xBox 360 kinect alebo PC

Sekcia primárne určená k radám o nákupe PC komponentov a príslušenstva...
uplink
Používateľ
Používateľ
Príspevky: 241
Dátum registrácie: So 04. Sep, 2010, 23:48
Bydlisko: Bratislava

Re: xBox 360 kinect alebo PC

Príspevok od používateľa uplink »

ja osobne dúfam že herné konzoly zanikńu a vývojari sa budú na plno venovať PC. Len to bude chcieť zdravý rozum a triezvy pohľad na svet zo strany vývojárov a nie sponzorov, takže toho sa nedočkám.
CPU: Intel Core i7 2600K Golden Sample @ stock clock/undervolted MB: Gigabyte Z77X-UP7 RAM: Corsair XMS3 1600 MHz 4 x 4 GB VGA: ASUS GTX680-DC2-2GD5-V2 SSD: 2 x Intel 520 240 GB @ i400 @ raid0 stripe 32 kB cluster 128 kB HDD: SG ST3000DM [3TB], WD2001FASS [2TB] + kopa externých 1 a 2 TB PSU: Corsair HX 850W SOUND: Creative X-Fi Titanium HD COOLiNG:Noctua NH-D14 @ 2x U.L.N.A. + 1 x Noctua 120mm @ L.N.A. + 4 x Fractal 120-140mm @ stock speed MB controlled [@ silent mode] SPEAKERS: Logicrap Z-5500 OS: Windows 7 x64 Professional [genuine] CASE: Fractal XL Black Pearl USB 2.0 version LCD: primary: HP LP2475w [katódový] + secondary: HP ZR224w [LEDkový :(] KB: Microsoft Natural 4000 MOUSE: Death Adder first version black GAMEPAD: X-Box 360 GamePad Wired
Používateľov profilový obrázok
newmi
Moderátor
Moderátor
Príspevky: 7688
Dátum registrácie: Ut 23. Jan, 2007, 08:00
Bydlisko: Trnava

Re: xBox 360 kinect alebo PC

Príspevok od používateľa newmi »

na konzoly su kua drahe hry, aj preto som sa vratil k PC hraniu (super ceny na gog alebo akcie na humble, steam a podobne). PS3 napr vytahujem len ked je partia a hrame move hry na skore a tak alebo fifu proti sebe, na to je konzola fakt super. ;)
myPC CPU:i5 3350P, MB:Gigabyte B75M D3H, RAM:8GB Kingston 1600MHz cl9, VGA:MSI R9 270 Gaming DVD-RW:LG H12NR, HDD:Toshiba 1TB, SSD:Toshiba HG2 256GB, LCD:LG W2220P-BF, Case: SilentiumPC Gladius M35,PSU:Seasonic M12II 520W, Router: Mikrotik hAP ac2 myPhone: Google Pixel 4a myStation: Playstation 3 myHeadphones: Sennheiser HD 438
Používateľov profilový obrázok
Toman
VIP
VIP
Príspevky: 7733
Dátum registrácie: St 06. Júl, 2005, 20:00
Bydlisko: Engerau/Dreamland (Bratislava/Senec) (22)

Re: xBox 360 kinect alebo PC

Príspevok od používateľa Toman »

a na nexgene budu AAA tituli stat miesto doterajsich 60USD/EUR 70USD/EUR ..... a rata sa s tym ze bude obmedzeny bazarovy predaj....
AMD 7600X, B650M, 32Gb 6400, RTX 3070TI, Fractal Torrent
Trytoss
Nový používateľ
Nový používateľ
Príspevky: 17
Dátum registrácie: Št 27. Dec, 2012, 20:36

Re: xBox 360 kinect alebo PC

Príspevok od používateľa Trytoss »

zaujimave , :) mnoho pekne popisanych pre a proti,,, cize fakt nvm , ale asi skusim konzolu, ak ma nechyti posuniem ju dalej,, uvidime :) vdaka za rady :good:
Používateľov profilový obrázok
_Mato_
Sponzor fóra gold
Sponzor fóra gold
Príspevky: 2237
Dátum registrácie: Ut 21. Mar, 2006, 02:00
Bydlisko: Beckov

Re: xBox 360 kinect alebo PC

Príspevok od používateľa _Mato_ »

uplink napísal:ja osobne dúfam že herné konzoly zanikńu a vývojari sa budú na plno venovať PC. Len to bude chcieť zdravý rozum a triezvy pohľad na svet zo strany vývojárov a nie sponzorov, takže toho sa nedočkám.
Ovsem v tomto tvojom prispevku nie je ani zdravy rozum a ani triezvy pohlad :facepalm:.

