Kúpa SSD disku/diskov do RAID0

Sekcia primárne určená k radám o nákupe PC komponentov a príslušenstva...

Ktorý by ste si Vy kúpily?

Samsung 840 Pro 128GB ×2 RAID0
3
11%
Samsung 840 Pro 256GB
11
39%
Intel 520 120GB ×2 RAID0
0
Žiadne hlasovania
Intel 520 240GB
6
21%
Samsung 830 128GB ×2 RAID0
2
7%
Samsung 830 256GB
6
21%
 
Celkom hlasov: 28

uplink
Používateľ
Používateľ
Príspevky: 241
Dátum registrácie: So 04. Sep, 2010, 23:48
Bydlisko: Bratislava

Re: Kúpa SSD disku/diskov do RAID0

Príspevok od používateľa uplink »

Nedalo mi, hľadal som na googli striping či je lepší na SSDčka 16,32,64,128+ KB a našiel som túto tému. Ach jaj, také výroky že raid z SSDčiek je zbytočný. A radiť chladničky pred Intelmi. Darmo no, samé rozumné rady tu rozdávate. Len pre nfo, na Inteloch v raid0 vždy dosahujem takéto výsledky [viď odkaz] + výhody ako iRST, ktorá funguje aj na non-intel diskoch a samozrejme SSD Toolbox od Intelu, ktorý má jedinečné funkcie ako čítanie S.M.A.R.T.u z SSD diskov z raidového poľa, pohodlný tuning systému, upozornenie na nedostatky a iné a samozrejme 60 mesačná záruak a bezkonkurenčná rýchlosť, ktorá ide skoro na každej konfigurácii stabilne.

http://uplink.sk/xs/raid0-revenant.jpg

Je to rýchle, spoľahlivé a oproti 550/500 na single drive to má nespočet výhod. Od polovičných časov pri loadingu hier, až po prácu s gigantickými súbormi, predchádzanie načítavaniu lokácií v hrách, rýchlejšie načítavanie celkovo a najmä v Photoshope, je to fakt na nezaplatenie. Ale tak áno, odborníci vravia: "netreba toľko rýchlosti, ešte že čo, náhodou by sme mohli efektívnejšie pracovať, to by bolo, radšej počkáme tridsať sekúnd, ako by sme mali mať za 15 načítané PSDčko, že áno?"

Ja osobne si neviem predstaviť pracovný počítač bez 1000 MB/s čítanie a 1000 MB/s zápis. Čo si pozerám resource manager, tak keď pracujem v photoshope len s blbými viacvrstvovými webovými templatmi, tak tam padajú také čísla pri dekompresii layerov a smart objectov ako 500 MB 700 MB a 1200 MB z blbého 250 megového PSDčka. A či mi načíta a zoomne PSDčko za 10 sekúnd, alebo za 5, neviem ako pre Vás, ale pre mňa je to rozdiel. A samozrejme popri tom môžu bežať iné aplikácie vyťažujúce HDD, napríklad renderovanie videa, na pozadí Illu a v prepnutom okne, či na druhom LCDčku a rýchlejšie mi to skáče medzi appkami vo Windowse ako takom, ako keď som mal single Intel 520.

Takže asi toľko ku "zbytočnosti" raid0 z SSDčiek.

:cool:

P.S.: A v číslach: non-raid Intel 520 Photoshop bez pluginov čistá inštlácia 14 sekúnd initial start, 4 sekundy pre-cached
raid0 z Intel 520 čistá inštalácia Photoshopu bez pluginov 5 sekúnd initial a 1,2 pre-cached

