAR GX-600W . Lian Li PC-V1010A - Silver . ASUS Xonar Essence STX + HD555
Používateľov profilový obrázok
lepermessiah
Sponzor fóra gold
Sponzor fóra gold
Príspevky: 2705
Dátum registrácie: Št 30. Dec, 2010, 02:41
Bydlisko: ZV

Re: Upgrade (stisenie) vodnika

Príspevok od používateľa lepermessiah »

ja mam VPP655 2 roky, bezi mi na 1 stupni, na 5. stupen davam len ked odvzdusnujem okruh, kedze mam XSPC tank, tak je to trosku iny sposob odvzdusnovania, ale prisiel som tomu na klb a vzhladom na jednoduchost odvzdusnenia a plnenia uz by som asi ine nechcel. nedavno som si dokupil aj redukciu na top, aby som zhoda vedel napojit fillport, ale realne som to ani nepouzil lebo som zistil ze netreba :D . jedine co mi na tej pumpe vadi ze je s expou dost hlboka a ltt sa mi to cele zmesti na sirku do bedne + ak chcem menit regulaciu, tak treba davat dole bocnicu zadnu u mna :D - zvazujem regulator otacok, kedze pumpa ma spotrebu 23W max, mal by ju utiahnut aj nejaky 5.25 regulator do 30W, na nete pisu, ze kedze ma vlastny regulator, tak sa uz neda regulovat dodatocne, ale je to blbost, kedze pri testoch to ma uplne iny prietok. co by som ale zvazil pri kupe D5 je verzia so speed senzorom, da sa to vraj aj dorobit, ale cenovy rozdiel nie je taky, aby som si drbal zaruku a podobne..

blok pripadne od zorana ? ved cena je aj tak rovnaka a aspon budes mat istotu ze to sadne ako rit na serbel :)
Spoiler: ukázať
[Home]
[NAS]
Synology DS920+ / 12GB RAM / 4x IronWolf ST6000VN001 R.6 / 2x GigaByte GSM2NE3512GNTD + 2.5G ethernet
[Laptop]
Lenovo Yoga X1 gen.2 / 20JES0AJ00 + Samsung 970 EVO 1TB
[LCD]
Dell U2913WM
[Peripherals]
Topping DX3 Pro | Wavemaster Mx-3 | Superlux HD-662F | Logitech G815 + Kensington Slimblade Pro
[Work]
[Laptop]
Lenovo Legion 5 Pro / 82JQ00C3CK | 5800H + 2x Samsung 970 EVO Plus 2TB + 64GB RAM
[LCD]
Dell U4320Q + blink(1)
[Peripherals]
Sabaj D2 | AKG K72 | Logitech G413 Silver + Kensington Slimblade
Používateľov profilový obrázok
dexterav
Sponzor fóra gold
Sponzor fóra gold
Príspevky: 22010
Dátum registrácie: Po 06. Máj, 2002, 02:00
Bydlisko: Sered´

Re: Upgrade (stisenie) vodnika

Príspevok od používateľa dexterav »

Mno bacha nato praveze malo regulatorov udrzi v prevadzke dlhodobo pumpu co ma cez 10W
Nieco som popalil takze o tom viem svoje :-D
Zvecsa su totiz 10w na kanal co je malo a vysledkom je puff dotycneho kanala
Spoiler: ukázať
Intel Core i9 14900kf@6/6,2GHz,Strix Z790 F, 2X32GB6,8GHz CL32 Vengeancel, Asus TUF 4090 3/23GHz , H2O + Carbide 600Q,ROG-THOR-1600T, 10TB 850X, Topping D50s+A50s+T5, MPG 321URX QD-OLED, S23Ultra, ITX 13700k + 4070Ti + Audinst Hud-Mx2 + THX-M50X


motto1:Mýliť sa je ľudské, ale zbabrať niečo dokonale na to treba počítač
motto2: Silný zdroj a veľký chladič to istí
motto3: Ten most prekročíme až k nemu prídeme, Jack O'Neill
motto4:Nikdy nič nieje ľahké, Zeddicus Zu'l Zorander
Používateľov profilový obrázok
lepermessiah
Sponzor fóra gold
Sponzor fóra gold
Príspevky: 2705
Dátum registrácie: Št 30. Dec, 2010, 02:41
Bydlisko: ZV

