Game of Thrones (Serial, Fantasy/Drama)

Všetko o filmoch, filmových premiérach ...
Používateľov profilový obrázok
crux2005
VIP
VIP
Príspevky: 10030
Dátum registrácie: So 18. Jún, 2005, 20:00
Bydlisko: Nové Zámky

Re: Game of Thrones (Serial, Fantasy/Drama)

Príspevok od používateľa crux2005 »

Kto je ďalší na rade...
Spoiler: ukázať
IMHO Robb Stark. Knihy som nečítal.
s pozdravom, crux.
Používateľov profilový obrázok
Leon
Pokročilý používateľ
Pokročilý používateľ
Príspevky: 7115
Dátum registrácie: St 05. Dec, 2007, 08:00
Bydlisko: Košice

Re: Game of Thrones (Serial, Fantasy/Drama)

Príspevok od používateľa Leon »

Nečítal som knihu, ale viem, že kto určite zomrie v 3tej sérií :D, no aby som si nezkazil úplné prekvapenie tak zase neviem v ktorej časti a ani ako zomrie :P,... klikať na spoiler iba fakt kto sa chce dozvedieť :P
Spoiler: ukázať
Joffrey
Inak mám jednu otázku. Všetci sa tam bijú o to kto bude král, Stannis lebo že bol Robertov brat, Robb Stark chce len pomstiť otca. atd atd,... jeden z pravých nástupcov na tron je ten kováč,... a ešte Khaleesi ? Viem, že ju Robert chcel dať zabiť niekedy v prvej sérii,... ale nechce sa mi to teraz hľadať :D,... prečo je tiež ona teda vlastne nasledovnička na tron ?

crux : to si nemusel davat do spoilera, kedze je to len tip :D
Používateľov profilový obrázok
M1ch4l
VIP
VIP
Príspevky: 6649
Dátum registrácie: Št 21. Feb, 2008, 14:00
Bydlisko: Kysucký Lieskovec / Praha

Re: Game of Thrones (Serial, Fantasy/Drama)

Príspevok od používateľa M1ch4l »

Khaleesi je od Targaeryanovcov, ona je potomkom sialeneho krala (mad king), ktoreho zabil Jamie Lannister (preto mu hovoria Kingslayer). Potom na tron nastupil Robert, on viedol to povstanie proti sialenemu kralovi.
Music: AKG K240 MK II / Beyerdynamic DT 770 Pro 80 Ohm @ Topping DX7 Pro
Bike: 2022 Canyon Neuron CF 8; Coffee: Chemex 6-cup
Spoiler: ukázať
CPU 7800 X3D + DeepCool AK620; MB ROG Strix B650E-E; RAM G.Skill 32GB 6000CL30; GPU 7900XT Pulse; OS SSD 980 Pro 1TB; Storage SN850X 2TB, 860 QVO 2TB; PSU ROG Strix 850W Aura; CASE Define R4 Arctic White Window; Peripherals Aorus AD27QD + DELL U2311H, Logitech G513 Carbon linear, Logitech G903 + Razer Destructor 2, Blue Snowball
Používateľov profilový obrázok
crux2005
VIP
VIP
Príspevky: 10030
Dátum registrácie: So 18. Jún, 2005, 20:00
Bydlisko: Nové Zámky

Re: Game of Thrones (Serial, Fantasy/Drama)

Príspevok od používateľa crux2005 »

Pokiaľ sa pamätám, nie je jediný žijúci Targaeryan. Jeden majster z Castle Black je tiež potomok o ktorom sa verejne nevie.

ešte k tomu kto zomrie ako ďalší:
Spoiler: ukázať
EDIT: teraz ma napadlo, že Theon Grayjoy stále "žije". IMHO to on schytá ešte pred Robbom.
s pozdravom, crux.
jank05
Používateľ
Používateľ
Príspevky: 227
Dátum registrácie: Ut 19. Okt, 2010, 14:45
Bydlisko: Nemšová/zahraničie (DE,A)

Re: Game of Thrones (Serial, Fantasy/Drama)

Príspevok od používateľa jank05 »

To hej, ale zložením prísahy majstra z Citadely sa zároveň vdáva všetkých nárokov, pozemkov, titulov.
A ešte k tomu je aj členom nočnej hliadky.

Navyše takto Dany neni posledný Targaryen:
Spoiler len pre čitatelov knihy (všetkých 5 kníh)
Spoiler: ukázať
V piatej knihe zistujeme že jedno z tých detí "zavražedných" počas rebélie prežilo
A vo westerose už vedie vlastné ťaženie s vlastnou armádou (10k vojakov + slony! a divoké zvieratá)

V šietej knihe (zverejenná kapitola Arianne) už je aj spomenuté čo všetko dašlej dobyli (a neni toho málo)
To Leon - na to si budeš musieť jednu sériu počkať

V dalšej časti tiež určite niekto chcípne, ked nezvládne to lezenie

Každopádne v osmej časti zomrie:
Spoiler: ukázať
Robb Stark, Catelyn Stark
A ku koncu série ich tiež určite ešte pár odbudne :)

