Zvuková karta pro sluchátka do 6K. Vyplatí se připlatit?

Sekcia primárne určená k radám o nákupe PC komponentov a príslušenstva...
Používateľov profilový obrázok
Tedd
Nový používateľ
Nový používateľ
Príspevky: 18
Dátum registrácie: St 06. Aug, 2014, 01:26
Bydlisko: Česká republika

Re: Zvuková karta pro sluchátka do 6K. Vyplatí se připlatit?

Príspevok od používateľa Tedd »

Odar napísal:Vzhladom na to, ake ma poziadavky na sluchadla, ktore by v buducnosti chcel http://pretaktovanie.zoznam.sk/viewtopi ... 1#p1165911 by som typoval, ze je to prast, alebo uhod. Tisic nezmyselnych poziadaviek a jedina rozumna je medzi nimi, aby mali dobry zvuk. Co riesi pri sluchadlach hmotnost? Pokial nemaju 5 kg, tak to neriesim. Kvalitna konstrukcia (kovova) --> to si priamo odporuje s poziadavkou na hmotnost do 200 g. Kvalitne materialy --> co su to kvalitne materialy? Aj plast moze byt kvalitny. Nemusi to byt zrovna titan, ani uhlikove vlakno. Dostatocne velke nausniky --> tomu ma ako clovek rozumiet? Aby do nich zmestil cele usi? Alebo aj pre slona? Co si mam pod tym predstavit? Design --> ??? WTF ??? Nech si kupi Beats :D
Zapomněl jsem dodat, že sluchátka by měla sloužit i pro občasný přenos. Nechci teda žádné těžké a velké "monstra"...

Hmotnost, čím nižší tím lepší (alespoň pro mě). Nepotřebuji žádné 300g monstrum, to vážně ne!

Kovovou konstrukci mají zmíněné Momentum s hmotností 190g. Samozřejmě, kovová konstrukce není povinnost, ale v žádném případě nechci lesklé plasty nebo nějaké nekvalitní zpracování, které navíc začne vrzat atd...

Náušníky stejné nebo podobné velikosti jako u Philips Stretch. Prostě klasická velikost. Žádné monstra jako např. sennheiser hd800....

Design není na prvním místě, ale sluchátka typu Audio-Technica ATH-A700X, mě svým designem moc neoslovily...

Asi mám trochu šílené požadavky, ale bohužel. Sluchátka používám i přes 10 hodin denně. A už by to chtělo už něco pohodlnějšího, kvalitnějšího a zvukově pokročilejšího, než u Philipsů za tisíc korun (když začínaly stály něco přes 2.5K).

Jediné sluchátka, které vše kromě jedné věci splňují sem jmenují Sennheiser Momentum Over ear. Jedinou věcí, co nesplňují jsou náušníky. V reálu jsou opravdu malá. Na fotkách vypadají opravdu hodně velice, ale skutečnost je jiná.
Odar napísal: No proste, aby som to zhrnul. Tedd by mal namiesto vypisovania na net zdvihnut zadok a ist si niekde par sluchadiel do cca 7 litrov vypocut. Aby vedel, co moze od nich voci svojim terajsim Philipsom ocakavat. Nakolko ma pocit, ze sluchadla podla jeho poziadaviek neexistuju (a ja sa stavim, ze fakt neexistuju :laugh: ), tak by som si v prvom rade na vlastne usi zistil, co take sluchadla za 7 litrov vobec dokazu posluchacovi ponuknut.
Potom by som riesil to, ci investujem do zvukovej karty dalsich 6 litrov, alebo nie. On ide totizto na to uplne opacne, ako by mal ;)
Odar: Už jsem to tady psal...

V Praze v shopu Audigo jsem měl možnost vyzkoušet min. přes 30 sluchátek. Vyzkoušel jsem snad všechny i ty nejdražší nad 15k (včetně Beyerdynamic T 1) :laugh:

No, žádný WOW dojem se nekonal (a to ani u těch nejdražších, které by mě dokázaly ohromit pohodlím, ale tam se spíš platí hodně za zvuk). To pohodlí prostě není na takové úrovni, jak bych si představoval...