Re: Upgrade (stisenie) vodnika

Príspevok od používateľa lepermessiah »

ja som mal na mysli nieco taketo: http://www.tichepc.sk/NZXT-Sentry-Mesh- ... er_2_.html

samozrejme ked by to siel napajat takto cez regulator, hodi sa mu zobrazovanie tych otacok z pumpy cez speed senzor (alebo ako to volaju) no navyse nutna redukcia z molex na 3pin (a nejako si neviem predstavit taku redukciu, hlavne ked vidim ake kable idu do pumpy :D) ..ale ked tvrdia ze 30W to zvlada, tak preco nie ?!
Spoiler: ukázať
[Home]
[NAS]
Synology DS920+ / 12GB RAM / 4x IronWolf ST6000VN001 R.6 / 2x GigaByte GSM2NE3512GNTD + 2.5G ethernet
[Laptop]
Lenovo Yoga X1 gen.2 / 20JES0AJ00 + Samsung 970 EVO 1TB
[LCD]
Dell U2913WM
[Peripherals]
Topping DX3 Pro | Wavemaster Mx-3 | Superlux HD-662F | Logitech G815 + Kensington Slimblade Pro
[Work]
[Laptop]
Lenovo Legion 5 Pro / 82JQ00C3CK | 5800H + 2x Samsung 970 EVO Plus 2TB + 64GB RAM
[LCD]
Dell U4320Q + blink(1)
[Peripherals]
Sabaj D2 | AKG K72 | Logitech G413 Silver + Kensington Slimblade
Používateľov profilový obrázok
dexterav
Sponzor fóra gold
Sponzor fóra gold
Príspevky: 22010
Dátum registrácie: Po 06. Máj, 2002, 02:00
Bydlisko: Sered´

Re: Upgrade (stisenie) vodnika

Príspevok od používateľa dexterav »

Tak ked to je ine.
Ja len aby si tam nestrcil hoc co :-)
Spoiler: ukázať
Intel Core i9 14900kf@6/6,2GHz,Strix Z790 F, 2X32GB6,8GHz CL32 Vengeancel, Asus TUF 4090 3/23GHz , H2O + Carbide 600Q,ROG-THOR-1600T, 10TB 850X, Topping D50s+A50s+T5, MPG 321URX QD-OLED, S23Ultra, ITX 13700k + 4070Ti + Audinst Hud-Mx2 + THX-M50X


motto1:Mýliť sa je ľudské, ale zbabrať niečo dokonale na to treba počítač
motto2: Silný zdroj a veľký chladič to istí
motto3: Ten most prekročíme až k nemu prídeme, Jack O'Neill
motto4:Nikdy nič nieje ľahké, Zeddicus Zu'l Zorander
Používateľov profilový obrázok
loleqboleq
Pokročilý používateľ
Pokročilý používateľ
Príspevky: 12951
Dátum registrácie: So 20. Okt, 2012, 22:20
Bydlisko: Košice

Re: Upgrade (stisenie) vodnika

Príspevok od používateľa loleqboleq »

a čo http://www.tichepc.sk/Monsoon-Series-Tw ... Black.html ? celočierne prevedenie a veľmi široká škála farieb podsvietenia :-) a rovno vložiť D5 do toho http://www.tichepc.sk/Alphacool-VPP655-Single.html
CASE: Sliger Cerberus X PSU: Corsair SF750 MB: Ašuš Creator CPU: Rezeň 3900X GPU: RTX 3090 FE RAM: TridentZ 3600MHz@CL14 SSD: 970 EVO<--DEAD + Corsair MP600XT a MP600, Ťamťung 980 Pro Moňas: LG 48" C11 OLED Myš: G Pro Superlight Wire Klávka: Rôzne Audiofekália: Topping DX3 Pro, Hifiman Edition XS, Mr.Speakers Alpha Dog, JBL LSR305
Používateľov profilový obrázok
lepermessiah
Sponzor fóra gold
Sponzor fóra gold
Príspevky: 2705
Dátum registrácie: Št 30. Dec, 2010, 02:41
Bydlisko: ZV

