Upgrade vybavenia

Sekcia primárne určená k radám o nákupe PC komponentov a príslušenstva...
Používateľov profilový obrázok
MI2121
Nový používateľ
Nový používateľ
Príspevky: 117
Dátum registrácie: St 05. Nov, 2008, 00:18
Bydlisko: Andovce č.d. 25

Upgrade vybavenia

Príspevok od používateľa MI2121 »

po dlchšom čase by som rád vymenil par vecí ani nie tak vnútro PC ale skôr periférie.. klávesnica .. myš.. monitor .. +sluchátká :) Doteraz som používal Logitech klávesnicu a myš ale rad by som skúsil na čas Roccat výbavu .. pozerám po Roccat Kone XTD myši .. po Roccat Ryos MK Glow klávesnici .. a sluchátká Roccat Kave 5.1 :)
aký je váš názor na tieto výrobky??)
čo sa týka monitora som rozhodnutý pre Samsung U28D590DS čiže 28" UHD monitor ;)
Môj PC: ZD- MSI X99A SLI PLUS , CPU- Intel i7-5820K RAM- G.Skill 4x4GB DDR4 3200MHz Black Series, VGA- MSI GTX 1080 Gaming X 8 GB, HDD- Samsung 950 Pro 256GB M.2 + 2x Seagate SSHD 2TB, Samsung Externá Blu-Ray RW, Skrinka- Be Quiet! Silent 800 Black Window, PSU- Corsair TX650, Display- Samsung U28D590D 28" 4K UHD. CHLADENIE Hailea Ultra 500-395W, pumpa- Alphacool VPP655 Single, Nádobka- EK-DBAY D5MX -Acetal. Blok CPU- XSPC RayStorm, Blok GPU- EK-FC1080 GTX TF6 -Nickel, Fitingy- Monsoon Chain Gun blue 10/13mm a13/19mm
Používateľov profilový obrázok
Xeigen
Používateľ
Používateľ
Príspevky: 2332
Dátum registrácie: Št 13. Dec, 2012, 12:47
Bydlisko: Trávnica

Re: Upgrade vybavenia

Príspevok od používateľa Xeigen »

Daj si vyhľadať značku tu na fóre poprípade využi Google. Môj názor je, že na kvalita je vzhľadom na cenu, nič moc. Skôr napíš cenovú predstavu, urcite ti chalani poradia.
Používateľov profilový obrázok
loleqboleq
Pokročilý používateľ
Pokročilý používateľ
Príspevky: 12963
Dátum registrácie: So 20. Okt, 2012, 22:20
Bydlisko: Košice

Re: Upgrade vybavenia

Príspevok od používateľa loleqboleq »

budeš kupovať nejakú slečnu 290X do CF ? lebo so single by som bol rád za 20-30fps v hrách

začnem slúchadlami...tu je voľba jasná a nič lepšie na poli gaming headsetov ani nenájdeš
http://www.alza.sk/kingston-hyperx-clou ... 469962.htm

ja budem predpokladať, že ak berieš 650€ monitor, tak máš veľký rozpočet, takže:
ak ťa láka roccat, tak by som šiel do toho..má to peknú cenovku
http://www.alza.sk/roccat-ryos-mk-mx-bl ... 509128.htm
alternatívy:
http://www.alza.sk/tesoro-durandal-cher ... 405946.htm
http://www.alza.sk/gamdias-hermes-d501916.htm

myš:
nehanbil som sa za nejakú z a4tech bloody, poprípade steelseries rival, razer deathadder
CASE: Sliger Cerberus X PSU: Corsair SF750 MB: Ašuš Creator CPU: Rezeň 3900X GPU: RTX 3090 FE RAM: TridentZ 3600MHz@CL14 SSD: 970 EVO<--DEAD + Corsair MP600XT a MP600, Ťamťung 980 Pro Moňas: LG 48" C11 OLED Myš: G Pro Superlight Wire Klávka: Rôzne Audiofekália: Topping DX3 Pro, Hifiman Edition XS, Mr.Speakers Alpha Dog, JBL LSR305
Používateľov profilový obrázok
zoom
Používateľ
Používateľ
Príspevky: 2141
Dátum registrácie: Št 16. Jún, 2005, 20:00
Bydlisko: Bratislava (40)

Re: Upgrade vybavenia

Príspevok od používateľa zoom »

Kedze sedim doma a je mi zle, mam aspon cas rozdavat rozumy na fore. Tak si podme pekne rozobrat, preco je tvoj vyber zly. Kup si dobre komponenty a budes mat radost.