Osobne spúśťam photoshop celkom často a vypínam, už len na blbý screenshot ho otváram, tak mi to spraví celkom slušný rozdiel. Office štartuje instantne, MSi afterburner ditto, bridge tak isto, maxko do 7 sekúnd, proste raid0 je asi to najlepšie čo vymysleli pre prácu a zábavu. A samozrejme jeho mutácie s viacerými diskami [raid5 + výhoda parity etc.]
CPU: Intel Core i7 2600K Golden Sample @ stock clock/undervolted MB: Gigabyte Z77X-UP7 RAM: Corsair XMS3 1600 MHz 4 x 4 GB VGA: ASUS GTX680-DC2-2GD5-V2 SSD: 2 x Intel 520 240 GB @ i400 @ raid0 stripe 32 kB cluster 128 kB HDD: SG ST3000DM [3TB], WD2001FASS [2TB] + kopa externých 1 a 2 TB PSU: Corsair HX 850W SOUND: Creative X-Fi Titanium HD COOLiNG:Noctua NH-D14 @ 2x U.L.N.A. + 1 x Noctua 120mm @ L.N.A. + 4 x Fractal 120-140mm @ stock speed MB controlled [@ silent mode] SPEAKERS: Logicrap Z-5500 OS: Windows 7 x64 Professional [genuine] CASE: Fractal XL Black Pearl USB 2.0 version LCD: primary: HP LP2475w [katódový] + secondary: HP ZR224w [LEDkový :(] KB: Microsoft Natural 4000 MOUSE: Death Adder first version black GAMEPAD: X-Box 360 GamePad Wired
Používateľov profilový obrázok
MichalkoOo
Používateľ
Používateľ
Príspevky: 833
Dátum registrácie: Ut 01. Nov, 2011, 19:33
Bydlisko: Košice

Re: Kúpa SSD disku/diskov do RAID0

Príspevok od používateľa MichalkoOo »

nečuduj sa že ti načíta 30 sekúnd PSD ked máš presratý startup že... Mne sa MSI afterburner a Office štartuje instantne aj bez SSD a photoshop načíta za pár sekúnd ak je nacachovaný. Skôr by som sa naučil optimalizovať OS a stačí ti aj pomalé SSD na veľmi rýchly beh OS
PC1: 3570k 4,6GHz, Crucial BallistiX 16GB RAM, Gigabyte GTX770 1.2GHz, HyperX SSD Raid 0, Caviar Black, Dell U2412 2x, Windows 8.1 Update Pro x64
PC2: FX 8350, M5A99X, 8GB Kingston HyperX, Gigabyte GTX660,Caviar SE, Win XP x64 SP2
Phone1: Nexus 4 16GB, CM11 Android 4.4.2
Phone2: Lumia 1020, Windows Phone 8 GDR3
Phone3: Nokia E7, Symbian Belle Refresh
uplink
Používateľ
Používateľ
Príspevky: 241
Dátum registrácie: So 04. Sep, 2010, 23:48
Bydlisko: Bratislava

Re: Kúpa SSD disku/diskov do RAID0

Príspevok od používateľa uplink »

MichalkoOo napísal:nečuduj sa že ti načíta 30 sekúnd PSD ked máš presratý startup že... Mne sa MSI afterburner a Office štartuje instantne aj bez SSD a photoshop načíta za pár sekúnd ak je nacachovaný. Skôr by som sa naučil optimalizovať OS a stačí ti aj pomalé SSD na veľmi rýchly beh OS
MichalkoOo - bavíme sa tu o čistej inštalácii windowsu ;) a ako píšem, single drive ide pomalšie ako dva, otestované, jednoducho matematika nepustí, nech si vraví kto chce čo chce :rolleyes:

A keď už chceme ísť ku tej optimalizácii, menovite:

Realtek audio manager - dal by sa vypnúť, ale nastavovanie onboardovej zvukovice by vyžadovalo spustenie tejto služby
Office 2010 - vďaka tomuto mi štartuje word aj excel pod sekundu, bez tejto služby idú ako slimák
Adobe Updater Startup Utility - bez tohto mi nevyupdatuje Creative Suite
Microsoft Securitz Client - snáď netreba popisovať
Xvid - len updater, dal by sa vypnúť, ale je potrebný
Microsoft Windows Operating System - really?
Delayed Launcher - potrebné pre iRST, Intel USB 3.0 Monitor a Intelácke drivery
CTxFiHlp - zvukovka, dá sa vypnúť, ale potom robí problémy, aj keď to vyzerá ako "help"
Microsoft LifeCam - áno, táto je fakt zbytočná, ale opäť, nespustím, robí problémy webka
SBSV 2010 - potrebné pre Creative Suite
ADobe Reader and Acroba Manager - bez tohto štartujú PDFka ako zdochnuté
Adobe Acrobat - samotný Acrobat X bežiaci rezidentne, vďaka nemu všetko šlape ako má
AcroTray - Adobe Acrobat Distiller - tento je fakt naozaj zbytočný, prvá zbytočne bežiaca papka v mojom startupe

