Nenájde mi CD/DVD mechaniku

Ostatný HW, ktorý nepatrí do iných sekcií­, problémy s týmto HW ich riešenia...
exminutes
Nový používateľ
Nový používateľ
Príspevky: 36
Dátum registrácie: Ne 14. Júl, 2013, 19:04

Nenájde mi CD/DVD mechaniku

Príspevok od používateľa exminutes »

Zdravím,

vyskytol sa mi taký problém. Chcel som si nainštalovať hru SIMS 3 ale keď som CD od hry vložil do mechaniky, v tento počítač mi ju nenašlo. Káble boli všetky pozapájané a v poslednom čase sa na PC nič veľké nerobilo. Aktuálne má počítač 2 roky. Tak som kúpil novú mechaniku, ktorá tam v tomto momente je. Ide o typ LG GH24NS. Zapojil som ju cez pôvodné káble SATA. Žiadna zmena. Skúsil som reinštalovať windows 7 ultimate. Z CD to nešlo tak mi to známy spravil z USB ale vytrápil sa s tým. Reinštalácia windowsu tak nepomohla. Napadlo ma, či nemôže byť zlý kábel, že by sa vnútri nejako prepálil alebo niečo, tak som z druhého PC vytiahol kábel a vymenil som ho. Opäť žiadna zmena. Keď som niekoľko krát skúsil reštartovať PC, tak po XY-tom raze mi ju začalo konečne zobrazovať. Ale zobrazovalo mi to tak, že sa objavil len názov CD (Sims 3) a ikonka bola taká ako keď niečo odinštalujete a na ploche má byť od toho ikona, ale nanačíta to jej vzhľad. Tak som to skúsil spustiť, hru začalo inštalovať a vyhodilo mi to error, že sa nevie nájsť nejaký súbor. (ide o originál hry)
Tak som našiel na youtube návod, že toto sa dá odstrániť tak, že tie súbory stiahnem na plochu do zložky Sims 3 a potom to nainštalujem z tej zložky. To vyšlo a hru som nainštaloval. Problém tam bol však ten, že mi veľké súbory (tak na 1Gb) nechcelo preniesť. Tak som tam popreťahoval tie menšie a nakoniec že skúsim aj tie veľké. Tie potom už išli. Tak som bol šťastný, že sa to akosi samé opravilo a šiel som inštalovať doplnky. Vložil som ho do DVD mechaniky a nezobrazilo ju v tento počítač. Tak som to poskúšal opäť to poreštartovávať a zobrazilo mi to. Opäť len názov a bez ikonky (na druhom PC ikonku zobrazí). Ale keď som to chcel inštalovať seklo to. Proste to nenačítalo. Tak som reštartoval PC a odvtedy mi to už nezobrazuje mechaniku vôbec.
V BIOSE ju nájde. Vylúčil som možnosti chybnej mechaniky (nefunguje ani tá 2 roky stará ani táto nová), vylúčil som reinštaláciu windowsu (spravil som a nepomohlo), vylúčil som chybný kábel (skúsil som z druhého PC, kde fungoval a tu nefunguje).
Napadlo ma, že by som mohol stiahnúť nový FIRMWARE z oficialnej stránky LG. Keď som ho stiahol, tak v readme.txt bolo napísané, že ho nemám inštalovať pokiaľ mechniku nie je vidieť, pretože to takéto problémy nerieši.

Teraz som úplne v koncoch a neviem čo mám ďalej robiť. Skúšal som vkladať aj iné CD napríklad Crisis 2 ale to isté.

Zostava: Intel core i3, mechnika LG GH24NS, 4GB RAM, 32-bit Windows 7 Ultimate servis pack 1

Ďakujem za každú reakciu.
Používateľov profilový obrázok
felipe25
Pokročilý používateľ
Pokročilý používateľ
Príspevky: 5777
Dátum registrácie: Po 19. Júl, 2010, 13:00
Bydlisko: Košice

Re: Nenájde mi CD/DVD mechaniku

Príspevok od používateľa felipe25 »

BIOS vidi mechaniku, a Windows nie? SKusal si nejaku Live ediciu Windowsu, pripadne Hirens Boot Cd a windows mini?
Skusal si externu USB mechaniku?
Spoiler: ukázať
Main PC: Fractal Define Black R5 window, ASUS ROG STRIX Z390-E GAMING, Intel Core i5 9600K, Patriot Viper4 Series 16GB KIT DDR4 3000MHz CL16, ADATA XPG GAMMIX S5 SSD 256 GB SSD, 1x5TB + 1x4TB, GIGABYTE 1060 GTX 3GB, Blue-Ray LG, 27" Samsung QHD, keyboard: Asus TUF Gaming, mouse: HP Pavilion mouse 200, Windows 11 Pro 64bit