Klavesnica: Ohromne, naozaj a vazne odporucam prechod na mechanicku klavesnicu. Je to krasne pisanie a tukanie ako za starych cias pri 386. Klavesy sa lahko stlacaju, je to uplne ina liga nez tie vykvedlane gumene somariny, ktore ti predaju aj za 100,- € ako "hernu" klavesnicu (netusim, co na klavesnici moze byt herne - asi ten vzhlad ako pre 12 rocne deti). Presny model si musis vybrat sam, na zaklade toho, co chces mat v klavesnici navyse (USB porty, ladenie hlasitosti, podsvietenie, ...). Rebricek je asi nasledovny:
  • Na prve miesto by som dal specialitky ako Topre Type Heaven a celkom urcite Filco Majestouch 2. To Filco je paradne spracovane, japonska kvalitka, famozny material tlacitok. Tieto klavesnice (kvoli svojim kvalitnym tlacitkam) nie su podsvietene
  • Na druhe miesto by som zaradil Ducky Shine 3. Klavesnica o stupen horsia ako Filco, ale je podsvietena. Momentalne pouzivam tuto s oranzovym podsvietenim. Spokojnost.
  • Na treti stupienok by som dal vsetky tie herne mechanicke klavesnice ako Logitech G710+, Corsair K70 a K95 a vselijake Tesoro a CM Storm a ine.
Mys: Vysoko subjektivna vec. Kup si, co sa ti paci a co ti sadne do ruky. Urob aspon jednu vec - ked si vyberies mys, over si, ci netrpi nejakym neduhom (ako napr. angle snapping). Celkom pekny a aktualizovany zoznam mysi bez tychto somarin je tu. A ani len nechces zabrdnut do skumania a porovnavania senzorov medzi mysami. Ja osobne pouzivam Logitech G400s.

Monitor: Celkom urcite by som ta chcel odhovorit od toho Samsungu. Je to vo vsetkych smeroch zla volba. Nenechaj sa zmatozit modernym marketingovym 4K carovnym slovickom. Pred dvomi rokmi to boli 3D monitory a kde su teraz? Aj ked uznavam, ze rozlisenie sa bude zvysovat a je to buducnost, nie teraz a nie v takej podobe.
Co je na tvojom monitore zle?
  • Je to TN panel. Absolutne neospravedlnitelne. Nie je ziadny iny parameter, ktory by vyvazil taky zapor (zle farby, zle pozorovacie uhly).
  • Magicke 4K rozlisenie na 28"? I don't think so. Mam 30" monitor a 2560x1600. Rozlisenie nie je drobne, ale niektore veci su pomerne male. Ja mam 100 dpi na monitore. Ty budes mat 157 dpi. Kedze Windows je este stale taky, aky je (teda velkost elementov zavisi od rozlisenia), tak by som chcel vidiet, ako tam triafas na nejake male veci.
  • Akou grafikou to planujes krmit pri hrani? V hrach uplne nevyuzitelne rozlisenie. 1920x1200 ma 2,3 miliona pixelov. Mojich 2560x1600 ma 4 miliony. Tvojich 3840x2160 ma 8 milionov. Ja si iba v malo hrach dovolim dat plne rozlisenie (Radeon 290).
  • Stojan je na pipkinu bacu. Monitor umoznuje iba naklapat. Ziadne ine ergonomicke nastavenie. Budes ho podkladat knihami, ked ho budes chciet mat vyssie? Odpilis zo stojanu, ked bude musiet byt nizsie? Cost cutting at its best.
Na druhu stranu, musim pochvalit prima response time a ziadny input lag (resp. pod rozlisovaciu schopnost testu, co bude asi 1 frame) - klik.

Pozeram, ze ten monitor stoji okolo 600,- € v obchodoch. Urob si radost a za 2/3 ceny si kup lepsi monitor, napr. HP ZR2740w v2 [link, review]. Je iba o 1 palec mensi, ale ma lepsi displej, polohovatelny stojan a vyuzitelne rozlisenie aj na dnesne grafiky. Input lag 3,6 ms je tiez super. Este raz: za menej penazi lepsi monitor.