a to je všetko :-)
Naposledy upravil/-a uplink v Pi 29. Mar, 2013, 13:48, upravené celkom 1 krát.
CPU: Intel Core i7 2600K Golden Sample @ stock clock/undervolted MB: Gigabyte Z77X-UP7 RAM: Corsair XMS3 1600 MHz 4 x 4 GB VGA: ASUS GTX680-DC2-2GD5-V2 SSD: 2 x Intel 520 240 GB @ i400 @ raid0 stripe 32 kB cluster 128 kB HDD: SG ST3000DM [3TB], WD2001FASS [2TB] + kopa externých 1 a 2 TB PSU: Corsair HX 850W SOUND: Creative X-Fi Titanium HD COOLiNG:Noctua NH-D14 @ 2x U.L.N.A. + 1 x Noctua 120mm @ L.N.A. + 4 x Fractal 120-140mm @ stock speed MB controlled [@ silent mode] SPEAKERS: Logicrap Z-5500 OS: Windows 7 x64 Professional [genuine] CASE: Fractal XL Black Pearl USB 2.0 version LCD: primary: HP LP2475w [katódový] + secondary: HP ZR224w [LEDkový :(] KB: Microsoft Natural 4000 MOUSE: Death Adder first version black GAMEPAD: X-Box 360 GamePad Wired
Používateľov profilový obrázok
MichalkoOo
Používateľ
Používateľ
Príspevky: 833
Dátum registrácie: Ut 01. Nov, 2011, 19:33
Bydlisko: Košice

Re: Kúpa SSD disku/diskov do RAID0

Príspevok od používateľa MichalkoOo »

je mi jasné že raid 0 je rýchlejší ako single SSD ale všetko je dostatočne rýchle aj s jedným ssd (aspoň pre mňa)
PC1: 3570k 4,6GHz, Crucial BallistiX 16GB RAM, Gigabyte GTX770 1.2GHz, HyperX SSD Raid 0, Caviar Black, Dell U2412 2x, Windows 8.1 Update Pro x64
PC2: FX 8350, M5A99X, 8GB Kingston HyperX, Gigabyte GTX660,Caviar SE, Win XP x64 SP2
Phone1: Nexus 4 16GB, CM11 Android 4.4.2
Phone2: Lumia 1020, Windows Phone 8 GDR3
Phone3: Nokia E7, Symbian Belle Refresh
uplink
Používateľ
Používateľ
Príspevky: 241
Dátum registrácie: So 04. Sep, 2010, 23:48
Bydlisko: Bratislava

Re: Kúpa SSD disku/diskov do RAID0

Príspevok od používateľa uplink »

