Starší BUSINESSbook alebo lacný nový LOWend

Sekcia primárne určená k radám o nákupe PC komponentov a príslušenstva...
Používateľov profilový obrázok
xsi69
Pokročilý používateľ
Pokročilý používateľ
Príspevky: 3601
Dátum registrácie: Pi 07. Apr, 2006, 02:00
Bydlisko: Bratislava

Re: Starší BUSINESSbook alebo lacný nový LOWend

Príspevok od používateľa xsi69 »

Vo firemnej sfére vedú , ale nové tak 1000€+ a po pár rokoch idú preč (ideálne po 2)

Odvíjam sa od toho , že si chce aj zahrať .
Väčšina ľudí tu hľadá notebook na hranie v cenách 500-800€ a tam proste asus a lenovo , nemá konkurenciu .

Každý uprednostňuje svoje potreby ...

Nechajme priestor wertymu :laugh:
Spoiler: ukázať
PC:
CPU/Cooler: i5-4670K 3,4ghz@4,7Ghz 1,4V + Alpenföhn Brocken 2+XF140
MB: Asrock Z87M-Extreme4
RAM: 2x8gb Crucial Ballistix tactical@2133mhz 10-9-10-24 T1 1,4V
GPU: 1070ti Asus Turboblower
NVME: 512gb VPN100
SSD1: Samsung 860 qvo 512gb
SSD2: Samsung 840 EVO 250gb
SSD3: Hikvision C100 1TB (hot_backup)
HDD: 2x WD RED 3TB RAID 1 v silentmaxxoch (cold_backup)
PSU: Superflower Golden King 550w 80+platinum
CASE: Fractal Arc Mini
LCD: AOC Q3279VWF
Audio: Xonar DX , Microlab B77+solo6c , Fiio X3 64gb , Sony MDR-1R
OS: Win 10
Cooling: 4x120mm fractal silent@350rpm, cryorig XF140@ 400rpm, Enermax tb silence@ 300rpm, SS he01 140x38mm fan @ 400rpm

NB_Personal: HP elitebook 830 G5
CPU: i7 8650u
RAM: 32gb
GPU: Intel 620
SSD: 1tb nvme
LCD: fHD sureview 120hz
LTE: áno

NB_Work: HP elitebook 840 G5
CPU: i7 8650u
RAM: 32gb
GPU: Intel 620
SSD: 512gb nvme
LCD: fHD
LTE: áno


Phone: Xiaomi mi8 128gb weekly rom
Používateľov profilový obrázok
drastyk
Používateľ
Používateľ
Príspevky: 424
Dátum registrácie: So 30. Júl, 2011, 14:41
Bydlisko: Bratislava (32)

Re: Starší BUSINESSbook alebo lacný nový LOWend

Príspevok od používateľa drastyk »

Ja odporucam kupit nejaky starsi Thinkapad. Sam som nedavno kupil Thinkpad x200 za smiesnych 150 eur. Nemozem si vynachvalit.

Skus popozerat po nechakych T420 podla mna by sa dali zohnat za rozumnu cenu a vzdy to bude lepsie ako multimedialny acer...
Spoiler: ukázať
MB: Asus Z170 Pro Gaming CPU: i7 6700K@4,5Ghz VGA: Gainward GTX 1070 PSU: Seasonic s12 520 W RAM: Corsair 16GB@3000 Mhz CASE: Define R3 Black Pearl Monitor: Benq 2411z 144Hz" Repro: Focal Alpha 65 DAC: Audient iD14 & nuForce uDac 2 Sluchádlá: Sennheiser HD 598
Používateľov profilový obrázok
HellAngel
Sponzor fóra gold
Sponzor fóra gold
Príspevky: 12343
Dátum registrácie: Po 29. Dec, 2008, 00:15
Bydlisko: Turčianske Teplice

Re: Starší BUSINESSbook alebo lacný nový LOWend

Príspevok od používateľa HellAngel »

preco tu miesate thinkpady s low end modelmy Acer/Asus ? to sa neda ani zrovnavat.
on chce za co najmenej penazi co najviac vykonu. Bohuzial to mu neposkytnu modely od dell alebo lenovo.
Ja osobne mam asus, uz to mam nejaku chvilu a nemozem povedat skarede slovo. Priatelka ma uz 4 roky Asus a slape ako hodinky. Sestre som kupil Asus na vysku a som prekvapeny ze vydrzal jej extremne spravanie.
V praci sa casto stretavam aj s klienatmi ktori vslatna 4 - 5 rocny Acer a idu, akurat baterky su total kaput.
Tak ako sa pokazia low endove shity sa vedia pokazit aj drahe NB. (thinkpady nevylucujuc)
Osobne by som tiez siahol na starsi ThinkPad, lebo su firmy ktore ich zrepasuju, daju novu baterku a predavaju sa okolo 250e. lenze na tom si chalan nezahra.