Původně jsem chtěl jít do Sennheiser Momentum Over ear, ale ty náušníky jsou v reálu tak malé a celá ta konstrukce působí dost zvláštním dojmem. Na fotce působí velkým dojmem, ale v reálu to jsou opravdu malá sluchátka. Podle recenzí jsem očekával jsem hodně "luxusní" zvuk, ale zvuk byl ještě horší než u starých Philipsů (přímo jsem je tam porovnával).

Když jsem tam zkoušel zvuk na jiných sluchátek, u některých to bylo horší než u starých Philipsů. U těch dražších nad 10K, to už bylo konečně trochu lepší než ty staré Philipsky, ale i tak jsem odcházel zklamaný.

Mělo nějaký vliv při porovnání se starými Philpsky samotný smartphone (testováno na 3 songs), na kterém jsem to poslouchal a porovnával? Lepších výsledků jsem se dočkal až u sluchátek nad 10K (ale žádný WOW dojem to teda nebyl, což chápu vzhledem k tomu, že jsem tam nezapojil nějakou tu krabičku jako c5d, ale i tak. Ale asi jsem narazil na limit u mého smartphonu).
dexterav napísal:
Odar napísal:
Tedd napísal:Jaký bude výsledný rozdíl v kvalitě zvuku při porovnání s Asus Xonar essence stx II? Extrémní? Velký? Pouze malý? Nebo na stejné úrovni?
Toto je vec, na ktoru ti nikto nikdy neodpovie, pretoze kazdy ma ine vnimanie a pre kazdeho je subjektivny rozdiel v kvalite rozny. Co pre jedneho moze byt "rozdiel 3 tried", pre ineho to moze byt "zanedbatelny rozdiel".
rozdieľ tam je a podľa mňa velký, z adekvátnym repro alebo slúchadlami
kto rozdiel nepočuje treba navštíviť ORL :)
Jsou adekvátní sluchátka např. Sennheiser Momentum over ear?

Zvuk mi totož u nich nepřišel na žádné vysoké úrovni. Přišli mi dokonce horší, než moje staré Philips Stretch (asi sem si ně hodně zvykl). Ale asi bych ty Momentum musel poslouchat minimálně celý den, aby si udělal závěr. Co jsem četl recenze, tak zvuk tam hodně vychvalovali, jak je úžasný. No čekal jsem něco úžasného, nakonec to bylo velké zklamání.
Naposledy upravil/-a Tedd v So 09. Aug, 2014, 17:49, upravené celkom 1 krát.
Používateľov profilový obrázok
dexterav
Sponzor fóra gold
Sponzor fóra gold
Príspevky: 22017
Dátum registrácie: Po 06. Máj, 2002, 02:00
Bydlisko: Sered´

Re: Zvuková karta pro sluchátka do 6K. Vyplatí se připlatit?

Príspevok od používateľa dexterav »

popkiaľ sa nekonalo WOW ani pri tých najdrahších, je to vcelku jasné nie
čo si kúpiš to budeš mať
Spoiler: ukázať
Intel Core i9 14900kf@6/6,2GHz,Strix Z790 F, 2X32GB6,8GHz CL32 Vengeancel, Asus TUF 4090 3/23GHz , H2O + Carbide 600Q,ROG-THOR-1600T, 10TB 850X, Topping D50s+A50s+T5, MPG 321URX QD-OLED, S23Ultra, ITX 13700k + 4070Ti + Audinst Hud-Mx2 + THX-M50X


motto1:Mýliť sa je ľudské, ale zbabrať niečo dokonale na to treba počítač
motto2: Silný zdroj a veľký chladič to istí
motto3: Ten most prekročíme až k nemu prídeme, Jack O'Neill
motto4:Nikdy nič nieje ľahké, Zeddicus Zu'l Zorander
Používateľov profilový obrázok
Tedd
Nový používateľ
Nový používateľ
Príspevky: 18
Dátum registrácie: St 06. Aug, 2014, 01:26
Bydlisko: Česká republika

Re: Zvuková karta pro sluchátka do 6K. Vyplatí se připlatit?

Príspevok od používateľa Tedd »

dexterav napísal:popkiaľ sa nekonalo WOW ani pri tých najdrahších, je to vcelku jasné nie
U dražších sluchátek se žádné WOW konat nemohlo. Zvuk jsem zkoušel na Smartphonu, u kterého se zřejmě ukázel jeho LIMIT. Takže nic úžasného jsem naštěstí :laugh: neslyšel.