MichalkoOo napísal:je mi jasné že raid 0 je rýchlejší ako single SSD ale všetko je dostatočne rýchle aj s jedným ssd (aspoň pre mňa)
Photoshop, 3D Studio Max, Cinema 4D, Rhinoceros, Maya, Flash Builder + Flash, Adobe Premiere, Adobe After Effects, a samozrejme loadingy pri hrách, pri tých programoch povinnosť, pri hrách čistá onania z krátkych loadingov a parádneho loadovania scén. Proste draho zaplatený luxus, ktorý človek ktorý na PC pracuje a nehrá sa len hry a pozerá filmy, či počúva hudbu investuje extrémne dobre. A pokiaľ viem, chalanisko tam spomínal Photoshop, to len na margo toho. Keby napísal že hry, word, excel, maily, azet, facebook a filmy, tak do témy ani neďobnem :)
CPU: Intel Core i7 2600K Golden Sample @ stock clock/undervolted MB: Gigabyte Z77X-UP7 RAM: Corsair XMS3 1600 MHz 4 x 4 GB VGA: ASUS GTX680-DC2-2GD5-V2 SSD: 2 x Intel 520 240 GB @ i400 @ raid0 stripe 32 kB cluster 128 kB HDD: SG ST3000DM [3TB], WD2001FASS [2TB] + kopa externých 1 a 2 TB PSU: Corsair HX 850W SOUND: Creative X-Fi Titanium HD COOLiNG:Noctua NH-D14 @ 2x U.L.N.A. + 1 x Noctua 120mm @ L.N.A. + 4 x Fractal 120-140mm @ stock speed MB controlled [@ silent mode] SPEAKERS: Logicrap Z-5500 OS: Windows 7 x64 Professional [genuine] CASE: Fractal XL Black Pearl USB 2.0 version LCD: primary: HP LP2475w [katódový] + secondary: HP ZR224w [LEDkový :(] KB: Microsoft Natural 4000 MOUSE: Death Adder first version black GAMEPAD: X-Box 360 GamePad Wired
Používateľov profilový obrázok
Chris
Pokročilý používateľ
Pokročilý používateľ
Príspevky: 5192
Dátum registrácie: Pi 13. Jan, 2006, 02:00
Bydlisko: Bratislava

Re: Kúpa SSD disku/diskov do RAID0

Príspevok od používateľa Chris »

uplink: dost podstatna info, na akom radicy dosahujes take rychlost ? intel 520 , raid 0 2x 256 GB ? zbytok zostavy ?
Master of PaloAlto NGFWs, Cisco ASAs
uplink
Používateľ
Používateľ
Príspevky: 241
Dátum registrácie: So 04. Sep, 2010, 23:48
Bydlisko: Bratislava

Re: Kúpa SSD disku/diskov do RAID0

Príspevok od používateľa uplink »

Pacol som to do podpisu. Vždy ináč používam intelácky onboardový radič, mám s nimi naj skúsenosti. Skúšal som aj iné, aj drahé "externé" [PCI-e] aj drahé Intelácke externé, ale tie onboardové na finálnych chipsetoch od intelu sa správajú najlepšie, aj keď sú tuším len softwarové.
CPU: Intel Core i7 2600K Golden Sample @ stock clock/undervolted MB: Gigabyte Z77X-UP7 RAM: Corsair XMS3 1600 MHz 4 x 4 GB VGA: ASUS GTX680-DC2-2GD5-V2 SSD: 2 x Intel 520 240 GB @ i400 @ raid0 stripe 32 kB cluster 128 kB HDD: SG ST3000DM [3TB], WD2001FASS [2TB] + kopa externých 1 a 2 TB PSU: Corsair HX 850W SOUND: Creative X-Fi Titanium HD COOLiNG:Noctua NH-D14 @ 2x U.L.N.A. + 1 x Noctua 120mm @ L.N.A. + 4 x Fractal 120-140mm @ stock speed MB controlled [@ silent mode] SPEAKERS: Logicrap Z-5500 OS: Windows 7 x64 Professional [genuine] CASE: Fractal XL Black Pearl USB 2.0 version LCD: primary: HP LP2475w [katódový] + secondary: HP ZR224w [LEDkový :(] KB: Microsoft Natural 4000 MOUSE: Death Adder first version black GAMEPAD: X-Box 360 GamePad Wired
Používateľov profilový obrázok
Chris
Pokročilý používateľ
Pokročilý používateľ
Príspevky: 5192
Dátum registrácie: Pi 13. Jan, 2006, 02:00
Bydlisko: Bratislava

Re: Kúpa SSD disku/diskov do RAID0

Príspevok od používateľa Chris »

niz v zlom, ale nechce sa mi verit, aby si take rychlosti dosahoval na tom integrovanom radici, hod viacej testov :)
Master of PaloAlto NGFWs, Cisco ASAs
Používateľov profilový obrázok
dexterav
Sponzor fóra gold
Sponzor fóra gold
Príspevky: 22017
Dátum registrácie: Po 06. Máj, 2002, 02:00
Bydlisko: Sered´