Sluchatka: Nevyznam sa, len preboha kupuj sluchatka od firmy, co vyraba sluchatka a audio veci. Nie od "hernych" spolocnosti. Tu ti lepsie poradi niekto iny.
Používateľov profilový obrázok
MI2121
Nový používateľ
Nový používateľ
Príspevky: 117
Dátum registrácie: St 05. Nov, 2008, 00:18
Bydlisko: Andovce č.d. 25

Re: Upgrade vybavenia

Príspevok od používateľa MI2121 »

Monitor ma vide na nejakých 550€ a nebudem kupovať ďalšiu 290x :P pri tom ako je väčšina hier stále obmedzovaná konzolami si nemyslím ž to bude extra treba.. o dva roky kúpim tak novú kartu :)
začnem slúchadlami... nechcem len gaming headset ale aj filmové sluchátká preto by som rad 5.1 sluchátká )
klávesnica http://www.alza.sk/roccat-ryos-mk-mx-bl ... 509128.htm áno ma síce peknú cenovku to je mi jasne ale neni podsvietená a doteraz som mal také a je to už otravne že nevidím na klávesu a hladám písmenká :P Roccat Ryos MK Glow ma vide sice na 135€ ale čo už :P
Môj PC: ZD- MSI X99A SLI PLUS , CPU- Intel i7-5820K RAM- G.Skill 4x4GB DDR4 3200MHz Black Series, VGA- MSI GTX 1080 Gaming X 8 GB, HDD- Samsung 950 Pro 256GB M.2 + 2x Seagate SSHD 2TB, Samsung Externá Blu-Ray RW, Skrinka- Be Quiet! Silent 800 Black Window, PSU- Corsair TX650, Display- Samsung U28D590D 28" 4K UHD. CHLADENIE Hailea Ultra 500-395W, pumpa- Alphacool VPP655 Single, Nádobka- EK-DBAY D5MX -Acetal. Blok CPU- XSPC RayStorm, Blok GPU- EK-FC1080 GTX TF6 -Nickel, Fitingy- Monsoon Chain Gun blue 10/13mm a13/19mm
Používateľov profilový obrázok
kovinator
Používateľ
Používateľ
Príspevky: 1974
Dátum registrácie: Št 20. Jún, 2013, 23:25
Bydlisko: Bratislava

Re: Upgrade vybavenia

Príspevok od používateľa kovinator »

Tak sa pokukaj po vyssej rade corsairov, pripadne tesoro robi aj podsvietene.
5.1 sluchatka ani za svet. Bud si kup normalne sluchatka , alebo ak teda headset ber co poslal loleq.
Mys od a4tech bloody je velmi slusna. Vyber si podla tvaru a toho ci chces bezdrat(povedal by som ze draha mys sa neoplati pri cenach tych bloody a tiez rozdiel v senzore mozno tazko zbadas. Ja ho tam citim , ale neda sa povedat , ze by to bol obrovsky rozdiel)
Spoiler: ukázať
BUILD LOG: http://pretaktovanie.zoznam.sk/viewtopi ... =6&t=99040
CASE Fractal R4 Black, CPU i5-4670k + Coollaboratory Liquid Ultra @ 4.5 GHz 1.2 V, COOLER Raijintek Ereboss @ Black & White + Alpenföhn WingBoost2 + Arctic MX-4, MB MSI Z97S SLI Krait Edition, GPU Palit GTX 1070 Ti Jetstream, RAM Corsair Vengeance LP 1x8GB CL9 1600 MHz Black, Kingston HyperX 1x8GB CL10 1600MHz White PSU Seasonic M12II-520W, SSD Samsung 840 Pro 128 GB, 2x Samsung 750 Evo 500GB HDD Seagate Barracuda 3TB 7200.14, Seagate Barracuda 4TB SC S.M.S.L M2, HP Beyerdynamic DT 990 Premium 250 Ohm + Cable Mod / KZ ZAS + AZ09 Pro/ KZ ZST Candy, SPEAKERS Bose Companion 3 Series II, KEYBOARD Keebio Iris rev 4 + Zilents V2 67g + MDA Big Bang 2.0/ SteelSeries 6gv2 + PBT keycaps , MOUSE SteelSeries Rival, MOUSEPAD Razer Goliathus
Používateľov profilový obrázok
loleqboleq
Pokročilý používateľ
Pokročilý používateľ
Príspevky: 12963
Dátum registrácie: So 20. Okt, 2012, 22:20
Bydlisko: Košice