A ohladne konstrukcie, neviem co tu riesite, aj notase okolo ceny 800e su len plast a dizajn sa paci kazdemu iny. Ja mam v praci dell E6410 ktory stal cez 1000e a telo je len plastovy ksunt.

ked sme pritom lenove, tento je este zaujmavy:
http://www.alza.sk/lenovo-ideapad-g500- ... 450212.htm

hlavne preco by som siel do toho lenova je klavesnica, ta mi na low end aceroch/asus nesedi
NB: Asus ROG Strix G16
okrujko
Používateľ
Používateľ
Príspevky: 1449
Dátum registrácie: St 06. Jan, 2010, 19:15
Bydlisko: Sabinov

Re: Starší BUSINESSbook alebo lacný nový LOWend

Príspevok od používateľa okrujko »

znacky, znacky...notebooky sa neposudzuju podla znaciek, ale podla konkretnych modelov...Lenovo B590 je na tom rovnako ako najlacnejsi Acer Trvelmate, ci nejaky lacny Asus...vzdy ked ides cenou vyssie, dostanes kvalitnejsie spracovanie, ale znacka nie je zarukou nicoho...iba toho, ze tam bude napisana znacka...
Dell E5470
Xiaomi Redmi Note 4
Edifier S330D
Používateľov profilový obrázok
jcdenton12
Používateľ
Používateľ
Príspevky: 2221
Dátum registrácie: Št 22. Dec, 2005, 20:00
Bydlisko: Košice

Re: Starší BUSINESSbook alebo lacný nový LOWend

Príspevok od používateľa jcdenton12 »

tak teda daj konkretny model z Thinkpadov T/R/X-serie, ktore boli nekvalitne
jasne, ze sucasne Ideapady a Thinkpad Edge sa tomu rovnat nedaju a suhlasim, ze kvalitou su ako lacne asusy / acery


kazdopadne ak mi pride obchodak robit prezentaciu na ACERy, tak amen tma a utvorim si o nom urcity obraz (ktory ale vobec nemusi byt pravdivy), lebo obchodak ma vystupovat reprezentativne

a hrat na 15" NTB s 1366x768 je fakt skutocny zazitok :good:
...
okrujko
Používateľ
Používateľ
Príspevky: 1449
Dátum registrácie: St 06. Jan, 2010, 19:15
Bydlisko: Sabinov

Re: Starší BUSINESSbook alebo lacný nový LOWend

Príspevok od používateľa okrujko »

ak by prisiel s hernym Acerom, tak ok, vytvor si nazor, ze je neviem co...ale ked rozmysla a vyberie si Acer, ktory mu vyhovuje a prekonava v recenziach ine renomovanejsie znacky za nizsiu cenu, tak v tom nevidim problem...nikde sa nepise, ze reprezentativna znacka je len Lenovo/Dell...ale to uz je problem ludi, ktori su zaslepeni takymto skatulkovanim...

za tu cenu, ktoru ma pozadovatel sa da zohnat aj aj, ale od starsieho business vela ocakavat od hier nemoze...
a takisto za tu cenu nemoze cakat, ze bude hrat na lepsom ako 1366x768, je to asi taky zazitok, aky zaziva 80% notebookovych "hracov"...a su spokojni...tak ako pouzivatelia sluchadiel za 5€, ci televizorov za 300€...niektori ludia proste nepotrebuju viac
Dell E5470
Xiaomi Redmi Note 4
Edifier S330D
Používateľov profilový obrázok
jcdenton12
Používateľ
Používateľ
Príspevky: 2221
Dátum registrácie: Št 22. Dec, 2005, 20:00
Bydlisko: Košice

Re: Starší BUSINESSbook alebo lacný nový LOWend

Príspevok od používateľa jcdenton12 »

okrujko napísal:...ale ked rozmysla a vyberie si Acer...
FATAL ERROR
Unhandled Exception
:rofl:

ved nech si kupi lacny ACER a podeli sa s dojmami z neho nie len hned po kupe (kedy z neho bude nadseny a velmi spokojny) ale aj po roku prenasania a nejakych padoch
...
Používateľov profilový obrázok
xsi69
Pokročilý používateľ
Pokročilý používateľ
Príspevky: 3601
Dátum registrácie: Pi 07. Apr, 2006, 02:00
Bydlisko: Bratislava