Skus si pozriet predajne cisla hier na konzolach. Potom sa opat zamysli...
When I was a young man, I had liberty, but I did not see it. I had time, but I did not know it. And I had love, but I did not feel it.
uplink
Používateľ
Používateľ
Príspevky: 241
Dátum registrácie: So 04. Sep, 2010, 23:48
Bydlisko: Bratislava

Re: xBox 360 kinect alebo PC

Príspevok od používateľa uplink »

Skús si pozrieť z fondu akých hráčov vznikli firmy, ktoré teraz vyvíjajú len pre konzoly a potom sa zamysli :facepalm:
CPU: Intel Core i7 2600K Golden Sample @ stock clock/undervolted MB: Gigabyte Z77X-UP7 RAM: Corsair XMS3 1600 MHz 4 x 4 GB VGA: ASUS GTX680-DC2-2GD5-V2 SSD: 2 x Intel 520 240 GB @ i400 @ raid0 stripe 32 kB cluster 128 kB HDD: SG ST3000DM [3TB], WD2001FASS [2TB] + kopa externých 1 a 2 TB PSU: Corsair HX 850W SOUND: Creative X-Fi Titanium HD COOLiNG:Noctua NH-D14 @ 2x U.L.N.A. + 1 x Noctua 120mm @ L.N.A. + 4 x Fractal 120-140mm @ stock speed MB controlled [@ silent mode] SPEAKERS: Logicrap Z-5500 OS: Windows 7 x64 Professional [genuine] CASE: Fractal XL Black Pearl USB 2.0 version LCD: primary: HP LP2475w [katódový] + secondary: HP ZR224w [LEDkový :(] KB: Microsoft Natural 4000 MOUSE: Death Adder first version black GAMEPAD: X-Box 360 GamePad Wired
Používateľov profilový obrázok
Monster1
Pokročilý používateľ
Pokročilý používateľ
Príspevky: 4484
Dátum registrácie: Ut 20. Jan, 2009, 21:27
Bydlisko: Považská Bystrica

Re: xBox 360 kinect alebo PC

Príspevok od používateľa Monster1 »

valistar napísal:no kazdy ma ine priority, ked je dolezita cena tak za 150e herne PC neposkladas ale stary xbox odruky uz zozenies :) . ale ked ide o kvalitu tak sa konzoly proste nechytaju.

doplnim - podla najnovsieho slajdu nVidie http://www.winmatrix.com/forums/index.p ... over-time/ - to vyzera ze ani nova generacia konzol nebude vykonnejsia ako dnesny highend (v minulosti konzoly nejaky cas mali navrh), a vobec nie uz dalsie generacie. jasne, nie je to nestranny nazor kedze nvidia nebude mat svoje GPUs ani v jednej z konzol tak sa to teraz snazia kompenzovat s tym ze tvrdia ze PC>konzoly... ale daco pravdy na tom bude, vychadzaju z realnych cisel co da ten hardver.. :)
No cital som ze v PS4/x720 ma byt nieco ako ekvivalent 7850 takze uz teraz budu nove konzoly zastarane, ale bolo to davno neviem co je na tom pravdy.
Ryzen 5900X @ 5,05 GHz + Asus Strix B550-A Gaming+ Team Group Vulcan 2x8 GB @ 3200 MHz CL16 + Asus TUF RTX 3080 OC @1845/19800MHz 0,85V + Samsung 970 EVO 500GB + Crucial MX200 512 GB + Enermax Platimax D.F. 600W + Fractal Define R4 + 2xPhobya Noisebuster insulating mats + Noctua NH-D15 Chromax Black + 3x Noiseblocker Eloop B14-ps
Master of Hertz
Samsung Odyssey G7 27'' 240
Používateľov profilový obrázok
_Mato_
Sponzor fóra gold
Sponzor fóra gold
Príspevky: 2237
Dátum registrácie: Ut 21. Mar, 2006, 02:00
Bydlisko: Beckov

Re: xBox 360 kinect alebo PC

Príspevok od používateľa _Mato_ »

uplink napísal:Skús si pozrieť z fondu akých hráčov vznikli firmy, ktoré teraz vyvíjajú len pre konzoly a potom sa zamysli :facepalm:
A co to ma spolocne s predajmi hier? Firmy sa jednoducho sustredili na trh, ktory je pre ich podniknanie vyhodnejsi. Alebo si myslis, ze ma zmysel vyvijat vsetky nove hry iba pre jednu platformu (pc)? Vsetci dobre vieme, ako to vyzera s ochotou platit u "pc-ckarov".