Re: Upgrade vybavenia

Príspevok od používateľa loleqboleq »

slúchadlá: 5.1, 7.1 slúchadlá... :laugh: neviem ako ty, ale ja stále vidím 2.0 :good: ...cloud sú preznačené QPADY QH-90, takže čakaj zvukovo Takstar PRO80 s lepším micom, než je zvyk na gaming headsetoch
klávesnica: za 135€ sa ten žvást od roccatu neoplatí...už keď také peniaze, tak jednoznačne corsair mechaniky - počkal by som kým dorazí viac nových modelov - trošku sa aj uležia ceny
myš: veľmi ma mrzí, že skončila G500 :-( kiež by ešte bola "k dostáni" keď som robil upgrade, tak by som ju okamžite bral...síce je G500s...ak by mi vrátili peniaze zo zeusa, tak by som do nej šiel - i keď tam o pár eúr viac už je "dokonalá" G502
k podsvieteniu...ja som šalamún...vždy chcem podsvietenie ale po týždni-dvoch ma to prestane baviť, lebo keď sa zotmie, tak ma ruší od monitora podsvietenie klávesnice a tak som na gamdiasy po týždni vypol a už nezapol podsvietenie

zoom...tebe by mohlo byť častejšie zle :good:
CASE: Sliger Cerberus X PSU: Corsair SF750 MB: Ašuš Creator CPU: Rezeň 3900X GPU: RTX 3090 FE RAM: TridentZ 3600MHz@CL14 SSD: 970 EVO<--DEAD + Corsair MP600XT a MP600, Ťamťung 980 Pro Moňas: LG 48" C11 OLED Myš: G Pro Superlight Wire Klávka: Rôzne Audiofekália: Topping DX3 Pro, Hifiman Edition XS, Mr.Speakers Alpha Dog, JBL LSR305
Používateľov profilový obrázok
dark_globe
Používateľ
Používateľ
Príspevky: 1028
Dátum registrácie: Št 29. Sep, 2011, 08:33
Bydlisko: Michalovce

Re: Upgrade vybavenia

Príspevok od používateľa dark_globe »

takto : ako zoom poznamenal ani ja by som si na tvojom mieste nekupoval dnes
jeden z najlacnejšich 4K TN panelov aby som bol "in" a musel na 450 eurovej grafike znižovať nastavenia
koli plynulej hratelnosti ...
ano 4K je možno buducnosť ale chce to ešte čas
(cenovo dostupnejšie a zaroven kvalitnejšie panely ,
nižšie ceny hardwaru ktory zvlada ťahať hry v 4K na najvyššich detailoch a tak) ...
dnes ak by si si chcel to hranie ozaj vychutnať potreboval by si dvojicu 290x ...

za klavesnicu by som osobne 100e nedal ...
čo sa tyka headsetu uvažoval by som skor tymto smerom: http://www.progamingshop.sk/sennheiser- ... 39874.html
ja sam preferujem skor uzavrete sluchadla v domacom prostredi a pri hrani a
tiež sa nepovažujem za experta v tejto oblasti
ale tieto sluchadla su určite lepšie ako vačšina pseudohernych headsetov od "gamerskych" firiem ...
tu su recky: http://www.techradar.com/reviews/pc-mac ... cleContent
http://www.hardwareheaven.com/2010/04/s ... et-review/

myška ako už niekto tiež spomenul je silne subjektivna zaležitosť a musi proste padnuť do ruky ,
ked "nesadne" tak všetke ostatne veci a parametre su druhorade ...
personal rig:
Spoiler: ukázať
cpu: ryzen 7 5700X
cooler: DeepCool AK400
mobo: ASUS TUF GAMING B550-PLUS WIFI II
graphics: Asus Dual RTX 2070 SUPER EVO OC
ram: 2x16gb Kingston FURY renegade black 3600MHz cl16
ssd: Crucial P3 Plus 1TB NVMe
case: Fractal Design Focus 2 Black Solid
power supply: EVGA 600 GD
sound card: Creative Sound BlasterX AE-5 Plus
headphones: Beyerdynamic MMX 100 , Audio-Technica ATH-M20x
monitor: MSI Optix G241 144Hz 1ms IPS
operating system: windows 10 PRO
Používateľov profilový obrázok
stiv
Sponzor fóra gold
Sponzor fóra gold
Príspevky: 10042
Dátum registrácie: Pi 16. Nov, 2012, 21:30
Bydlisko: BT

