notebook nič nenabootuje

Všetko o notebookoch, PDA, tablet PC ich problémoch...
bohajeho
Nový používateľ
Nový používateľ
Príspevky: 6
Dátum registrácie: Po 30. Dec, 2013, 20:41

notebook nič nenabootuje

Príspevok od používateľa bohajeho »

čaute chalani. mám nasledovný problém s notebookom:
mám 13" notebook ACER, je tam 4 gb ram, i5-430, wifi, bt, hd5650m a 640 gb sata2 disk.
chcel som si preinštalovať windows, no notebook z nejakého dôvodu nechce nabootovať. mám externú dvd mechaniku, vložil som do nej čerstvo vypálené inštalačné dvd win7 home premium 64 bit sp1, stiahnuté z fileserveru microsoftu (digitalriver.net). normálne to začalo bootovať, načítao základné súory, zobrazila sa tá animácia načítavania windowsu (ako sa skladá to logo windowsu na čiernom pozadí) a tam to padlo, nb sa reštartuje a vždy sa na rovnakom mieste zastaví a znova padne a reštartuje. skúšal som aj bootobanie z usbčka, nič. vyskúšal som nabootovať memtest, hirens boot cd, live cd linuxu, všetko padlo počas bootovania. do biosu sa bez problémov vždy dostanem, tam vyzerá byť všetko ok. už som aj dal všetko defaults. nič nepomáha zatiaľ. mal som doma náhradné ramky a disk, odskúšal som ich, na druhom nb s tými komponentami bez problémov nabootovalo hocijaké dvd/cd. takže ram a hdd som vylúčil. ostáva doska alebo cpu. v grafike nevidím problém. cpu podľa môjho laického úsudku asi tiež bez vady. čiže to idím na dosku. ale čo sa mohlo pokaziť? nič som s tým nb nerobil, len som chcel preinštalovať win. ani bios som neflashoval. nevie niekto, čo tomu môže byť??? Ďakujem
Používateľov profilový obrázok
Toman
VIP
VIP
Príspevky: 7733
Dátum registrácie: St 06. Júl, 2005, 20:00
Bydlisko: Engerau/Dreamland (Bratislava/Senec) (22)

Re: notebook nič nenabootuje

Príspevok od používateľa Toman »

Cotijaviem .... vypnut ahci? Pouzit povodne instalacne medium? Integrovat drajvre do instalacky? Alebo tam vratit povodnu vistu? Preco si zmazal recovery particiu?
AMD 7600X, B650M, 32Gb 6400, RTX 3070TI, Fractal Torrent
tomix
Čierna listina bazáru
Čierna listina bazáru
Príspevky: 216
Dátum registrácie: Ut 02. Nov, 2010, 19:39

Re: notebook nič nenabootuje

Príspevok od používateľa tomix »

Cav minuly vykend som riesil ten isty problem nakoniec som prisiel nato ze v notebooku bol poskodeny radic na nete som nasiel navod ako to opravit odvtedy to bezi okej,zial link na navodsi uz nepametam takze budes musiet googlit ale postup je nasledovny vlozis instalacne DVD a nabotujes,nasledne das opravit instalaciu winu potom si otvoris konzolu zadas zopar prikazov restartnes a hotovo.
cele to nerrvalo ani dve minuty horsie bolo najst ten navod
bohajeho
Nový používateľ
Nový používateľ
Príspevky: 6
Dátum registrácie: Po 30. Dec, 2013, 20:41

Re: notebook nič nenabootuje

Príspevok od používateľa bohajeho »

ahci som zmenil na ide a žiadna zmena. médium nemám, ale nabootovať by to malo všetko, nielen windovs, všakže? veď keď si chcem napr. otestovať ramku alebo spustiť live cd ukážku nejakého OS... v tom acery bola sedmička nie vista, chcel som len preinštalovať, lebo som zrejme chytil dáku chmaru alebo neviem, systém sa správal čudne a šiel hrozne pomaly. recovery particiu som zmazal už predtým. už raz som tento notebook preinštaloval a všetko šlo v poriadku. prešiel rok idem preinštalovať zase a tu aha problém

tomix, ale ten notebook nenabootuje vôbec nič chapeš
tomix
Čierna listina bazáru
Čierna listina bazáru
Príspevky: 216
Dátum registrácie: Ut 02. Nov, 2010, 19:39

Re: notebook nič nenabootuje

Príspevok od používateľa tomix »

Sprav instalacku na usb tu mas navod (http://www.pcforum.sk/instalacia-xp-vis ... 64700.html) kluc v biose nastav bootovanie na usb a musi ist mozno mas poskodemu mechaniku alebo dvd uz nie je najnovsie,
ale predtym este vyber hdd odstran z neho vsetky particie ak neake mas a sformatuj ho v PC .
Mozno mas vyrus ktory poskodi radic na hdd a mechaniku kvoli tomu nejde bootovanie ale z kluca by to malo ist .
Mne sa to tiez nepodarilo napoprve trapil som sa s tym 3 hodiny.
bohajeho
Nový používateľ
Nový používateľ
Príspevky: 6
Dátum registrácie: Po 30. Dec, 2013, 20:41

Re: notebook nič nenabootuje

Príspevok od používateľa bohajeho »

stále sme sa asi nepochopili, vďaka za rady ale finta je v tom, že ten nb odmieta čokoľvek kompletne nabootovať. dvd som odskúšal s tou istou mechanikou na mojom PC a v pohode. spravil som inštalačku aj na USB, bootovalo ako z DVD no spadlo to. aj premazanie hdd som skúšal, je prázdne, akurát nenaformátované, naformátovať by si mala inštalačka sama...