Napriek existencii Steam-u, kde sa casto hry predavaju za "par drobnych" maju ludia stale "vyhovorky", preco neplatit.

Ja si tiez hry (X360 / Wii U) nekupujem ihned po vydani (okrem zopar vynimiek), pretoze nie som ochotny za hru zaplatit 40-50€. Ale to neznamena, ze ju ukradnem ako nejaka socka. Proste pockam zopar mesiacov a kupim lacnejsie.
When I was a young man, I had liberty, but I did not see it. I had time, but I did not know it. And I had love, but I did not feel it.
uplink
Používateľ
Používateľ
Príspevky: 241
Dátum registrácie: So 04. Sep, 2010, 23:48
Bydlisko: Bratislava

Re: xBox 360 kinect alebo PC

Príspevok od používateľa uplink »

Moja pointa je, že bez PCčkárov by v živote konzoly neboli a dosť vývojárov sa obrátilo PCčkárom chrbtom, ak nie takmer všetci a buď to spôsobom že nevydáme hru na PC, lebo vývoj by bol moc nákladný a zložitý, radšej použijeme dekádu starú grafiku a systém a trochu tam nahádžeme efketov, však ovce to zožerú, alebo vydajú hru len pre konzolu, aj keď povstali len vďaka PCčkárom.

A čo sa týka cien za hry, ja si hry kupujem, ale seriózne, posledné roky mám toho akurát tak dosť. Obvykle kúpená hra ide 100x horšie ako cracknutá, alebo nejde vôbec, viď AC2BH, AC3, SimCity, Crysis 3, Tomb Raider a iné, vďaka tomu že musíš byť buď online, alebo hry padajú keď sú necracknuté. A taktiež, pri playtime 4-6 hodín mám za hru vysoliť 50-60 eur? Ako seriózne?

Herný priemysel šiel do s*ačiek práve vďaka konzolám, hry sa tvoria pre príležitostných hráčov, nepredstavujú žiadny challenge, vo väčšine prípadov sa jedná len o interaktívne filmy, alebo MP, či MMO based hry. Konzoly zarábajú, to je pekné, ale hry by nemali vyrábať LEN pre zisk, ale aj preto, aby boli dobré, zábavné, predstavovali výzvu a nie len konzumnú zábavku, kde sa banda teenagerov opije, nahúli a skáču ako opice pred kinectom atp.

Jednoducho herný priemysel išiel totálne dole vodou so vstupom PS3 a xbox 360 na scénu. Mňa osobne nezaujíma že predaje trápnych konzol sú niekoľkonásobne vyššie ako tie na PC, ja podporujem hlavne platformu PC a som smutný keď vidím že hry sú prispôsobené pre lamáckych hráčov, príležitosntných diskotékových trulov a iných vyvrheľov a nie skutočných gamerov.

Jedinú cestu ktorú vidím pre poriadne hry je kickstarter, ktorý som už tiež v pár projektoch podporil.
CPU: Intel Core i7 2600K Golden Sample @ stock clock/undervolted MB: Gigabyte Z77X-UP7 RAM: Corsair XMS3 1600 MHz 4 x 4 GB VGA: ASUS GTX680-DC2-2GD5-V2 SSD: 2 x Intel 520 240 GB @ i400 @ raid0 stripe 32 kB cluster 128 kB HDD: SG ST3000DM [3TB], WD2001FASS [2TB] + kopa externých 1 a 2 TB PSU: Corsair HX 850W SOUND: Creative X-Fi Titanium HD COOLiNG:Noctua NH-D14 @ 2x U.L.N.A. + 1 x Noctua 120mm @ L.N.A. + 4 x Fractal 120-140mm @ stock speed MB controlled [@ silent mode] SPEAKERS: Logicrap Z-5500 OS: Windows 7 x64 Professional [genuine] CASE: Fractal XL Black Pearl USB 2.0 version LCD: primary: HP LP2475w [katódový] + secondary: HP ZR224w [LEDkový :(] KB: Microsoft Natural 4000 MOUSE: Death Adder first version black GAMEPAD: X-Box 360 GamePad Wired
Používateľov profilový obrázok
Monster1
Pokročilý používateľ
Pokročilý používateľ
Príspevky: 4484
Dátum registrácie: Ut 20. Jan, 2009, 21:27
Bydlisko: Považská Bystrica