Re: Upgrade vybavenia

Príspevok od používateľa stiv »

zoom napísal:Na druhe miesto by som zaradil Ducky Shine 3. Klavesnica o stupen horsia ako Filco, ale je podsvietena. Momentalne pouzivam tuto s oranzovym podsvietenim. Spokojnost.
Cize ked chcem svietiacu tak nic lepsie ako ducky neni? Switche mas MX Brown? :)
.
Používateľov profilový obrázok
loleqboleq
Pokročilý používateľ
Pokročilý používateľ
Príspevky: 12963
Dátum registrácie: So 20. Okt, 2012, 22:20
Bydlisko: Košice

Re: Upgrade vybavenia

Príspevok od používateľa loleqboleq »

myslím, že tu niekto linkoval nejaké fórum na recenziu a tam mal chlapec 2x Titan, aby potiahol veci na 50-60fps na 4k ;)
takže ty si s jednou 290X môžeš pozerať často na 17-23fps alebo dávať medium detaily, čo pri tak veľkej ploche zbadáš...i keď tam hrá do karát len 28", čo trošku skryje neduhy

ja si hovorím, že prečo nie 1440p ...mám ZR2740W a je to ďábel - len bohužiaľ kazivý ďábel - teda on vydrží, no musíš reklamovať, až kým nedostaneš naozaj bezchybný kúsok...s týmto vedomím len blázen ako ja do takého monitora pôjde :facepalm:

ale k veci...s 1440p a 290X/780Ti môžeš hrať na max a mať také fps ako ten blázen s tým samsungom a 2x Titan na monitore len o 1" menšom

a ku filco/ducky...prvýkrát som si ich všimol u linusa a tam aj ostávajú..sú to US produkty...tu ich človek nezoženie...jedine tie mechaniky od (ak si dobre pamätám) nemca, čo je pôvodom slovák ?? :? len si neviem teraz ani za boha spomenúť na názov...viem, že tie klávesnice robí do matnej čiernej a vyzerajú naozaj ako maximálne dizajnové kúsky
CASE: Sliger Cerberus X PSU: Corsair SF750 MB: Ašuš Creator CPU: Rezeň 3900X GPU: RTX 3090 FE RAM: TridentZ 3600MHz@CL14 SSD: 970 EVO<--DEAD + Corsair MP600XT a MP600, Ťamťung 980 Pro Moňas: LG 48" C11 OLED Myš: G Pro Superlight Wire Klávka: Rôzne Audiofekália: Topping DX3 Pro, Hifiman Edition XS, Mr.Speakers Alpha Dog, JBL LSR305
Používateľov profilový obrázok
vavrapeter
Čierna listina bazáru
Čierna listina bazáru
Príspevky: 842
Dátum registrácie: Ut 26. Apr, 2011, 22:15
Bydlisko: Buková pri Trnave

Re: Upgrade vybavenia

Príspevok od používateľa vavrapeter »

Ja by som bral radsej tri FullHD s malym ramikom vedla seba.
Spoiler: ukázať
PC1:Asus TUF X470,R5 2600X,16GB 3200MHz CL16,Samsung 970 EVO PLUS 250GB+SSD Intel 510 120GB+SSD WD Blue 500GB,GTX 1060 6GB,Seasonic Focus SGX 450 Gold:::PC2:Gigabyte B450 Aorus,R7 2700X 16GB 3600MHz CL18,Adata Gammix S11 240GB+SSD Crucial P1 1TB+1TB 5400 rpm,RTX 2060,Seasonic Prime 850 Titanium:::PC3:MSI MPG X570,R7 3800X,32GB 3600MHz CL16,Samsung 970 EVO PLUS 250GB+SSD Crucial P1 1TB+1TB 5400 rpm,RTX 2070 SUPER,Seasonic Prime 850 Titanium:::PC4:MSI B450M Mortar,R7 2700,32GB 3000MHz CL15,WD Blue 500GB, 250GB SSD WB Blue+2TB WD Ultrastar+2TB FireCuda, Blu-Ray Asus BW-16D1HT,GTX 1060 3GB,Seasonic Focus Plus 550 Gold
Používateľov profilový obrázok
zoom
Používateľ
Používateľ
Príspevky: 2141
Dátum registrácie: Št 16. Jún, 2005, 20:00
Bydlisko: Bratislava (40)

