Func MS3 vs Steelseries Rival

Sekcia primárne určená k radám o nákupe PC komponentov a príslušenstva...
Používateľov profilový obrázok
uNfEiL
Používateľ
Používateľ
Príspevky: 266
Dátum registrácie: Pi 21. Mar, 2014, 01:05

Re: Func MS3 vs Steelseries Rival

Príspevok od používateľa uNfEiL »

Bird napísal:trozdiel medzi Optickým / laserovým snímačom ?
Laser -> Má vlastné problémy, ale veľa ľudí si vie zvyknúť, aj pro hráči.

Zápory:
- nefunguje správne so všetkými povrchmi/podložkami (najmenej problémov je na textilnej)
- má vyhladzujúce omeškania
- a to najdôležitejšie! Väčšina má vstavanú akceleráciu (zrýchlenie), ktoré nemožno nijako ovplyvniť takže sledovanie myšky nie je na 100% prirodzené. Tu máš video: https://www.youtube.com/watch?v=1yX_DQXSWJ4 Prvý je laser so všetkými akceleráciami vypnutými (no ako môžeš vidieť na videu tak tam stále nejaká je) a druhý je optický snímač. Výsledky hovoria za seba: http://gyazo.com/fa2ccdcb2bfcf46aaf4e483104797523 Razer Taipan - laser; Razer DA - optical

TL;DR Optický snímač je oveľa presnejší!
CPU: INTEL Core i5-4440 3.1GHz | MB: GIGABYTE B85M-D3H | RAM: Kingston 8GB KIT DDR3 1600MHz HyperX CL9 | GPU: MSI GTX 970 4GD5T OC | SSD: Crucial MX200 250GB | HDD: Seagate 1TB HDD Barracuda 7200RPM | DVD: Asus DRW-24F1ST |
PSU: SEASONIC zdroj 550W SSP-550RT | CASE: Corsair Carbide 200R | Monitor #1: AOC I2369VM | Monitor #2: Acer AL1916 | KEYBOARD: Microsoft Sidewinder X4 | MOUSE: Zowie FK1

Smartphone: Main: Honor 9 Blue, Secondary: Sony Xperia Z3 Compact White
michalkoo10
Nový používateľ
Nový používateľ
Príspevky: 190
Dátum registrácie: Ne 11. Sep, 2011, 13:28

Re: Func MS3 vs Steelseries Rival

Príspevok od používateľa michalkoo10 »

hladam nahradu za Logitech G400 a SS Rival sa mi celkom pozdava, v recenziach ju casto odporucaju ako jednu z najlepsich mysi aka sa da dnes kupit, vo svojej triede bezkonkurencna, trochu sa ale obavam tych gumenych bokov ako dlho vydrzia, nemoze sa stat ze sa po case zacnu odlupovat alebo neviem co, neviem ako je to tam pripevnene, tie vystupky na gume niesu neprijemne na dotych ? moja G400 je cela matna a dobre sa drzi v ruke, mys si kupujem na dlhe obdobie a neviem ci kvalitou vyhotovenia Rival vydrzi
Používateľov profilový obrázok
loleqboleq
Pokročilý používateľ
Pokročilý používateľ
Príspevky: 12963
Dátum registrácie: So 20. Okt, 2012, 22:20
Bydlisko: Košice

Re: Func MS3 vs Steelseries Rival

Príspevok od používateľa loleqboleq »

nevidím dôvod, prečo steelseries...máš tu nádherné kúsky od loggitechu - G400s,G500s,G600,G700s
steelseries nie sú zlé produkty...ale úprimne, kedy si počul sťažnosti na logitech ? ja nikdy...
CASE: Sliger Cerberus X PSU: Corsair SF750 MB: Ašuš Creator CPU: Rezeň 3900X GPU: RTX 3090 FE RAM: TridentZ 3600MHz@CL14 SSD: 970 EVO<--DEAD + Corsair MP600XT a MP600, Ťamťung 980 Pro Moňas: LG 48" C11 OLED Myš: G Pro Superlight Wire Klávka: Rôzne Audiofekália: Topping DX3 Pro, Hifiman Edition XS, Mr.Speakers Alpha Dog, JBL LSR305
michalkoo10
Nový používateľ
Nový používateľ
Príspevky: 190
Dátum registrácie: Ne 11. Sep, 2011, 13:28

