TEPLOTA CPU!!!

Všetko o procesoroch vrátane ich pretaktovania...
Používateľov profilový obrázok
marekmikita
Nový používateľ
Nový používateľ
Príspevky: 39
Dátum registrácie: Ut 24. Jan, 2006, 02:00
Bydlisko: presov

re

Príspevok od používateľa marekmikita »

no mne to robilo tiez podla mna to bude v paste,mas tam nejaky shit a doporucujem ti kupit nejaku kvatitnu a vse bude ok :)
Používateľov profilový obrázok
Voloda737
Nový používateľ
Nový používateľ
Príspevky: 83
Dátum registrácie: Št 28. Júl, 2005, 20:00
Bydlisko: S*K*L*

Príspevok od používateľa Voloda737 »

Myslis, ze Thermaltake dava ku svojim vyrobkom nekvalitne pasty? Paste by som to nepripisoval, ale skusim aj to. Skusim formatnut aj disky, ci to nebude nejakym virom, lebo uz dlhsiu dobu mam stale spusteny proces Isass.exe a nemozem ho ukoncit (vzdy mi vypise, ze sa jedna o kriticky systemovy proces a spravca uloh honemoze ukoncit)... viem, ze sa jedna o nebezpecny proces neviem co presne, ale na nete som si tozistil. MOzNO to bude tymto procesom. Dam do skrinky aj tie ventilatory... snaD to klesne :roll:

Inak skusal som sa chytit aj toho chladica (aj heat-pipe trubic) a ruku som tam udrzal uuuplne normalne...cc. Tak neviem ci nebude nieco s tym cidlom - inak to cidlo CPU sa nachadza na doske?
Warrax
Používateľ
Používateľ
Príspevky: 642
Dátum registrácie: So 25. Feb, 2006, 02:00
Bydlisko: Bratislava - Dúbravka

Príspevok od používateľa Warrax »

Hoci mas athlon64 na socket 754 (tie su vyrabane este starou technologiou pokial viem), ta teplota je privysoka dokonca aj keby si tam mal len boxovany chladic. Navyse, procesor nemas ani pretaktovany. Cirkulaciam vzduchu a neviem comu by som problem nepripisoval. To moze byt problem ak prilis taktujes, ale nie v tvojom pripade. Ja nemam v bedni napriklad ani jeden pridavny fan, a staci mi, ze je otvorena a mam 30-35 stupnov v klude (a to mam boxovany chladic, len som vymenil pastu za striebornu). Je pravda, ze mam novy sempron, ale z toho vidno, ze ani absencia cirkluacie vzduchu nemoze zapricinit, ze sa ti zvysi teplota cca o 20 stupnov (hlavne ked otvoris case).
Problem by som hladal v zle fungujucom teplotnom cidle. 70 stupnov musis citit a popalil by si sa. Kedze si to skusal a teplota sa ti zdala ok, je problem takmer jasny.
Tie restarty windowsu su vsak zahadou, lebo skor ukazuju na prehrievanie systemu a naslednu nestabilitu.
Cize doporucoval by som ti odmerat skutocnu teplotu nejakym externym cidlom... s tymto ti vsak neporadim, lebo som to nikdy nerobil, ale keby som mal problem ako ty, snazil by som sa zistit, ci sa to skutocne prehrieva.
Používateľov profilový obrázok
killswitch
VIP
VIP
Príspevky: 4581
Dátum registrácie: Pi 21. Jan, 2005, 20:00
Bydlisko: BA-Okolie

Príspevok od používateľa killswitch »

chladic mozes mat akykolvek, pokial sa teplo zo skrinky nevie dostat prec...vyries cirkulaciu vzduchu..popripade chlad aj disky
ANONYM_a7

Príspevok od používateľa ANONYM_a7 »

podla mna to nebude cilrkulaciou vzducu ved 70je moooc .
btw skus inu dosku ci to nebude cidlom nieæo od MSI alebo inych vyrobcov
Používateľov profilový obrázok
Voloda737
Nový používateľ
Nový používateľ
Príspevky: 83
Dátum registrácie: Št 28. Júl, 2005, 20:00
Bydlisko: S*K*L*

Príspevok od používateľa Voloda737 »