Re: Upgrade vybavenia

Príspevok od používateľa zoom »

stiv napísal:Cize ked chcem svietiacu tak nic lepsie ako ducky neni? Switche mas MX Brown? :)
Nevravim, ze nic lepsie nie je, ale precital som toho dost a vseobecny konsenzus je, ze Ducky je stupienok pod Filco a ma podsvietenie. Kedze som mal doma aj Logitech G710+, ludia okolo mna si zobrali Filco (MX Red a MX Blue) a ja som nakoniec skoncil pri Ducky (ano, MX Brown), tak mam porovnanie.
Mozem jednoznacne povedat, ze Filco ma lepsie spracovanie a hlavne lepsi zvuk pri stlacani klaves. Je to uplne lahodne tuknutie. Neda sa to nejako opisat slovami. Je to asi suhra kvalitneho pevneho PCB a dobreho materialu tlacitok. Logitech G710+ bol na tom horsie, to tukanie sice bolo jasne mechanicke, ale take nejake... divne. Cheezy flimsy plastic. S Ducky som spokojny, pretoze mi prinasa kvalitu porovnatelnu s Filcom, zvuk tukania o stupienok nizsi, ale nie zly a hlavne ma podsvietenie. Uz ju mam par mesiacov a stale spokojnost. Potesia rozne vychytavky
pri podsvieteni (YouTube) a celkova nastavitelnost (manual). Vsetko sa uklada do klavesnice, ziadne pridrbane utility beziace vo Windowse, ktore by sa urcite synchronizovali do cloudu, lebo to je dnes moderne.

Maly bonus: namiesto tej skaredej klavesy space s hadom, je v baleni aj normalna s malym logom Ducky. Pod space-om su dve RGB LEDky a tam si mozes naladit farbu podla lubovole a nasledne ju vypinat a zapinat. Obcas si tak k mojmu oranzovemu podsvieteniu zapnem ruzovy Hello Kitty space.

A este jedna vec: Teraz bol Computex 2014 a tam mnoho vyrobcov predstavilo nove modely. Takze najdeme napr. MX RGB klavesnice od Corsairu (maju exkluzivitu zatial na tie klavesy), novu Ducky Shine 4, nejake novinky od Tesora a rozne ine. Linky napriklad tu, tu a vselikde po internete. Pozor, Ducky 4 napriek zdaniu nema RGB farby, ale miesa iba 2 LED do odtienov.


loleqboleq: Tie klavesnice sa nedaju zohnat uplne jednoducho u nas, ale zase nejaky problem to nie je. Najvacsi problem pre mna je, ze u nas sa predavaju klavesnice s malym lavym shiftom, medzi ten shift a klavesu Z/Y je nepchana dalsia klavesa a Enter je co do horizontalnej dlzky kratky. Takto zhovadene tu kupis vsetky tie "gamerske" veci (Corsair K95, Logitech G710+).

Ludia okolo mna kupovali Filca tu. Vyzera to byt taky simple obchodik, ale je spolahlivy, posielaju rychlo a TNT to do Ciganova privezie fakt skoro na druhy den. Inak verzia Majestouch 2 Ninja je ultimatna, lebo popisky su vyleptane na boku, takze povrch tlacitok je uplne smooth. Tam sa proste ani Ducky nechyta. Ja som po dlhom patrani nakoniec zobral Ducky tu. Nejaky typek, co ma obchodik. Pisal som si s nim, pohodka. Jasne, trochu to lezie do penazi (s postou Filco 190,-€, moja Ducky 181,-€), ale ked vidim, ako mi Corsair preda top gaming ultra hyper klavesnicu za 160,-€, tak to si uz radsej priplatim za kvalitu.

