Pomoc pri vybere mob. telefonu

Sekcia primárne určená k radám o nákupe PC komponentov a príslušenstva...
quicky
Pokročilý používateľ
Pokročilý používateľ
Príspevky: 9823
Dátum registrácie: Št 12. Máj, 2005, 20:00
Bydlisko: Nitra

Pomoc pri vybere mob. telefonu

Príspevok od používateľa quicky »

tak uz som vystriedal vsetko mozne a hladam nieco konkretne specificke...
poziadavky, co najmensi mob, tj cca 3palce display, dlhsia vydrz baterie, slusny display(problem dnesnych malych smartfonov rozlisenie 4x4 pixely :rofl: ), zaroven o musi byt android, potrebujem wifi+hotspot... a hlavne nejaky kvalitny obal,tj aby to nevrzgalo a nedrzalo sa jak cinsky fake...

nebranim sa ziadnej znacke aj made in thaiwan :D uz mam v poslednej dobe plne zuby velkych 5palc telefonov apodobne. hladam nieco co splni svoj ucel tj vydrz+mail, obcas nejake foto, hotspot pre net..

existuje vobec nieco take?
prijimam vsetky rozumne navrhy...dakujem
Používateľov profilový obrázok
newmi
Moderátor
Moderátor
Príspevky: 7688
Dátum registrácie: Ut 23. Jan, 2007, 08:00
Bydlisko: Trnava

Re: Pomoc pri vybere mob. telefonu

Príspevok od používateľa newmi »

pod 4 palce nezozenies nic take co pozadujes (aby to bolo aspon ako tak kvalitne). Otec tento tyzden riesil podobny problem. Dal som mu par tipov a rozhodol sa pre SGS III mini. Zatial je velmi spokojny.
myPC CPU:i5 3350P, MB:Gigabyte B75M D3H, RAM:8GB Kingston 1600MHz cl9, VGA:MSI R9 270 Gaming DVD-RW:LG H12NR, HDD:Toshiba 1TB, SSD:Toshiba HG2 256GB, LCD:LG W2220P-BF, Case: SilentiumPC Gladius M35,PSU:Seasonic M12II 520W, Router: Mikrotik hAP ac2 myPhone: Google Pixel 4a myStation: Playstation 3 myHeadphones: Sennheiser HD 438
Používateľov profilový obrázok
FoboSVK
Používateľ
Používateľ
Príspevky: 352
Dátum registrácie: Pi 28. Jún, 2013, 13:19
Bydlisko: Bratislava

Re: Pomoc pri vybere mob. telefonu

Príspevok od používateľa FoboSVK »

Podľa toho aký rozpočet nato máš. 3 palcový displej ťažko zoženieš (možno tak iphone 3G :D ). Ale podľa mňa by bola dobrá voľba Samsung galaxy S2 displej nieje až tak veľký a keď tam hodíš čistý android bez nadstavby (custom) tak ti aj baterka vydrží cez jeden deň. S3 mini je predražený a pritom je to skoro porovnateľné s S2. Ak by si predsa chcel niečo menšie tak ma napadá Galaxy S. Alebo trochu drahšie Samsung i9250 galaxy nexus. Máš tam originál čistý android takže aj výdrž bude dobrá. A ako bonus sa dobre držia :D
Používateľov profilový obrázok
molnart
Pokročilý používateľ
Pokročilý používateľ
Príspevky: 6782
Dátum registrácie: Ut 19. Jún, 2012, 23:03
Bydlisko: Bratislava/Samorin