Re: Func MS3 vs Steelseries Rival

Príspevok od používateľa michalkoo10 »

to mas pravdu ze vela staznosti na Logitech niesu, tiez som ich moc nepocul ale napr. nema 400s iny senzor ako G400 ? logitech si za G400s pyta dost vela, za tu istu cenu je Rival ktory ma najlepsi senzor aky moze v myske byt, na druhej strane ani po cca roku pouzivania si neviem na ergonomiu G400 uplne zvyknut, nevravim ze je zla ale nieco mi k dokonalosti chyba :?
Používateľov profilový obrázok
stiv
Sponzor fóra gold
Sponzor fóra gold
Príspevky: 10043
Dátum registrácie: Pi 16. Nov, 2012, 21:30
Bydlisko: BT

Re: Func MS3 vs Steelseries Rival

Príspevok od používateľa stiv »

Najvacsi problem pri logitechoch je ze sa ti na boku kde mas palec zacne suchat, inac senzor na mojich myskach vydrzal vseliake buchanie o stol (Logitech) :D

Zosuchalo sa mi to na G9x, po pol roku na G700s.. je to otravne, hnusne, poti sa mi na vysuchanom hladkom mieste palec a extremne mi to vadi :E G700s mi nevyreklamuju, neda sa vymenit grip ako na G9x takze mozem kupit novu mys :facepalm: :rolleyes:
Mozno som cakal od mysi za 95e malinko viac.
.
michalkoo10
Nový používateľ
Nový používateľ
Príspevky: 190
Dátum registrácie: Ne 11. Sep, 2011, 13:28

Re: Func MS3 vs Steelseries Rival

Príspevok od používateľa michalkoo10 »

no na mojej G400 sa zatial nic nesucha, uvidim ako dlho vydrzi :) a tiez som mal par zachvatov a myska schytala nejednu supu o stol a zatial drzi :D a co sa tyka reklamacie, to ze ti neuznali asi zavisi od toho kde si ju kupoval, mal som jednu mys, kde sa zosuchal bok po cca pol roku, isiel som ju reklamovat a bez otazok mi dali novu :)
stale ale rozmyslam ci by SS Rival bola adekvatna nahrada za G400 ktora konstrukcne vydrzi nejeden poriadny buchanec, Rival asi taky nebude, keby som aspon mal moznost si ju vyskusat, ci mi sadne do ruky, mal by som lahsie rozhodovanie
Používateľov profilový obrázok
loleqboleq
Pokročilý používateľ
Pokročilý používateľ
Príspevky: 12963
Dátum registrácie: So 20. Okt, 2012, 22:20
Bydlisko: Košice

Re: Func MS3 vs Steelseries Rival

Príspevok od používateľa loleqboleq »

ešte, že na mojej G600 sa nič nezošúcha, keďže ja tam mám tlačítka :rolleyes:
CASE: Sliger Cerberus X PSU: Corsair SF750 MB: Ašuš Creator CPU: Rezeň 3900X GPU: RTX 3090 FE RAM: TridentZ 3600MHz@CL14 SSD: 970 EVO<--DEAD + Corsair MP600XT a MP600, Ťamťung 980 Pro Moňas: LG 48" C11 OLED Myš: G Pro Superlight Wire Klávka: Rôzne Audiofekália: Topping DX3 Pro, Hifiman Edition XS, Mr.Speakers Alpha Dog, JBL LSR305
Používateľov profilový obrázok
Flanker.
Nový používateľ
Nový používateľ
Príspevky: 72
Dátum registrácie: St 26. Jan, 2011, 17:51
Bydlisko: Rakusko, Bratislava

Re: Func MS3 vs Steelseries Rival

Príspevok od používateľa Flanker. »