Ale já tam byl pouze kvůli těm Sennheiser Momentum Over ear. A tam se žádné WOW nekonalo. Jsou to opravdu krásně zpracovaná sluchátka. Ale jsou prostě tak "malinká". Zvuk mi přišel teda horší (někdy na podobné úrovni jako ty Stretch), ale asi bych musel poslouchat minimálně celý den... Nevím zda to bylo tím Smartphonem, ale když porovnávám sluchátka za 1K s 7K a ten rozdíl tam prostě vidět není, nebe je to dokonce horší, tak pak už nevím.
Používateľov profilový obrázok
lacika
Pokročilý používateľ
Pokročilý používateľ
Príspevky: 4278
Dátum registrácie: Pi 11. Jan, 2008, 14:00
Bydlisko: KE

Re: Zvuková karta pro sluchátka do 6K. Vyplatí se připlatit?

Príspevok od používateľa lacika »

Tedd napísal:
dexterav napísal:popkiaľ sa nekonalo WOW ani pri tých najdrahších, je to vcelku jasné nie
U dražších sluchátek se žádné WOW konat nemohlo. Zvuk jsem zkoušel na Smartphonu, u kterého se zřejmě ukázel jeho LIMIT. Takže nic úžasného jsem naštěstí :laugh: neslyšel.
:facepalm: teraz nvm komu ten fail pripisat, tebe alebo predajcovi, ze ti dal skusit sluchadla bez patricneho zdroja. Mobil nevybudi poriadne ani moje samsony, co su sluchadla za 50€.
Wow sa konat nemohlo. Sluchadla si vykon ani kvalitu domysliet nemozu, oni len reprodukuju co im posles.
Používateľov profilový obrázok
Tedd
Nový používateľ
Nový používateľ
Príspevky: 18
Dátum registrácie: St 06. Aug, 2014, 01:26
Bydlisko: Česká republika

Re: Zvuková karta pro sluchátka do 6K. Vyplatí se připlatit?

Príspevok od používateľa Tedd »

lacikaboss napísal: :facepalm: teraz nvm komu ten fail pripisat, tebe alebo predajcovi, ze ti dal skusit sluchadla bez patricneho zdroja. Mobil nevybudi poriadne ani moje samsony, co su sluchadla za 50€.
Wow sa konat nemohlo. Sluchadla si vykon ani kvalitu domysliet nemozu, oni len reprodukuju co im posles.
Ale já tam nebyl testovat, jak kvalitně hrají sluchátka za několik desítek korun. Co mě zajímalo bylo pohodlí, a to taky bylo na prvním místě. Zvuk jsem zkoušel pouze u některých. :)

Chtěl jsem vidět pouze ty Sennheiser Momentum Over ear. Ty mě nepřesvědčily už od pohledu, jak byly malé. Takže čekám na 2 generaci.
Používateľov profilový obrázok
Odar
Pokročilý používateľ
Pokročilý používateľ
Príspevky: 5571
Dátum registrácie: St 13. Okt, 2010, 17:10
Bydlisko: PD / NR Slovensko

Re: Zvuková karta pro sluchátka do 6K. Vyplatí se připlatit?

Príspevok od používateľa Odar »

