Ako otvorit HDD s OS XP vo W7

Ostatný HW, ktorý nepatrí do iných sekcií­, problémy s týmto HW ich riešenia...
Používateľov profilový obrázok
Xeigen
Používateľ
Používateľ
Príspevky: 2332
Dátum registrácie: Št 13. Dec, 2012, 12:47
Bydlisko: Trávnica

Ako otvorit HDD s OS XP vo W7

Príspevok od používateľa Xeigen »

Zdravíčko páni,

Je možné dostat dáta z HDD na ktorom je XP OS systém vo W7 ??. Pouzil som HDD dock station (ebay za par evri), ale vo W7 mi to pise ze disk je potrebne pred spustenim naformátovať... Dá sa to nejako obísť ? Bolo mi doporučené nabootovat live CD Linuxu a tam to otvoriť. Ja by som to alenajradsej poriešil vo W7 ak je to nejako možné.. ak nie budem to muset poriešit cez cez to live CD.

Dik
Používateľov profilový obrázok
Stanley
Používateľ
Používateľ
Príspevky: 515
Dátum registrácie: St 29. Sep, 2004, 14:00
Bydlisko: Zilina

Re: Ako otvorit HDD s OS XP vo W7

Príspevok od používateľa Stanley »

V principe by to malo (musi) ist. Ak je na tom disku FAT32 alebo NTFS tak to tomu Win7 je uplne jedno, ci je tam Winxp alebo nieco ine. Strcit do suflika a pripojit cez USB, alebo priamo cez SATA. Za ten HDD Dock z ebay-u za par evri by som ruku do ohna nedal.

PC1: FSC D1837-A21, Pentium 4 3.2GHz, 2GB DDR2 400, MSI 8800GT OC + Accelero S1, LG194WT-SF, Xonar DS, MS Sidewinder
PC2: Abit NF7-S, AXP-M 2600+@2500MHz, 1GB DDR400 , Hercules 9800SE A.I.W(8 pipe 435/740), FSP 350W 60PN(PF) flexo + FAN mod
PC3: MSI Sis 745, Palomino 1600+@2100+, ND12 mod + 80mm FAN, 3x256MB DDR 333, Sparkle GF3Ti200 (240/550) - lapped core
NTB: Acer 2012WLMi
Používateľov profilový obrázok
kakocool
Používateľ
Používateľ
Príspevky: 482
Dátum registrácie: Št 12. Jan, 2006, 02:00
Bydlisko: Prencov a obcas brava

Re: Ako otvorit HDD s OS XP vo W7

Príspevok od používateľa kakocool »

Mozno je to blbost ale moozno
Nieje ten xp disk nahodou systemove C?
Ak ano tak ho nevidis lebo 7 sa nainstalovala tiez na C.
Skus ho v disk managemente premenovat ne nejake ine pismeno.
Používateľov profilový obrázok
Xeigen
Používateľ
Používateľ
Príspevky: 2332
Dátum registrácie: Št 13. Dec, 2012, 12:47
Bydlisko: Trávnica

Re: Ako otvorit HDD s OS XP vo W7

Príspevok od používateľa Xeigen »

Ten disk sa v správcovi diskov tvári akoby bol "nový", tj nema vytvorenú partíciu alebo ako to proste nazvat. (Je to čierne pole :) ).
Disky mám dva. Jeden bol ako klasické C: systémové a druhy bol tusim D: iba pre dáta. A robí to pri obidvoch.
Sú to staré IDE disky, preto som kupil tuto dockovaciu stanicu, do mojho pc to nenapojm, iba cez voliaku redukciu... ktoru nemam.

Pokial použijem iný disk (tiez IDE), a dam ho "sformátovat pri prvom spustení" potom ho zobrazí zobrazí normálne, čiže ten dock si myslim ze funguje správne. Len nechapem, preco ich chce silou mocou formátovať...

Skusal som mu priradid písmeno v tej správe diskov, problém je že ho nepriradí bez formátovania. A tam je asi ten pes zakopany.

ten dock je takýto, ak to niektomu pomoze:
http://www.ebay.com/itm/HDD-Festplatte- ... 485df11b2b
Používateľov profilový obrázok
kakocool
Používateľ
Používateľ
Príspevky: 482
Dátum registrácie: Št 12. Jan, 2006, 02:00
Bydlisko: Prencov a obcas brava

Re: Ako otvorit HDD s OS XP vo W7

Príspevok od používateľa kakocool »

no potom uz ostava len skusit v nejakom starom kompe s IDE ci je ten disk OK alebo fagt skusit linux. Ten by nemal mat problem.

Návrat na "Hardware všeobecne"