Tak sa podelím tiež zo svojim skúsenosťami do teraz používam Logitech G5 (jediný mínus je tvrdý kábel od výroby)
toľko ku živostnosti Logitechu.
ALE, momentálne hľadám náhradu k mojej veľkej ruke preto teraz pozerám po novšej myške ako SS Rival a pod.
Mate niekto skúsenosti aj myškami od firmy Zowie?
Používateľov profilový obrázok
loleqboleq
Pokročilý používateľ
Pokročilý používateľ
Príspevky: 12963
Dátum registrácie: So 20. Okt, 2012, 22:20
Bydlisko: Košice

Re: Func MS3 vs Steelseries Rival

Príspevok od používateľa loleqboleq »

ako by napísal unfeil...len tie najlepšie má s nimi každý...

mimochodom k veľkej ruky...tiež mám veľkú ruku a používal som gigabyte m7 thor, čo ak si pozrieš obrázky, tak to je tvarovo štýl steelseries, zowie, DA, teda tie dlhé a nižšie...no že by som sa cítil komfortne, to nemôžem povedať

prečo ? oblasť dlane pod hánkami ukazováka a prostredníka som mal vo vzduchu a to mi robilo problémy, preto som začal skúmať a zistil, že ja napríklad potrebujem oporu práve v tej časti a tak na počudovanie mi ostali pri výbere dvaja kandidáti G600 a Naga 2014 - obe majú pekne vysoké "bruško" - bral som G600, lebo 47,90€ :red: a i keď G600 je kratšia (ako všetky tieto "MMO" myšky) a ak úplne pľacnem ruku na ňu do palm gripu, tak mi trošku trčia prsty, no to nie je žiadny extra problém - mal som najprv obavy, lebo krátka myška, no tým, že je vysoká to celé vynahradilo, teda aby sme sa rozumeli - aj tie SS,DA,Z majú najvyšší bod vysoko (o pár mm nižšie ako pri G600/Naga), no ten bod je príliš vpredu a mne sa napríklad nedostáva opory práve v tej oblasti pod hánkami ukazováka a prostredníka...no že by to naozaj záležalo od každého detailu konštrukcie jednotlivých myšiek ? to neviem...

každopádne si treba pred kúpou otestovať viac modelov a zistiť, ktorý najviac vyhovuje - vôbec by nebolo od veci kúpiť tri bloody od a4tech s rôznymi tvarmi, vybrať, skúsiť, zabaliť, vrátiť a podľa toho, ktorá najviac vyhovovala (tvarovo), tak hľadať myš podobného tvaru :-)
CASE: Sliger Cerberus X PSU: Corsair SF750 MB: Ašuš Creator CPU: Rezeň 3900X GPU: RTX 3090 FE RAM: TridentZ 3600MHz@CL14 SSD: 970 EVO<--DEAD + Corsair MP600XT a MP600, Ťamťung 980 Pro Moňas: LG 48" C11 OLED Myš: G Pro Superlight Wire Klávka: Rôzne Audiofekália: Topping DX3 Pro, Hifiman Edition XS, Mr.Speakers Alpha Dog, JBL LSR305
Používateľov profilový obrázok
filuS
Používateľ
Používateľ
Príspevky: 548
Dátum registrácie: Ut 26. Aug, 2008, 13:14
Bydlisko: Presov, Slovakia

Re: Func MS3 vs Steelseries Rival

Príspevok od používateľa filuS »

