Aky HDMI kabel, hranie hier na TV a pod.

Ostatný HW, ktorý nepatrí do iných sekcií­, problémy s týmto HW ich riešenia...
zexheell
Nový používateľ
Nový používateľ
Príspevky: 4
Dátum registrácie: Št 04. Dec, 2014, 23:58

Aky HDMI kabel, hranie hier na TV a pod.

Príspevok od používateľa zexheell »

Riesim dilemu
Vo svojom volnom case zvyknem na TV hravat PS 4, vsetko je super, ale pri takej hry BF 4 a multiplayeru po internete 64 hracpv nieco nehra do kariet. Zaznamenavam jemne trhance pocas hrania a nejak prestavam verit v to, ze by to bolo proste nevyladene. Taktiez prestavam verit tomu, ze by na to mala taky silny vplyv TV ( nerozoberajme aku, je to kvalitna led tv).
Zacinam podozrievat ze problem vznika pri prenose, cize otazka znie ci ma na to vplyv HDMI kabel?
Snazil som sa najst nejake odpovede na nete, zatial som sa dozvedel iba bludy a ziadna odpoved na moju otazku. Tak sa tu obraciam na lepsich odbornikov co by mohli mat prehlad a odpoved :)
Skusal spm aj Far Cry 4 a vsimol som si, ze pri rychlych manevroch to tiez jemne potrhavalo a dokonca vznikali "duchovia" z predoslich zaberov. Jedine pomohlo nastavenia na telke prepnut na akysi herny rezim. Tym som odstranil vznik duchov, aspon zvacsa. Coraz viac upodozrievam HDMI kabel. Mam ho napojeny na evolveo hdmi 1.4 kabli, skusal som aj nejaku strednu triedu hama kablu no viac neviem a rozdiel mozno v kvalite obrazu.

Neviete ako to je s prenosom rychlejsich zivych scenok pri fps hrach cez hdmi? Moze na to vplyvat ten hdmi kabel? Ak ano na co pri vybere kablu davat pozor a pripadne aky konkr. hdmi kabel zvolit?



P.s. Pre moderatora: ospravedlnujem sa ak som netrafil spravnu sekciu, dufam, ze sa tato tema nezmaze a pripadne presunie do spravnej sekcii, dakujem :)
gnu
Nový používateľ
Nový používateľ
Príspevky: 149
Dátum registrácie: Št 29. Júl, 2010, 23:33
Bydlisko: Ružomberok

Re: Aky HDMI kabel, hranie hier na TV a pod.

Príspevok od používateľa gnu »

Kedze ide o digitalny prenos, kvalita obrazu bude rovnaka. Bud to ide, alebo nie - nic medzi. A ak to funguje, tak sa to zobrazuje identicky. Problem moze nastat jedine pri dlhych kabloch (+15metrov), kde najlacnejsie noname kable mozu prestat fungovat.
Test ako prvy vysledok z gugla http://www.tested.com/tech/3329-the-dif ... mi-cables/
tl;dr: rozdiel medzi 10€ a 100€ kablom je presne 90€ :laugh:
Mozes vyskusat aj treti kabel, avsak chyba bude takmer urcite v TV (avsak nenapisal si aku mas, kvalitna "LED" TV moze byt oxymoron, a dokonca ani dlzku kablu).
Presvedcis sa o tom tak, ze tu PS4 vyskusas na LCD s rychlejsim panelom.

Mozes vyskusat napr. tento kabel http://www.bestbuy.com/site/audioquest- ... Id=2383319 :D
zexheell
Nový používateľ
Nový používateľ
Príspevky: 4
Dátum registrácie: Št 04. Dec, 2014, 23:58

Re: Aky HDMI kabel, hranie hier na TV a pod.

Príspevok od používateľa zexheell »

Takze ako som si aj myslel na kabloch nijak nezalezi.. Takze iba zly pocit..
Dlzka kabla je do 4m.
Presny typ telky neviem, kazdopadne posunul som sa o kus vpred.
Ak je to skutocne TV, ake parametre mam sledovat pri vybere, ak sa vobec pri TV uvadzaju :)

Edit:
Vyriesene, http://www.psmania.sk/threads/aky-tv-na ... 263/page-3
Je to v TV, asi popozeram po nejakej peknej plazme od panasonicu :)
zexheell
Nový používateľ
Nový používateľ
Príspevky: 4
Dátum registrácie: Št 04. Dec, 2014, 23:58

Re: Aky HDMI kabel, hranie hier na TV a pod.

Príspevok od používateľa zexheell »

Takze zrhnuls om si nejake info, keby nahodou niekto v buducnu guglil urychlom mu to

Oneskorenie obrazu je tvorene lcd paneloma. Jeho realnym Hz, ktore ale nik nikde neudava, mozete sa ho pokusit na nejakych guru strankach dopatrat ku konkr modelu.
Taktiez je lepsie vyberat 3d televizory, ktore su uz o nieco rychlejsie ( samozrejme nejaky top level bez 3d tazko porovnavat s lacnou 3d )
A najdolezitejsi udaj, ktory velmi tazko najdete na konkr model je input lag, tento udaj hovori o skutocnej rychlosti pre telky na hry, teda vacsina teliek ma funkciu herneho rezimu kedy sa umele dotvaranie Hz vypne a telka ide na maximum svojich moznosti, vacsinou je pokles input lagu az polovicny. Ten sa hybe na vacsine samsung teliek a pod okolo 40-60ms co nie je skvely udaj na hry a multiplayer. Kludne kupite tv aj s odozvou viac ako 60ms co uz je o hubu. V tomto je jasny vitaz Sony a ma najmensie input lagy na vacsine lcd led tv, hybu sa okolo 20ms +/- od modelu.
Plazma je uz dnes minulost.
Takze ja mam jasno :)

Návrat na "Hardware všeobecne"