či tam fuknem memtest, winxp, win7, vistu, hirens cd, live linux, vždy to počas bootovania padne a nb sa reštartuje a takto dokola
Používateľov profilový obrázok
Toman
VIP
VIP
Príspevky: 7733
Dátum registrácie: St 06. Júl, 2005, 20:00
Bydlisko: Engerau/Dreamland (Bratislava/Senec) (22)

Re: notebook nič nenabootuje

Príspevok od používateľa Toman »

A skusit iny hdd? A pamete?
AMD 7600X, B650M, 32Gb 6400, RTX 3070TI, Fractal Torrent
bohajeho
Nový používateľ
Nový používateľ
Príspevky: 6
Dátum registrácie: Po 30. Dec, 2013, 20:41

Re: notebook nič nenabootuje

Príspevok od používateľa bohajeho »

toman, už som to písal v prvej správe, ramky som otestoval v inom nb a sú nezávadné. disk tiež. skúsim ešte rehodiť disk a ramky z toho druhého nb do tohto, len či to bude mať dajaký efekt...a inak nepoznáte nejaký nástroj na otestovanie či pc/nb správne botuje? na nete som niečo také hľadal, ale zatiaľ sa mi nič nepodarilo zohnať. mám na mysli niečo diagnostické, čo by nefungovalo ani tak v grafickom režime ale v textovom. potrebujem vedieť, pri ktorej veci to skape, aký ovládač, súbor a podobne. poznáte niečo také ?
tomix
Čierna listina bazáru
Čierna listina bazáru
Príspevky: 216
Dátum registrácie: Ut 02. Nov, 2010, 19:39

Re: notebook nič nenabootuje

Príspevok od používateľa tomix »

Skus este nabotovat win XP alebo linux,ten moj tiez vzdy pri botovani skoncil a musel som zacinat odznovu podarilo sa mi to mozno az na 10 pokus
Používateľov profilový obrázok
miroh
Používateľ
Používateľ
Príspevky: 476
Dátum registrácie: Pi 14. Okt, 2005, 20:00
Bydlisko: Prievidza

Re: notebook nič nenabootuje

Príspevok od používateľa miroh »

nieco takehoto sa mi stalo uz davnejsie .... tiez vsetko mozne sme skusali.... nakoniec bola vadna zakladna doska...
Asus g751jy....
bohajeho
Nový používateľ
Nový používateľ
Príspevky: 6
Dátum registrácie: Po 30. Dec, 2013, 20:41

Re: notebook nič nenabootuje

Príspevok od používateľa bohajeho »

podarilo sa mi nabootovať Hiren's Boot CD 15.2. bez problémov sa dostanem do Mini XP, zatiaľ to nepadlo. ak však spustím nie Mini XP ale Memtest, DBAN, či iné diagnostické nástroje z Hiren's BC, tak to zase padá. takisto Win7. skúsil som 3 rôzne ISO súbory vypáliť a takisto spraviť inštalačku na dve rôzne USBčka. neviem, či to s hirens boot cd je dobrá správa. snáď len toľko, že ramky sú v poriadku a cd mechanika zrejme tiež. aj grafika vyzerá byť OK, hoci nijako som ju netestoval. keby bol dodrbkaný sata radič, tak by šlo aspoň nabootovať z USBčka, nie? lenže keď je problém bootovať aj z toho ... vidím to na poškodený chipset, alebo to vidíte inak?

skúsil by som to, čo povedal tomix, nakoniec som sa predsa len dostal k príkazovému riadku, no nevieš mi tomix pomôcť nájsť tie príkazy? googlil som ale nepodarilo sa. dík
tomix
Čierna listina bazáru
Čierna listina bazáru
Príspevky: 216
Dátum registrácie: Ut 02. Nov, 2010, 19:39

Re: notebook nič nenabootuje

Príspevok od používateľa tomix »

na yotube som nieco nasiel tak mozes skusit podla toho

http://www.youtube.com/watch?v=j4KBjT-Xfgo
bohajeho
Nový používateľ
Nový používateľ
Príspevky: 6
Dátum registrácie: Po 30. Dec, 2013, 20:41

Re: notebook nič nenabootuje

Príspevok od používateľa bohajeho »

no ale počkať, ja nemám problém s bootmgr, mne nechýba. teda chýba, disk je kompletne prázdny momentálne, znova som ho vybielil v inom stroji, ale win tam nie je, tak aký má zmysel fixovať bootmgr? takisto z niektorých cdčiek nabootuje na druhom stroji a tu nie. skúsiť skúsim, hoci mi to príde trochu zbytočné, ale už som beztak zúfalý tak koniec koncou o veď nemám už čo stratiť. dík
tomix
Čierna listina bazáru
Čierna listina bazáru
Príspevky: 216
Dátum registrácie: Ut 02. Nov, 2010, 19:39

Re: notebook nič nenabootuje

Príspevok od používateľa tomix »

Ci sa ti to paci alebo nie mas problem s MBR aspom podla tvojho prveho popisu.Moze to sposobovat vadny hardver alebo virus.V tvojom pripade sa priklanam skor k tomu vyrusu ktory si mozno stiahol z novou instalackou winu.
Na tvojom mieste by som do google napisal "oprava MBR win 7"a najde ti sposob ako to opavit.
Ak by to aj nebolo tak stratis 10 minut casu a mozeme sa posunut dalej.

Návrat na "Mobilné PC"