Re: Upgrade (stisenie) vodnika

Príspevok od používateľa lepermessiah »

no, ja by som radsej siel do tohto: http://www.tichepc.sk/Alphacool-Repack- ... ation.html (ako GABO pisal, okrem EK nikto nema poriesene odvibrovanie D5, ako som pozeral obrazky tych expanziek tak su si fakt podobne) - tato je prijatelnejsia cenou, hore das farbu katody aku len chces ..

+ priplatil by som si za: http://www.tichepc.sk/XSPC-D5-Vario-Pum ... Cover.html alebo ak tato nema RPM signal (ale vyzera ze ma modry kablik cize mala by mat) tak potom o 4 eura je tam Aquacomputer s RPM
Spoiler: ukázať
[Home]
[NAS]
Synology DS920+ / 12GB RAM / 4x IronWolf ST6000VN001 R.6 / 2x GigaByte GSM2NE3512GNTD + 2.5G ethernet
[Laptop]
Lenovo Yoga X1 gen.2 / 20JES0AJ00 + Samsung 970 EVO 1TB
[LCD]
Dell U2913WM
[Peripherals]
Topping DX3 Pro | Wavemaster Mx-3 | Superlux HD-662F | Logitech G815 + Kensington Slimblade Pro
[Work]
[Laptop]
Lenovo Legion 5 Pro / 82JQ00C3CK | 5800H + 2x Samsung 970 EVO Plus 2TB + 64GB RAM
[LCD]
Dell U4320Q + blink(1)
[Peripherals]
Sabaj D2 | AKG K72 | Logitech G413 Silver + Kensington Slimblade
Používateľov profilový obrázok
zoom
Používateľ
Používateľ
Príspevky: 2105
Dátum registrácie: Št 16. Jún, 2005, 20:00
Bydlisko: Bratislava (40)

Re: Upgrade (stisenie) vodnika

Príspevok od používateľa zoom »

No, odpovedam skoro po tyzdni, ani som netusil, ze ubehlo tolko casu. Rovno k mojim otazkam:

1) Pumpa: Urcite pojdem do kopie Laingu D5 a pre dobry pocit to bude nejaka verzia s RPM signalnym kablikom, i ked na terajsej pumpe je 4 roky nezapojeny. Bud to bude Aquacomputer D5 alebo XSPC D5 Vario. Ak su obe parametrovo uplne rovnake, rozhodnem sa len podla vzhladu a Aquacomputer ma krajsiu zadnu nalepku :-).

2) GPU blok: Ostavam verny EK a sice EK-FC R9-290(X), ale radsej vezmem verziu Acetal+Nickel. Je to drahsie o 10,- € nez cista medena verzia s Acetalom, ale mam to tak teraz a funguje to.

3) Expanzka + TOP: Tu sa to uz trosku komplikuje. Radsej by som nemal ziadne nadrzky do 5,25" slotov. Prilis sa mi to nepaci a chcem ponechat cisty vzhlad bedne (aj po otvoreni dvierok). Navyse kebyze je pumpa skryta tam hore v slotoch, blbo sa tam bude okolo toho manipulovat, ak bude treba. Co sa tyka Koolance, mozno som divny, ale velmi nesympaticke su mi tie ich skrutky. Neviem preco, mozno mi nieco pripominaju, netusim.
Pozeral som si dostupne veci a dost sa mi paci EK-D5 X-RES 100 CSQ (pripadne vacsi brat). Je to to iste, co mam teraz, cize TOP + expanzka v jednom, pritom celkom kompaktne (zmesti sa do bedne) a EK pribaluje aj drziak s gumenym upevnenim na uchytenie v bedni. Sice treba udajne vrtat diery, ale snad to uchytim nejako aj bez toho. Moze byt takato hracka?