Re: Kúpa SSD disku/diskov do RAID0

Príspevok od používateľa dexterav »

je to ATTO a výrobcovia označujú rýchlosti práve podľa neho :)
ak máš SSD a ATTO má iné výsledky ako píše výrobca niečo z tým SSD nieje OK
Spoiler: ukázať
Intel Core i9 14900kf@6/6,2GHz,Strix Z790 F, 2X32GB6,8GHz CL32 Vengeancel, Asus TUF 4090 3/23GHz , H2O + Carbide 600Q,ROG-THOR-1600T, 10TB 850X, Topping D50s+A50s+T5, MPG 321URX QD-OLED, S23Ultra, ITX 13700k + 4070Ti + Audinst Hud-Mx2 + THX-M50X


motto1:Mýliť sa je ľudské, ale zbabrať niečo dokonale na to treba počítač
motto2: Silný zdroj a veľký chladič to istí
motto3: Ten most prekročíme až k nemu prídeme, Jack O'Neill
motto4:Nikdy nič nieje ľahké, Zeddicus Zu'l Zorander
uplink
Používateľ
Používateľ
Príspevky: 241
Dátum registrácie: So 04. Sep, 2010, 23:48
Bydlisko: Bratislava

Re: Kúpa SSD disku/diskov do RAID0

Príspevok od používateľa uplink »

Stačí takto, či ešte nejaký iný program?

http://uplink.sk/xs/as-ssd.png

http://uplink.sk/xs/as-ssd-compressed.png
CPU: Intel Core i7 2600K Golden Sample @ stock clock/undervolted MB: Gigabyte Z77X-UP7 RAM: Corsair XMS3 1600 MHz 4 x 4 GB VGA: ASUS GTX680-DC2-2GD5-V2 SSD: 2 x Intel 520 240 GB @ i400 @ raid0 stripe 32 kB cluster 128 kB HDD: SG ST3000DM [3TB], WD2001FASS [2TB] + kopa externých 1 a 2 TB PSU: Corsair HX 850W SOUND: Creative X-Fi Titanium HD COOLiNG:Noctua NH-D14 @ 2x U.L.N.A. + 1 x Noctua 120mm @ L.N.A. + 4 x Fractal 120-140mm @ stock speed MB controlled [@ silent mode] SPEAKERS: Logicrap Z-5500 OS: Windows 7 x64 Professional [genuine] CASE: Fractal XL Black Pearl USB 2.0 version LCD: primary: HP LP2475w [katódový] + secondary: HP ZR224w [LEDkový :(] KB: Microsoft Natural 4000 MOUSE: Death Adder first version black GAMEPAD: X-Box 360 GamePad Wired
Používateľov profilový obrázok
pipo137
Pokročilý používateľ
Pokročilý používateľ
Príspevky: 6414
Dátum registrácie: Ut 08. Feb, 2011, 17:28
Bydlisko: Bratislava - Petržalka

Re: Kúpa SSD disku/diskov do RAID0

Príspevok od používateľa pipo137 »

nedá mi nespýtať sa, čo si touto vetou myslel??
uplink napísal:A radiť chladničky pred Intelmi.
Lebo ak si tým myslel to, čo ma napadlo ako prvé, teda "že je blbosť radiť mu tú 840Pro v porovnaní s tou 520" :facepalm: :hysterical: :facepalm: ...tak dúfam, že som to zle pochopil a ty si to myslel nejak inak ;) :good:

Samsung 840Pro patrí momentálne medzi jedny z najlepších klasických SSD na trhu (podľa viacerých názorov dokonca k najlepším) a s ním sa už staručký deduško Intel 520 so svojím SF radičom nemôže ani v najmenšom porovnávať :D
PS: a skús si prebehnúť niektorý benchmark ktorý testuje rýchlosti s nekomprimovateľnými dátami a silne predpokladám, že výsledok read/write bude na porovnateľnej (ak nie nižšej) hodnote ako má tá 840Pro pri tej veľkosti

