Problémy s PC

Ostatný HW, ktorý nepatrí do iných sekcií­, problémy s týmto HW ich riešenia...
Neth
Nový používateľ
Nový používateľ
Príspevky: 82
Dátum registrácie: St 07. Aug, 2013, 16:47

Problémy s PC

Príspevok od používateľa Neth »

Zdravím,
nefungoval mi PC: v WinXP začali nabiehať klasické čiaročky, ale hneď po tom čierna obrazovka a monitor sa vypne, začalo to pri hrani hry, vtedy sa proste vypol monitor a odvedy to robi, funguje nudzovy režim a režim VGA, reinštaloval som WinXP všetko nabehlo ale po nainštalovani driveru pre moju grafiku to začalo znova, preto som cez nudzovy režim odinštaloval driver grafiky a vypol ju, teraz "pravdepodobne" PC funguje iba na grafickom čipe v procáku o čom svedčí to že sa seká keď posúvam stránky na nete, mám podozrenie že odišla grafika..

P.S.: čim to môže byť, mala +- 7 rokov, ale keď budem hrať hry na novom ntb tiež sa môže takto pokaziť?

Neth
PC:
Procesor: AMD Athlon 64 X2 3800+, MB: MSI MS-7260, Windows XP 32-bit, RAM: 2x2GB GOODRAM (XP číta iba 3.25 GB), Grafika: nVidia GeForce 7300GT 256 MB (pasiv chladenie)
NTB:
HP Pavilion G6-2352 D5M28EA
Tablet PC:
WonderMedia A70M
Používateľov profilový obrázok
erik14
Nový používateľ
Nový používateľ
Príspevky: 74
Dátum registrácie: Po 05. Sep, 2011, 12:12
Bydlisko: Bratislava 3

Re: Problémy s PC

Príspevok od používateľa erik14 »

Pravdepodobne odisla graficka karta .... treba vyskusat inu ak mas moznost.
MB: MSI H61m-p31/w8, CPU: i5 3330, VGA: MSI N460GTX Hawk Talon Attack; PSU: Seasonic SSP-450RT gold, RAM: Kingstone 2x4 GB DDR3,SSD:Intel 330 60 gb HDD: WD 640 Gb,Seagate 1TB
tomix
Čierna listina bazáru
Čierna listina bazáru
Príspevky: 216
Dátum registrácie: Ut 02. Nov, 2010, 19:39

Re: Problémy s PC

Príspevok od používateľa tomix »

Je to urcite graficka karta,ale pokial funguje bez driveru mozno sa s nou este da nieco urobit ale to zalezi od toho aka karta to vlastne je.
Pokial ta co mas v popise tak dat dolu chladic preistotu odpajkovat kondenzatory a sup s nou do trubi 200 stupnov na 8 minut.Upozornujem ale ze to nie je zarucena metoda a nie vzdy sa podari a aj ked sa podari rataj s tym ze za 4-6 mesiacov to odyde zase a uz s nou nic nespravis.
Používateľov profilový obrázok
spencer
Používateľ
Používateľ
Príspevky: 1933
Dátum registrácie: Št 08. Máj, 2008, 14:00
Bydlisko: Rajecké teplice , Vek: 31 r

Re: Problémy s PC

Príspevok od používateľa spencer »

všetko ma životnosť ale skúsilby som tu trúbu a nie vždy musí byť karta dobrá po pečeni len tak krátko , niekedy by si sa čudoval čo ešte vydrží
Spoiler: ukázať
Notebook Lenovo IdeaPad Gaming 3-15IMH05 Onyx BlackCPU :Intel Core i5 10300H Comet Lake RAM : RAM 24GB DDR4GPU : NVIDIA GeForce GTX 1650 Ti 4GBSSD : SSD 512GBHDD :1000 GB HDD Sound cardFiiO E10 OlympusOS : Windows 10 64-bit Headphones : Beyerdynamic Custom One Pro Myš :evolveo wm430
tomix
Čierna listina bazáru
Čierna listina bazáru
Príspevky: 216
Dátum registrácie: Ut 02. Nov, 2010, 19:39

Re: Problémy s PC

Príspevok od používateľa tomix »

Tak napisal som iba taku dobu aby sa potom necudoval ked to zase odyde mne osobne moja stara gtx9800 vydrzala po peceni este 6 mesiacov.Ta karta je uz stejne v koncoch tak nema co stratit.
Neth
Nový používateľ
Nový používateľ
Príspevky: 82
Dátum registrácie: St 07. Aug, 2013, 16:47

Re: Problémy s PC

Príspevok od používateľa Neth »

reinštaloval som win lebo "exprert" čo tu bol mi povedal že je to vírus, a keď som späť inštaloval drivre tak to začalo zas, naštval som sa, šup do režimu núdze a odinštaloval a zakázal grafiku, a všetko mi beží, ale (pravdepodobne) na slabšom grafickom čipe v CPU, piecť ju nebudem lebo ju tam mám iba kvôli konektoru pre monitor, pretože moja MB ho nemá.. -_- ale je asi fakt slabý keď mi laguje iba keď posúvam web stránky hore-dolu.. :D :D
PC:
Procesor: AMD Athlon 64 X2 3800+, MB: MSI MS-7260, Windows XP 32-bit, RAM: 2x2GB GOODRAM (XP číta iba 3.25 GB), Grafika: nVidia GeForce 7300GT 256 MB (pasiv chladenie)
NTB:
HP Pavilion G6-2352 D5M28EA
Tablet PC:
WonderMedia A70M
Používateľov profilový obrázok
spencer
Používateľ
Používateľ
Príspevky: 1933
Dátum registrácie: Št 08. Máj, 2008, 14:00
Bydlisko: Rajecké teplice , Vek: 31 r

Re: Problémy s PC

Príspevok od používateľa spencer »

Bez driveru to nejde asi ani na 10% výkonu. Graficky cip v cpu nefunguje jediné keby sicnapojil monitor na dosku vtedy by išiel ten
Spoiler: ukázať
Notebook Lenovo IdeaPad Gaming 3-15IMH05 Onyx BlackCPU :Intel Core i5 10300H Comet Lake RAM : RAM 24GB DDR4GPU : NVIDIA GeForce GTX 1650 Ti 4GBSSD : SSD 512GBHDD :1000 GB HDD Sound cardFiiO E10 OlympusOS : Windows 10 64-bit Headphones : Beyerdynamic Custom One Pro Myš :evolveo wm430

Návrat na "Hardware všeobecne"