4) Radiator: Radiator teda zatial neberiem. Ponecham tento a keby naaahodou bolo treba menit, vzdy sa da pohodlne v buducnosti, kedze ho mam vyvedeny mimo PC.

Bonusova otazka, hadicky: Momentalne pouzivam Primochill PrimoFlex Pro Blue a som spokojny. Farba je pekna, kvapalina sa cez ne nevyparuje, nemaju ziadnu potlac. Mam este nejaky kusok v skrini a chcel som dokupit nejake 1-2 metre do zasoby, ale akurat citam, ze ludia maju tazke srdce na Primochill, akosi sa tam usadza zmakcovadlo [topic s fotkami]. Neviem teraz, ci vymenit kompletne cele potrubie, alebo nie. Svietil som cez moje trubicky, nevidno na nich ziadny taky povlak a aj pumpa je cista. Nebat sa, alebo radsej zobrat nieco ine?
Používateľov profilový obrázok
lepermessiah
Sponzor fóra gold
Sponzor fóra gold
Príspevky: 2705
Dátum registrácie: Št 30. Dec, 2010, 02:41
Bydlisko: ZV

Re: Upgrade (stisenie) vodnika

Príspevok od používateľa lepermessiah »

no ja som mal primochill priehladne hadice, zacal som pozorovat v expanzke male biele supinky a zistil som ze su to tie plasticizery, teraz mam novu generaciu primochill bez nich, su aj maksie, dobre sa ohybaju a nelamu ..

ta expa mi je tiez sympaticka, ja mam XSPC tank a tiez nie je zla (hlavne co sa vykonu tyka) ale odvzdusnenie je potrebne vychytat :) - ja odvzdusnujem tak, ze otocim bednu o 90 stupnov a cez volnu zaslepku dolievam do radiatora kedze ten je uplne na vrchu, pre mna zalezitost na uplne odvzdusnenie asi na 20 minut
Spoiler: ukázať
[Home]
[NAS]
Synology DS920+ / 12GB RAM / 4x IronWolf ST6000VN001 R.6 / 2x GigaByte GSM2NE3512GNTD + 2.5G ethernet
[Laptop]
Lenovo Yoga X1 gen.2 / 20JES0AJ00 + Samsung 970 EVO 1TB
[LCD]
Dell U2913WM
[Peripherals]
Topping DX3 Pro | Wavemaster Mx-3 | Superlux HD-662F | Logitech G815 + Kensington Slimblade Pro
[Work]
[Laptop]
Lenovo Legion 5 Pro / 82JQ00C3CK | 5800H + 2x Samsung 970 EVO Plus 2TB + 64GB RAM
[LCD]
Dell U4320Q + blink(1)
[Peripherals]
Sabaj D2 | AKG K72 | Logitech G413 Silver + Kensington Slimblade
Používateľov profilový obrázok
zoom
Používateľ
Používateľ
Príspevky: 2105
Dátum registrácie: Št 16. Jún, 2005, 20:00
Bydlisko: Bratislava (40)

Re: Upgrade (stisenie) vodnika

Príspevok od používateľa zoom »

No, po uzasnych troch mesiacoch by som este ozivil tento moj topic, lebo uz prisiel cas upgradovat grafiku a vodnika v najblizsom tyzdni ci dvoch. Najprv som cakal na vodne bloky na referencnu R290, potom zase boli bloky a neboli grafiky, nasledne sa ukazalo, ze EKWB robi na bloku pre Asus DirectCUII seriu, tak sa cakalo na to, a teraz by uz malo byt vsetko pokope. Rozmyslal som tiez, ako narvat pumpu do bedne (Antec P180), ale na nic som nedosiel. Chcel som uz kupovat novu bednu, ale to si necham az na komplet novy komp. Usudil som, ze momentalne najlepsie riesenie bude to, co Gabo prezentoval (expanzka + pumpa v 5.25" slotoch). Takze by som len potreboval green light od Gaba (pripadne inych znalych ludi) na nasledovny nakup:

1) GPU Asus Radeon R9 290 (R9290-DC2OC-4GD5): DirectCUII verzia (so snad trosku lepsimi suciastkami), jemne taktovanie od vyroby (mam radsej upravene takty rovno v BIOSe nez cez rozne aplikacie a tych 10,- € navyse ma uz nezabije).