Obcasny prenos . . . velmi silne by som sa pozrel na rozne znacky custom IEM, ako JHaudio http://www.jhaudio.com/collection/jha-p ... c-products , Ultimate Ears http://pro.ultimateears.com/cs-cz/home , 1964 Ears https://www.1964ears.com/products . Existuju rozne znacky, za rozne ceny. Dalsie menej zname europske znacky (neplatis clo + DPH) mas spisane v kocke tu http://highendforum.cz/viewtopic.php?p=23550#p23550 Dostanes lahke, pohodlne, zvukovo velmi zaujimave sluchadla. Samozrejme zalezi silne od toho, na co ich napojis - ale to by som riesil az po ich kupe pre konkretny model.
- PC
Spoiler: ukázať
Corsair SF600 600W 80 PLUS Platinum
Cooler Master MasterBox NR200 Black
Crucial Ballistix 2 x 16GB DDR4 3600 CL16
Kingston KC3000 2TB NVMe + Thermalright HR-09 2280 PRO Black, Samsung 970 EVO Plus 2TB NVMe
Gigabyte B550 I AORUS PRO AX
Ryzen 9 5900X
ASUS TUF GeForce RTX 3080 GAMING O12G (0.862V @ 1890 MHz)
Noctua NH-U12A
2 x Noiseblocker NB-eLoop B12-PS
2 x Noctua NF-A12x15 PWM Chromax Black
AOC Q3279VWF
-- HTPC
Spoiler: ukázať
Streacom ST-NANO150 HTPC PSU 150 Watt
Streacom ST-F7CS EVO
Asus ROG STRIX B760-I GAMING WIFI
i5-13500 (power limit 45 W)
Kingston FURY Beast DDR5 2x16 GB 5200 MHz CL40
Silicon Power P34A60 2 TB NVMe + Samsung 850 EVO 500 GB SATA + Crucial MX500 2 TB SATA + WD Blue 3D NAND 500 GB M.2 SATA
Noctua NH-L9x65
Noctua NF-A8 PWM
Používateľov profilový obrázok
Tedd
Nový používateľ
Nový používateľ
Príspevky: 18
Dátum registrácie: St 06. Aug, 2014, 01:26
Bydlisko: Česká republika

Re: Zvuková karta pro sluchátka do 6K. Vyplatí se připlatit?

Príspevok od používateľa Tedd »

Odar:
Limit je pouze 7K.

Na co doporučuješ, abych se podíval, tak tam jsou ceny tak vysoké, že na mém limitu 7K startují ty nejlevnější. Ty nejdražší jsou pak v desítkách tisíc korun .

No, jak vidím, zapomněl jsem do mých požadavků připsat minimální váhu :D

Každopádně in-ear nepreferuji, i když tyhle sluchátka (na které odkazuješ) jsou dělané přesně na míru a pohodlí, ale cenově jsou opravdu na vysoké úrovni.
Používateľov profilový obrázok
Odar
Pokročilý používateľ
Pokročilý používateľ
Príspevky: 5571
Dátum registrácie: St 13. Okt, 2010, 17:10
Bydlisko: PD / NR Slovensko

Re: Zvuková karta pro sluchátka do 6K. Vyplatí se připlatit?

Príspevok od používateľa Odar »

Ceny su tam rozne - zacina to na cca 300 USD (fakt si nepamatam naspamat cenniky vsetkych vyrobcov, mozno najdes aj entry level za nizsiu cenu, chce sa v tom pohrabat). Mozno by si si musel par kaciek priplatit. Volba je samozrejme na tebe. Kup si co chces ;)
- PC
Spoiler: ukázať
Corsair SF600 600W 80 PLUS Platinum
Cooler Master MasterBox NR200 Black
Crucial Ballistix 2 x 16GB DDR4 3600 CL16
Kingston KC3000 2TB NVMe + Thermalright HR-09 2280 PRO Black, Samsung 970 EVO Plus 2TB NVMe
Gigabyte B550 I AORUS PRO AX
Ryzen 9 5900X
ASUS TUF GeForce RTX 3080 GAMING O12G (0.862V @ 1890 MHz)
Noctua NH-U12A
2 x Noiseblocker NB-eLoop B12-PS
2 x Noctua NF-A12x15 PWM Chromax Black
AOC Q3279VWF
-- HTPC
Spoiler: ukázať
Streacom ST-NANO150 HTPC PSU 150 Watt
Streacom ST-F7CS EVO
Asus ROG STRIX B760-I GAMING WIFI
i5-13500 (power limit 45 W)
Kingston FURY Beast DDR5 2x16 GB 5200 MHz CL40
Silicon Power P34A60 2 TB NVMe + Samsung 850 EVO 500 GB SATA + Crucial MX500 2 TB SATA + WD Blue 3D NAND 500 GB M.2 SATA
Noctua NH-L9x65
Noctua NF-A8 PWM
Používateľov profilový obrázok
Tedd
Nový používateľ
Nový používateľ
Príspevky: 18
Dátum registrácie: St 06. Aug, 2014, 01:26
Bydlisko: Česká republika

Re: Zvuková karta pro sluchátka do 6K. Vyplatí se připlatit?