Potom bude zaujímavá otázka že kto pribudne? :?:
Dorne ešte nebolo nikde, a navyše na železných ostrovoch sa už tiež dlho nič nedialo
Používateľov profilový obrázok
M1ch4l
VIP
VIP
Príspevky: 6649
Dátum registrácie: Št 21. Feb, 2008, 14:00
Bydlisko: Kysucký Lieskovec / Praha

Re: Game of Thrones (Serial, Fantasy/Drama)

Príspevok od používateľa M1ch4l »

k tej 8. casti:
Spoiler: ukázať
Catelyn zomrie? Nieeeeeeeeeeeeeeeeeeeee :(
Aj ked je to asi tak lepsie, lebo Robbovu smrt by uz proste neuniesla.
Music: AKG K240 MK II / Beyerdynamic DT 770 Pro 80 Ohm @ Topping DX7 Pro
Bike: 2022 Canyon Neuron CF 8; Coffee: Chemex 6-cup
Spoiler: ukázať
CPU 7800 X3D + DeepCool AK620; MB ROG Strix B650E-E; RAM G.Skill 32GB 6000CL30; GPU 7900XT Pulse; OS SSD 980 Pro 1TB; Storage SN850X 2TB, 860 QVO 2TB; PSU ROG Strix 850W Aura; CASE Define R4 Arctic White Window; Peripherals Aorus AD27QD + DELL U2311H, Logitech G513 Carbon linear, Logitech G903 + Razer Destructor 2, Blue Snowball
jank05
Používateľ
Používateľ
Príspevky: 227
Dátum registrácie: Ut 19. Okt, 2010, 14:45
Bydlisko: Nemšová/zahraničie (DE,A)

Re: Game of Thrones (Serial, Fantasy/Drama)

Príspevok od používateľa jank05 »

to M1ch4l
Spoiler: ukázať
Tak Catelyn žije - ale tak že Thoros ju oživil podobne ako Dondariona, ale bohužial to už na neho bolo príliš a tak Thoros pri jej návrate medzi živých zomrel.

Ako že vraj teraz putuje s Bratsvom ako tichý pútnik. (hold s podrezaným hrdlom sa asi nedá veľmi hovoriť) a začína vykonávať vlastnú pomstu proti všetkým kto sa účastnil jej smrti (logiscky Freyovia ako prví na rane)
A tam vlastne i zistí že obe jej déry sú ešte nažive
Anyway - Martin by si mohlo trochu švihnúť s knihou inak za chvíľu seriál predbehne knihy.
A tiež pri takomto tempe už budú detský herci pri konci seriálu dobre starí.

A pri tom tempe akú to má sledovanosť sa nečedujem že by HBO chcelo urobiť spinn-off.
Pokiaľ sa to udrží tak to bude sfilmovaná celá sága. (7 kníh - hmm žeby asi tak 8 alebo 9 sérií?)
Ved už teraz v tejto sérii dajú tretinu z troch kníh, čo nám dohromady dáva celú knihu (hold ked kniha 4,5 išli paralelne)

A inak musím povedať že tých pár minút naviac pri každej epizóde je vidieť :good:
Používateľov profilový obrázok
Leon
Pokročilý používateľ
Pokročilý používateľ
Príspevky: 7115
Dátum registrácie: St 05. Dec, 2007, 08:00
Bydlisko: Košice

Re: Game of Thrones (Serial, Fantasy/Drama)

Príspevok od používateľa Leon »

jank05 : aha, tak ja som sa pytal kamoša, že kedy konečne zomrie lebo už mam na neho nervy :D a on ze v tretej serii umrie. ciže to až v 4tej?

btw ako vies, ze presne v 8mom diely ?
Používateľov profilový obrázok
tusom
Používateľ
Používateľ
Príspevky: 259
Dátum registrácie: Ut 26. Jún, 2007, 08:00
Bydlisko: Košice

Re: Game of Thrones (Serial, Fantasy/Drama)

Príspevok od používateľa tusom »

skor by som povedal, ze 9. diel - The Rains of Castamere
pre mna inak asi jeden z najsilnejsich momentov celej serie, chvilu mi trvalo, kym moj mozog spracoval, co sa stalo :)
Spoiler: ukázať
Cathelyn neozivil Thoros, ale Dondarrion, ktory tak vymenil svoj zivot za jej
jo a k tym hercom, uz teraz je vidno ako podrastla Arya, Sansa a tiez Bran, tiez som zvedavy ako to pojde dalej, mali by si svihnut s dalsou seriou, max. pol roka, rok je velmi dlho :laugh:
"There’s a troll within every man that stirs when you put a keyboard in his hand"
jank05
Používateľ
Používateľ
Príspevky: 227
Dátum registrácie: Ut 19. Okt, 2010, 14:45
Bydlisko: Nemšová/zahraničie (DE,A)

Re: Game of Thrones (Serial, Fantasy/Drama)

Príspevok od používateľa jank05 »

sorry moja chyba. Knihy som prečítal pred polrokom a už si to všetko presne napamätám. Je tam toho proste veľa.