Re: xBox 360 kinect alebo PC

Príspevok od používateľa Monster1 »

Uplne suhlasim z uplinkom, pokial tu budu tieto pixle menom konzoly bude herny vyvoj stale brzdeny, staci si pozriet ake hry boli kedysi a doteraz si ich clovek zahra lebo stali za to (velka dlzka hry, obtiaznost, hratelnost) kdezto teraz su hry robene pre 10 rocne sproste americke deti s dlzkou 5 hodin a clovek tam macka 3 tlacitka, ale uz sme OT.

K teme, urcite by som si konzolu nekupoval a urcite nie tuto staru radu (iny nazor som ani napisat nemohol kedze som skalny pcckar)
Ryzen 5900X @ 5,05 GHz + Asus Strix B550-A Gaming+ Team Group Vulcan 2x8 GB @ 3200 MHz CL16 + Asus TUF RTX 3080 OC @1845/19800MHz 0,85V + Samsung 970 EVO 500GB + Crucial MX200 512 GB + Enermax Platimax D.F. 600W + Fractal Define R4 + 2xPhobya Noisebuster insulating mats + Noctua NH-D15 Chromax Black + 3x Noiseblocker Eloop B14-ps
Master of Hertz
Samsung Odyssey G7 27'' 240
Používateľov profilový obrázok
_Mato_
Sponzor fóra gold
Sponzor fóra gold
Príspevky: 2237
Dátum registrácie: Ut 21. Mar, 2006, 02:00
Bydlisko: Beckov

Re: xBox 360 kinect alebo PC

Príspevok od používateľa _Mato_ »

uplink napísal:Moja pointa je, že bez PCčkárov by v živote konzoly neboli...
Ano, a bez salovych pocitacov by tu neboli pc.
uplink napísal:a dosť vývojárov sa obrátilo PCčkárom chrbtom, ak nie takmer všetci a buď to spôsobom že nevydáme hru na PC, lebo vývoj by bol moc nákladný a zložitý, radšej použijeme dekádu starú grafiku a systém a trochu tam nahádžeme efketov, však ovce to zožerú, alebo vydajú hru len pre konzolu, aj keď povstali len vďaka PCčkárom.
V minulosti si mal na trhu zopar procesorov a podobny pocet grafickych kariet. O operacnych systemoch ani nehovorim. Pozri si dnesnu ponuku na trhu. Myslis, ze je naozaj tak jednoduche odladit hru? Okrem toho, dnes sa kazdy pozera na grafiku, ale samotna hratelnost, pribeh a pod.su akosi v uzadi. Pritom grafika je pre mna sekundarny dovod, preco ma hra bavi alebo nie.
uplink napísal:A čo sa týka cien za hry, ja si hry kupujem, ale seriózne, posledné roky mám toho akurát tak dosť. Obvykle kúpená hra ide 100x horšie ako cracknutá, alebo nejde vôbec, viď AC2BH, AC3, SimCity, Crysis 3, Tomb Raider a iné, vďaka tomu že musíš byť buď online, alebo hry padajú keď sú necracknuté. A taktiež, pri playtime 4-6 hodín mám za hru vysoliť 50-60 eur? Ako seriózne?
Zda sa ti hra predrazena? Nekupuj ihned po vydani, ale pockaj. Alebo bojkotuj vyrobcu. Nikto ta predsa nenuti, ze hru musi kupit.
uplink napísal:Herný priemysel šiel do s*ačiek práve vďaka konzolám, hry sa tvoria pre príležitostných hráčov, nepredstavujú žiadny challenge, vo väčšine prípadov sa jedná len o interaktívne filmy, alebo MP, či MMO based hry. Konzoly zarábajú, to je pekné, ale hry by nemali vyrábať LEN pre zisk, ale aj preto, aby boli dobré, zábavné, predstavovali výzvu a nie len konzumnú zábavku, kde sa banda teenagerov opije, nahúli a skáču ako opice pred kinectom atp.
Nerozumiem tomu, preco ma vacsina pc-ckarov tendenciu povysovat sa nad pouzivatelov konzol :facepalm:. Oznacovat niekoho, kto nechce riesit rozne "pc issues" ako opicu mi pride pekne trapne.