Re: Starší BUSINESSbook alebo lacný nový LOWend

Príspevok od používateľa xsi69 »

@jcdenton12
Mám notebooky cca 9 rokov a ani raz mi žiaden nepadol .
Asi máš krivé ruky :laugh:

Keď si človek dáva pozor na notebook , tak sa mu nemá čo stať , nechápem , čo tu vyťahuješ takéto fatal-error argumenty .
Po 2 rokoch vyfúkať od prachu , prepastovať a kvapku oleja na pánty a hotovo .
A netvrď mi , že dell odpudzuje prach a že pasta nevyschne ...
Miesto moderne vybaveného notebooku má kúpiť obstarožnú mašinu s menej ako 1/2 výkonom ?
Hlavne , že to môže po nikom hodiť :rofl:
Spoiler: ukázať
PC:
CPU/Cooler: i5-4670K 3,4ghz@4,7Ghz 1,4V + Alpenföhn Brocken 2+XF140
MB: Asrock Z87M-Extreme4
RAM: 2x8gb Crucial Ballistix tactical@2133mhz 10-9-10-24 T1 1,4V
GPU: 1070ti Asus Turboblower
NVME: 512gb VPN100
SSD1: Samsung 860 qvo 512gb
SSD2: Samsung 840 EVO 250gb
SSD3: Hikvision C100 1TB (hot_backup)
HDD: 2x WD RED 3TB RAID 1 v silentmaxxoch (cold_backup)
PSU: Superflower Golden King 550w 80+platinum
CASE: Fractal Arc Mini
LCD: AOC Q3279VWF
Audio: Xonar DX , Microlab B77+solo6c , Fiio X3 64gb , Sony MDR-1R
OS: Win 10
Cooling: 4x120mm fractal silent@350rpm, cryorig XF140@ 400rpm, Enermax tb silence@ 300rpm, SS he01 140x38mm fan @ 400rpm

NB_Personal: HP elitebook 830 G5
CPU: i7 8650u
RAM: 32gb
GPU: Intel 620
SSD: 1tb nvme
LCD: fHD sureview 120hz
LTE: áno

NB_Work: HP elitebook 840 G5
CPU: i7 8650u
RAM: 32gb
GPU: Intel 620
SSD: 512gb nvme
LCD: fHD
LTE: áno


Phone: Xiaomi mi8 128gb weekly rom
Používateľov profilový obrázok
newmi
Moderátor
Moderátor
Príspevky: 7688
Dátum registrácie: Ut 23. Jan, 2007, 08:00
Bydlisko: Trnava

Re: Starší BUSINESSbook alebo lacný nový LOWend

Príspevok od používateľa newmi »

zbytocne sa s vami hadat. ACERisty su jak iOvce, nechcu pochopit :D
myPC CPU:i5 3350P, MB:Gigabyte B75M D3H, RAM:8GB Kingston 1600MHz cl9, VGA:MSI R9 270 Gaming DVD-RW:LG H12NR, HDD:Toshiba 1TB, SSD:Toshiba HG2 256GB, LCD:LG W2220P-BF, Case: SilentiumPC Gladius M35,PSU:Seasonic M12II 520W, Router: Mikrotik hAP ac2 myPhone: Google Pixel 4a myStation: Playstation 3 myHeadphones: Sennheiser HD 438
Používateľov profilový obrázok
xsi69
Pokročilý používateľ
Pokročilý používateľ
Príspevky: 3601
Dátum registrácie: Pi 07. Apr, 2006, 02:00
Bydlisko: Bratislava

Re: Starší BUSINESSbook alebo lacný nový LOWend

Príspevok od používateľa xsi69 »

To prirovnanie :hysterical: :hysterical: :hysterical:

Neviem , že kto tu propaguje staré dell a pod. "značkové" nb .
Newmi teba si skorej predstavujem ako iOvcu - acer/asus nie , to sú šmejdy , rovnako ako router tenda čo som ti radil , v živote si ho ani v rukách nemal . Hlavne , že je "neznačkový" a nekvalitný :laugh: - expert cez značky .
Hlavne , že si nič neporadil ...

