DSL - čudné správanie internetu

Všetko o sieťach, nastaveniach, problémoch ...
Používateľov profilový obrázok
andre159
Nový používateľ
Nový používateľ
Príspevky: 18
Dátum registrácie: So 26. Jan, 2008, 14:00

DSL - čudné správanie internetu

Príspevok od používateľa andre159 »

Zdravim,

potrebujem poradit, lebo som uz zufaly z mojho internetoveho pripojenia.
Mam pripojeny DSL od Telekomu uz vela rokov. Neviem, ci mam taku smolu na routre, ale zatial ani jeden mi nefungoval korektne. Ja uz skutocne neviem ci je chyba v nich, alebo niekde v kabloch, alebo v Telekome.

Kedysi davno som dostal od Telekomu Glitel GT-318RI. Ten v zasade fungoval, az kym sa nezacal restartovat viac krat za den, co mi zacalo liezt na nervy. To nevadilo, lebo aj tak som chcel kupit WIFI router. Tak som teda kupil Zyxel P-660 alebo nieco take.. Celkom to fungovalo, ale potom sa zacal restartovat niekolko krat za hodinu! Mal som chut sa zabit!
Vymenil som ho teda za nejaky Edimax... Ten isiel v pohode ale asi po mesiaci proste zhasla kontrolka DSL tak som ho reklamoval a oni mi namiesto neho dali TP-LINK W8951NB.
Tento je stabilny.. restartuje sa raz za par dni.. ALE je tu iny problem. Od zaciatku ako som ho prvy krat pripojil som hned pocitil, ze internet nejde tak dobre ako pred tym.. Cely internetovy prehliadac je taky akysi zasekany.. Tak isto je problem s nacitanim WEB stranok.. Raz nabehne hned a inokedy jej to trva vecnost (ked uz sa konecne rozbehne nacitanie stranky tak aj tak nedokaze zobrazit nejake flash reklamy atd...proste ako keby bolo velmi pomale pripojenie) alebo napise dokonca nejaky error... Zmenu k horsiemu pozorujem aj na SKYPE.. Ak mam videohovor, tak konstatne asi dva krat za minutu pozorujem par sekundovy zasek kamery aj zvuku.. a ked to potom nabehne, tak obraz je asi o 2 sekundy posunuty so zvukom.. Dalsi problem je, ze ked sa brat pripoji s notebookom a chce hrat multiplayer battlefield, je to nehratelne... Moj desktop je pripojeny cez LAN kabel priamo do routru a ked dam vykonat test na PING, tak hodnoty skacu niekde medzi 50 - 850 ...
Ked som ho dal reklamovat, povedali ze oni problem nepozoruju... Ale neverim, ze tomu vobec venovali nejaku pozornost... tiez ma nasr***...

PRISOM VAS, POMOZTE!! BUDEM VDACNY, LEBO MA UZ IDE PORAZIT..

VOPRED DAKUJEM!!
CageJ
Redaktor
Redaktor
Príspevky: 7976
Dátum registrácie: Ne 02. Jan, 2011, 01:43
Bydlisko: Presov

Re: DSL - čudné správanie internetu

Príspevok od používateľa CageJ »

volat Telekom
Používateľov profilový obrázok
andre159
Nový používateľ
Nový používateľ
Príspevky: 18
Dátum registrácie: So 26. Jan, 2008, 14:00

Re: DSL - čudné správanie internetu

Príspevok od používateľa andre159 »

to som samozrejme robil... oni nevidia z ich strany problem.. :( ... tiez sa priklanam k nazoru, ze neje problem z ich strany, pretoze nasiel som dama ten stary GLITEL a akonahle ho pripojim, je citit rozdiel okamzite, ze ten internet ide krasne rychlo... a PING je stabilne okolo 30..
Používateľov profilový obrázok
andre159
Nový používateľ
Nový používateľ
Príspevky: 18
Dátum registrácie: So 26. Jan, 2008, 14:00

Re: DSL - čudné správanie internetu

Príspevok od používateľa andre159 »

este ma napadla taka vec, ze ked som pripojeny na mobile cez wifi, a mi niekto posle cez socialnu siet(je vlasstne jedno cez co, ale tam mi to ukazuje, ako rychlo to natahuje) nejaky obrazok pripadne video co ma ani nie 1MB, tak to velmi casto natahuje hrooozne pomaly... akonahle prepnem na 3G mobilnu siet, natiahne to okamzite..

Návrat na "Siete"