Pridam svoje 2 centy:
Dlhe roky som hraval ET na najvyssej urovni (da sa povedat ze polo-profi), rekreacne CS1.6/QL a teraz CS:GO. Na mysky som dost narocny, bez toho to proste nejde. Zacinal som s MX518 - super mys, pouzival som ju take 3-4 roky, potom som myslel, ze odisla - kupil som Steelseries Ikari Optical (ta MX518 nakoniec bola v poriadku - to maticna mi odisla a vypadavali kvoli tomu USB porty). Po necelych dvoch rokoch nastal problem s double clickom - vo FPS to nevadi, vsade ostatne ano. Co sa tyka tvaru, dalo sa zvyknut - Ikari bola o cosi nizsia a sirsia, taka "placatejsia". Ten double click problem som sice opravil, ale to uz som mal na ceste G400. G400 bola jednoznacne najlepsia mys od Logitechu, aku som mal moznost vyskusat. Lenze po roku sa mi podarilo zlomit kabel - isla na reklamaciu. Kedze s niecom som musel hrat, tak som objednal G400s - bol som prekvapeny, ze stoji 2x tolko co stali MX518/G400. A bol som dost nemilo prekvapeny - bud som teda dostal poskodeny kus alebo pouzili uplne na p**u sensor. Skippuje/skace, a velmi citelne - velmi nevhodne na precizne pohyby. A podlozkou to urcite nebude - robi to na vsetkych co mam doma (Artisan Hayate, Puretrak Talent a Qpad CT). 99% ludi by si taketo nieco mozno ani nevsimla, a pravdepodobne na reklamacnom servise by tiez s tym nic neurobili (tu G400 som dal na reklamaciu, ze kabel je nalomeny a vypadava - vratili mi ju "opravenu" no kabel tam nechali ten isty...). Po pol roku som to vzdal a kedze G400 po reklamacii vratili stale so zlomenym kablom, tak som musel objednat nieco nove.
Uz nieco vyse tyzdna mam doma Zowie EC1 eVo CL a musim povedat, ze je to super mys - nedivim sa, ze je okolo nej hype. Perfektny tvar a vyhotovenie, jeden z najlepsich senzorov na trhu a pre mna velmi dolezita vec - driverless. Este som uvazoval nad Zowie FK1 a Steelseries Rival, no nakoniec som rad, ze som si vybral EC1. Steelseries Rival takisto patri medzi "mysaciu" spicku, ale akosi neverim kvalite jej vyhotovenia. Do ich kategorie zapada este myslim aj Razer Deathadder (aj ked teraz neviem, ktora verzia - ak sa nemylim tak 2013), Razer ja velmi nemusim (a urobil som chybu, ze som si kupil od nich klavesnicu Blackwidow - ale to by bolo do inej temy).

TL;DR: z mojej skusenosti Zowie EC1 eVo CL > Logitech G400 > Logitech MX518 = Steelseries Ikari >>> Logitech G400s; z mysiek, co som neskusal este stoja za zvazenie Steelseries Rival a Razer Deathadder (aj ked u mna je Razer velke "no-no").
Desktop
Spoiler: ukázať
Specs:
- AMD Ryzen 5 5600X + Noctua NH-U12S Chromax.black
- PowerColor Red Devil AMD Radeon RX 6700XT
- ASUS TUF Gaming B550M-PLUS
- Crucial Ballistix 32GB (4x8GB) 3600 MHz CL16
- Be Quiet! Pure Base 500DX Black + 5x Noctua fans
- Corsair RM650x + CableMod PRO ModMesh C-Series Kabel Kit (Black/Red)
- Samsung 970 EVO Plus 500GB + ADATA XPG SX8200 Pro 1TB
- Sound Blaster Z
OS: Windows 10 Home 64bit
Monitor: Zowie by BenQ XL2546K + Eizo FS2333
Peripherals:
- Logitech G PRO Superlight + Artisan Hien L Mid Wine Red
- Logitech G915 TKL (red)
- Audio-Technica ATH-G1WL
Používateľov profilový obrázok
loleqboleq
Pokročilý používateľ
Pokročilý používateľ
Príspevky: 12963
Dátum registrácie: So 20. Okt, 2012, 22:20
Bydlisko: Košice

Re: Func MS3 vs Steelseries Rival

Príspevok od používateľa loleqboleq »

ten kus G400s určite musel byť vadný
CASE: Sliger Cerberus X PSU: Corsair SF750 MB: Ašuš Creator CPU: Rezeň 3900X GPU: RTX 3090 FE RAM: TridentZ 3600MHz@CL14 SSD: 970 EVO<--DEAD + Corsair MP600XT a MP600, Ťamťung 980 Pro Moňas: LG 48" C11 OLED Myš: G Pro Superlight Wire Klávka: Rôzne Audiofekália: Topping DX3 Pro, Hifiman Edition XS, Mr.Speakers Alpha Dog, JBL LSR305
Používateľov profilový obrázok
Flanker.
Nový používateľ
Nový používateľ
Príspevky: 72
Dátum registrácie: St 26. Jan, 2011, 17:51
Bydlisko: Rakusko, Bratislava