Pozri si rozne temy (napr.aj na tomto fore) po vydani hier. Vacsinou sa riesia prispevky typu kolko mate fps, v akom rozliseni hravate a pod. Samotne hranie sa riesi pomenej.
uplink napísal:Jednoducho herný priemysel išiel totálne dole vodou so vstupom PS3 a xbox 360 na scénu. Mňa osobne nezaujíma že predaje trápnych konzol sú niekoľkonásobne vyššie ako tie na PC, ja podporujem hlavne platformu PC a som smutný keď vidím že hry sú prispôsobené pre lamáckych hráčov, príležitosntných diskotékových trulov a iných vyvrheľov a nie skutočných gamerov.
A tvrdenie, ze herny priemysel isiel dolu vodou kvoli konzolam je tiez pekna volovina. Rovnako by sme sa mohli vyjadrit aj o smartphonoch a tabletoch.
When I was a young man, I had liberty, but I did not see it. I had time, but I did not know it. And I had love, but I did not feel it.
uplink
Používateľ
Používateľ
Príspevky: 241
Dátum registrácie: So 04. Sep, 2010, 23:48
Bydlisko: Bratislava

Re: xBox 360 kinect alebo PC

Príspevok od používateľa uplink »

Ano, a bez salovych pocitacov by tu neboli pc. - to si snáď robíš prdel s týmto porovnaním, však konzoly ťahajú herný priemysel dozadu, nie dopredu :facepalm:

Nevadili by mi konzoly, keby silou mocou nemuseli stáť šupáckych 200-400 eur a ich HW nestál za holý bačov falus. Jednoducho by mohli spraviť aspoň 3 verzie, povedzme PS3 Lite, PS3 Normal a PS3 Extreme, jedna by mala 512 ramku, druhá 2 GB a tretia 8 GB, jedna by mala cell procesor povedzme 7 jadrový, druhá by ich mala dva a tretia pretaktované a extreme by bežala na SSDčku, napríklad. A hry by mali tri módy grafiky, degradácia grafiky pri hrách nie je nič zložité, ako je zníženie rozlíšenia, alebo downscaling textúr, či vypnutie antliasingu, SSAO, HBAO, všetkých featur. A raz za 3 roky by vydali pre každú konzolu novú grafiku povedzme s nejakým doplatkom 150-200 eur, a mala by aj novšie technológie. A nemuseli by sme sa trápiť na PC s dementnými portmi, lebo by sa všetci hrali len na konzolách a všetci by boli šťastní.

Príležitostní hráči, sedláci a ožran-párty ľudia by si kupovali Lite a Normal edition a HC hráči Extreme. A bol by svätý pokoj. Ale nie, oni spravia jednu konzolu na 10 rokov a potom nútia vývojarov robiť zázraky, v nemožných časoch, za nízke prachy a výsledné hry sú predražené, krátke a nedomyslené :rolleyes:
CPU: Intel Core i7 2600K Golden Sample @ stock clock/undervolted MB: Gigabyte Z77X-UP7 RAM: Corsair XMS3 1600 MHz 4 x 4 GB VGA: ASUS GTX680-DC2-2GD5-V2 SSD: 2 x Intel 520 240 GB @ i400 @ raid0 stripe 32 kB cluster 128 kB HDD: SG ST3000DM [3TB], WD2001FASS [2TB] + kopa externých 1 a 2 TB PSU: Corsair HX 850W SOUND: Creative X-Fi Titanium HD COOLiNG:Noctua NH-D14 @ 2x U.L.N.A. + 1 x Noctua 120mm @ L.N.A. + 4 x Fractal 120-140mm @ stock speed MB controlled [@ silent mode] SPEAKERS: Logicrap Z-5500 OS: Windows 7 x64 Professional [genuine] CASE: Fractal XL Black Pearl USB 2.0 version LCD: primary: HP LP2475w [katódový] + secondary: HP ZR224w [LEDkový :(] KB: Microsoft Natural 4000 MOUSE: Death Adder first version black GAMEPAD: X-Box 360 GamePad Wired
Používateľov profilový obrázok
wingo
Moderátor
Moderátor
Príspevky: 5889
Dátum registrácie: St 01. Sep, 2010, 20:36
Bydlisko: Podbrezová