No, dal som dozadu do skrinky 1 pridavny ventilator (8cm) na odsavanie tepla a teplota mi klesla (KONEcNE) zo 70 stupnov na 62 stupnov (pri max load)... aspon nieco. Takze predsa len nieco bolo na tej cirkulacii... ale stale to je asi dost... A pocitac sa uz nerestartuje sam od seba pri prehriati... Skusim pridat este jeden ventilator dopredu snaD este klesne... Dakujem za rady :)
Používateľov profilový obrázok
EightBall
Používateľ
Používateľ
Príspevky: 307
Dátum registrácie: So 12. Nov, 2005, 20:00
Bydlisko: Bratislava (21)

Re: ano

Príspevok od používateľa EightBall »

lipocuker napísal:Nazdar. najlepsie spravis ked vyskusas chytit pasiv na cpu - to ti uz mylim radili. a tie HDD... mna by porazilo. ja mam na HDD zo sodu dvojventilatorovy chladic za 300,- a disk mi neide nad 26 stupnov. (max 29 za skaredeho pocasie (jasno, teplo, leto))
No tak podobny dvojventilatorovy chladic som mal aj ja...a myslim ze start lietadla je proti tomu NIC.Best riesenie je niejaky velky (najlepsie 120mm) nizkootackovy vetron 8)
Používateľov profilový obrázok
tortis
Nový používateľ
Nový používateľ
Príspevky: 107
Dátum registrácie: Ne 14. Máj, 2006, 02:00

Príspevok od používateľa tortis »

ak zober ten spominany 12cm ventilator napr tento:http://www.chladice.sk/produkty/produkt.php?id_ele=343
Používateľov profilový obrázok
EightBall
Používateľ
Používateľ
Príspevky: 307
Dátum registrácie: So 12. Nov, 2005, 20:00
Bydlisko: Bratislava (21)

Príspevok od používateľa EightBall »

No ked si z Blavy tak v tntrade maju TT SilenWheel...Za tu cenu je podla mna bezkonkurencny a hlavne velmi tichy...http://www.svethardware.cz/art_doc-32C1 ... D9CCA.html
Používateľov profilový obrázok
ujo Andydúla
Pokročilý používateľ
Pokročilý používateľ
Príspevky: 5406
Dátum registrácie: Po 03. Júl, 2006, 02:00
Bydlisko: Bratislava - Dlhé diely

Príspevok od používateľa ujo Andydúla »

To chladenie vzduchom je problem hlavne v lete, ked byva v miestnosti ja nad 30 stupnov. V skrinke ti ostatne komponenty odovzdavaju teplo a cirkulacia v tej tvojej bola slaba a tak sa chladia zohriatym vzduchom, az to vedie k prehriatiu. Takisto aj hardisky tym trpia a mozes stratit data, popr komplet particie, uz som to zazil, hlavne Maxtory pekne kuria. Odporucam ti vodne chladnie (napr. od Exthermu), budes spokojny a nieje to tak drahe. A hlavne to TICHO... :wink:
Používateľov profilový obrázok
charonme
Používateľ
Používateľ
Príspevky: 374
Dátum registrácie: Po 16. Aug, 2004, 14:00
Bydlisko: bratislava 2

chytit chladic rukou

Príspevok od používateľa charonme »

ak je chladic horuci tak je to jasna cirkulacia, ale ak je studeny tak to este nemusi znamenat, ze aj jadro je studene - mozno je zly prechod medzi cpu a chladicom (zle nasadenie, pasta atd)
Zdroj: PicoPSU-120-WI-25
Používateľov profilový obrázok
ujo Andydúla
Pokročilý používateľ
Pokročilý používateľ
Príspevky: 5406
Dátum registrácie: Po 03. Júl, 2006, 02:00
Bydlisko: Bratislava - Dlhé diely

Príspevok od používateľa ujo Andydúla »