Edit: aha, vsimol som si vo vedlajsom vlakne. Ty si to myslel fakt tak ako som to pochopil... :facepalm:
Takto, nechcem povedat,ze by bola ta 520 nespolahliva/nekvalitna, to nie, ale ako si ty dosiel na to, ze je ta 840Pro nespolahliva/nekvalitna... To by ma fakt zaujimalo :?
DESKTOP MB: MSI B450 Gaming Pro Carbon AC CPU: AMD Ryzen 5 5600 + Nocua NH-D14 Black RAM: Patriot Viper Steel 2x8GB @ 3600MHz 14-16-16-16-36 1T GPU: Sapphire NITRO+ Radeon RX580 8GB @ 1500/8900MHz SSD: Samsung 970 EVO 500GB + Crucial M4 256GB PSU: EVGA SuperNOVA G2 750W Case: Projekt "R4R" - Fractal Design Define R4 Monitor: Dell U2415 OS: Windows 10 Pro 64bit SK Mouse: Cyborg R.A.T. 7 Mouse Pad: A4tech Bloody B-081 Keyboard: Microsoft SideWinder X4
HTPC MB: MSI Z77 MPOWER CPU: Intel Core i7 3770K @ 4,0GHz + IHS mod + Noctua NH-D15 RAM: Crucial Ballistix Tactical LP 2x8GB @ 2000MHz 9-9-9-27 1T GPU: Intel HD4000 SSD: Samsung 850 EVO 500GB HDD: 5x WD Red (20TB) Sound card: Asus Xonar Essence STX TV: LG OLED65CX + Xiaomi Mi TV Box S
Smartphone: Xiaomi Mi Mix 2, Xiaomi MiNote Pro
Používateľov profilový obrázok
Kyselinka
Pokročilý používateľ
Pokročilý používateľ
Príspevky: 7256
Dátum registrácie: St 02. Feb, 2011, 12:33
Bydlisko: SC

Re: Kúpa SSD disku/diskov do RAID0

Príspevok od používateľa Kyselinka »

Ono netreba zabudat, ze SF kraluje hlavne v benchmarkoch a tam to aj konci :)
A vacsinou to byva tak, ze kazdy si chvali a odporuca len to co ma...az kym nenarazi na nejaky zadrhel :D
Proti RAIDU z SSD nic nemam, no nevidim v tom ziadny REALNY vyznam.

Na margo 520-tky, vyzera ze problematika SF je uz zazehnana, no pred nedavnom som sa aj tak stretol s pernamentnym hadzanim BSOD s tymto diskom a doska (MSI) casto zamrzala pri poste na kode A2. Cize SSD letel ihned z PC prec :rolleyes:...nahradil ho prave 840PRO a zatial to vyzera tak, ze si po kazdej stranke vedie lepsie, ako jeho predchodca...ale to uz sem asi nepatri.
uplink
Používateľ
Používateľ
Príspevky: 241
Dátum registrácie: So 04. Sep, 2010, 23:48
Bydlisko: Bratislava

Re: Kúpa SSD disku/diskov do RAID0

Príspevok od používateľa uplink »

Doska MSi to hovorí za všetko.

A ku téme, ešte raz, servis a podpora, výmena. Chladničky sú jedna galiba, problém je že ak človek neskladá viaceré PC, tak mu je to ukradnuté, kúpi si chladničku domov a je happy, ak nejde, vymení ju a je happy. Ak ich máte viaceré kusy, tak Vás ide *ebnúť z nekompatibility a nespoľahlivosti, to však príležitostný technici a servisáci nikdy nepochopia ;)

A je to permanentné, a nie pernamentné [skoro sa mi jazyk dolámal] ale to že na pretaktovanie.sk 99% ľudí nevie po slovensky som si už zvykol. Inštrumentál pliesť s Genitívom a podobné srandy z a s ulietavajú kade tade a o hrúbkach ani nepíšem. Ale hlavne že viete veľa o svete HW ;) a máte svoju mikrokomunitu kde sa klaniate AMD grafikám, Samsungom a MSi patokom na trhu, ktoré krásne končia v umelých benchmarkoch [ktoré mimochodom jedným dychom aj zavrhujete] ale to že sú ich kvantá na RMA v porovnaní so značkami ako Intel, ASUS a EVGA, to už nikoho z Vás nezaujíma :-)