Príspevok od používateľa Tedd »

Mám ještě jednu otázku k C5D, O2 DAC a podobným zařízením:

Jaký se doporučuje Software pro tyto zařízení? K zvukovým kartám je dodáván speciální SW pro vylepšení a úpravu zvuku, jak je to tady? Je nutné instalovat nějaký SW pro vylepšení a optimalizaci zvuku? Je nutné instalovat něco jako ASIO? Jaký doporučujete přehrávač?
Používateľov profilový obrázok
Odar
Pokročilý používateľ
Pokročilý používateľ
Príspevky: 5571
Dátum registrácie: St 13. Okt, 2010, 17:10
Bydlisko: PD / NR Slovensko

Re: Zvuková karta pro sluchátka do 6K. Vyplatí se připlatit?

Príspevok od používateľa Odar »

- PC
Spoiler: ukázať
Corsair SF600 600W 80 PLUS Platinum
Cooler Master MasterBox NR200 Black
Crucial Ballistix 2 x 16GB DDR4 3600 CL16
Kingston KC3000 2TB NVMe + Thermalright HR-09 2280 PRO Black, Samsung 970 EVO Plus 2TB NVMe
Gigabyte B550 I AORUS PRO AX
Ryzen 9 5900X
ASUS TUF GeForce RTX 3080 GAMING O12G (0.862V @ 1890 MHz)
Noctua NH-U12A
2 x Noiseblocker NB-eLoop B12-PS
2 x Noctua NF-A12x15 PWM Chromax Black
AOC Q3279VWF
-- HTPC
Spoiler: ukázať
Streacom ST-NANO150 HTPC PSU 150 Watt
Streacom ST-F7CS EVO
Asus ROG STRIX B760-I GAMING WIFI
i5-13500 (power limit 45 W)
Kingston FURY Beast DDR5 2x16 GB 5200 MHz CL40
Silicon Power P34A60 2 TB NVMe + Samsung 850 EVO 500 GB SATA + Crucial MX500 2 TB SATA + WD Blue 3D NAND 500 GB M.2 SATA
Noctua NH-L9x65
Noctua NF-A8 PWM
Používateľov profilový obrázok
Kiwwiaq
Nový používateľ
Nový používateľ
Príspevky: 39
Dátum registrácie: Št 13. Dec, 2007, 08:00

Re: Zvuková karta pro sluchátka do 6K. Vyplatí se připlatit?

Príspevok od používateľa Kiwwiaq »

Prestudoval som toto vlakno znova a este raz.

Z toho co som sa docital som usudil nasledovne.

Dostudovat:
- kvalita nahravky / zdroj signalu
- DAC
- zosilnovac / transparentny zosilnovac
- impedancia sluchadiel / ako vybudit sluchadla
- sluchadla na pocuvanie v pohodli domova / prenosne sluchadla na vonku
- zahorenie sluchadiel
- software v relacii s upravovanim farby zvuku ekvalizerom

Ked si nepocul rozdiel "obycajnych" sluchadiel a sluchadiel vseobecne povazovanych za referencne (T1) tak sa treba zmierit s tym, ze patris do skupiny, co rozdiel nepocuje a za tu cenu sluchadla nepotrebuje. To, ze WOW efekt sa nedostavil je problem zdroja. Totalne nekvalitny zdroj (smartphone). Predpokladam, ze si pocuval nejaku mp3. V skratke, z hovna bic neupleties.

V idealnom pripade nasledovne:
analogovy zdroj --> zosilnovac --> sluchadla / reproduktor

Modernejsie:
zdroj --> DAC --> zosilnovac --> sluchadla / reproduktor

Smartphone + T1 ti WOW neda ani ked sa poseries. T1 reprodukuju to, co im das a v tejto zostave by som povedal, ze si pocul okolity ruch a nie ako hraju sluchadla ...

Audiofilia je choroba, ktora zenie nakazeneho k co najvernejsej reprodukcii hudobnych nastrojov. Ked mas naozaj kvalitne vsetky casti, nie drahe, kvalitne, pocujes ako vibruje blana bubna, ci struna na gitare, donkonca ako sa vali zvuk z tej trubky, ci jemnu flautu a naozaj to pocut.