Každopádne terajšia séria sa veľmi zaujímavo rozbieha a je tam dosť silných momentov.
Radšej ešte počkajme kým vyjdú všetky epizódy a potom môžme diskutovaž ktoré epky boli najlepšie.

Ale i prvej a druhej série si tie najlepšie a najsilnejši epky nechali práve na koniec.

Vid ep 8,9,10.

A však treba povedať že to čo teraz vyzerá veľmi dobre, môže za chvíľu skončit úplnou katastrofou. A tý čo boli na tom na začiatku veľmi zle si teraz môžu dosť polepšiť
Spoiler: ukázať
vid Sansa v údolí s Malíčkom, alebo Bran ktorý našiel trojokú vranu.
No uvidíme či HBO zmení plány ohľadom dospievania hercov.
Ako i priebeh rokov je vo GoT iný ako u nás, takže "teoreticky" by to až tak vadiť nemalo
Používateľov profilový obrázok
tusom
Používateľ
Používateľ
Príspevky: 259
Dátum registrácie: Ut 26. Jún, 2007, 08:00
Bydlisko: Košice

Re: Game of Thrones (Serial, Fantasy/Drama)

Príspevok od používateľa tusom »

ja si tiez vsetko presne nepamatam, Dance with Dragons som dokoncil asi pred rokom a ako vravis je tam toho velmi vela :)
len teraz citam druhy krat Storm of Swords subezne so serialom, tak niektore info mam cerstve

tie sample chapters si nepozeral?

inak este odporucam The Tales of Dunk and Egg, kratke poviedky celkom dobre na doplnenie histore zo sveta ASOIAF
"There’s a troll within every man that stirs when you put a keyboard in his hand"
jank05
Používateľ
Používateľ
Príspevky: 227
Dátum registrácie: Ut 19. Okt, 2010, 14:45
Bydlisko: Nemšová/zahraničie (DE,A)

Re: Game of Thrones (Serial, Fantasy/Drama)

Príspevok od používateľa jank05 »

link na sample chapters: http://www.icefire.cz/knihy/pisen-ledu- ... ne-tyrion/
I v českom preklade. Originálne (anglické) si nejako neviem dohľadať :?

Osobne skôr teším na vydanie The World of Ice and Fire – Svět ledu a ohně, ktorý toho ukáže dosť z hľadiska histórie postáv rodov. A vcelku pekne by tak mohlo vysvetliť určité udalosti a súvislosti. :-)
Používateľov profilový obrázok
OkiGraphics
Používateľ
Používateľ
Príspevky: 1252
Dátum registrácie: So 18. Sep, 2010, 11:20
Bydlisko: Veľké Leváre

Re: Game of Thrones (Serial, Fantasy/Drama)

Príspevok od používateľa OkiGraphics »

Neodolal som a musel som si pozrieť ešte raz 4. diel. Na HBO bol už s dabingom, tak že kuknem to s ním... Fakt som ale nečakal že to bude až tak strašné :D Chápem, že dabing znie vždy tupšie ako originál... Ale aké kraviny tam hovorili, občas úplné nezmysly, čo s prekladom veľmi spoločné nemali :rolleyes: Navyše, poslednú tretinu bol obraz asi o 2 sekundy pozadu. Dúfam že to je len nejaký "alpha" dabing a nie finálna verzia. Ja viem, napíšete že to proste nemám pozerať s dabingom, ale nedalo sa mi neposťažovať :-D
MB: ASUS P5Q SE, CPU: Q9400 2.66 GHz -> 3.60 GHz + Arctic Freezer 7 Pro, VGA: ATI sapphire 3870 MSI GTX 560 Ti Twin frozr II PSU: FORTRON Bluestorm II 500W, RAM: Corsair 2x2 GB + 2x1GB 901 MHz DDR2, CASE: Thermaltake M5
Monitor: Dell Ultrasharp U2311H 23 Notebook: HP ENVY 15-j000ec
Používateľov profilový obrázok
crux2005
VIP
VIP
Príspevky: 10030
Dátum registrácie: So 18. Jún, 2005, 20:00
Bydlisko: Nové Zámky

Re: Game of Thrones (Serial, Fantasy/Drama)

Príspevok od používateľa crux2005 »

Horšie je, že na HBO OD sú tiež len GoT s českým dabingom a len 1. a 3. séria. Som chcel pozrieť 2. sériu. :facepalm:
s pozdravom, crux.
Používateľov profilový obrázok
Leon
Pokročilý používateľ
Pokročilý používateľ
Príspevky: 7115
Dátum registrácie: St 05. Dec, 2007, 08:00
Bydlisko: Košice

Re: Game of Thrones (Serial, Fantasy/Drama)

Príspevok od používateľa Leon »

hm no musím pozrieť čo vymysleli s tým dabingom,.... ja som právaže chcel pozerať výhradne s českým, pretože u tohto seriálu mi ao jediný pasuje viac český než anglický :D Dokonca som v pondelok čakal až do večera či pojde s českými, no teraz už pozerám ráno :D

Návrat na "Film"