Re: Pomoc pri vybere mob. telefonu

Príspevok od používateľa molnart »

najblizsie je tento, male, dobra vydrz, akurat ten display a otazka kde ho este zozenies
http://mobilmania.azet.sk/clanky/rychly ... fault.aspx
Spoiler: ukázať
PC: CPU: Intel Core i5 12600K with Silentium Fortis 5 ARGB MB: MSI Tomahawk Z690 DDR4 RAM: 2x 16GB G.Skill Ripjaws V 4400-19 DDR4 GPU: GigaByte Eagle GeForce RTX 3060 Ti OC HDD: Samsung 970 1GB GB PSU: Corsair RMx (2018) 650W Case: Fractal Meshify 2 Compact Monitor: Philips 272B7QPJEB OS: Win 11 64-bit
Notebook: HP EliteBook 840 G6 Core i5 8265U, 16 GB RAM, 512 GB SSD
Server: HP Microserver Gen8 Xeon E3-1265Lv2, 16GB ECC DDR3 OS: PVE + OMV + OPNsense
Phone: Samsung Galaxy A52s
Tablet: iPad Pro 11 (2018)
Používateľov profilový obrázok
FoboSVK
Používateľ
Používateľ
Príspevky: 352
Dátum registrácie: Pi 28. Jún, 2013, 13:19
Bydlisko: Bratislava

Re: Pomoc pri vybere mob. telefonu

Príspevok od používateľa FoboSVK »

Rozlíšenie na tej motorole je hrozné, som zvedavý koľko ten mobil bbude mať.
Mimiik
Pokročilý používateľ
Pokročilý používateľ
Príspevky: 3037
Dátum registrácie: St 25. Jan, 2012, 21:07
Bydlisko: Kežmarok- Ľubica

Re: Pomoc pri vybere mob. telefonu

Príspevok od používateľa Mimiik »

On potrebuje mobil do BMW nie do 10r. feldy :D takze myslim ze na cene az tak nezalezi
Intel i5 4670k 4.6ghz 1.22V, Corsair h100i, Asus Maximus VI Hero, Kingston Hyperx predator 2*4gb 2400mhz cl11 XMP, Kingston HyperX 3k SSD, ST Barracuda 2TB (ST2000DM001), Asus GTX670 DCUII 1307boost/7100 1.2V,Corsair HX650, NZXT Phantom 630, repro: Logitech Z-5500, PSP 3004 black nejaky FHD Asus 22" :D

Hero 4670k validator
quicky
Pokročilý používateľ
Pokročilý používateľ
Príspevky: 9823
Dátum registrácie: Št 12. Máj, 2005, 20:00
Bydlisko: Nitra

Re: Pomoc pri vybere mob. telefonu

Príspevok od používateľa quicky »

skorej mi behaju po hlave starsie HTC co byvaly, neviem ako sa uz volaju,tam bol taky 3,5palc dispay a velmi solidny telefon s custom androidom...:)

vsetko mozne som vystriedal ale realne ma nebavi uz nosit tehlu vo vacku, na hovory+sms+email by mi malo stacit nieco co je "odolne,vydrz, a aspon trosku neni z cinskeho papieru" :laugh:
Používateľov profilový obrázok
FoboSVK
Používateľ
Používateľ
Príspevky: 352
Dátum registrácie: Pi 28. Jún, 2013, 13:19
Bydlisko: Bratislava

Re: Pomoc pri vybere mob. telefonu

Príspevok od používateľa FoboSVK »

HTC Wildfire S? Mal som možnosť ho držať v ruke. Konštrukcia je cekom pevná. Ak by si tam hodil nejaký novší custom tak by to mohlo byť použiteľné na hovory sms a email (aj keď by som radiľ zaobstarať si okuliare :D ). Ešte tu je xperia Tipo ale to je fakt hrozný mobil ktorý sa rozpadne po mesiaci používania.
Používateľov profilový obrázok
mArtinko5MB
Používateľ
Používateľ
Príspevky: 1879
Dátum registrácie: St 04. Jan, 2012, 23:32
Bydlisko: Kosice

Re: Pomoc pri vybere mob. telefonu

Príspevok od používateľa mArtinko5MB »

FoboSVK napísal:HTC Wildfire S?
To snáď nie.
It might make sense just to get some in case it catches on. If enough people think the same way, that becomes a self fulfilling prophecy.
- Satoshi Nakamoto
Používateľov profilový obrázok
FoboSVK
Používateľ
Používateľ
Príspevky: 352
Dátum registrácie: Pi 28. Jún, 2013, 13:19
Bydlisko: Bratislava