Hladiet pri HiFi sluchadlach na design je ako ist s BMW X5 do lesa, lebo Lada Niva zle vyzera ...
Používateľov profilový obrázok
Odar
Pokročilý používateľ
Pokročilý používateľ
Príspevky: 5571
Dátum registrácie: St 13. Okt, 2010, 17:10
Bydlisko: PD / NR Slovensko

Re: Zvuková karta pro sluchátka do 6K. Vyplatí se připlatit?

Príspevok od používateľa Odar »

Kiwwiaq napísal:Audiofilia je choroba,
Suhlasim :D
Kiwwiaq napísal:ktora zenie nakazeneho k co najvernejsej reprodukcii hudobnych nastrojov.
A tu uz nie, lebo velmi vela (dovolim si tvrdit, ze valna vacsina) postihnutych prave preferuje reprodukciu, ktora s vernostou nema vobec nic spolocne (ako priklad su typicke elektronky, sirokopasmove menice a dalsie zverstva :laugh: ).
- PC
Spoiler: ukázať
Corsair SF600 600W 80 PLUS Platinum
Cooler Master MasterBox NR200 Black
Crucial Ballistix 2 x 16GB DDR4 3600 CL16
Kingston KC3000 2TB NVMe + Thermalright HR-09 2280 PRO Black, Samsung 970 EVO Plus 2TB NVMe
Gigabyte B550 I AORUS PRO AX
Ryzen 9 5900X
ASUS TUF GeForce RTX 3080 GAMING O12G (0.862V @ 1890 MHz)
Noctua NH-U12A
2 x Noiseblocker NB-eLoop B12-PS
2 x Noctua NF-A12x15 PWM Chromax Black
AOC Q3279VWF
-- HTPC
Spoiler: ukázať
Streacom ST-NANO150 HTPC PSU 150 Watt
Streacom ST-F7CS EVO
Asus ROG STRIX B760-I GAMING WIFI
i5-13500 (power limit 45 W)
Kingston FURY Beast DDR5 2x16 GB 5200 MHz CL40
Silicon Power P34A60 2 TB NVMe + Samsung 850 EVO 500 GB SATA + Crucial MX500 2 TB SATA + WD Blue 3D NAND 500 GB M.2 SATA
Noctua NH-L9x65
Noctua NF-A8 PWM
Používateľov profilový obrázok
Tedd
Nový používateľ
Nový používateľ
Príspevky: 18
Dátum registrácie: St 06. Aug, 2014, 01:26
Bydlisko: Česká republika

Re: Zvuková karta pro sluchátka do 6K. Vyplatí se připlatit?

Príspevok od používateľa Tedd »

Díky za odkaz.

Jenže jsou tu 4 problémy:

1) Když nainstaluji WASAPI (popřípadě ASIO) pro foobar2000, jak to bude potom se zvukem v ostatních aplikací (prohlížeč, VLC, spotify, hry a další...)?

2) A jak to s podporou pro Android? Jak moc velký rozdíl bude ve výsledné kvalitě oproti foobar2000 s nainstalovaným WASAPI?

3) Je tam slyšet nějaký velký rozdíl , pokud není naistalován WASAPI (popřípadě ASIO)?

4) To samé platí i pro ten Resampling. Jak je to tam s podporou pro Android? Bude to funkční i pod ostatními aplikacemi (prohlížeč, VLC, spotify, hry a další...)? Je tam slyšet nějaký velký rozdíl , pokud není nainstalován Resampling?
Kiwwiaq napísal:Prestudoval som toto vlakno znova a este raz.

Z toho co som sa docital som usudil nasledovne.