Daj na moje rady, ja som si tym presiel. Najprv som kupil K95, tu som vratil lebo EU layout. Potom som kupil G710+, hned este v obchode som ju vratil, lebo napriek US nalepke mala EU layout. Potom som objednal G710+ z USA, prisla, vsetko bolo OK. Ale kedze som pocul Filco nazivo, tak mi to vrtalo v hlave. Kebyze nemam porovnanie s elitou, mozno by som bol aj spokojny. Predal som. Isiel som naslepo do Ducky Shine 3 a konecne spokojnost. Dalsi krok bude az Filco zacne robit podsvietene klavesnice, alebo Ducky urobi full RGB klavesnicu.
Používateľov profilový obrázok
loleqboleq
Pokročilý používateľ
Pokročilý používateľ
Príspevky: 12963
Dátum registrácie: So 20. Okt, 2012, 22:20
Bydlisko: Košice

Re: Upgrade vybavenia

Príspevok od používateľa loleqboleq »

správne vravíš, len to je vždy na maderu, keď človek musí takto dolovať, aby vôbec našiel obchod s daným produktom...
a celkovo; chápem, že sú to kvalitatívne skvelé výrobky, no ceny sú také, aké sú a ja sám - i keď viem oceniť kvalitu - by som nedal toľko peňazí, ovšem to len kvôli tomu, že bohužiaľ môj rozpočet nie je nekonečný...taktiež mnoho ľudí nerado takéto produkty kupuje v zahraničí...sám som ohľadom toho skeptický

no dúfam, že sa mi časom dostanú do rúk takéto kúsky, ja zatiaľ mám na konte plno lacných šuntov (na prekvapenie hovorím "why not"), potom tých pseudogamerských, kde som bol sklamaný a teraz prvýkrát mechaniku v podobe Gamdias Hermes s MX Blue a už sa mi podarilo zlomiť aj jednu z nožičiek :facepalm: toť si niekedy proste musím buchnúť ... a aj s obmedzeným rozpočtom by som napríklad šiel do nejakej mechaniky, ktorá by bola z poriadneho kúsku kovu s kovovými nožičkami...a naj má klávesnica aj 10kg :laugh: niečo nezničiteľné - taký klávesnicový tank
CASE: Sliger Cerberus X PSU: Corsair SF750 MB: Ašuš Creator CPU: Rezeň 3900X GPU: RTX 3090 FE RAM: TridentZ 3600MHz@CL14 SSD: 970 EVO<--DEAD + Corsair MP600XT a MP600, Ťamťung 980 Pro Moňas: LG 48" C11 OLED Myš: G Pro Superlight Wire Klávka: Rôzne Audiofekália: Topping DX3 Pro, Hifiman Edition XS, Mr.Speakers Alpha Dog, JBL LSR305
ujo MateSo
Používateľ
Používateľ
Príspevky: 1980
Dátum registrácie: Št 24. Júl, 2008, 17:14
Bydlisko: Bratislava

Re: Upgrade vybavenia

Príspevok od používateľa ujo MateSo »

ten monitor mam doma na stole asi mesiac, na beznu robotu nepouzitelne ako primarny monitor, robi sekundara k dell 3014, pozorovacie uhly na zaplakanie, ale je to UHD, ked pracujes s viacerimi oknami ktore musis priebezne odkladat to celkom ide. posledny tyzden je viac vypnuty ako zapnuty. Rozlisenie je moc male na velkost monitora :-) perfektna vec je obraz v obraze, ale to vyuzije malokto pri beznom pouzivani.
Ak by som si ja mal vybrat urcite by som si kupil radsej ipsko 27 s 2560x1440 ako radia vyssie. Ci HP je otazne, ale samsunga uhd by som urcite nebral :bye:

p.s. pokial sa pouziva ako kresliaca plocha k autocadu, corelu, photoshop je to super, ale tam to zacina aj konci
PC> Asus X99-E WS, 5960x@4.7, 32GB/2400, 2xTitanX, Corsair ax1500i
NiXio
Nový používateľ
Nový používateľ
Príspevky: 9
Dátum registrácie: Št 10. Júl, 2014, 19:25

Re: Upgrade vybavenia

Príspevok od používateľa NiXio »

Caute,

ja pridam len malo k teme.

Uz dlhsiu dobu pouzivam CM Storm Trigger-Z. Podla mna perfektna klavesnica. Jedine co mi vazne vadi ze je hlucna pri stlacani klaves. Pokial ale hravas s headsetom tak by to nemal byt ziaden problem.

Tiez som rozmyslal nad Ducky Shine 3 co spominal zoom. Odradil ma pri tom fakt, ako uz bolo spominane, ze sa u nas neda zohnat. A tie ceny na amazone okolo 150EUR :rolleyes: .

Návrat na "Nákupná poradňa"