Samozrejme, ak chcete čistú benchmarkovú onaniu na komprimovaných dátach a iOPkách, tak sú Samsungy a Neutrony [Corsair] totálna špička a v pomere cena/výkon nemajú konkurenciu, o to pokoj. Ale nie v pomere cena/výkon/kvalita/kompatibilita/servis. Mne osobne však ide aj o spoľahlivosť, možnosť výmeny, debilné servisy na Slovensku a v Čechách, ktoré pokiaľ nepatria pod Intel, tak mi skoro vždy napíšu "chyba sa neprejavila" aj keď ku*va je úplne do oči bijúca, smarty svietia ako kolotoče vo Viedni v noci v lete na všetky farby a nič nefičí.

V momente keď Samsung doladí chyby v SW/FW a kompatibilite so starším HW a viacerými radičmi, v momente keď MSi prestane odchádzať v mid-range a low-ende ako na bežiacom páse a keď grafiky s AMD GPU prestanú hádzať "grafická karta prestala pracovať a musela sa zotaviť" či čo za hlášku snáď každý druhý kus s ktorým sa stretnem + flickering textúr v hrách, problémy s hrami celkovo, samozrejme mimo tých čo nesú logo AMD, tak sa začnem týmto značkám "klaniať" aj ja. Jednoducho nemám nervy behať s niečím nonstop na RMA, nemám nervy riešiť <>viny s drivermi, dolaďovať systém tak, aby som mohol mať len dosku a b c a keď si kúpim d a e, tak už mi daný disk nepôjde optimálne.

Ináč naschváľ si otestujem doma ešte extra dva Neutron GTX čo tu mám a prvé Samsung Pro čo sa mi dostanú pod paprče, či ucítim rozdiel v týchto veciach:

- windows start up [boot-up]
- iniciálne/precached načítavanie photoshopu
- nejaký pokročilejší efekt v photoshope, či prebehne rýchlejšie
- načítavanie 2 GB psdčka v photoshope
- iniciálne/precached načítavanie MAXka
- načítavanie súboru v MAXku
- caching textúr pred renderom vo v-rayi RT a 2.x pri production rendery
- tomb raider loading/gameplay
- crysis 3 loading/gameplay
- battlefield 3 loading/gameplay

[tieto tri hry mi kvasia na disku stále, takže to bude izi keď to prekopnem cez acronis true image]

a uvidím či je tam v praxi skutočný rozdiel a hodím sem benche, nech konečne zažehnám toto uctievanie umelých benchmarkových "kráľov"...
CPU: Intel Core i7 2600K Golden Sample @ stock clock/undervolted MB: Gigabyte Z77X-UP7 RAM: Corsair XMS3 1600 MHz 4 x 4 GB VGA: ASUS GTX680-DC2-2GD5-V2 SSD: 2 x Intel 520 240 GB @ i400 @ raid0 stripe 32 kB cluster 128 kB HDD: SG ST3000DM [3TB], WD2001FASS [2TB] + kopa externých 1 a 2 TB PSU: Corsair HX 850W SOUND: Creative X-Fi Titanium HD COOLiNG:Noctua NH-D14 @ 2x U.L.N.A. + 1 x Noctua 120mm @ L.N.A. + 4 x Fractal 120-140mm @ stock speed MB controlled [@ silent mode] SPEAKERS: Logicrap Z-5500 OS: Windows 7 x64 Professional [genuine] CASE: Fractal XL Black Pearl USB 2.0 version LCD: primary: HP LP2475w [katódový] + secondary: HP ZR224w [LEDkový :(] KB: Microsoft Natural 4000 MOUSE: Death Adder first version black GAMEPAD: X-Box 360 GamePad Wired

Návrat na "Nákupná poradňa"