Re: xBox 360 kinect alebo PC

Príspevok od používateľa wingo »

Ak by sa menila základná konfigurácia konzol tak by sa úplne stratil ich zmysel, a verzie máš už teraz, najdrahšia je takmer 2x drahšia ako najlacnejšia. Najväčším problémom je príliš dlhý súčasný cyklus a z toho vyplýva väčšina problémov, ani konzoloví vývojári z toho nie sú nadšení.

Zjednodušenie hier je dané tým, že kedysi bolo mainstreamové publikum dajme tomu 5mil. hardcore hráčov, teraz je mainstreamové publikum 50mil. casual hráčov (obrazne). S tými rozpočtami ktoré majú si to jednoducho nemôžu dovoliť robiť pre menšie publikum lebo by sa to nezaplatilo. "Hardcore" hry sa robia aj teraz, akurát ich nemôžeš očakávať medzi hernými bluckbustermi (česť výnimkám), tak ako nemôžeš očakávať "hardcore" film medzi hollywoodskymi blockbustermi (česť výnimkám).
Spoiler: ukázať
STEAM: http://steamcommunity.com/id/X-w1n9/

PC1:
Ryzen 5 7600X, Noctua NH-D14+Arctic P14 PWM PST, Gigabyte B650M Gaming X AX, 32GB DDR5 Kingston Fury Renegade RGB @ 6000/28/37/37/30, Gigabyte AORUS RX 6800XT Master 16GB, SSD Kingston Fury Renegade 1TB, Adata XPG Core Reactor 650W, BeQuiet Pure Base 500DX + 3x Arctic P14 PWM PST, LG 42OLEDC21, Gamdias Hermes P3 Brown, Logitech G400, Hifiman HE-4XX + Topping NX4DSD

PC2:
Ryzen 5 5600X, ASUS TUF Gaming B550M-PLUS WiFi, 32GB DDR4 Kingston Predator@3600/16/19/21/36, Sapphire Pulse RX6600 8GB, Toshiba XG3 1TB M.2 NVMe, Seasonic Platinum SS-660XP2, Riotoro Morpheus, ASUS VG279Q, Marvo K605, Rapture ASPIS, Superlux HD-330 + Brainwavz Sheepskin earpads, Edifier WN820NB
uplink
Používateľ
Používateľ
Príspevky: 241
Dátum registrácie: So 04. Sep, 2010, 23:48
Bydlisko: Bratislava

Re: xBox 360 kinect alebo PC

Príspevok od používateľa uplink »

wingo - hej no, to čo si napísal má svoju logiku, Bohu žiaľ :(
CPU: Intel Core i7 2600K Golden Sample @ stock clock/undervolted MB: Gigabyte Z77X-UP7 RAM: Corsair XMS3 1600 MHz 4 x 4 GB VGA: ASUS GTX680-DC2-2GD5-V2 SSD: 2 x Intel 520 240 GB @ i400 @ raid0 stripe 32 kB cluster 128 kB HDD: SG ST3000DM [3TB], WD2001FASS [2TB] + kopa externých 1 a 2 TB PSU: Corsair HX 850W SOUND: Creative X-Fi Titanium HD COOLiNG:Noctua NH-D14 @ 2x U.L.N.A. + 1 x Noctua 120mm @ L.N.A. + 4 x Fractal 120-140mm @ stock speed MB controlled [@ silent mode] SPEAKERS: Logicrap Z-5500 OS: Windows 7 x64 Professional [genuine] CASE: Fractal XL Black Pearl USB 2.0 version LCD: primary: HP LP2475w [katódový] + secondary: HP ZR224w [LEDkový :(] KB: Microsoft Natural 4000 MOUSE: Death Adder first version black GAMEPAD: X-Box 360 GamePad Wired

Návrat na "Nákupná poradňa"