2) GPU blok EKWB EK-FC R9-290X DCII Acetal+Nickel + EKWB backplate

3) Pumpa + expanzka XSPC D5 Dual Bay Reservoir Pump Combo: Decentny hranaty tmavy dizajn, prilozena Laing D5 pumpa (nemusim sa serinkat s kupou spravnych O-kruzkov a uchytenia). Hlavne na toto by som mal rad nejaky feedback - kvalita prevedenia, prenos vibracii do bedne, nebodaj netesnosti, atd.

4) Hadice XSPC HighFlex Hose 16/11mm, 2m, UV blue: Hoci s mojimi starymi Primochillmi nemam nejake problemy a tie dokumentovane problemy s plasticizermi a zasieranim okruhu uz asi boli vyriesene, tak ma napadlo, ze by som vymenil radsej vsetky hadicky. Velka ponuka v rozmere 16/11 mm nie je, takze ked nechcem Primochill a cinsky Masterkleer, tak ostava XSPC. Na druhej strane, toto hovori dost pre PrimoFlex (PrimoChill). Som z toho jelen.

5) Kvapalina Thermochill EC-6

6) Ventilatory Noiseblocker Multiframe M12-S1: Je nieco podstatne lepsie ako tento ventilator, ked chcem ticho? Mam dva kusy uz kopec rokov a som velmi spokojny. Pozeral som vela recenzii a merani roznych ventilatorov, ale ani nove Noiseblockery (tie e-Loop ci ako sa volaju) sa nechytaju na staru Multiframe seriu.
Používateľov profilový obrázok
mino_85
Pokročilý používateľ
Pokročilý používateľ
Príspevky: 6289
Dátum registrácie: St 29. Feb, 2012, 20:29
Bydlisko: Prešov

Re: Upgrade (stisenie) vodnika

Príspevok od používateľa mino_85 »

Viem sa zodpovedne vyjadriť len k bodu 6) a tam je jednoduchá odpoveď - nie, nie je. Multiframe sú pre mňa z pohľadu ticho/prietok/spoľahlivosť najlepšie fany na trhu, zbytočne špekulovať nad niečím iným. eLoop sú tiež veľmi tiché, ale otrasne sa regulujú /pískanie, vibrácie, nerozumejú si s regulátormi/, ak eLoop tak jedine PWM verzia alebo najpomalšia B12-1 na plných 12V. A vyslovene neznášajú byť v pull pozícii, tam vzniká od vrtule otravný aero-piskot. Celkovo na Multiframe sa z praktického hľadiska nechytajú ani náhodou.

Z ostatných ultratichých jedine BeQuiet Silent Wings 2 by som dal na rovnakú úroveň http://www.tichepc.sk/Be-Quiet-Case-Fan ... 25mm-.html ,jak po stránke kvality, tak z pohľadu prietok/ticho. Ale keďže chceš podľa všetkého nízkootáčkové fany, tak ten je trochu mimo. Pri 5V točí cca 700 rpm, na nižšie otáčky už reba regulátor čo vie ísť pod 5V. Hoci treba povedať, že už tých 700 rpm je nepočuteľných aj pre netopiera. :) On je stavaný na vyššie otáčky, pri tých 1500 rpm sa výkonom aj hlukom dá porovnať s Multiframe na cca 1200 rpm.

