Zmena IP adresy routra

Všetko o sieťach, nastaveniach, problémoch ...
castelL
Pokročilý používateľ
Pokročilý používateľ
Príspevky: 4233
Dátum registrácie: Po 27. Jan, 2014, 21:38
Bydlisko: Košice

Zmena IP adresy routra

Príspevok od používateľa castelL »

ahojte,
chcem sa spýtať ako na zmenu IP adresy samotného routra. Bývam v rodinnom dome ktorý má tri podlažia (dolné, stredné, horné), na strednom poschodí je router od T-comu (poskytovateľa internetu) a zároveň je natiahnutá sieť na dolné a horné poschodie. Môj PC je na treťom poschodí a zároveň tu je aj switch na ktorý by som potreboval napojiť ďalší router (nie od poskytovateľa) aby šíril Wifi. Totižto moji dvaja bratia nemajú LAN sieť a fičia len na Wifi (2x USB prijímač TP-LINK). Momentálne je na switch napojené zariadenie Unifi UBIQUITI ktoré robí 95-98%tný signál Wifi na hornom poschodí, no potrebujeme toto zariadenie použiť na dolnom poschodí. Toto zariadenie by som chcel zameniť za router D-Link DSL-2741B ktorý dokáže wifi vysielať. Bolo by to vôbec možné, teda fungovalo by to?

Vďaka.
Používateľov profilový obrázok
lacika
Pokročilý používateľ
Pokročilý používateľ
Príspevky: 4278
Dátum registrácie: Pi 11. Jan, 2008, 14:00
Bydlisko: KE

Re: Zmena IP adresy routra

Príspevok od používateľa lacika »

ved ubiquinty preloz dole a novemu napis taku ip, aby nemala koliziu v stieti.
thats all.
castelL
Pokročilý používateľ
Pokročilý používateľ
Príspevky: 4233
Dátum registrácie: Po 27. Jan, 2014, 21:38
Bydlisko: Košice

Re: Zmena IP adresy routra

Príspevok od používateľa castelL »

Stačí spojiť router D-Link priamo s PC a IP sa dá zmeniť v jeho nastaveniach? Teda tej AP?
Používateľov profilový obrázok
lacika
Pokročilý používateľ
Pokročilý používateľ
Príspevky: 4278
Dátum registrácie: Pi 11. Jan, 2008, 14:00
Bydlisko: KE

Re: Zmena IP adresy routra

Príspevok od používateľa lacika »

No.. Staci napojit na pc, na krabici mas napisanu adresu, meno, heslo. Nastavis mu ip, mozno ssid, heslo na wifi a hotovo.
castelL
Pokročilý používateľ
Pokročilý používateľ
Príspevky: 4233
Dátum registrácie: Po 27. Jan, 2014, 21:38
Bydlisko: Košice

Re: Zmena IP adresy routra

Príspevok od používateľa castelL »

No ale keď ho spojím cez LAN k PC, tak nemám internet a to rozhranie na danej IP mi nechce načítať. Rozhranie z CD pýta DSL kábel, WLAN stále svieti a pritom vzadu ani nieje WLAN prípojka. Napojil som aj kábel ktorý ide cez switch od routra ktorý dodal poskytovateľ internetu do tohto routra a potom som napojil môj PC. Internet mi išiel ale opäť, rozhranie mi načítať nechce.
Používateľov profilový obrázok
lacika
Pokročilý používateľ
Pokročilý používateľ
Príspevky: 4278
Dátum registrácie: Pi 11. Jan, 2008, 14:00
Bydlisko: KE

Re: Zmena IP adresy routra

Príspevok od používateľa lacika »

ved to zapajaj do zltych, nie do DSL.
resetni ho, zapoj na pc (do zlteho), internet nemas mat, na cd sa vykasli, daj 192.168.1.1, nakonfiguruj ho a a potom napoj na switch a daj mu net do zlteho. Takto by mal fungovat ako router, nie ako ADSL router.
castelL
Pokročilý používateľ
Pokročilý používateľ
Príspevky: 4233
Dátum registrácie: Po 27. Jan, 2014, 21:38
Bydlisko: Košice

Re: Zmena IP adresy routra

Príspevok od používateľa castelL »

lacikaboss, ďakujem ti za pomoc. Toto som robil prvýkrát. Najprv som router reštartoval (30 sekúnd) ale zároveň bol prepojený cez switch a mal som aj prístup na internet a nešlo mi spustiť rozhranie routra. Takže som to skúsil ešte raz, odpojil som sa od internetu, reštartoval som router na 15 sekúnd a následne som zapojil LAN kábel do PC, nastavil router (wifi) a funguje. Ešte raz vďaka.
Používateľov profilový obrázok
lacika
Pokročilý používateľ
Pokročilý používateľ
Príspevky: 4278
Dátum registrácie: Pi 11. Jan, 2008, 14:00
Bydlisko: KE

Re: Zmena IP adresy routra

Príspevok od používateľa lacika »

:) rado sa stalo

Návrat na "Siete"