Re: Pomoc pri vybere mob. telefonu

Príspevok od používateľa FoboSVK »

A čo by si mu odporučil?
Používateľov profilový obrázok
mArtinko5MB
Používateľ
Používateľ
Príspevky: 1879
Dátum registrácie: St 04. Jan, 2012, 23:32
Bydlisko: Kosice

Re: Pomoc pri vybere mob. telefonu

Príspevok od používateľa mArtinko5MB »

newmi-ho odporúčanie sa mi pozdáva ;)
It might make sense just to get some in case it catches on. If enough people think the same way, that becomes a self fulfilling prophecy.
- Satoshi Nakamoto
Používateľov profilový obrázok
Phantom
Používateľ
Používateľ
Príspevky: 400
Dátum registrácie: Pi 28. Dec, 2012, 11:26

Re: Pomoc pri vybere mob. telefonu

Príspevok od používateľa Phantom »

A co tak stare dobre sony Ericssony xperia mini a active?
Cpu intel core i7-3770 MB MSI Z77-G45 Thunderbolt GFX MSI gtx 660 OC RAM 16 Gb Corsair Black Vengeance CPU cooler Corsair H100i Case NZXT Phantom 630 SSD Kingston HyperX 120Gb HDD WD Caviar Black 1Tb + WD Caviar Green 2Tb PSU Enermax 650W Gold
Predstavivosť je dôležitejšia než vedomosti. Vedomosti sú obmedzené, predstavivosť však obopína zemeguľu.
Albert Einstein
Používateľov profilový obrázok
FoboSVK
Používateľ
Používateľ
Príspevky: 352
Dátum registrácie: Pi 28. Jún, 2013, 13:19
Bydlisko: Bratislava

Re: Pomoc pri vybere mob. telefonu

Príspevok od používateľa FoboSVK »

Phantom z nás ponúkol asi najlepšie telefóny. Sú malé ale majú slušné parametre. Ja som viac za ten Active, keby tam hodíš custom rom alebo nainštaluješ nejakú apk z google play na zdielanie wifi tak dostaneš mobil podľa tvojích predstáv :)
Používateľov profilový obrázok
newmi
Moderátor
Moderátor
Príspevky: 7688
Dátum registrácie: Ut 23. Jan, 2007, 08:00
Bydlisko: Trnava

Re: Pomoc pri vybere mob. telefonu

Príspevok od používateľa newmi »

si robite srandu, ze? Stare pomale sunky mu tu radit! Wildfire S je shit, v dnesnej dobe len velmi tazko pouzitelny fon, max tak na telefonovanie, sms pisat na tom je za trest. A s tymi custom romkami ... :hysterical: robili ste uz s nimi? Ked je hw stary a nestiha, tak custom ROM to nevylepsi. :rolleyes: Btw, kupovat hocico co ma menej ako 1GB RAM je v dnesnej dobe prinajmensom hazard s nervami. Nehovoriac o tom, ze tie sunky, by musel po bazaroch zhanat. Osuchane opotrebovane s nafigu baterkami.
myPC CPU:i5 3350P, MB:Gigabyte B75M D3H, RAM:8GB Kingston 1600MHz cl9, VGA:MSI R9 270 Gaming DVD-RW:LG H12NR, HDD:Toshiba 1TB, SSD:Toshiba HG2 256GB, LCD:LG W2220P-BF, Case: SilentiumPC Gladius M35,PSU:Seasonic M12II 520W, Router: Mikrotik hAP ac2 myPhone: Google Pixel 4a myStation: Playstation 3 myHeadphones: Sennheiser HD 438
Používateľov profilový obrázok
Krutibrko
Sponzor fóra gold
Sponzor fóra gold
Príspevky: 3691
Dátum registrácie: Ne 02. Mar, 2008, 14:00
Bydlisko: Poprad, Brno

Re: Pomoc pri vybere mob. telefonu

Príspevok od používateľa Krutibrko »

a čo tak značka Xiaomi? Ale to je asi veľké na teba...

Návrat na "Nákupná poradňa"