Home server (NAS)

Sekcia primárne určená k radám o nákupe PC komponentov a príslušenstva...
Používateľov profilový obrázok
Johnny5
Nový používateľ
Nový používateľ
Príspevky: 169
Dátum registrácie: Ne 03. Dec, 2006, 02:00
Bydlisko: Levoca

Re: Home server (NAS)

Príspevok od používateľa Johnny5 »

Ved tam to prave skusam. Uvidime ci na konci este bude niekto prihadzovat. Sice je to trocha drahsie aoo si pisal ty ale vzdy lepsie ako 260 eur.

edit: este je jeden zaujimavy na us stranke ebay-u len tam je postovne 45USD co dost predrazi kartu ked stupne cena na konci predaja (zalezi o kolko stupne)
mp3turbo
Pokročilý používateľ
Pokročilý používateľ
Príspevky: 12258
Dátum registrácie: St 27. Apr, 2011, 11:16
Bydlisko: ta Blava, ňe ?

Re: Home server (NAS)

Príspevok od používateľa mp3turbo »

tak sa s Johnnym pochvalime, kupili sme si tieto H310 radice po 89eur za kus vratane shippingu. Ako som vravel a nazorne ukazal, za 260eur ich mam tri, so stastim styri ked chvilu hladas a pozeras, tolko ale ja nepotrebujem. Nemozem si pomoct ale pride mi to fakt ako zdrava cena za 8diskovy RAID5 radic ktory je stale supportovany a podporuje 3TB+ disky.


Uz len dufame ze nam aj pridu domov a ze predavajuci nie je odrbavac :)
Som matematik... Vzrusuju ma cisla, napriklad 8300 na otackomeri alebo 2,15 baru z kompresora a este aj 1-12-5-8-3-10-6-7-2-11-4-9.
_d3_
Nový používateľ
Nový používateľ
Príspevky: 14
Dátum registrácie: St 17. Mar, 2010, 14:08
Bydlisko: Nové Zámky / Bratislava

Re: Home server (NAS)

Príspevok od používateľa _d3_ »

ako ste dopadli? mozte hodit kontakt na predavajuceho? vdaka.
Používateľov profilový obrázok
Chris
Pokročilý používateľ
Pokročilý používateľ
Príspevky: 5188
Dátum registrácie: Pi 13. Jan, 2006, 02:00
Bydlisko: Bratislava

Re: Home server (NAS)

Príspevok od používateľa Chris »

mne par H310 uslo, cakam na dalsie :-/

zatial ficim na softwerovom raid 1, neni to az take strasne. :D
Master of PaloAlto NGFWs, Cisco ASAs
mp3turbo
Pokročilý používateľ
Pokročilý používateľ
Príspevky: 12258
Dátum registrácie: St 27. Apr, 2011, 11:16
Bydlisko: ta Blava, ňe ?

Re: Home server (NAS)

Príspevok od používateľa mp3turbo »

radice su doma, stali nas 158eur tak ako som pisal plus postovne bola tusim necela dvacka... kontakt na predavajuceho nemam, jedine ze je kastnerworld :

http://myworld.ebay.com/kastnerworld/&_ ... 1497.l2754


Ja som teraz staval 5x 3TB software RAID5, takisto to chodi bombovo, v spickach udiera tazko cez 500MB/s co je problem odniest po sieti ze ano, problemom mechanickych diskov su samozrejme IOPS. 4jadro od intelu, doska z77, freenas, zfs, 32GB RAM, sata na doske (tusim 2x sata3, 4x sata2 ale to staci lebo tie disky zdaleka nedosahuju 300MB/s). Procesor sa absolutne flaka takze mu bude prilozeny handbrake a kodovanie streamov. Nejake slabucke dvojjadro na tej zostave chodi okolo 20% cpu pri maximalnych zapisoch a teda ratani parity, pri citani okolo 10-15% podla toho z ktorej casti disku citas a to dvojjadro este automaticky znizuje frekvenciu na 1.5 az 1.6GHz cize pri plnej frekvencii by to bolo okolo 5-8% cpu :)

Poznamka : s piatimi diskami a datami ktore mas rad pripadne ta zivia by som sa na RAID5 ja osobne neodvazil a uz vobec nie software RAID5. Jedine RAID6, zaplatis si navyse ale zase vies kvoli comu.
Som matematik... Vzrusuju ma cisla, napriklad 8300 na otackomeri alebo 2,15 baru z kompresora a este aj 1-12-5-8-3-10-6-7-2-11-4-9.

Návrat na "Nákupná poradňa"