OC - NB Acer Aspire 1694

Všetko o notebookoch, PDA, tablet PC ich problémoch...
Používateľov profilový obrázok
backspace
Nový používateľ
Nový používateľ
Príspevky: 13
Dátum registrácie: Po 04. Júl, 2005, 20:00

OC - NB Acer Aspire 1694

Príspevok od používateľa backspace »

Mam NB Acer Aspire 1694wlmi s proc. Pentium M 760 (2.0 GHz, 533 FSB, 2MB L2) - ako ho nataktujem? V Biose nieje nic pouzitelne.. Skusal som program ClockGen, ale tam to dam maximalne na 2064 MHz... Ako zvysim napetie na cpu ? diky :)
Používateľov profilový obrázok
Ledy
Používateľ
Používateľ
Príspevky: 366
Dátum registrácie: Po 11. Júl, 2005, 20:00
Bydlisko: Kalná nad Hronom, Dlhá 11

Príspevok od používateľa Ledy »

No ja nevim, naco chces taktovat NB :roll:

Radsej to nechaj tak, zivotnost baterky sa ti znizi a chladenie maju vacsinou naozaj problematicky vyriesene ...

Ale co ja viem tak NBcka sa daju len velmi tazko taktovat. Biosy mavaju obmedzene ...
CPU: C2D Q8300@2500Mhz MB: ASUS Rampage Formula RAM: ADATA 2x2GB 1066MHz 5-5-5-15 VGA: Sapphire 4870X2 HDD: 2x320GB WD YS-series Mouse: Razer Copperhead Keyboard: Saitek Eclipse Monitor: IBM Thinkvision C190 Audio: Creative S750 7.1 PSU: Fortron Everest 800W
Používateľov profilový obrázok
backspace
Nový používateľ
Nový používateľ
Príspevky: 13
Dátum registrácie: Po 04. Júl, 2005, 20:00

oc

Príspevok od používateľa backspace »

Na 99.9% je stale zapojeny do siete, takze baterka ma netrapi.
Chcel by som ho nataktovat, mam doma este stolne PC (P4 3.0 GHz) a obidva pouzvam na renderovanie - potrebujem vykon :)
Chladenie je dobre - ventilator fuka iba vlazny vzduch, a tiez som nepovedal ze z toho chcem spravit 2.8GHz ... postacilo by aj 2200 8)
Používateľov profilový obrázok
macgyver3
Nový používateľ
Nový používateľ
Príspevky: 49
Dátum registrácie: Po 20. Mar, 2006, 02:00
Bydlisko: Zilina

Príspevok od používateľa macgyver3 »

ja som taktoval 1652wlmi, je to to iste ,musis na nete najst set fsb soft a s tym ho nataktujes ,ale neivem menit zvlast frekvenciu FSB a zvlast pamati ,takze ta budu obmedzovat v taktovfani pamate, ale tych 20-30% hore este prilozis, zadaj do googlu toto:
set fsb aspire a tam ich najde viac, niektore ti nepojdu ale niektore hej, vela zdaru, inac ja som mal ACER a uz nikdy v zivote, strasny srot, som sa sklamal brutalne, ach aceri su take pisacie stroje, na prenasanie to vobec nieje stavane ,uboha znacka, dufam ,ze sa ti za 5 mesiacov nepokasle 4 krat ako mne!! Fakt ti prajem vela stastia
Používateľov profilový obrázok
backspace
Nový používateľ
Nový používateľ
Príspevky: 13
Dátum registrácie: Po 04. Júl, 2005, 20:00

:p

Príspevok od používateľa backspace »

hehe. acer=srot Ja viem - moj bol uz 2x v servise (nefunkcny medzernik a vyhorena suciastka na doske..) a to behom par mesiacov. :E A diky za radu - skusim to pohladat.. :)

EDIT: Jo - nasiel som "SetFSBu_Acer1694WLMi" a da mi to max. 2200 MHz (15 * 146.7), ale to staci :) diky
EDIT2: teraz stabilne na 2400 MHz (15*160) :D - ja som predtym nechtiac vypol ventilator :x a cudoval sa ze to neda viac.. :p
Používateľov profilový obrázok
macgyver3
Nový používateľ
Nový používateľ
Príspevky: 49
Dátum registrácie: Po 20. Mar, 2006, 02:00
Bydlisko: Zilina

Príspevok od používateľa macgyver3 »

podarilo sa ti nejakym sposobom zmenit pomer taktovania FSB a pamati? lebo mna v taktovani brzdia hlavne RAM moduly ,ktore nedovolia vyssi takt a zvlast ich frekvenciu zmenit neviem,
Používateľov profilový obrázok
backspace
Nový používateľ
Nový používateľ
Príspevky: 13
Dátum registrácie: Po 04. Júl, 2005, 20:00

Príspevok od používateľa backspace »

nie - aj mna brzdia pamete (taktuju sa spolu s cpu). Skoda, lebo procak by siel aj vyssie...

Návrat na "Mobilné PC"