Rozhodne zainvestuj do dobrej teplovodivej pasty (Arctic Silver 5, Arctic Cooling MX1... do 200 SK) a daj si dolu ten chladic nepodareny a pozri si podla odtlacku na nom a na CPU, ci doliehal spravne plocha na plochu. Ak ano, zotri staru pastu a daj tenku vrstvu novej. Nasad a skontroluj teploty. Skrinku si nechavaj otvorenu, hlavne v lete, ak sa ti tam nehybe vzduch, musi to byt peklo.
Spoiler: ukázať
CPU: Intel Core i5 2500K @ 4,7 GHz @ 1.36v + Prolimatech Megahalems Rev.B + Thermal Grizzly Kryonaut + Noctua NF-F12 PWM MB: MSI P67A-GD55 VGA: EVGA GeForce GTX 980 4GB SC ACX2.0 + Prolimatech MK-26 + 2 x Noctua NF-A14 PWM + Gelid Solutions Extreme GC1 + RAM: Crucial 16GB DDR3 1600MHz CL8 Ballistix Tactical LP HDD: Samsung 256GB SSD + WDC WD1003FBYX-01Y7B0 1TB + Samsung EcoGreen F4 2TB DVD-RW: Samsung SH-S223F PSU: Superflower 550W Golden King - SF-550P14PE Mouse: Logitech G3 Display: Hewlet Packard HP w2408h Case: Antec 300 + Intake: 2 x Nexus D12SL-12@800 RPM / Outtake Nexus D12SL-12@800 RPM + Noctua NF-A15 PWM Sound: ASUS Xonar DX + Yamaha AX-892 + B&W 602s3 + B&W ASW CDM
Používateľov profilový obrázok
killswitch
VIP
VIP
Príspevky: 4581
Dátum registrácie: Pi 21. Jan, 2005, 20:00
Bydlisko: BA-Okolie

Príspevok od používateľa killswitch »

andydul napísal: Odporucam ti vodne chladnie (napr. od Exthermu), budes spokojny a nieje to tak drahe. A hlavne to TICHO... :wink:
no a ked je v izbe 30 stupnov, tak ten tvoj radiator to teplo odvadza inak ako vzduchom? alebo aj ten mas vodou chladeny? :D
Používateľov profilový obrázok
ujo Andydúla
Pokročilý používateľ
Pokročilý používateľ
Príspevky: 5406
Dátum registrácie: Po 03. Júl, 2006, 02:00
Bydlisko: Bratislava - Dlhé diely

Príspevok od používateľa ujo Andydúla »

killswitch napísal:
andydul napísal: Odporucam ti vodne chladnie (napr. od Exthermu), budes spokojny a nieje to tak drahe. A hlavne to TICHO... :wink:
no a ked je v izbe 30 stupnov, tak ten tvoj radiator to teplo odvadza inak ako vzduchom? alebo aj ten mas vodou chladeny? :D
O vedeni tepla toho vies zjavne velke :shit: mal by si vediet,ze voda odovzdava teplo okoliu pomerne dobre, hlavne, ked prechadza hlinikovym radiatorom. Predstav si, moje radiatori sa chladia pasivne, hoci aj 30 stupnovym vzduchom. Len si pekne kupuj vzduchove chladice za 1000 a viac korun, ked sa tak oplatia a su ucinnejsie a nezabudni na "mimoriadne ucinne" Heat-Pipe :lol:
Spoiler: ukázať
CPU: Intel Core i5 2500K @ 4,7 GHz @ 1.36v + Prolimatech Megahalems Rev.B + Thermal Grizzly Kryonaut + Noctua NF-F12 PWM MB: MSI P67A-GD55 VGA: EVGA GeForce GTX 980 4GB SC ACX2.0 + Prolimatech MK-26 + 2 x Noctua NF-A14 PWM + Gelid Solutions Extreme GC1 + RAM: Crucial 16GB DDR3 1600MHz CL8 Ballistix Tactical LP HDD: Samsung 256GB SSD + WDC WD1003FBYX-01Y7B0 1TB + Samsung EcoGreen F4 2TB DVD-RW: Samsung SH-S223F PSU: Superflower 550W Golden King - SF-550P14PE Mouse: Logitech G3 Display: Hewlet Packard HP w2408h Case: Antec 300 + Intake: 2 x Nexus D12SL-12@800 RPM / Outtake Nexus D12SL-12@800 RPM + Noctua NF-A15 PWM Sound: ASUS Xonar DX + Yamaha AX-892 + B&W 602s3 + B&W ASW CDM

Návrat na "Procesory"