Re: Func MS3 vs Steelseries Rival

Príspevok od používateľa Flanker. »

Na dnes som si prečítal veľa recenzií ohľadom Zowie a od SS Rival co som aj doporučoval. (lebo som myslel ze Rival je najlepšia voľba)
Ak to beriem podla značky: Zowie > SS
Myslím ze aj tak neurobil zle Rivalom podla mňa vydarená myš od SS? :?
Ak by išlo o môj vyber čo je hlavne palm grip a dobre držanie na veľkú ruku, takže vyber by mal byt takto?
1, Zowie EC1 eVo CL
2, SS Rival
Alebo je to veľmi osobne, ako komu vyhovuje v ruke? :rolleyes:
Používateľov profilový obrázok
filuS
Používateľ
Používateľ
Príspevky: 548
Dátum registrácie: Ut 26. Aug, 2008, 13:14
Bydlisko: Presov, Slovakia

Re: Func MS3 vs Steelseries Rival

Príspevok od používateľa filuS »

Takisto hravam s palm gripom a ta Zowie EC1 mi sadne velmi dobre do ruky. Par dni mi trvalo kym som si zvykol, predsalen som dlhe roky hraval s "korytnackami" tvaru MX518, ktore su vysoke a trosicku uzsie.

Ale ta Steelseries Rival je imo dobra volba, jedna z mala podarenych od SS (vychadzajuc z recenzii a parametrov). Len pevne dufam, ze tentoraz si dali aspon trochu zalezat na vyhotoveni, pretoze vacsina ich mysi posobi dost lacnym plastovym dojmom.
Desktop
Spoiler: ukázať
Specs:
- AMD Ryzen 5 5600X + Noctua NH-U12S Chromax.black
- PowerColor Red Devil AMD Radeon RX 6700XT
- ASUS TUF Gaming B550M-PLUS
- Crucial Ballistix 32GB (4x8GB) 3600 MHz CL16
- Be Quiet! Pure Base 500DX Black + 5x Noctua fans
- Corsair RM650x + CableMod PRO ModMesh C-Series Kabel Kit (Black/Red)
- Samsung 970 EVO Plus 500GB + ADATA XPG SX8200 Pro 1TB
- Sound Blaster Z
OS: Windows 10 Home 64bit
Monitor: Zowie by BenQ XL2546K + Eizo FS2333
Peripherals:
- Logitech G PRO Superlight + Artisan Hien L Mid Wine Red
- Logitech G915 TKL (red)
- Audio-Technica ATH-G1WL
Používateľov profilový obrázok
loleqboleq
Pokročilý používateľ
Pokročilý používateľ
Príspevky: 12963
Dátum registrácie: So 20. Okt, 2012, 22:20
Bydlisko: Košice

Re: Func MS3 vs Steelseries Rival

Príspevok od používateľa loleqboleq »

rival nei je výnimkou
CASE: Sliger Cerberus X PSU: Corsair SF750 MB: Ašuš Creator CPU: Rezeň 3900X GPU: RTX 3090 FE RAM: TridentZ 3600MHz@CL14 SSD: 970 EVO<--DEAD + Corsair MP600XT a MP600, Ťamťung 980 Pro Moňas: LG 48" C11 OLED Myš: G Pro Superlight Wire Klávka: Rôzne Audiofekália: Topping DX3 Pro, Hifiman Edition XS, Mr.Speakers Alpha Dog, JBL LSR305
michalkoo10
Nový používateľ
Nový používateľ
Príspevky: 190
Dátum registrácie: Ne 11. Sep, 2011, 13:28

Re: Func MS3 vs Steelseries Rival

Príspevok od používateľa michalkoo10 »

neviete aky senzor je v Zowie EC2 eVo alebo Zowie myskach vseobecne ? nejako som som sa k tomu nedopatral, je v nej tolko ospevovany PixArt PMW 3310 rovnako ako v SS Rival ? usudzujem ze tam bude horsi snimac ako ma Rival

Návrat na "Nákupná poradňa"