Toto je nákupná poradňa , poraď teda konkrétny model/link a nie len reči do vzduchu , že super dell pod.
Proste v rozpočte ktorý má a v požiadavkách ktoré má nič lepšie ako ten acer nekúpi .
Tiež z toho niesom nadšený , ale zas starú tehlu bez záruky ktorá ani nespĺňa jeho požiadavky ...
Spoiler: ukázať
PC:
CPU/Cooler: i5-4670K 3,4ghz@4,7Ghz 1,4V + Alpenföhn Brocken 2+XF140
MB: Asrock Z87M-Extreme4
RAM: 2x8gb Crucial Ballistix tactical@2133mhz 10-9-10-24 T1 1,4V
GPU: 1070ti Asus Turboblower
NVME: 512gb VPN100
SSD1: Samsung 860 qvo 512gb
SSD2: Samsung 840 EVO 250gb
SSD3: Hikvision C100 1TB (hot_backup)
HDD: 2x WD RED 3TB RAID 1 v silentmaxxoch (cold_backup)
PSU: Superflower Golden King 550w 80+platinum
CASE: Fractal Arc Mini
LCD: AOC Q3279VWF
Audio: Xonar DX , Microlab B77+solo6c , Fiio X3 64gb , Sony MDR-1R
OS: Win 10
Cooling: 4x120mm fractal silent@350rpm, cryorig XF140@ 400rpm, Enermax tb silence@ 300rpm, SS he01 140x38mm fan @ 400rpm

NB_Personal: HP elitebook 830 G5
CPU: i7 8650u
RAM: 32gb
GPU: Intel 620
SSD: 1tb nvme
LCD: fHD sureview 120hz
LTE: áno

NB_Work: HP elitebook 840 G5
CPU: i7 8650u
RAM: 32gb
GPU: Intel 620
SSD: 512gb nvme
LCD: fHD
LTE: áno


Phone: Xiaomi mi8 128gb weekly rom
Používateľov profilový obrázok
HellAngel
Sponzor fóra gold
Sponzor fóra gold
Príspevky: 12343
Dátum registrácie: Po 29. Dec, 2008, 00:15
Bydlisko: Turčianske Teplice

Re: Starší BUSINESSbook alebo lacný nový LOWend

Príspevok od používateľa HellAngel »

ja neviem co tu stale riesite so znackami. V low segmente skor zalezi kus od kusu. Acer kvalitou za posledne roky siel pekne hore, kde by som povedal yze TOP hraci sli smerom dole. Dobry kvalitny NB sa tazsie hlada uz pri cenovke 800 - 900e. Vacsinou stale vyrobcovia vsadzaju na co najlepsi HW, ale to usetrenie sa musi niekde prejavit.
LOW Acer, Asus, Lenovo, DELL (ak vobec ma notas v tejto kategorii) sa vzraba na tej istel linke akurat tomu nasadia v cine ine chassi a slahnu iny znak.
a zivotnost NB zalezi skor od daneho uzivatela a kusu, nie ani tak od znacky. Ako som spomenul vyzsie priatelka ma asus cez 4 roky a keby som Vam ho ukazal, tka je jak novy. Pred nedavnom som ho prepastoval, vyfukal kompresorom tak su aj teploty velmi pekne. V praci zamnou chodia aj so 6 rocnymi Acermi a idu v poho. Jediny problem je ze ich nikdy nikto neprefukol a cely chladiaci system je potom v ........ .
Je naivne si mysliet ze za par supou sa dockam aj u dobrej znacky nejakej kvality. To jak niekto si kupi telefon s adroidom za 110e a potom nadava co je to za ksunt a cely system je nahovn*.
NB: Asus ROG Strix G16
Používateľov profilový obrázok
Hrochy
Používateľ
Používateľ
Príspevky: 1069
Dátum registrácie: St 01. Sep, 2004, 14:00
Bydlisko: Modra

Re: Starší BUSINESSbook alebo lacný nový LOWend

Príspevok od používateľa Hrochy »

Najdolezitejsia rada najprv:
Ak planujes notebook pouzivat normalne, teda sltacat klavesy a pouzivat touchpad (to su prakticky jedine vstupy od pouzivatela), nekupuj lacne Acer a spol produkty. Notebook, kde bez chyby nenapises ani par riadkov semestralky ti bude na nic. Touchpad, ktory nezareaguje na kazde 4 stlacenie a donuti ta pouzivat mys je zbytocny. Z tychto dovodo by som sa urcite poobzeral po standardnej kvalite biznis notebookov.