Z ostatných na ticho zameraných spomeniem Nanoxia FX Evo, rôzne verzie Scythe Gentle Typhoon alebo ešte Noctua S12A ULN, ale pre moje ucho sú to všeko už počuteľnejšie fany, hoci stále veľmi fajn.
Spoiler: ukázať
WS/GAMING MB: Crosshair VIII Dark Hero CPU: Ryzen 9 5900X CPU cooler: Noctua NH-U12A chromax RAM: 32 GB DDR4 G.Skill TridentZ RGB @ 3600 CL14 VGA: ASUS TUF RTX 3080 PSU: Seasonic Prime Fanless TX 700W System SSD: Samsung 990 PRO 1 TB Storage: Samsung 970 EVO Plus 2 TB + 2x Samsung 860 QVO 2TB Case: Jonsbo U5 Black Case fans: 6x Noctua NF-A12x25 PWM chromax Fan Regualtor: Aqua Computer Aquaero 6 LT LCD: LG 34UC88 Keyboard: Microsoft SideWinder X4 SK Mouse: Mionix Naos PRO Mouse pad: Zowie Gear P-TF X Audio: Creative GigaWorks T20 Series II Joystick: Thrustmaster TCA Sidestick + TCA Quadrant + Add-on - Airbus edition Gamepad: Xbox Elite Series 2

HTPC MB: MSI B150I GAMING PRO AC CPU: INTEL Pentium G4560 CPU cooler: Noctua NH-L12 + Noiseblocker eLoop B12-2 RAM: Crucial 8 GB DDR4 VGA: GT1030 PSU: MiniBox picoPSU-120 System SSD: Kingston UV400 120 GB Data HDD: WD Purple 6TB Case: Silverstone ML05 Milo Case fans: 2x Noctua NF-A8 ULN Remote control: Logitech K400 Plus
Používateľov profilový obrázok
GABO
Administrátor
Administrátor
Príspevky: 9265
Dátum registrácie: Ut 15. Júl, 2003, 08:00
Bydlisko: Košice

Re: Upgrade (stisenie) vodnika

Príspevok od používateľa GABO »

1. Grafika OK

2. Blok, backplate OK

3. V tomto prípade nakoľko už má konečne EK 5,25" riešenie tak by som XSPC vynechal (majú svoje problémy napr. práve to čo si vybral - všimni si ako sú hore skrutky navrchu...v zadnej časti je vynechaný dlhší úsek kde chýba vstrede skrutka tj. nechýba, ale proste chýba návrhu..po čase sa začne v danom mieste TOP hýbať a expa pekne prepustí).
Teda tu by som riešil toto kombo http://www.tichepc.sk/EK-Water-Blocks-E ... 1013007001 + http://www.tichepc.sk/Alphacool-VPP655- ... l?arg1=001 (priamo skladom), alebo http://www.tichepc.sk/EK-Water-Blocks-E ... 1013007001.

4. Hadice žiadne iné len http://www.tichepc.sk/Vyhladavanie?arg0 ... 2badvanced

5. Kvapalina: http://www.tichepc.sk/Vodne-chladenie/K ... =NDE0&pg=1 kľudne toto, alebo http://www.tichepc.sk/Vodne-chladenie/K ... =NDQw&pg=1

6. Ventilátory: tam jednoznačne ako mino_85 píše :) ja mam v PC tiež nie málo rokov M12-S1.
PC1 Intel Core i7-4960X@4,8GHz . ASRock X79 Extreme 11 . 32GB Corsair Dominator 2133MHz DDR3 . Zotac GTX 1080Ti . Samsung 850 PRO 256GB . Samsung 840 1TB . SF Leadex 750W . AOC Q3279VWFD8 . Noctua
PC2 i5-2500K . Noctua NH-U12 . ASUS P8Z68-V PRO . 16GB G.Skill Ripjaws X . EVGA GTX 1070 SC . Intel 530 240GB . Samsung 850 PRO 2TB . COUGAR GX-600W . Lian Li PC-V1010A - Silver . ASUS Xonar Essence STX + HD555

Návrat na "Vodné chladenie"