NB: DELL + ASUS

iPhone 13 Pro Max
Huawei Mate 40 Pro
exminutes
Nový používateľ
Nový používateľ
Príspevky: 36
Dátum registrácie: Ne 14. Júl, 2013, 19:04

Re: Nenájde mi CD/DVD mechaniku

Príspevok od používateľa exminutes »

Presne tak. Nie neskusal som Live ediciu Windowsu a Hirens Boot cd ani nepoznám. Externú usb mechaniku nemám ani som nesjúšal
Používateľov profilový obrázok
felipe25
Pokročilý používateľ
Pokročilý používateľ
Príspevky: 5777
Dátum registrácie: Po 19. Júl, 2010, 13:00
Bydlisko: Košice

Re: Nenájde mi CD/DVD mechaniku

Príspevok od používateľa felipe25 »

Ako si robil reinstalaciu Windowsu?? Format systemoveho disku a tak instalacia? Z mechaniky?? Ked sa windows nainstaluje, isto mechaniku uvidis. Tak fakt neviem kde moize byt problem. Este - mas priradene pismeno mechanike?
Spoiler: ukázať
Main PC: Fractal Define Black R5 window, ASUS ROG STRIX Z390-E GAMING, Intel Core i5 9600K, Patriot Viper4 Series 16GB KIT DDR4 3000MHz CL16, ADATA XPG GAMMIX S5 SSD 256 GB SSD, 1x5TB + 1x4TB, GIGABYTE 1060 GTX 3GB, Blue-Ray LG, 27" Samsung QHD, keyboard: Asus TUF Gaming, mouse: HP Pavilion mouse 200, Windows 11 Pro 64bit

NB: DELL + ASUS

iPhone 13 Pro Max
Huawei Mate 40 Pro
jesus1992
Používateľ
Používateľ
Príspevky: 629
Dátum registrácie: Ut 25. Aug, 2009, 10:38
Bydlisko: Bratislava, ruzinov

Re: Nenájde mi CD/DVD mechaniku

Príspevok od používateľa jesus1992 »

ja mam v podstate ten isty problem na mohom notebooku z blueray mechanikou... tiez si s tym neviem rady raz to ide inokedy nie...
Battletag: Expodan#2226
exminutes
Nový používateľ
Nový používateľ
Príspevky: 36
Dátum registrácie: Ne 14. Júl, 2013, 19:04

Re: Nenájde mi CD/DVD mechaniku

Príspevok od používateľa exminutes »

Windows som inštaloval z USB kľúča. Keď sa tam tá mechanika objaví, tak má priradené písmeno tuším D.
Používateľov profilový obrázok
felipe25
Pokročilý používateľ
Pokročilý používateľ
Príspevky: 5777
Dátum registrácie: Po 19. Júl, 2010, 13:00
Bydlisko: Košice

Re: Nenájde mi CD/DVD mechaniku

Príspevok od používateľa felipe25 »

Aku mas dosku?
Skusal si ju zapojit v inom konektore na doske?
Prehodit do ineho?
Disk mas tiez SATA nie.. tak skus dat mechaniku inde...

AK nepomoze, skus PATA mechaniku na IDE133 port, ak ho mas na doske...

a este jedna vec: skus iny kabel :)
cize najprv prehod do ineho SATA portu dosky, ak nepoomoze, skus iny kabel... ak nepomoze, skus PATA mechaniku, ta by mala ist. Ale tu si musis kupit :)
Spoiler: ukázať
Main PC: Fractal Define Black R5 window, ASUS ROG STRIX Z390-E GAMING, Intel Core i5 9600K, Patriot Viper4 Series 16GB KIT DDR4 3000MHz CL16, ADATA XPG GAMMIX S5 SSD 256 GB SSD, 1x5TB + 1x4TB, GIGABYTE 1060 GTX 3GB, Blue-Ray LG, 27" Samsung QHD, keyboard: Asus TUF Gaming, mouse: HP Pavilion mouse 200, Windows 11 Pro 64bit

NB: DELL + ASUS

iPhone 13 Pro Max
Huawei Mate 40 Pro

Návrat na "Hardware všeobecne"