Biznis DELL, HP, Lenovo su OK :). Dalsie menej dolezite info pisem len pre ludi, citlivych na hluk:

Mal som nejeden notebook tychto vyrobcov a vsetky boli clekom OK samozrejme s nejakym to ale. DELL 6400 (blby touchpad), 6420 (blby touchpad) a HP Elitebooky 8440p a 8530p. Regulacia otacok ventilatora problematicka, HP kvalita nie je taka kvalitna, aj ked konstrukcia je pevnejsia ako u DELLov. HWInfo 64 ci 32 nie je realne funkcne na kazdom HPcku :\. Taktiez problem s minimalnou urovnou otacok ventilatora sa tym neda obist. U HPciek zvyknu panty casom povolovat, klavesnica tiez nevydrzi vecnost. U DELL je rozdiel priamo v kusoch. Mal som vedla seba 2 rovnako vybavene notebooky s rovnakym BIOSOM a pravdepodpbne oba vyrobene v cine, no jeden (ten moj) hucal ako rucny vysavac pri minimalnom vytazeni GPU aj CPU a ten druhy bol pekne tichy. Ked zapol ventilator mama si myslela, ze jej vyviera voda od zemiakov = jasny dokaz otravnosti tychto veci. Oba ventilatory boli plne funkcne a pre moj som kupil uplne novy original ventilator a hlucnost ta ista.

Lenovo Thinkpad maju aspon k dispozicii TPFancontrol, ktore ozaj funguje a da sa pouzivat. U lenova som sa zas stretol so smradom z lepciacich pasok, ktorymi lepsia kable v notebooku :laugh: (mal som len X200ku).

Poslednu dobu pozeram po Lenovo T420, ale tiez sa obavam ventilatora - zalezi asi od kusu :-) . A samozrejme, treba hladat konkretny typ notebooku podla recenzii.

Dlhodobo pouzivam len asus ul20a, ktory je clekom tichy, ma jasnu obrazovku, zazracne dlhodobo funkcnu klavesnicu a Synaptics touchpad, ktory je aspon funkcny a hnusny nekvalitny 6bit TN panel. Oproti novym Asus ultrabookom je na tom konstrukcne o dost lepsie. Mal som si ich moznost osahat na poslednom Edsystem fore a boli hrozne. Asus ma casto problem s nizkou maximalnou urovnou jasu (hlavne ten dvojdisplayovy kusok a ich tablety).

Nie ze by bol moj post nejako extra uzitocny, ale nevyuzit moznost stazovat sa do vzduchu je na nezaplatenie.

Rady od promoterov produktov na otazku, co s hlucnym ventilatorom:
Asus - vypnite notebook a nepouzivajte,
DELL - my o nicom nevieme N_N (hlavne ze pouzivaju stare dell notebooky s vylupnutymi tlacidlami a tychto info je plny internet),
HP - nase notebooky su tiche a spolahlive bez akehokolvek naznaku sebakrititky.
Vlastne, aj tak ti ludia nevedeli, co predavaju :-) a slecny naokolo ani nevedeli, preco su tam.
Spoiler: ukázať
werty158
Nový používateľ
Nový používateľ
Príspevky: 8
Dátum registrácie: Po 16. Sep, 2013, 23:11

Re: Starší BUSINESSbook alebo lacný nový LOWend

Príspevok od používateľa werty158 »

Ahojte chalani, dik za prispevky. Ono prave ja ten notas na hry moc nechcem, mne by stacilo aby sli na nom menovane hry na obstojnej urovni pri schopnom fps. Jedine co sa hravam castejsie je cs 1.6. Doma mame starsiu toshibu sattelite a HP dv6580ec s GK 8400gs. Su to oba stare sunky ale na to moje obcasne hranie mi to postacilo. Popravde ma laka vyskusat nejaky ten pracovny notas(kvoli sasi), len neviem stale ci to neni blbost a neni to zbytocny prepad vo vykone (napriklad vykonnostne Intel Core 2 Duo T9400 vs Pentium B960 alebo taktiez porovnanie grafiky) a ci fakt neni lepsie kupit lacny low end aj kvoli zaruke.
V notasoch sa moc nevyznam, tak mam salat v tom porovnavani vykonu. Pozeram ze aj ta GT710M je iba 64bit ako napr ati3450(pri HP6930p) aj ked chapem ze architektura tej grafiky je pri to HP dost stara.
Používateľov profilový obrázok
jcdenton12
Používateľ
Používateľ
Príspevky: 2221
Dátum registrácie: Št 22. Dec, 2005, 20:00
Bydlisko: Košice