Dostudovat:
- kvalita nahravky / zdroj signalu
- DAC
- zosilnovac / transparentny zosilnovac
- impedancia sluchadiel / ako vybudit sluchadla
- sluchadla na pocuvanie v pohodli domova / prenosne sluchadla na vonku
- zahorenie sluchadiel
- software v relacii s upravovanim farby zvuku ekvalizerom
Díky, určitě to prostuduji.
Kiwwiaq napísal: Ked si nepocul rozdiel "obycajnych" sluchadiel a sluchadiel vseobecne povazovanych za referencne (T1) tak sa treba zmierit s tym, ze patris do skupiny, co rozdiel nepocuje a za tu cenu sluchadla nepotrebuje. To, ze WOW efekt sa nedostavil je problem zdroja. Totalne nekvalitny zdroj (smartphone). Predpokladam, ze si pocuval nejaku mp3. V skratke, z hovna bic neupleties.
Jakou skupinu máš přesně na mysli?

Tak samozřejmě, zvuk byl o trochu lepší, ale to bylo tím LIMITEM, takže víc se z toho nedostalo. Nebo jsem tam měl slyšet nějaký výrazný rozdíl? Budu tam muset zajít s tím c5d a pěkně to porovnat, hlavně ty MOMENTUM, které se mi zdály ještě horší, než ty Philipsky.
Používateľov profilový obrázok
Odar
Pokročilý používateľ
Pokročilý používateľ
Príspevky: 5571
Dátum registrácie: St 13. Okt, 2010, 17:10
Bydlisko: PD / NR Slovensko

Re: Zvuková karta pro sluchátka do 6K. Vyplatí se připlatit?

Príspevok od používateľa Odar »

Ako to moze byt funkcne na urovni OS, ked je to komponent pre dany prehravac (konkretne Foobar) :facepalm:
- PC
Spoiler: ukázať
Corsair SF600 600W 80 PLUS Platinum
Cooler Master MasterBox NR200 Black
Crucial Ballistix 2 x 16GB DDR4 3600 CL16
Kingston KC3000 2TB NVMe + Thermalright HR-09 2280 PRO Black, Samsung 970 EVO Plus 2TB NVMe
Gigabyte B550 I AORUS PRO AX
Ryzen 9 5900X
ASUS TUF GeForce RTX 3080 GAMING O12G (0.862V @ 1890 MHz)
Noctua NH-U12A
2 x Noiseblocker NB-eLoop B12-PS
2 x Noctua NF-A12x15 PWM Chromax Black
AOC Q3279VWF
-- HTPC
Spoiler: ukázať
Streacom ST-NANO150 HTPC PSU 150 Watt
Streacom ST-F7CS EVO
Asus ROG STRIX B760-I GAMING WIFI
i5-13500 (power limit 45 W)
Kingston FURY Beast DDR5 2x16 GB 5200 MHz CL40
Silicon Power P34A60 2 TB NVMe + Samsung 850 EVO 500 GB SATA + Crucial MX500 2 TB SATA + WD Blue 3D NAND 500 GB M.2 SATA
Noctua NH-L9x65
Noctua NF-A8 PWM
Používateľov profilový obrázok
Kiwwiaq
Nový používateľ
Nový používateľ
Príspevky: 39
Dátum registrácie: Št 13. Dec, 2007, 08:00

Re: Zvuková karta pro sluchátka do 6K. Vyplatí se připlatit?

Príspevok od používateľa Kiwwiaq »

Tedd napísal:
Kiwwiaq napísal: Ked si nepocul rozdiel "obycajnych" sluchadiel a sluchadiel vseobecne povazovanych za referencne (T1) tak sa treba zmierit s tym, ze patris do skupiny, co rozdiel nepocuje a za tu cenu sluchadla nepotrebuje. To, ze WOW efekt sa nedostavil je problem zdroja. Totalne nekvalitny zdroj (smartphone). Predpokladam, ze si pocuval nejaku mp3. V skratke, z hovna bic neupleties.
Jakou skupinu máš přesně na mysli?
Myslim skupinu ludi, ktori maju menej citlivy sluch. Toto prosim ber ako fakt. Niektori ludia maju sluch citlivejsi, niektory nie. Poznam cloveka, ktory nepozna/nepocuje rozdiel medzi DT990 a tesco sluchadlami. Proste ten rozdiel nepocuje a hra mu to akurat rozdielne nahlas. Nie ze by odmietal pocut rozdiel, no jeho ucho ten rozdiel proste nepocuje. Automaticky mi tak nerozumie, co na tych sluchadlach vidim a nechape preco som do toho vrazil prachy.

Návrat na "Nákupná poradňa"