Re: Starší BUSINESSbook alebo lacný nový LOWend

Príspevok od používateľa jcdenton12 »

len aby ste si nemysleli ze som ACER/ASUS hater lebo mam vela penazi na drahsie veci
ked som vyberal svoj NTB, tiez som chcel co najlepsie zelezo a na konstrukcii mi nezalezalo --> takze som kupil ASUS, lebo €€€
tiez radili ostatni kupit nieco schopnejsie

kedze to nekupujes na 2 mesiace a asi ani na pol roka, tak trocha penazi navyse je v konecnom dosledku absolutne irelevantna
vacsinou staci cloveku len jedna skusenost s lowendom (vseobecne asus/acer, hp pavillion, lenovo ideapad, ...)
...
Používateľov profilový obrázok
xsi69
Pokročilý používateľ
Pokročilý používateľ
Príspevky: 3601
Dátum registrácie: Pi 07. Apr, 2006, 02:00
Bydlisko: Bratislava

Re: Starší BUSINESSbook alebo lacný nový LOWend

Príspevok od používateľa xsi69 »

Core 2 Duo T9400 vs Pentium B960 je +- to isté .
Tá gt710 je síce 64bit ale výkonu má dostatok .
Ak uprednostníš šasi pred hraním a zárukou , tak ber niečo business-grade .
Mohli by ste už konečne aj niečo konkrétneho doporučiť , nielen mútiť vodu komentármi , že prečo nie asus/acer a spol.
Podla mňa sa vyplatí kúpiť low-end za 350 o 1,5roka ho predáš za 250€ priložíš 100€ a máš nový s vyšším výkonom .
Proste kráčaš s dobou a robí to tak dosť ľudí .
Ja by som notebook bez záruky nechcel , ale to je čisto môj názor .
Aj business thinkpad elitebook a spol. ti môže do pol roka vypovedať .

Hrochy napísal:Najdolezitejsia rada najprv:
Ak planujes notebook pouzivat normalne, teda sltacat klavesy a pouzivat touchpad (to su prakticky jedine vstupy od pouzivatela), nekupuj lacne Acer a spol produkty. Notebook, kde bez chyby nenapises ani par riadkov semestralky ti bude na nic. Touchpad, ktory nezareaguje na kazde 4 stlacenie a donuti ta pouzivat mys je zbytocny. Z tychto dovodo by som sa urcite poobzeral po standardnej kvalite biznis notebookov.
Mal si ho v rukách alebo ako si tak zmúdrel ?
Píše sa na ňom ako každom inom notebooku do 500€ .
Touchpad má synaptics , inštaloval som naň driver :P

Mám rád keď si ľudia dokážu vybiť zlosť na niečom čo ani naživo nevideli a v rukách ani nedržali .
2 týždne dozadu som ho bral kolegovi a je spokojný , mal som šancu si ho vyskúšať nielen vidieť fotky na eshope :laugh:
Spoiler: ukázať
PC:
CPU/Cooler: i5-4670K 3,4ghz@4,7Ghz 1,4V + Alpenföhn Brocken 2+XF140
MB: Asrock Z87M-Extreme4
RAM: 2x8gb Crucial Ballistix tactical@2133mhz 10-9-10-24 T1 1,4V
GPU: 1070ti Asus Turboblower
NVME: 512gb VPN100
SSD1: Samsung 860 qvo 512gb
SSD2: Samsung 840 EVO 250gb
SSD3: Hikvision C100 1TB (hot_backup)
HDD: 2x WD RED 3TB RAID 1 v silentmaxxoch (cold_backup)
PSU: Superflower Golden King 550w 80+platinum
CASE: Fractal Arc Mini
LCD: AOC Q3279VWF
Audio: Xonar DX , Microlab B77+solo6c , Fiio X3 64gb , Sony MDR-1R
OS: Win 10
Cooling: 4x120mm fractal silent@350rpm, cryorig XF140@ 400rpm, Enermax tb silence@ 300rpm, SS he01 140x38mm fan @ 400rpm

NB_Personal: HP elitebook 830 G5
CPU: i7 8650u
RAM: 32gb
GPU: Intel 620
SSD: 1tb nvme
LCD: fHD sureview 120hz
LTE: áno

NB_Work: HP elitebook 840 G5
CPU: i7 8650u
RAM: 32gb
GPU: Intel 620
SSD: 512gb nvme
LCD: fHD
LTE: áno


Phone: Xiaomi mi8 128gb weekly rom

Návrat na "Nákupná poradňa"